{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "ProductList" } }
19,99
*Her 75 TL'ye 15 TL İndirim!
119,99
*Her 75 TL'ye 15 TL İndirim!
DAHA FAZLA ÜRÜN GÖR
119 üründen 48 ürün gösteriliyor

Cyber Monday İndirimleri

2020 Cyber Monday, efsanevi indirimlerin birbirini kovaladığı özel günlerden biri. Firmaların indirim için birbiriyle yarıştığı, ziyaretçilerin ürünleriindirimli fiyatlarla almak için kapıştığı Cyber Monday, aralık ayında sizleri karşılıyor. Alışıldığı üzere, geleneksel indirim günleri gibi cumayı değil, pazartesiyi indirimlerle getiren bu özel gün, Türkçede "Siber Pazartesi" adıyla anılıyor. İndirimlerin vitrinleri süslediği bu özel gün, her geçen yıl popülerliğini artırıyor. 

 

Cyber Monday Nedir? 

 "Cyber monday ne demek?" sorusunun yanıtını almak için kilometrelerce öteye uzanmak gerekiyor. 2005 yılından bu yana her yıl düzenlenen Siber Pazartesi kampanyaları, Amerika Birleşik Devletleri'nde doğuyor. Ülkenin en ünlü e-ticaret sitelerinden biri, Black Friday adıyla bilinen cuma indirimlerinin ardındaki ilk pazartesiyi indirimlerle karşılıyor. Terim; Ellen Davis ve Scott Silverman tarafından icat edilen ve 28 Kasım 2005 tarihinde başlayan kampanyalar, ilk zamanlar daha çok elektronik ürünleri kapsasa da şu an farklı ürün gamlarında fiyatları düşürüyor. 

 

Cyber Monday İndirimleri ile Efsane Cuma'nın Farkı 

Efsane Cuma hem mağazalarda hem internet sitelerinde indirim vadederken, Cyber Mondey adından da anlaşılacağı üzere daha çok e-ticaret alışverişlerine avantaj getiriyor. Hızla gelenekselleşen ve dünyanın dört bir yanında kampanya günü olarak kabul edilen Siber Pazartesi, günümüzde Efsane Cuma gününden bile daha çok alışveriş yapılan bir gün olarak önem kazanıyor. Perakende sektörü de zaman zaman Siber Pazartesi'ye katılım gösterse de internet satışları ile ünlü olan bu günde, esas kampanyalar web sitelerinde gerçekleşiyor. 

 

Cyber Monday İndirimleri Neden Pazartesi Başlıyor?

2020 Siber Pazartesi indirimleri, Amerika Birleşik Devletleri'nde resmi tatil olan Şükran Günü tatilinin sonrasındaki ilk pazartesi gerçekleşiyor. Bu tarih de ülkemizde kasım sonu veya aralık başına denk geliyor. İndirim için pazartesi gününün seçilmesi de tesadüf değil. İnternet bağlantısının her evde çok da hızlı olmadığı o günlerde, yapılan araştırmalar pazartesi günleri e-ticaret sitelerinin satışlarını artırdığını ortaya koyuyor. Bu bilgi göz önüne alınarak kullanıcıları alışverişe teşvik için pazartesi günü kampanyalar yapılıyor. Evlerinde hızlı internet olmayan ancak iş yerlerinde internete ulaşan kişilerin alışveriş için pazartesiyi tercih etmeleri, günümüzde her cep telefonunda bile internet varken hala pazartesi indirimlerinin devam etmesine yol açıyor. 

 

Cyber Monday Kampanyaları Avantajları 

2020 Cyber Monday kampanyaları, kullanıcılar için birçok avantaj vadediyor. Efsane Cuma kalabalığı ve her yerde süren indirimler lojistik servislerinde, müşteri destek birimlerinde, pazarlama ve depo departmanlarında sorunlara neden olabiliyor. Birçok firma stok bilgilerinde, lojistik hizmetlerinde aksamalarla müşterilerine hizmet vermek zorunda kalıyor. Oysa bu alışveriş yoğunluğunun azaldığı pazartesi günü, kullanıcılar rahat rahat alışveriş yapıyor. Herhangi bir soru veya sorun olduğunda beklemeden müşteri hizmetlerine ulaşabiliyor, kargo süreçleri daha az sorunla son buluyor. Cyber Monday kampanyaları, Efsane Cuma indirimlerinden kalan fazla stokların eritilmesi için de fırsat olarak görülerek ekstra indirimler getirebiliyor. Böylelikle pazartesi günü daha avantajlı, indirimli ve servis hizmetlerinin kolaylıkla alındığı bir alışveriş deneyimi yaşama şansı elde ediliyor. Markalar ise yılın son ayında gerçekleşen bu kampanyalarla yıllık satış hedeflerine ulaşmaya bir adım daha yaklaşıyor. 

 

Türkiye'de Siber Pazartesi  

Cyber Monday Türkiye coğrafyasına 2010'lu yılların sonunda girdi. İnternet alışverişlerinde daha çok indirim sağlayan pazartesi kampanyaları, Efsane Cuma geleneği arttıkça Türkiye'de de duyulmaya ve uygulanmaya başlandı. Dünya çapındaki çevrimiçi perakende firmaları tarafından gerçekleştirilen kampanyalar, yalnız uluslararası firmalarca değil, yerli markalar tarafından da uygulanıyor. Satışların daha çok mobil kanallardan, cep telefonu uygulamaları veya mobil web siteleri üzerinden gerçekleştirildiği Siber Pazartesi'de, alışveriş yapılan bir diğer araç ise bilgisayar ve web siteleri oluyor. 

 

Siber Pazarteside İndirime Giren Ürünler

Ev tekstili ürünleri, dekoratif aksesuarlaryatak odası ürünleri gibi ürünler SiberPazartesi kapsamında indirime giriyor. İnternete özel kargo bedava, sepette indirim, bir alana bir bedava veya ikinci ürüne yüzde oranında indirim kampanyalarla zenginleşen Siber Pazartesi, pazartesinin başladığı gece 00.00 itibarıyla başlayarak salı gününe geçilen gece 00.00'da sona eriyor. Perakende mağazalar gece saatlerinde kapalıyken, e-ticaret sitelerinde en fazla alışveriş yapılan saatler gece saatlerini gösteriyor. İnternet alışverişi sayesinde, kargo vasıtasıyla Türkiye'nin her yerine indirimli ürünler, kısa sürede ulaşıyor. Seçilen kampanyalı ürün kolaylıkla internetten ödeme yapılarak sipariş verilebiliyor. En kısa sürede hazırlanan kargo, evlerinize kadar gelerek sizi paket taşıma gibi zahmetlerden kurtarıyor.

 

Online Alışverişte En büyük İndirim Günü 

Hem perakende sektöründe ekonomiye can veren hem de tüketicilere uygun fiyatlı alışveriş imkanı tanıyan Siber Pazartesi, yılın en büyük online alışveriş günü olarak lanse ediliyor. Amerika'da Cyber Monday günü internet alışverişlerinin hacminin %60'ın üzerinde arttığı biliniyor. Yüz milyondan fazla kişinin faydalandığı kampanyalar, her yıl daha fazla marka ve tüketicinin katılımı ile dünyanın dört bir yanında alışveriş çılgınlığı yaratıyor. Amerika'da siber pazarteside en çok satılan ürünler; akıllı telefon, televizyon ve oyun konsolu olarak sıralanıyor. Bunun yanında ev tekstili, ev aksesuarı, dekorasyon ürünleri, salon halıları, banyo ürünleri ve bebek odası ürünlerinde de satış grafikleri yükseliyor. Yılın internet alışverişindeki en avantajlı günü olan Siber Pazartesi'yi indirimlerle kutlama sırası şimdi Türkiye'de. 

Siz de Cyber Monday indirimlerinden yararlanarak evlerinizin ihtiyaçlarını giderebilir, çok istediğiniz ürünlere çok daha avantajlı fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Üstelik internet alışverişinin sağladığı avantajlar da cabası. Kapınıza kadar gelen, özenli paketlemesi ile bir armağan gibi sizlere ulaşan, mağazada sunulan avantajları birkaç tuş ile evlerinize kadar ulaştıran markaların birbirinden güzel ürünlerine hemen sahip olabilirsiniz. Yeni yıl armağanlarını kampanyalardan seçerek hediye bütçenizde kendiniz için de biraz pay ayırmanız mümkün. Siber Pazartesi kampanyalarını takip ederek internetten alışverişi kendiniz ve sevdikleriniz daha cazip kılabilirsiniz.



FAVORİ ÜRÜN

Ürünü favori listenize eklediniz. Menüdeki kalbe tıklayarak tüm favori ürün listenizi görüntüleyebilirsiniz.