₺1.499,99 KDV Dahil
₺2.999,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
İndirim %30
0.70
₺1.299,99 KDV Dahil
₺2.599,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
2 Al 1 Öde
İndirim %40
0.60
₺1.699,99 KDV Dahil
₺3.399,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
İndirim %30
0.70
₺649,99 KDV Dahil
₺1.299,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
2 Al 1 Öde
İndirim %40
0.60
₺284,99 KDV Dahil
₺569,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
2 Al 1 Öde
İndirim %40
0.60
₺649,99 KDV Dahil
₺1.299,99 KDV Dahil
₺649,99 KDV Dahil
₺1.299,99 KDV Dahil
₺1.599,99 KDV Dahil
₺3.199,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
İndirim %50
0.50
₺649,99 KDV Dahil
₺1.299,99 KDV Dahil

Kek Standı

Kek Standı 

Kek standı özel günlerde, özenle hazırlanan sofralarda şık sunumlar oluşturmanıza yardımcı olur. Pişirilen nefis kekleri estetik sunumla buluşturan stantlar dekoratiftir. Açık büfelerde, klasik servislerde sofrada göz alıcı ve iştah açıcı görünüm oluşturmanızı sağlar. Farklı yüksekliklerde, büyüklüklerde ürünler bulabilir, keklerinizin şekillerine, porsiyonlarına göre dilediğiniz modeli seçerek yiyeceklerinizi keyifle ikram edebilirsiniz. 

 

Kek Standı Nedir? 

Stantlar, ayaklı veya katlı kek standı modelleri ile keklerin daha yüksekte durmasına yardımcı olan estetik sunum kaplarıdır. Stant üzerine yeniden tabak yerleştirilmez. Yiyecekler direkt stant üzerinde servis edilir. Kek için hazırlanan stantlar pasta, cupcake, kanepe, poğaça ve kurabiye sunumlarında da kullanılabilir. Hamur işlerinin sunumunda kullanılan tasarımlar, sofra için tasarlanmıştır. Sunum esnasında kekler için maşa veya servis kaşıkları kullanılabilir. Kimi modeller kapaklı da olabilir, bu sayede stantlar aynı zamanda saklama kabı görevi de görür. 

 

Kek Standı Çeşitleri 

Kek stantları arasında tek porsiyonluk küçük kekleri servis edebileceğiniz cupcake standı bulunur. Cupcakelerin üzeri kremalı olduğu için yiyecekleri stantlara yerleştirirken oldukça hassas davranmak gerekir. Yine cupcake servisleri için katlı modeller de tercih edilebilir. Katlı ürünler genellikle partilerde kullanılır ve çoğunlukla tek kullanımlıktır. Bir kez kullanılmak için tasarlanan ürünler kartondan yapılabilir. Bazı stantlar tek katlı, geniş ve ayaklı kek standı modelindedir. Genellikle cam, porselen ve plastikten yapılan tek katlı ürünler, pasta yükseltici adıyla da anılır. Stantlar yuvarlak tasarımlıdır. Kapların kenarlarında girintili çıkıntılı desenler, cam üzerine renkli boyamalar, baskılar bulunabilir. Bazı stantlar desenli kalıplarla şekillendirilir veya özel kesimlerle son halini alır. 

 

Kek Standı Ne İşe Yarar? 

 • Kek, pasta dilimi, hazır tatlı ve kağıtlı hamur işlerinin şık sunumunu sağlar. 
 • Açık büfelerde yiyeceklere ulaşmak kolaylaşır. 
 • Çok katlı modeller masada az alan kaplar ve dar alanlarda verimli kullanım vadeder. 
 • Kek stantları desenleri ile dekoratif görünüm vadeder ve parti temasını tamamlar. 
 • Çok fazla kişinin davetli olduğu kalabalık etkinliklerde geniş aralıklarla stantlara yerleştirilen hamur işleri hijyenik şekilde servis edilebilir. Bir kişi bir parça kek veya poğaça alırken diğerlerine eli değmez. 
 

Kek Sunumu Nasıl Yapılır? 

 • Kek stantlarını seçerken yemek takımınız, masa örtüsü, diğer servis tabağı ve kadehlerle uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Farklı parçalarla bir arada kullanmak için hem cam hem de porselen stantları mutfağınızda bulundurmalısınız. 
 • Kekleri sunarken dekoratif görünüme önem vermelisiniz. Eğer tek parça, büyük bir kekiniz varsa ayaklı bir stant kullanabilirsiniz. Kekinizin bayatlamasını önlemek içinse kek fanusu kullanabilirsiniz.
 • Kek ile standın kontrast renklerde olması önemlidir. Kekiniz koyu renkse, ortaya çıkarmak için beyaz porselen kek standı kullanabilirsiniz. Renkli bir kekiniz veya pastanız varsa cam stantlar onu çok daha estetik görünüme kavuşturacaktır. 
 • Tek tek porsiyonlanmış cupcakelerinizin veya kağıtta pişen keklerinizin üzerine krema veya süs ekleyerek çok katlı stantlara koyabilirsiniz. Dilerseniz kek üzerine kürdanlar ekleyebilir, hem alımını kolaylaştırabilir hem de günün anlamına uygun ifadeleri kürdanlara yapıştırarak temayı tamamlayabilirsiniz. 
 • Kek sunumu yaparken nasıl bir stant seçtiğiniz önemlidir. Standın parti tabakları, kek kağıtları, bardaklar ve süslemelerle uyumlu olması gerekir. Özellikle çocuk partileri için üzerinde animasyon desenlerin olduğu stantları alabilir veya özel güne dair mesajların bulunduğu kek ürünlerini serviste kullanabilirsiniz. 
 

Kek Standı Nasıl Kurulur? 

Karton, tek kullanımlık kek stantları genellikle demonte şekilde sunulur ve paket içinde 5-6 parça bulundurur. İnce, uzun şekildeki iki parçayı birbirine geçirerek montaja başlayabilirsiniz. En büyük yuvarlak parçayı çubukların üstünden geçirerek aşağı doğru itmeli ve en alta tabak olarak yerleştirmelisiniz. Orta büyüklükteki parçayı onun üzerine geçirebilir, en küçük parçayı ise en üstteki raf yerine konumlandırabilirsiniz. Parçaları iyice oturttuğunuzdan emin olmalısınız. Stant paketinde en tepeye takılacak süslü bir parça daha varsa, onu da en üste koymalı ve tasarımı tamamlamalısınız. Yalnızca birkaç dakikada sunumu tamamlamanız mümkündür. Eğer kap temizlenmeye uygunsa, kullanımın ardından tüm adımları geriye doğru tekrar ederek ürünü sökebilir ve demonte şekilde saklayabilirsiniz. 

 

Kek Standı Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli?

 • Kek stantlarının materyallerine dikkat etmeli ve gıda ile kullanıma uygunluğu bulunduğundan emin olmalısınız. Cam ve porselen gibi uzun ömürlü ürünler bu nedenle tercih edilmelidir. Tek kullanımlık kartonların üzerine gıdayı direkt yerleştirmek yerine, kağıtlı kekler pişirerek bu şekilde servis etmeyi tercih edebilirsiniz. Böylelikle içiniz servis esnasında daha rahat edebilir. 
 • Stantları her kullanımın ardından temizlemeli ve iyice kuruduktan sonra kaldırmalısınız. 
 • Ayaklı stantlar girintili çıkıntılı tasarımları nedeniyle bulaşık makinesinde temizlenme konusunda zorlayıcı olabilir. Elde yıkamayı deneyebilirsiniz. Ürünleri kullanmadan önce baskılarının makinede yıkamaya uygun olup olmadığından emin olmalısınız. Karton stantları kesinlikle makinede yıkamamalı, tek kullanımın ardından çöpe atmalısınız. 
 • Karton stantlar soslu keklerin sunumunda sorun yaratabilir. Karton malzemeler sıvı teması ile eriyebilir. Sosu dökülen kekleri porselen veya cam stant ile sunmalısınız. 
 • Kek veya kurabiye standı kullandıktan sonra, uygun boyutlarda bir kapağınız varsa stant üzerine kapatabilir, yiyecekleri bu şekilde saklayabilirsiniz. Yiyeceklerin hava almadığından emin olmalısınız. 

Kek standı fiyatları kapların yapıldığı malzemeye, boyutuna, desenine ve işçiliğine göre değişiklik gösterir. Şık sunumlar için ihtiyaç duyduğunuz sofra malzemelerini English Home'da bulabilirsiniz. Fırından çıkan hamur işlerini sıcak sıcak servis edebilirsiniz. Sofranızda dekorasyonu tamamlamak için kek standının üzerindeki yiyeceklerin düzenli bir şekilde konulduğundan emin olmalısınız. Stant sofradaki diğer malzemeler ile tabak, sürahi, kadehlerle uyumlu olmalıdır. Kendi mutfağınız için kek standı alabilirsiniz. Ayrıca kek stantları ideal bir ev hediyesi olarak seçilebilir. Ziyaret ettiğiniz evlere armağan olarak servis ürünleri seçebilirsiniz. Hem kendiniz hem de sevdikleriniz için alabileceğiniz kek stantlarını English Home'da bulabilir, hemen sipariş verebilirsiniz. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR