₺989,99 KDV Dahil
₺1.979,99 KDV Dahil
₺499,99 KDV Dahil
₺1.799,99 KDV Dahil
₺949,99 KDV Dahil
₺1.899,99 KDV Dahil
₺899,99 KDV Dahil
₺1.799,99 KDV Dahil
₺199,99 KDV Dahil
₺999,99 KDV Dahil
₺389,99 KDV Dahil
₺1.939,99 KDV Dahil
₺399,99 KDV Dahil
₺1.899,99 KDV Dahil
₺499,99 KDV Dahil
₺999,99 KDV Dahil
₺399,99 KDV Dahil
₺1.899,99 KDV Dahil
₺1.184,99 KDV Dahil
₺2.369,99 KDV Dahil
₺949,99 KDV Dahil
₺1.899,99 KDV Dahil
₺129,99 KDV Dahil
₺499,99 KDV Dahil
₺129,99 KDV Dahil
₺899,99 KDV Dahil
₺349,99 KDV Dahil
₺1.899,99 KDV Dahil
₺399,99 KDV Dahil
₺1.499,99 KDV Dahil
₺499,99 KDV Dahil
₺1.709,99 KDV Dahil
₺279,99 KDV Dahil
₺899,99 KDV Dahil
₺397,03 KDV Dahil
₺899,99 KDV Dahil
1
₺179,99 KDV Dahil
₺359,99 KDV Dahil
₺189,99 KDV Dahil
₺669,99 KDV Dahil
%72 İndirim
%72İndirim
Fırsat Ürün
İndirim %10
0.90
₺166,64 KDV Dahil
₺1.199,99 KDV Dahil
₺469,99 KDV Dahil
₺1.899,99 KDV Dahil
₺449,99 KDV Dahil
₺1.899,99 KDV Dahil
₺389,99 KDV Dahil
₺1.709,99 KDV Dahil

Pamuklu Kilim

Pamuklu Kilim Modelleri

Pamuklu ürünler, artık neredeyse herkesin kullandığı ve alırken dikkat ettiği bir tür haline gelmiştir. Pamuğun yalnızca giyimde değil, ev tekstil ürünlerinde de sıklıkla tercih edildiğini söylemek mümkündür. Bu konu ile ilgili yapılmış olan araştırmalar, pamuklu ürünleri kullanmanın insan beyni üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu göstermiştir. Pamuklu ürünler sadece kendinizi pozitif hissetmenizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda rahatlatıcı bir etkiye de sahiptir. Pamuklu ürünler de nefes aldıkça sanki sizinle birlikte nefes alıyormuş hissi verir. Pamuklu ürünleri kullanmanın bir diğer önemli yönü ise sağlıklı olmalarıdır. Cildi tahriş etmez, cilt alerjisine neden olmaz ve güvenle kullanılabilir. Aslında bir annenin bebeği için seçtiği tekstillerde, battaniyelerde, pikelerde, giysilerde, oyuncaklarda aradığı ilk şey, içinde pamuk olup olmadığına bakmaktır. Ev tekstili alanında çeyizlerini tamamlayan çoğu çift, pamuklu çarşaf, pike, battaniye hatta yer döşemek için pamuklu ürünleri tercih etmektedir. Bu gibi örneklere pamuklu kilim modelleri de eklenebilir.

Eviniz için halı ya da kilim alırken nasıl üretildiği ve hangi malzemenin kullanıldığını merak etmeniz oldukça doğaldır. Bunu çeşitli araştırmalar sonucu anlamak mümkündür. Sadece halının arkasına bakarak el dokuması ile makine dokuması arasındaki farkı anlayabilirsiniz. Makine kilimleri düğümlü değildir. Yün lifleri kilime mekanik olarak uygulanır ve kilimin arkası lateks ile takviye edilir. Bu işlem, kilimin arkasına kaba bir doku ve çapraz bir desen verir. Dokuma kilim deseni, kilimin arka yüzünde sıralar halinde küçük budaklar şeklinde görülebilir. El dokuması kilimler, diğer kilimlere göre elbette daha uzun ömürlü ve kaliteli ürünlerdir. Her desen ve renkten kilim modelleri bulabilir, kendi zevkinize göre evinizi dekore edebilirsiniz. Özellikle son yıllarda etnik desenli kilimler ön plana çıktığı için, vintage model olarak da sayılabilen bir geriye dönüş modası hakimdir. Yıkanabilir pamuklu kilim özelliğine sahip kilimler, makinede ya da elde yıkanabilme özelliğine sahipken aynı zamanda rengini ve desenini de muhafaza eder. Böylece uzun yıllar kullanım garantisini size sunmaktadır.

Sıklıkla tercih edilen modeller arasında jüt kilim de bulunmaktadır. Ihlamur ailesinin bir üyesi olan jüt, sıcak iklimlerde yetişir ve 2-4 metre yüksekliğe ulaşabilir. Dünyada pamuktan sonra en çok üretilen liflerden biridir. Jüt kilimlerin bir diğer özelliği ise %100 biyolojik olarak parçalanabilir ve çevre dostu olmasıdır. Evinize adım attığınız her yerde kullanabileceğiniz bir jüt kilim son derece dayanıklıdır. Bu nedenle uzun süre üzerine basacağınız yerlerde dahi güvenle kullanılabilecek bir kilimdir. Eğer evcil hayvanınız varsa bilmeniz gereken bir diğer unsur jüt kilimlerin kokuları emmez özelliğe sahip olmasıdır. Ayrıca jüt kilimler nemli ortamlar için pek uygun değildir.

Modeller arasında çift taraflı pamuklu kilim, evinizin içinde zeminin nefes almasını sağlayan bir kilim görevi görür. Yıkanması ve temizlenmesi oldukça kolaydır ve çift tarafı da pamuklu olduğu için yumuşak bir yapıya sahiptir. Tıpkı çift taraflı model gibi tüm pamuklu kilim çeşitleri, yıkanmaya ve temizlenmeye uygun olarak üretilmiştir.

Pamuklu Kilim Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Evinizin dekorasyonuna ve zevkinize uygun kilimi seçerken dikkat edilmesi gereken noktalardan en önemlisi kilimin kolay temizlenebilir olmasıdır. Daha az leke emen, yıkanabilir ve kolay temizlenebilir pamuklu kilimler her zaman diğer kilimlere göre daha sık tercih edilir. Genelde mutfaklarda yüksek tüylü halı ve kilimlerin kullanılması, kırıntı ve bakteri biriktirebileceğinden hijyen sorunları yaratabilir. Öncelikle evinizin genel dekorunu belirlemeye ve tanımlamaya çalışarak tercih yapmanız doğru olur. Geometrik desen ve çizgilerin hâkim olduğu minimalist bir eviniz mi var? Yoksa daha çok bohem tarzda bir eve mi sahipsiniz? Öte yandan modern vintage desenlerle evinize hareket katabilirsiniz. Zıtlıkları sevenler, otantik klasik motifler ile desteklenen enerjik ve çarpıcı mekanlar yaratabilirler. Dekoratif pamuklu kilim tercih edebilirsiniz. Ayrıca evin mutfak gibi diğer köşelerinde kaymaz pamuklu kilim kullanmak, olası kazalarla başa çıkmak için son derece mühimdir.

Pamuklu Kilim Özellikleri Nelerdir?

Pamuk, tasarım açısından işlenmesi kolay bir malzemedir. Bu özelliğin bir avantajı olarak ilginç tasarım fikirlerine sahip geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Pamuklu kilimler, tasarımcıların hayal gücü için ilham kaynağıdır. Bu nedenle, nadir bulunan modelleri ve ilginç desenleri kolayca bulabilirsiniz. Pamuklu kilimler, boyut ve tasarım açısından ideal bir seçimdir. Kaymaz alt özelliği sabit kalmasını sağlar. Çocuklar veya yaşlılar tarafından kullanıldığında zemini çok iyi kavradığı için ek bir faydası vardır. Her mevsim için ideal bir kilim tipidir. Bu nedenle kış veya yaz aylarında ayrı halı tercih edilmesine gerek yoktur. Pamuklu kilimin bir diğer avantajı da hafif ve taşımasının kolay olmasıdır. Farklı renk kombinasyonları ile her mekâna uyum sağlar. Pamuklu kilim ve yolluklar, yüksek kaliteli malzeme ve iplik çeşitleri sayesinde dayanıklı bir halı arayanlar için mükemmel bir üründür.

Pamuk, doğal olarak emici bir kumaştır. Bu özelliğinden dolayı yıkanabilir pamuklu kilim kullanım oranı oldukça artış göstermektedir. Ayrıca kolay deforme olmayan dayanıklı yapılarından ötürü de uzun yıllar kullanıma uygun modellerin başında gelmektedir. Her desen ve çeşitten bulabileceğiniz gibi kaymaz pamuklu kilimler oldukça revaçtadır.

Pamuklu Kilim Nasıl Temizlenir?

Pamuklu kilimler yıkanabilir bir halı türüdür, bu nedenle temizlenmesi çok kolaydır. Pamuklu kilimler, elde yıkama programı ile 30 derecede ve makinede yıkamak için uygundur. Yıkandıktan sonra renk ve şekil değiştirmez. Pamuklu kilimler, kiri nemli bir bezle nemlendirerek kolayca temizlenebilir. Halının düzenli olarak temizlenmesi, kiri ve tozu gidermek için gerekli bakım ve hijyen için yeterlidir. Dekoratif pamuklu kilime yıkama esnasında zarar gelmez, gönül rahatlığı ile temizliğini gerçekleştirebilirsiniz. Makineye atıldığı gibi elde de deformasyona uğramadan temizlik işlemi gerçekleştirilen pamuklu kilimler, kolay temizlenebilirliği açısından da normal halılara göre tercih sebebidir. Satın alırken bu özelliklerini de göz önünde bulundurmakta fayda var.

Pamuklu Kilim Fiyatları Ne Kadar?

Pamuklu kilimler diğer kilim ve halılara göre daha uygun fiyatlıdır. Bu nedenle evlerde sıklıkla tercih edilmektedir. Alacağınız kilimin boyutuna göre fiyat da değişiklik gösterecektir. Pamuklu kilimlerin markası ve malzemesi de fiyatı etkileyen faktörlerden biridir. Polyester ve pamuk karışımlarından yapılan pamuklu kilimler fiyat olarak da uygundur. Dokuma pamuklu kilimler daha sağlıklı kullanımlar sunar. Ayrıca kaymayı önleyici özelliklere sahiptir. Renkli pamuklu kilim, renksiz ve daha düz modellere göre işçilikten dolayı daha pahalı olabilmektedir. Pamuklu kilim fiyatları ürünün üretiminde kullanılan doğal pamuk materyali göz önünde bulundurularak belirlenir. Kalite ve uzun ömür açısından özellikle pamuklu kilimler önerilmektedir. Siz de evinizin dekorasyonunu oldukça şık tasarımlarla tamamlamak istiyorsanız pamuklu kilim modellerine bakabilir ve size en uygun modeli satın alabilirsiniz.

 

 
 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR