4
₺129,99 KDV Dahil
₺699,99 KDV Dahil
%81 İndirim
%81İndirim
Haftanın Ürünü
4
₺129,99 KDV Dahil
₺559,99 KDV Dahil
%77 İndirim
%77İndirim
Haftanın Ürünü
₺629,99 KDV Dahil
₺1.259,99 KDV Dahil
₺1.499,99 KDV Dahil
₺2.999,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
İndirim %30
0.70

Fırın Kabı

"

Fırın Kabı Çeşitleri Nelerdir?

Fırın kabı lezzetli ve sağlıklı yemekler yapmak için mutfaklarda kullanılan en büyük yardımcılardan bir tanesidir. Yemek pişirmek ve ısıtmak için kullanılan fırın kapları genel olarak cam, seramik ve karbon çelik gibi kaliteli malzemelerden üretilir. Bu kaplar yüksek ısıya karşı dayanıklıdır. Ayrıca fırın pişirilen yemekler eşit derecede ısıya maruz kaldıkları için her yer eşit derecede pişer ve bu da yemeğin daha lezzetli ve sağlıklı olmasını sağlar. Yemeklerin pişirilmesinin yanı sıra yemek servisi yapmak içinde uygundurlar. 

Fırın kapları genellikle yuvarlak ve dikdörtgen şeklinde olurlar. Pişirilecek yemeğin boyutu ve şekli fırın kabına göre değişiklik gösterebilir. Cam, seramik ve karbon çelik gibi kaliteli malzemelerden üretildiği için yapışmaz yüzeye sahiptirler. Bu özelliği sayesinde yemekleriniz fırın kabına veya fırın tepsisine yapışmaz bu yüzden kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Mutfaklarda işinizi kolaylaştıran ve zamandan tasarruf ettiren fırın kaplarını uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Sezonun trendi, fırın kabı modellerini en uygun fiyatlarla English Home mağazalarımızda veya sitelerimizde bulabilirsiniz. 

Fırın Kabı Ne için Kullanılır?

Fırın kabı mutfaklar da sağlıklı ve lezzetli yemekler pişirmek ve ısıtmak için kullanılır. Isıyı eşit dağıttıkları için daha homojen bir şekilde yemekler pişer. Bu da yemeğin daha lezzetli ve sağlıklı olmasını sağlar. Pişirilen yemekleri tekrar ısıtmak için fırın kabını kullanarak mikrodalgada ısıtabilirsiniz. Aynı zamanda şık tasarımlarıyla yemeklerinizi servis etmek için de kullanabilirsiniz. 

Fırın kabı fırında pişirilen tüm gıdalar için uygundur. Et, balık, tavuk ve sebze gibi ana yemekleri lezzetli ve sağlıklı bir şekilde pişirmek için fırın kaplarını kullanabilirsiniz. Bunların yanı sıra kek, börek ve pasta gibi hamur işlerini de fırın kaplarında rahatlıkla pişirebilirsiniz. Yapışmaz yüzeyi sayesinde kızartma yemeklerini az yağlı pişirerek daha sağlıklı hale getirebilirsiniz. Fırın kapları birçok özelliği sayesinde mutfakta sağlıklı ve lezzetli yemekler pişirmenin vazgeçilmez bir parçasıdır ve her türlü yemekleri pişirmek için ideal bir seçenektir. 

Fırın Kabı Nasıl Kullanılır?

Fırın kapları, mutfakta çeşitli yemeklerin pişirilmesi ve ısıtılması için kullanılan çok yönlü bir pişirme aracıdır. Kullanımları oldukça basit ve kolaydır. Fırın kaplarını kullanmadan önce ve kullandıktan sonra yıkamak önemlidir bu işlem fırın kabını uzun yıllar boyunca kullanmanıza olanak sağlar. 

Önceden ısıtılmış fırına hazırladığınız yemeği veya hamur işini fırın kabına yerleştiriniz. Daha sonra üstüne dilediğiniz miktarda sos veya baharat ekleyebilirsiniz. Yemeğinizi Fırın kabıyla birlikte fırına yerleştirdikten sonra yemeğinizi uygun süre sıcaklık derecesiyle pişirebilirsiniz. Pişirme işlemi tamamlandıktan sonra yemeğinizi fırından çıkartıp dilediğiniz kadar dinlendirebilirsiniz. Yemeğinizi ister fırın kabıyla isterseniz de başka bir tabağa alarak servis edebilirsiniz. Daha sonra tekrardan yemeğinizi ısıtmak için fırın kabınızı kullanabilirsiniz. Kullandığınız fırın kabını soğuduktan sonra isterseniz elinizde isterseniz de bulaşık makinesine atarak kolaylıkla temizleyebilirsiniz. 

Fırın kabınızı doğru şekilde kullanarak birbirinden lezzetli ve sağlıklı yemekler pişirebilirsiniz. 

Hangi Malzemeden Yapılmış Fırın Kabı En İyisidir?

Karbon çelikten yapılmış fırın kapları diğer fırın kaplarına göre daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Çelik malzemeden yapılmış fırın kapları ısıyı daha hızlı bir şekilde ileterek yemeğin daha hızlı pişirilmesini sağlar. Bu özelliği sayesinde mutfakta büyük bir ölçüde zaman tasarrufu sağlar. Birçok şef ve profesyonel mutfaklarda sıkça tercih edilir. 

Karbon çelik fırın kabı diğer fırın kaplarının yanı sıra çizilmeye karşı daha dayanıklıdır. Fırın ve mikrodalganın yanı sıra karbon çelik fırın kaplarını ocaklarda da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Pişirme işlemi bittikten hızlı bir şekilde soğuyarak yemeğinizi daha hızlı bir şekilde servis etmenizi sağlar. Dayanıklılığı, hızlı ısı iletimi ve çeşitli kullanım imkanlarıyla mutfaklarda büyük bir kolaylık sağlar. Uzun ömürlü yapıları ve çok yönlü kullanımıyla mutfaklarınızda karbon çelik fırın kaplarını tercih edebilirsiniz. 

Karbon çelik fırın kabının yanı sıra Non-stick fırın kabını da rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Non-stick fırın kabı, genellikle özel bir yapışmaz kaplama ile kaplanmış cam fırın kaplarıdır. Bu özelliği sayesinde az yağlı yemekler yaparak yemekleri daha sağlıklı hale getirebilirsiniz. Aynı zamanda yapışmaz özelliği ile Non-stick fırın kabını kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Kaliteli non-stick cam fırın kapları, çizilmeye karşı dirençlidirler ve uzun yıllar boyunca mutfaklarınızda kullanabilirsiniz. 

Non-stick fırın kabı, özellikle yapışmaz yüzeyi sayesinde yemeklerin pişirilmesi veya fırın temizliğini kolaylaştırmak isteyenler için mutfaklarda ideal bir seçenek olacaktır. 

Fırın Kabı Hangi Malzemeden Yapılır?

Fırın kapları genel olarak cam ve karbon çelik gibi kaliteli malzemelerden üretilir. Cam fırın kapları, ısıyı eşit derecede dağıtarak daha homojen bir şekilde yemeklerin daha iyi pişmesini sağlar. Yapışmaz kaplaması sayesinde lezzetli ve sağlıklı yemekler yaparak fırın kabınızı elinizde veya bulaşık makinesinde rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Cam fırın kaplarını sadece fırında değil, aynı zamanda mikrodalga fırında yemeğinizi ısıtmak, buzdolabında saklamak ve yemeklerinizi servis etmek için de kullanabilirsiniz. 

Karbon çelik fırın kabı, çelik gibi kaliteli malzemelerden üretildiği için daha uzun ömürlü ve dayanıklı fırın kaplarıdır. Karbon çelik fırın kabı daha iyi ısı iletimi yaparak yemeklerin daha hızlı ve homojen şekilde pişmesini sağlar. Karbon çelik fırın kabı genellikle özel bir kaplama ile kaplanarak paslanmaya karşı dayanıklı hale gelir ve yapışmaz özellik kazanır. Bu özellikleri sayesinde, karbon çelik fırın kabının dayanıklılığı artar ve temizliğini kolaylaştırır. Elde ve bulaşık makinesinde kolaylıkla temizlenir. 

Karbon çelik fırın kabını, sağlam ve dayanıklı yapılarıyla mutfaklarınızda uzun yıllar kullanarak sağlıklı ve lezzetli yemekler pişirebilirsiniz. 

Fırın Kabı Nasıl Yağlanır?

Fırın kabını yağlamadan önce ılık suyla temizleyebilirsiniz. Yağlama işlemi fırın kabının yapışmaz özelliğini artırarak yemeklerin yapışmasını önler. 

İhtiyacınıza göre tercih ettiğiniz bir yağı fırın kabına bir spatula veya fırça yardımıyla ince bir tabaka halinde sürünüz. Yağın fazla gelmesi halinde bir kağıt havlu yardımıyla fazla olan yağı alabilirsiniz. Fırın kaplarınızı düzenli olarak her yemek yaptığınızda yağlayabilir ve yapışmazlığını artırabilirsiniz. Bu, yemeklerinizin daha kolay çıkmasını sağlayacak ve temizliği daha kolay hale getirerek zamandan tasarruf ettirecektir. 

Fırın Kabı Ocakta Kullanılır Mı?

Bazı fırın kapları ocakta kullanılmaya uygun olarak tasarlanmıştır. Karbon çelik malzemeden üretilmiş fırın kapları fırının yanı sıra ocaklarda da kullanılmaya müsaittir. Karbon çelik fırın kabını ocakta kullanırken, plastik veya ahşap spatula gibi pişirme araçlarını da kullanabilirsiniz. 

Cam fırın kapları ise sadece fırın ve mikrodalga fırınlarda kullanım için uygundur. Camdan üretildikleri için ocakta kırılma ve patlama riski taşırlar bu yüzden cam fırın kapları ocakta kullanım için güvenli değildirler. 

Fırın Kabı Fiyatları Nelerdir?

Fırın kabı fiyatları genellikle model, kapasite ve yapımında kullanılan malzeme kalitesine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Fırın kabı alırken sadece fiyata değil aynı zamanda ürünün özelliklerine ve malzemesine dikkat etmek gerekir. 

English Home fırın kabı modellerini inceleyerek bütçenize en uygun fiyatlarla, sezonun trendi en iyi fırın kabı modelini bulabilirsiniz. İster sevdiklerinize hediye olarak isterseniz de kendiniz için daha lezzetli ve sağlıklı yemekler yapmak için alabilirsiniz. Her daim güzel ve lezzetli yemeklerin keyfini yaşayabilirsiniz. English Home fırın kabı modellerimize sitemizden ulaşabilirsiniz. 

Her bütçeye uygun fırın kabı modelleri English Home'da! Hemen tıkla lezzetli yemeklerin keyfini muhteşem English Home fırın kapları ile taçlandır! 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR