₺159,99 KDV Dahil
₺339,99 KDV Dahil
₺134,99 KDV Dahil
₺269,99 KDV Dahil
₺249,99 KDV Dahil
₺499,99 KDV Dahil
₺139,99 KDV Dahil
₺309,99 KDV Dahil
₺249,99 KDV Dahil
₺499,99 KDV Dahil
₺299,99 KDV Dahil
₺599,99 KDV Dahil
"

Kolonya

"

Etil alkol, su, limon, çiçek veya tütün esansı ile üretilen kolonya hoş kokulu ve serinletici etkiye sahip hafif yapılı bir parfümdür. Güzel kokulu ve sağlığa faydalı olan ürünün, geleneksel Türk kültüründe önemli bir yeri vardır. Türkiye’de en çok Balıkesir’de üretilen ve çeşitli aromalar içeren hoş kokulu kolonya çeşitleri, dezenfektan özelliğine de sahiptir. Yanınızda taşıyacağınız küçük boy ürün çeşitleri ile ellerinizin hijyenik temizliğini her ortamda kolayca yapabilirsiniz.

 

İçinizi Ferahlatan Kolonya Çeşitleri

Farklı esanslar ile üretilen kolonyalar ferahlatan, serinleten ve aynı zamanda antiseptik özellik taşıyan ürünlerdir. Genel olarak 60, 70 ve 80 derece alkol ile üretildikleri için pratik kullanımlı dezenfektanlardır. Ürünlerin %80 – 96'sını etil alkol, geri kalan kısmını da su ve yapımında kullanılan esans türü oluşturur. Mikrop ve virüslere karşı koruyucu olan kolonya çeşitleri pek çok ürün seçeneğine sahiptir. Misket limonu, limon, lavanta, hanımeli, mandalina, erguvan, beyaz çiçek ve yeşil çay aromalarıyla tasarlanan 80 derecelik ürün çeşitleri, faklı ölçekli ambalajlar içerisinde sunulur. 200 ml’lik cam şişelerde sunulan kolonyaları ev kullanımlarınız için tercih ederken 30 ve 60 ml’lik plastik şişeli ürünleri de yanınızda taşımak için satın alabilirsiniz. Ünlü kolonya markaları tarafından tasarlanan ürünler, özel aromalar ve farklı ebat ölçüleri sunarak ihtiyaçlarınızı karşılar. Hafif kokular sunan şeffaf ürün seçeneklerinin dışında yoğun esanslarla üretilirken renkli kolonya çeşitleri de mevcuttur. Bulunduğu ortamın sürekli hoş ve ferah kokulu olmasını sevenlerdenseniz, kolonyaların yanı sıra oda kokusu da sizin için vazgeçilmez olacaktır.

 

Kolonya Nerelerde Kullanılır?

1709 yılında İtalyan Giovanni Paolo Feminis tarafından Köln’de üretilen ilk kolonya önceleri tıbbi uygulamalar için kullanılmıştır. Yıllarca bu amaçla kullanılan ürün, daha sonra hoş kokulu çiçek özleri ile zenginleştirilerek hafif bir parfüm özelliği kazanır. Hâlen antiseptik özelliği ile yara temizliğinde, ateşin düşürülmesinde, kas ve eklem ağrılarının hafifletilmesinde sıklıkla kullanılan güzel kokulu sıvı, dezenfektan özelliğiyle büyük önem taşır. Ellerdeki mikropların, virüslerin ve kirlerin temizlenmesinde oldukça etkilidir. Ferahlatma ve serinletme özelliğine sahip olan ürünü her mevsim keyifle kullanabilirsiniz. Cilde sürüldükten sonra içerdiği etil alkolün vücut ısısını çekerek hızla buharlaşması, kolonyayı kullanan kişide ani bir serinlik hissi oluşturur. Pek çok kişi ferahlamak ve serinlemek amacıyla kolonya kullanır. Alkol oranı yüksek olan keskin kokulu ürün çeşitleri, baygınlık geçiren kişilerin ayıltılmasına da yardımcı olur. Manikür ve pedikür işlemlerinin ardından alkol oranı yüksek bir kolonya kullanarak hijyenik temizliğinizi kolayca yapabilirsiniz.

 

Kolonya Ne İşe Yarar?

El hijyeninin sağlanmasında önemli bir görev üstlenen kolonya, Türk kültürünün geleneksel ikram ürünlerindendir. Bu nedenle salon dekorasyonu yaparken evinizin bir köşesinde mutlaka bulunması gereken parçalarından diyebiliriz. Eve gelen konukların ellerine hoş geldin ikramı olarak döküldüğü gibi yemek yendikten sonra da ikram edilir. Bu uygulamanın amacı el hijyenini sağlanmaktır. Bayram ziyaretlerinin vazgeçilmez ikramları arasında da önemli bir yere sahiptir. Kolonya aynı zamanda bir kişisel bakım ürünüdür. Kadın kullanıcıların çantasında 30 ve 60 ml’lik pratik şişeler ile yer alan limon, lavanta, hanımeli, mandalina, erguvan ve yeşil çay esanslı ürünler rahatça kullanma konforu sağlar. Toplu taşıma araçlarını kullananlar ve genel kullanıma ait eşyalara dokunanlar için mükemmel bir dezenfektan ürün olmayı başarır. Ellerinize bulaşacak mikropların ve virüslerin tehlikeli etkilerinden korunmak için çantanızda küçük bir şişe kolonya bulundurabilirsiniz. Hasta ziyaretlerine giderken limon kolonyası götürmek de kolonyanın hijyenik özelliğini öne çıkaran bir gelenektir. El altında en çok bulunan, en çok kullanılan malzemelerinin başında kalem, defter gibi ofis-kırtasiye malzemeleri gelmektedir. Kırtasiye gereçlerinizi kolonya döktüğünüz bir kağıt havluyla hızlıca dezenfekte edebilirsiniz.

 

Kolonya Hoş Kokusunu Nereden Alır?

Etil alkol, su ve esanstan oluşan kolonyaya koku veren madde, içeriğinde kullanılan çiçek ve bitki aromalarıdır. Parfümlerde yoğun olarak kullanılan esanslar, kolonya çeşitlerinde daha az miktarda kullanılır. En çok tercih edilen kokular; limon, tütün, zambak, lavanta, hanımeli, gül, turunçgiller ve bergamot esanslarıdır. Meyve ve bitkilerden damıtma yöntemiyle elde edilen esansiyel yağlar yani öz suları, kolonyaya koku veren unsurlardır. Markaların ürettiği kolonya çeşitleri farklı esanslar ile tasarlandığı için geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

 

Talep Gören Kolonya Çeşitleri

Ünlü markalar tarafından üretilen kolonyalar arasında en büyük talebi limon kolonyası görür. Geleneksel kullanım oranı yüksek olan limon aromalı ürünler, yoğun bir serinlik ve ferahlık hissi verdiği için öncelikli tercih olmayı başarır. Limon kokulu kolonya seçenekleri el hijyeni sağlamak amaçlı kullanımlar için de tercih edilir. Hasta ziyaretlerine giderken çoğunlukla limon kolonyası götürülür. Son yılların ilgi gören seçeneklerinden olan yeşil çay kolonyası, enerjik bir kokuya sahip olduğu için kullanan kişide canlılık hissi yaratır. Beyaz çiçeklerin huzur veren hafif kokularıyla tasarlanan ürünler hoş kokular sunar. İçerdiği turunçgiller ve mandalina esansı ile mükemmel bir koku yayan kolonya seçenekleri ise ferahlık, canlılık, serinlik ve temizlik hissi yaratan ürünlerdir. Lavanta aromalı ürün çeşitleri de çok tercih edilen kolonyalar arasındadır. Size hitap eden kokularla üretilen kolonyaları kullanarak hijyenik bakımınızı tamamlayabilirsiniz.

 

Kolonya Kullanımında Dikkat Edilecek Ayrıntılar

80 derece etil alkol ile tasarlanan ürün seçenekleri keskin bir kokuya sahiptir. Dökme ve sprey formlu modellerle üretilen kolonya çeşitleri, cam ya da plastik şişe detayı ile sunulur Küçük boyutlu plastik şişeleri çantanızın içinde kolayca taşıyabilirsiniz. Dezenfektan özelliği sayesinde grip ve nezle gibi bulaşıcı hastalıklara karşı koruma sağalan kolonyayı kullanırken dikkatli olmanız gerekir. Çok sık kullanmak hassas ciltlerde istenmeyen etkiler yaratabilir. İnsan sağlığına zararlı olan metil alkol ile üretilen kolonya çeşitleri sağlıklı değildir. Bu nedenle satın alacağınız ürünün içeriğine dikkat etmeniz büyük önem taşır. Kolonyayı ferahlamak amacıyla yüzünüze sürebilirsiniz ama gözlerinizi ve göz çevrenizi korumanız gerektiğini de aklınızda bulundurmanız gerekir. Kolonyanın salt olarak ya da suya karıştırılarak içilmesi doğru değildir.

 

English Home yüksek kaliteli ve farklı koku seçenekli ürün çeşitlerini cazip kolonya fiyatları ile sunarak ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yardımcı olur. English Home kolonya kategorisini incelerek alışverişinizi kolayca yapabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR