1
₺499,99 KDV Dahil
₺1.499,99 KDV Dahil
₺299,99 KDV Dahil
₺929,99 KDV Dahil
₺499,99 KDV Dahil
₺1.349,99 KDV Dahil
₺749,99 KDV Dahil
₺3.729,99 KDV Dahil
₺349,99 KDV Dahil
₺1.099,99 KDV Dahil
₺499,99 KDV Dahil
₺1.509,99 KDV Dahil
₺349,99 KDV Dahil
₺1.099,99 KDV Dahil
₺499,99 KDV Dahil
₺1.459,99 KDV Dahil
₺399,99 KDV Dahil
₺1.239,99 KDV Dahil
₺399,99 KDV Dahil
₺1.169,99 KDV Dahil
₺349,99 KDV Dahil
₺1.169,99 KDV Dahil
₺299,99 KDV Dahil
₺899,99 KDV Dahil
₺499,99 KDV Dahil
₺1.349,99 KDV Dahil
₺299,99 KDV Dahil
₺1.179,99 KDV Dahil
%75 İndirim
%75İndirim
Haftanın Ürünü
₺399,99 KDV Dahil
₺1.259,99 KDV Dahil
₺399,99 KDV Dahil
₺1.369,99 KDV Dahil
₺499,99 KDV Dahil
₺1.979,99 KDV Dahil
₺349,99 KDV Dahil
₺1.009,99 KDV Dahil
₺299,99 KDV Dahil
₺929,99 KDV Dahil
%68 İndirim
%68İndirim
Haftanın Ürünü
İndirim %20
0.80
₺269,99 KDV Dahil
₺1.389,99 KDV Dahil

Lastikli Çarşaf

Lastikli Çarşaf Ne İşe Yarar?

Evinizin en özel alanlarından olan yatak odası, dekorasyonunda hem ihtiyaçlarınız hem de zevklerinizi karşılayacak şekilde düzenlenmesi oldukça önemlidir. Yatak odanızın dekorasyonunda fark yaratacak yatak odası tekstil ürünlerden biri de lastikli çarşaflardır. 

Lastikli çarşaf, yatağın üzerine gerildiğinde köşelerdeki elastik bantlar sayesinde yatağı sıkıca kavrayarak kenarlarından kaymasını önler ve yatağın daha düzgün bir şekilde kalmasını sağlar. Ayrıca, çarşafı sık sık düzeltmeye gerek kalmaması açısından da pratik ve kullanışlı bir üründür. Düzen ve kullanım açısından oldukça konforludur. 

Yatak odası ürünleri sadece yatak odalarına sıcaklık katmakla kalmaz, aynı zamanda konforlu bir uyku deneyimi için de önemli bir rol oynar. Yoğun bir günün ardından yorgunluktan arınmak ve huzurlu bir uykuya dalmak için ideal bir ortam yaratan yatak odası tekstil ürünleri, farklı boyutlarda ve desenlerde sunulmaktadır. 

Lastikli Çarşaf Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yatak odanızın atmosferini tamamlayan yatak odası tekstil ürünleri günlük yaşamınızda konforun önemli bir kaynağıdır. Yatak odası tekstil ürünleri ilk günkü gibi yumuşak ve canlı kalması, uzun ömürlü kullanım sağlayabilmeniz için doğru şekilde bakmanız önemlidir. 

Doğru bir kullanım sağlamanın ilk adımı doğru ölçülerde ürünü kullanmaktır. Yatağınızın ölçülerine uygun bir lastikli çarşaf seçmeniz çarşafın yatağa sıkıca oturmasını sağlayacaktır. Çarşafı yatağa gererken elastik bantların köşe noktalarına iyice oturması çarşafın yerinden kaymasını önleyecektir. 

Yatak odası tekstil ürünlerinizi her yıkamadan önce havalandırmak, tozlardan arınmasına ve ferahlık kazanmasına yardımcı olur. Aynı zamanda kullandığınız ürüne uygun yıkama talimatlarını ve ütüleme talimatlarını izlemeniz de oldukça önemlidir. Yatak odası tekstil ürünlerinin rengini ve canlılığını korumak için güneş ışığından uzak tutmaya özen göstermelisiniz. 

Temizlik talimatlarına uygun bir şekilde lastikli çarşafı yıkamak ve kurutmak çarşafın elastikiyetini ve kalitesini korumanıza yardımcı olarak kullanım ömrünü arttıracaktır.  

Ne Kadar Zamanda Bir Lastikli Çarşaf Değişmelidir?

Yatak odası tekstil ürünleri ne kadar sıklıkla yıkanması gerektiği, ürünün türüne, kullanım sıklığına, ürünün kalitesine ve terleme miktarınıza bağlı olarak değişecektir. 

Haftada bir veya iki kez değiştirilmesi hijyen açısından oldukça önemlidir. Ancak kullanımınıza bağlı olarak çarşaf sık sık kirleniyor veya üzerinde lekeler oluşuyorsa daha sık değiştirilmelidir. 

Kişisel kullanım sıklığınıza bağlı olarak çarşafınızın temiz, ferah ve rahat olduğundan emin olmak için kendi kullanım alışkanlıklarınıza ve çarşafın durumuna göre değiştirme aralığınızı belirleyebilirsiniz. 

Lastikli Çarşafın Ölçüleri Nasıl Olmalıdır?

Yatak odalarımızda hem hijyen hem de dekorasyon anlamında vazgeçilmez olan çarşaf seçimi yaparken ölçülerini doğru seçmek doğru bir kullanım için önemli bir noktaya sahiptir. Doğru ölçüye sahip bir çarşaf, yatağınıza tam oturacak ve rahatlıkla kullanabileceğiniz bir uyku deneyimi sunacaktır. 

Genel olarak ev tekstil ürünleri üretim aşamasında standart ölçülerde üretilmektedir. Kullanım alanlarına göre farklı boyutlarda tercih edebilirsiniz. Öncelikle yatağınızın ölçülerini doğru bir şekilde almalısınız. Yatağınızın genişliği, uzunluğu ve yüksekliği gibi detayları ölçerek doğru seçimi yapabilirsiniz. 

Örneğin genç odaları ya da tek kişilik yataklarda 100x200, 140x200 ya da 160x240 boyutundaki tek kişilik lastikli çarşaf tercih edilirken; çift kişilik yataklarda 160x200 boyutlarındaki çift kişilik lastikli çarşaf, tercih edilir. Bunların yanı sıra çift kişilik yataklardan daha geniş yataklar için ise 180x200 boyutlarındaki king size lastikli çarşaf tercih edebilirsiniz. 

Unutulmaması gereken nokta kullanım alanlarına uygun olan en doğru ölçüyü seçebilmektir. Yatak odalarınızda kullanacağınız ürünlerin yataklarınızın ölçülerinde olması, büyük ya da küçük gelmemesi kullanım kolaylıkları için oldukça önemlidir. 

Lastikli Çarşaf Nasıl Takılır?

Yatak odası tekstil ürünlerinden hayatınızı oldukça kolaylaştıran lastikli çarşaflar kullanım açısından pratik olduğundan ötürü oldukça kolay takılır. 

Yatak odası tekstil ürününüzü kullanmadan önce yatağınıza uygun ölçülerde ürünü tercih ettiğinizden emin olmalısınız. Yatağın bir köşesine lastikli çarşafı serdikten sonra, lastikli kısımları yatağın altına sıkıştırarak çarşafın lastik kısımlarını yatağın kenarlarına iyice oturtun ve düzgünce gerin, yatağın diğer köşelerinde de aynı işlemi tekrar ederek lastikli çarşafı rahatça takabilirsiniz. 

Lastikli Çarşafın Çıkmaması İçin Neler Yapılabilir?

Konforlu bir uyku ve kullanım için lastikli çarşafın yatağın ölçülerine uygun olduğundan emin olunmalı. Çarşafı yatağa tam olarak oturtarak ve kenarlara iyice sıkıştırarak düzgünce gerilmiş olup kullanılması yeterlidir. 

Lastikli Çarşaf Nasıl Katlanır?

Çarşafı düz bir zemine sererek, köşeleri birleştirdikten sonra çarşafı kare şeklinde katlayın. Katladığınız kenarları düzgünce üst üste getirerek çarşafı sıkıca rulo şeklinde sarın. Sarılmış çarşafı bir lastik bantla veya ip ile bağlayarak açılmamasını sağlayın. 

Lastikli Çarşafın Farkı Nedir?

Lastikli çarşaf, normal çarşaflardan farklı olarak kenarlarındaki elastik bantlar ile yatağın altına sıkıştırılır bu sayede çarşafın kayması veya çıkması engellenerek yatağa sıkı ve düzgün bir şekilde oturması sağlanır . Bu tasarım yatağın daha düzgün kalmasına ve görünmemesine olanak tanır. 

Lastikli Çarşaf Nasıl Yıkanır?

Yatak odası ev tekstili ürünleri soğuk kış aylarında bizi sıcacık tutan ve konforlu uyku deneyimi yaşatan tekstil ürünleridir. Fakat zamanla kirlenmelerinden dolayı düzenli olarak yıkanması hijyen açısından oldukça önemlidir. Kumaş türüne göre doğru yıkama yöntemleri takip etmeniz uzun ömürlü kullanmanıza yarayacaktır. 

Yıkama işleminden önce ürünün etiketini kontrol ederek doğru yıkama talimatlarını öğrenebilirsiniz. Ürünleri yıkarken etikette belirtilen talimatlara dikkat edin. Genellikle ürünler soğuk veya ılık suda yıkanmalıdır. Sıcak su lastiğe zarar verebilir. 

Renklerin korunması için, doğru deterjan seçimi önemli noktalardan biridir. Ayrıca, uygun deterjan miktarını da kullanmaya özen gösterin.Yıkama işleminden sonra ürünü hemen asmak veya düz bir zemine sermek en iyisi olacaktır. Kurutma talimatları okunarak kurutma işlemi yapılır. Genellikle düşük ısıda veya havada kurutma önerilir. 

Lastikli Çarşaf Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Yatak odası tekstilinin vazgeçilmez ürünleri içerisinde yer alan çarşaflar hem hijyen açısından hem de dekorasyon açısından oldukça kolaylık sağlarlar. Yatak odası ev tekstil ürünleri, yatağın doğrudan kirlenmesini önler ve yatağın ömrünü uzatır. Yatağın üzerini örterek yatağın temiz kalmasını sağlar ve böylece hijyenik bir ortam oluşturur. 

Daha düzenli bir yatak yapısı sağlar. Lastikli bantlar sayesinde çarşaf yatağa sıkıca oturur ve kayma veya çıkma sorunu yaşanmaz. Lastikli bantlar, ürünün yatağa sıkıca tutunmasını sağlarken aynı zamanda kolayca çıkarılmasına da olanak tanırken düzgün bir şekilde yatağa oturduğu için kırışma sorunu daha az yaşanır. 

Aynı zamanda temizlik açısından oldukça pratik olan çarşaflar düzenli olarak değiştirilebilir ve yıkanabilir. Yatak odası tekstil ürünlerini sıklıkla değiştirmek uyku kalitenizi arttırır. İyi bir yatak odası tekstil ürünü yazın serin, kışın sıcak tutabilir ve bu da daha konforlu bir uykuya neden olur. 

Lastikli Çarşaf Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Uyku kalitenizi arttırmak için doğru ürünler kullanımı son derece önemlidir. Yatağa uygun boyutta ürün seçmek doğru bir kullanım sağlarken dekorasyonda da daha hoş bir görünüm sunacaktır. Aynı zamanda mevsimsel özelliklere de dikkat edilmesi gerekir. Yazın terletmeyecek kışın da sıcak tutacak ürünleri tercih etmek hem cilt sağlığınız hem de uyku kalitenizi arttıracaktır. 

Ürünlerin kumaşları da seçim aşamasında oldukça önemli bir kriterdir. Temizliği kolay kumaşlardan üretilmiş ürünler seçmek hem günlük konforunuzu arttırıracak hem de hijyen açısından oldukça kolaylık sağlayacaktır. 

Pamuklu veya mikrofiber gibi yumuşak malzemelerden yapılan ürünler, uyurken ekstra konfor ve rahatlık sağlayarak uyku kalitenizi arttıracaktır. Özellikle hassas ciltli kullanıcıların terletmeyen ve cilde nefes aldıran yapısı ile pamuklu çarşaf modelleri tercih etmesi doğru bir tercih olacaktır. 

Uyku kalitenizi arttıracak bir diğer önemli nokta ise lastikli çarşaf seçmek olacaktır. Lastikli ürünler, yatağın kenarlarında bulunan lastikler sayesinde yatağa mükemmel bir şekilde oturur ve gece boyunca kaymaz. 

Lastikli Çarşaf Hangi Malzemeden Yapılır?

Uyku konforumuzu ve yatak odamızın hijyenini doğrudan etkileyen tekstil ürünleri olan çarşaf seçiminde içerdiği malzemede oldukça önemli bir konudur. Kullanım açısından kolaylık sağlayan farklı malzemelerden üretilen ürünler farklı kullanım avantajları ve dezavantajları sunar. 

Diğer türlere göre daha kolay kırışabilen %100 pamuktan üretilen ürünler, cilt dostudur ve doğal bir ürün olduğu için alerjik reaksiyon göstermez. Nefes alan yapısı sayesinde terlemeyi önler ve uyku konforunu artırır. Pamuk ve viskonun karışımından üretilen ürünler, pamuğun doğallığını ve viskonun parlaklığını ve kayganlığını birleştirir. Yumuşak ve pürüzsüz bir dokuya sahip olan pamuk-viskon çarşaflar, şık ve estetik bir görünüm sunar. 

Seçim yaparken bu özellikleri göz önünde bulundurmak kullanım açısından kolaylık sağlayacaktır. İhtiyaçlarınıza yönelik her bütçeye uygun yeni sezon English Home çarşaf modellerine göz atmayı unutmayın! 

Lastikli Çarşaf Fiyatları Nedir?

Evlerimizde yatak odalarımızın vazgeçilmez parçaları olan çarşaf modellerinin fiyatları malzemeleri, ölçüleri ve modellerine göre değişiklik gösterir. 

Boyutları ve kumaş türü aynı olsa dahi kullanılan desen sebebiyle de farklılık gösterebilir. Kumaş türü birbirinden farklı fiyatlara sahipken, farklı ebatlı lastikli çarşaf modelleri de fiyat olarak aynı değildir. Yumuşacık dokuları ve şık tasarımlarıyla English Home çarşafları evinize ve yatak odanıza zarif ve şık bir atmosfer katmanın yanı sıra uyku kalitenizi de arttıracak. 

Sevdiklerinize ev hediyesi ya da kendinize çeyizlik olarak alabileceğiniz uygun fiyatlı English Home çarşaf modellerine göz atmayı unutmayın! 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR