₺149,99 KDV Dahil
₺649,99 KDV Dahil
₺679,99 KDV Dahil
₺1.359,99 KDV Dahil
₺389,99 KDV Dahil
₺779,99 KDV Dahil
₺519,99 KDV Dahil
₺1.039,99 KDV Dahil
₺379,99 KDV Dahil
₺1.099,99 KDV Dahil
₺679,99 KDV Dahil
₺1.359,99 KDV Dahil
₺419,99 KDV Dahil
₺839,99 KDV Dahil
₺519,99 KDV Dahil
₺1.039,99 KDV Dahil
₺399,99 KDV Dahil
₺799,99 KDV Dahil
₺299,99 KDV Dahil
₺959,99 KDV Dahil
₺399,99 KDV Dahil
₺799,99 KDV Dahil
₺599,99 KDV Dahil
₺1.199,99 KDV Dahil
₺559,99 KDV Dahil
₺1.119,99 KDV Dahil
₺259,99 KDV Dahil
₺519,99 KDV Dahil
₺679,99 KDV Dahil
₺1.359,99 KDV Dahil
₺1.399,99 KDV Dahil
₺2.799,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
İndirim %50
0.50
₺1.509,99 KDV Dahil
₺3.019,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
İndirim %50
0.50
₺249,99 KDV Dahil
₺1.059,99 KDV Dahil
₺399,99 KDV Dahil
₺1.399,99 KDV Dahil
₺1.134,99 KDV Dahil
₺2.269,99 KDV Dahil
₺249,99 KDV Dahil
₺1.189,99 KDV Dahil
₺349,99 KDV Dahil
₺1.189,99 KDV Dahil
₺189,99 KDV Dahil
₺429,99 KDV Dahil
₺949,99 KDV Dahil
₺1.899,99 KDV Dahil
₺949,99 KDV Dahil
₺1.899,99 KDV Dahil
₺949,99 KDV Dahil
₺1.899,99 KDV Dahil
₺339,99 KDV Dahil
₺679,99 KDV Dahil
₺1.499,99 KDV Dahil
₺2.999,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
İndirim %50
0.50

Plaj Havlusu

Plaj Havlusu Modelleri

Plaj havlusu tüm senenin yorgunluğunu atmak için büyük bir hevesle beklenen tatillerde, hayat kolaylaştırıcı olarak tercih edilen en önemli ürünlerin başında gelmektedir. Bu havlular hem kurulanma hem de plajda üzerine oturabilme gibi amaçlarla tercih edilir. Bu ürünler aynı zamanda deniz havlusu veya peştamal olarak da adlandırılırlar.

Farklı desenlere sahip olarak üretilen peştemal plaj havlusu modelleri, farklı renkleri ile farklı zevklere hitap eden ürünlerdir. Aynı zamanda kalın plaj havlusu ve ince plaj havlusu olarak ayrılabilen plaj havlusu modelleri birçok farklı özellikleri ile ön plana çıkarlar. Seçilecek olan havlu çeşidinin emici özelliği burada oldukça önemlidir. Farklı renk ve desenlerde yer alan renkli plaj havlusu modelleri bu özellikleri ile kullanıcıların beğenilerine sunulur.

Plaj havlusu modelleri genellikle; giyilebilir plaj havlusu, renkli plaj havlusu, yuvarlak plaj havlusu, peluş plaj havlusu, büyük boy plaj havlusu, küçük plaj havlusu, desenli plaj havlusu veya beyaz plaj havlusu şeklinde farklı çeşitlere sahiptir. Aynı zamanda kalın ve ince plaj havlusu olarak da ayrılabilen bu ürünler, her tatil çantasında mutlaka yer alan ürünlerdendir.

Bunların yanında bu ürünler kadın plaj havlusu ve erkek plaj havlusu olarak da ayrılarak hem kadınların hem de erkeklerin kullanımına uygun bir şekilde piyasaya çıkarılırlar. Beyaz plaj havlusu ise genellikle unisex bir havlu türüdür ve her iki cinsiyetin de kullanımına uygundur. Plaj havlusu siyah renkte de olabilir ve genellikle koyu renkteki plaj havluları erkekler tarafından tercih edilmektedir. Yuvarlak plaj havlusu modeli de kullanıcılara oldukça pratik bir kullanım imkanı sunar.

Plaj Havlusu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Plaj havlusu tercih ederken en başta kalitesinden emin olunmalıdır. Havlunun kaliteli olması hem kullanıcıları sıcaktan koruması hem de ıslak kalmalarını önlemesi açısından çok önemlidir. Burada ilk dikkat edilmesi gereken nokta tercih edilecek olan plaj havlusunun emicilik özelliği olacaktır. Alınacak ürün mutlaka vücudu tamamen kurutacak tarzda bir ürün olmalıdır. Bu sebeple de pamuklu ürünlerden üretilen plaj havluların tercih edilmesi gerekmektedir. Çünkü bu havluların dokuları yumuşaktır. Aynı zamanda bu ürünler suyu çok hızlıca emebilmektedir.

Cildi hassas olan kişiler açısından da pamuklu plaj havlularının kullanılması önemlidir. Pamuklu plaj havluları tahriş, kaşıntı, döküntü ve kızarıklık gibi cilt sorunlarının oluşmasını engeller. Tüm bunların yanında tercih edilecek olan plaj havlularının ölçüleri de çok ama çok önemlidir. Küçük plaj havluları az yer kaplaması sebebiyle avantaj sağlayabilir ancak gerekli ölçülerden küçükse hem oturma alanının konforunu azaltır hem de vücudu tam olarak kurutmayabilir. Fakat büyük ebatlarda tercih edilecek plaj havluları güneşlemenin çok pratik bir şekilde yapılabilmesini sağlar.

Yuvarlak plaj havlusu modelleri de geniş gruplar için oldukça uygundur. Geniş aileler veya arkadaş grupları yuvarlak plaj havluları üzerinde oldukça keyifli vakit geçirebilir. Bu havlular birden fazla kişinin oturabilmesi için tasarlanmıştır.  Havlu seçiminde önemli olan bir diğer kritik nokta ise bu havluların GSM ölçüleridir. Bu ölçü havluların kumaş yoğunlukları ile ilgilidir.

GSM ölçüsü düşük olan havlular genellikle daha ince yapıdalardır. Aynı zamanda GSM ölçüsü düşük olan havlular daha da hafiflerdir. Bu ürünler daha çok uzun seyahatlerde veya sporda tercih edilmektedir. Fakat GSM ölçüsü düşük havluların su emicilikleri de düşüktür. GSM ölçüsü daha yüksek olan havlular ise yüksek emicilikleri nedeniyle daha çok deniz kenarlarında tercih edilmektedir.

Plaj Havlusu Nasıl Olmalıdır ?

Plaj havluları temelinde deniz kenarında oturmak ve denizden sonra kurulanmak için hijyenik çözümler sunar. Aynı zamanda hem özellikleri açısından hem de desenleri ve tasarımları açısından farklılık gösterirler. Bu havlular genellikle vücudu sararlar. Bu sayede de denizden sonra bir an önce kurulanmak için önemlilerdir. Plaj havluları hem yetişkinlerin hem de yaşı ufak kullanıcıların zevkleri ve ihtiyaçları düşünülerek üretilir. Kız ve erkek çocuklarının sevebileceği birçok farklı tasarımda, renkte ve desende üretilirler. Bu havlular denize veya havuza girdikten sonra gün boyu kuru kalınmasını sağlar. Plaj havlularının çabuk kuruya bir yapıda olması önemlidir. Bu sayede oldukça konforlu bir kullanım da sağlarlar.

Plaj Havlusu Nasıl Temizlenir ?

Plaj havlularının her kullanımından sonra havlunun üzerinde kalan kumun ve diğer toz taneciklerinin temizlenmesi önemlidir. Çünkü her kullanımdan sonra havlunun lifleri kir tutar. Havlu ıslak olsa dahi mutlaka her kullanımdan sonra havlunun güçlü bir şekilde çırpılarak sallanması gerekir. Burada ıslak olan havlunun üzerine kumlar yapışacağından havlunun mutlaka kurutulması için asılması gerekmektedir.

Hem kum cilde zarar verir hem de çamaşır makinesinde yıkanacak havlulardaki kum taneleri çamaşır makinesinin de arızalanmasına sebebiyet verecektir. Birçok plaj havlusunun hem kalın olduğunu hem de sentetik mikrofiberden yapıldığını unutmamak gerekir. Bu sebeple havlunun etiketinde yer alan yıkama içeriğine mutlaka uyulması gerekmektedir. Havlular çamaşır makinesinde yıkanacağı zaman mutlaka açık renk ve koyu renk olarak ayrıştırılmalıdır.

Genellikle plaj havluları renk vermezler fakat yeni havlular ilk birkaç yıkamalarında boya akıtabilirler. Eğer havlular makineyi tam olarak doldurmaya yetmiyorsa, havlular diğer çamaşır türleri ile birlikte yıkanabilir. Fakat plaj havluları çamaşır makinesine koyarken yıkama tamburu çok fazla yüklenmemelidir. Eğer çok tambura çok yüklenilirse havlular tam anlamıyla temizlenmez. Çünkü bu havluların tam anlamıyla temizlenebilmeleri için temizleme solüsyonunda hareket edebilecekleri belli boş bir alana ihtiyaçları vardır.

Plaj havlularının tam anlamıyla temizlenebilmesi için suyun sıcaklığının, çamaşır deterjanının ve yıkama döngüsünün iyi bir şekilde seçilmesi ve ayarlanması gerekmektedir. Eğer havlular yıkamanın ardından kurutucuya da konacaksa mutlaka yıkama suyunun sıcaklığı düşük olmalıdır. Çünkü kalan bakteriler kurutucunun ısısı ile temizlenecektir. Tüm bunların yanında eğer havlu kullanan kişide ayak mantarı veya buna benzer başka bir mantar hastalığı varsa mutlaka sıcak su tercih edilmelidir. Aynı zamanda yıkama döngüsünün kısa veya yumuşak olmaması gerekir. Havlular deterjan solüsyonunda daha uzun vakit geçirmelidir. Bu sebeple de normal döngü plaj havlularının yıkanması için ideal olacaktır. En iyi  yıkama sonuçları için ise mutlaka ağır hizmet tipi bir deterjan seçilmelidir. Eğer bu tarz bir deterjan kullanılıyorsa lekelerin ön işlemden geçirilmesine gerek kalmayacaktır ve daha etkili temizleme sonuçları elde edilecektir.

Plaj Havlusu Fiyatları Ne Kadar ?

Plaj havlusu fiyatları genel olarak plaj havlusu ebatları ve plaj havlusu ölçüleri ile doğru orantılıdır. Havlu fiyatları da bu boyutlara ve büyüklüklere göre değişkenlik göstermektedir. Genellikle uygun fiyatlarla piyasada bulunabilen plaj havluları tatillerin olmazsa olmaz ürünlerindendir.

Plaj havlusu fiyatları, boyut ve ebat gibi çeşitliliklerin yanında tüm bu farklı özelliklere göre de farklılık gösterir. Piyasada birçok farklı fiyatta ve çeşitte plaj havlusu bulunmaktadır. Zevkinize ve ihtiyacınıza uygun plaj havlusu modellerini English Home’dan inceleyerek kolaylıkla satın alabilmeniz mümkün!

 
 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR