₺599,99 KDV Dahil
₺2.399,99 KDV Dahil
%75 İndirim
%75İndirim
Haftanın Ürünü
İndirim %10
0.90
₺599,99 KDV Dahil
₺2.399,99 KDV Dahil
%75 İndirim
%75İndirim
Haftanın Ürünü
İndirim %10
0.90
₺599,99 KDV Dahil
₺2.399,99 KDV Dahil
%75 İndirim
%75İndirim
Haftanın Ürünü
İndirim %10
0.90
1
₺599,99 KDV Dahil
₺2.399,99 KDV Dahil
%75 İndirim
%75İndirim
Haftanın Ürünü
İndirim %10
0.90
₺599,99 KDV Dahil
₺1.999,99 KDV Dahil
%70 İndirim
%70İndirim
Haftanın Ürünü
İndirim %10
0.90
1
₺599,99 KDV Dahil
₺2.399,99 KDV Dahil
%75 İndirim
%75İndirim
Haftanın Ürünü
₺599,99 KDV Dahil
₺1.759,99 KDV Dahil
%66 İndirim
%66İndirim
Haftanın Ürünü
İndirim %10
0.90
₺699,99 KDV Dahil
₺1.399,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
2 Al 1 Öde
İndirim %40
0.60
₺879,99 KDV Dahil
₺1.759,99 KDV Dahil
₺899,99 KDV Dahil
₺1.799,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
2 Al 1 Öde
İndirim %40
0.60
₺899,99 KDV Dahil
₺1.799,99 KDV Dahil
₺574,99 KDV Dahil
₺1.149,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
2 Al 1 Öde
İndirim %40
0.60
₺499,99 KDV Dahil
₺999,99 KDV Dahil
₺999,99 KDV Dahil
₺1.999,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
2 Al 1 Öde
İndirim %40
0.60
₺934,99 KDV Dahil
₺1.869,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
2 Al 1 Öde
İndirim %40
0.60
₺769,99 KDV Dahil
₺1.539,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
2 Al 1 Öde
İndirim %40
0.60
₺999,99 KDV Dahil
₺1.999,99 KDV Dahil

Çay Fincan Takımı

Çay Fincan Takımı

Sohbetlerin, molaların, keyif saatlerinin vazgeçilmezi olan çay, özenli servislerle sofraları süsler. Geleneksel çay servislerinde cam bardak kullanılırken, kimi sofralarda porselen fincanlara da rastlanır. Birbirinden şık setler, çay keyfini artırırken şık görünüm de sergiler. Kahvaltıda, akşamüstü veya gece çaylarında kullanılabilen çay fincan takımı modelleri, uzun yıllar kullanılabilir.

 

 

Çay Fincan Takımı Nelerden Oluşur?

Çay fincan takımı kişi sayısına göre çeşitlenir. 2, 4 veya 6 kişilik çay fincanı takımları bulunabilir. Setlerde çay bardağı veya fincan, tabak ve bazen uyumlu çay kaşıkları bulunur. Kimi setlerde servislerde kullanılan tepsiler, şekerlikler bulunabilir. Pasta tabakları, çaydanlıklar ve demlikler de setlere eşlik edebilir. Tekli ürünler yerine setleri tercih etmek kullanıcıların işlerini kolaylaştırır, uyumlu malzemeler sayesinde sunumları estetik hale getirmek için ekstra çaba harcamaya gerek kalmaz.

 

 

Fincan Takımı Modelleri

Modeller arasında cam ve porselen çay fincan takımları bulunur. Fincanlar genellikle yuvarlak hatlara sahiptir, tabaklarda kare modeller de bulunabilir. Fincanların kalınlıkları, desenleri, renkleri, kesimleri çeşitlenir. Bazı fincan setlerinde altın ve gümüş varaklar yer alabilir. Kimi modeller el işçiliği ürünüyken, kimileri hazır üretimdir. Seramik gibi doğal malzemelerden yapılan fincanların her biri farklı desenler içerebilir, topraktan ve fırınlamadan kaynaklanan noktalar yüzeylerdeki desenleri çeşitlendirir. Fincan setlerinin içeriği, parça sayısı, kaç kişilik olduğu gibi özellikler takımların alternatif edinmesine yardımcı olur.

 

 

Çay Fincanı Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 • Çay fincanı alırken misafir sayılarınızı göz önüne alarak ihtiyacınız olan sete karar verebilirsiniz. Kalabalık misafirler ağırlıyorsanız 6 kişilik setleri alabilir, az kişiyi konuk alıyorsanız 2 veya 4 kişilik setleri mutfağınızda bulundurabilirsiniz.
 • Setlerin kahvaltı takımınızla, şekerliğiniz ve tepsiniz ile uyumlu olmasına özen gösterebilirsiniz.
 • Çay fincan setlerinin içim alışkanlıklarına göre seçilmesi önemlidir. Eğer sürekli sallama çay tüketiliyorsa, poşeti almayı kolaylaştıran kulpu delikli modeller, sütlü çay içiliyorsa sütlük pot bulunduran setler alınabilir.
 • Fincanların materyalleri, her zevke ve alışkanlığa hitap eden çeşitler sunar. Cam veya porselen fincanda çay içmeyi sevenler damak tatlarına hitap eden fincanları seçebilir.
 • Çay setlerinin sıcak veya soğuk çay için kullanılan farklı modelleri olabilir. Soğuk çay genellikle kulpsuz, meşrubat bardaklarında servis edilir. Sıcak veya soğuk çay seçiminize en uygun modeli ürün alternatiflerine bakarak bulabilirsiniz.

 

 

Çay Takımı Kullanırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

 • Çay takımı kullanırken, tüm setin birbiriyle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Setteki parçaları tek tek veya bir arada sunabilirsiniz. Eğer uyumlu olduklarını düşünüyorsanız, farklı set ürünlerini eşleştirerek servis edebilirsiniz.
 • Ürünleri kullanırken sert darbelerden kaçınmalı, küçük kazalara karşı dikkatli olmalısınız. Porselen veya cam ürünler, ne kadar dayanıklı tasarlansa da kırılmaya meyillidir.
 • Takımlar kullanılırken ek aparatlara, aksesuarlara yer verebilirsiniz. Örneğin şekerlikleri maşa ile beraber servis etmelisiniz.
 • Çay takımlarını kullanırken çayı oranlı koymalı, süt eklenecekse bardakta pay bırakmalısınız. Konuklarınızın içme alışkanlığına göre pot içinde süt ikram etmeyi unutmamalısınız.
 • Fincan çay ve kahve servisinde kullanılabilir. Kahve servisi için ayrıca kahve fincan takımı da edinebilirsiniz. Dilerseniz, daha rahat içeceğinizi düşünüyorsanız siyah çayın yanı sıra bitki çaylarını da takımlarla sunabilirsiniz.
 • Kullandığınız araçların her birinin temiz ve kuru olduğundan emin olmalısınız.
 • Fincanlar genellikle çok sıcak olduğundan kullanım esnasında kulptan tutmaya özen göstermelisiniz.
 • Fincanları ofis gibi kalabalık ortamlarda kullanacaksanız, üstlerine dökülmeyi ve tozlanmayı önleyen silikon kapaklar takabilirsiniz.
 • Kırılan, çatlayan porselen veya camlar dikkatlice çöpe atılmalıdır. Yapıştırarak veya kırık kısım ufak olduğunda göz ardı edilerek kullanıma devam edilmemelidir. Hem hijyen hem de estetik açısından zarar gören ürünlerin değiştirilmesi önerilir.

 

 

Ürünlerin Temizliği ve Muhafazası

Çay takımlarının temizliği hem elde hem de bulaşık makinesinde yıkanarak yapılabilir. Bazı fincanlar desenleri gereği bulaşık makinesinde yüksek ısıda yıkandığında zarar görebileceğinden elde yıkamaya daha uygundur. Fincanların kullanım talimatlarına ve baskılarına bakılarak ürüne özel temizlik önerileri dikkate alınmalıdır. Fincan takımlarını her kullanımın ardından deterjan ile temizlemeli ve iyice kuruduktan sonra raflara yerleştirmelisiniz. Islakken rafa dizilen bulaşıklar rutubet ve koku oluşumuna neden olabilir. Hijyen gereği temizlenen ve kurulanan fincanlar tüm adımların ardından yeniden kullanıma uygun hale gelebilir. Fincan takımları uzun süre kullanılmayacaksa kutusunda muhafaza edilebilir. Sık sık kullanılıyorsa rafa dizilerek ulaşılması kolay hale getirilebilir.

 

 

Çay Servisi Nasıl Olmalı?

 • Bardakta çay genellikle bardak boş getirilerek misafirin önünde konulurken, fincan çay doldurularak servis edilir. Çay servisi yapılırken ürünler tepsiye tabak ve bardakları ile yerleştirilir.
 • Misafire sağdan yaklaşılmalı ve servis için izin istenmelidir. Habersiz ve sessizce yaklaşmak ani hareketler halinde kazalara neden olabilir.
 • Fincan, tabağından tutularak ikram edilir. Çay fincanının kulpu ve kaşığın sapı misafirin sağına gelecek şekilde konumlandırılır.
 • Sehpa veya masaya şekerlik konulur ve maşa şekerlik üzerine yerleştirilir.
 • Eğer pot kullanılıyorsa pot fincanın sağına yerleştirilir.
 • İkramlıklar ise misafirin önüne konulur veya ortaya konulduktan sonra misafirin önüne pasta tabakları, çatal ve bıçak ile servis açılır.
 • Tabak yanına peçete konulması unutulmamalıdır. Kağıt veya kumaş peçeteler tercih edebilirsiniz.

Çay fincan takımı fiyatları fincanların tasarım ve işçilik özelliklerine, parça sayısına göre değişiklik gösterir. Daha çok kişi için tasarlanan, daha çok araç içeren setler küçük takımlardan daha uygun fiyatlıdır. Kullanıcılar ihtiyaçlarına, damak zevklerine, bütçelerine ve alışkanlıklarına uygun en güzel fincan takımı modellerini English Home'da bulabilir. English Home'un mutfak ürünleri arasından sete uyumlu şekerlik, çay kaşığı, tepsi, tabak ve hatta peçeteleri bulabilir, konuklarınıza mükemmel çay ikramları hazırlayabilirsiniz. Sunumlarınıza keyif, sunulan yemeklere lezzet katacak estetik tasarımlarla ziyaretçilerinize unutulmaz çay vakitleri armağan edebilirsiniz. Siz de en sevilen çay setlerini inceleyebilir, hemen sipariş vererek English Home çay takımlarını hemen alabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR