₺299,99 KDV Dahil
₺599,99 KDV Dahil
₺399,99 KDV Dahil
₺799,99 KDV Dahil
₺399,99 KDV Dahil
₺799,99 KDV Dahil
₺579,98 KDV Dahil
₺579,99 KDV Dahil
₺144,99 KDV Dahil
₺289,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Sepette %20 İndirim
₺579,98 KDV Dahil
₺579,99 KDV Dahil
₺579,98 KDV Dahil
₺579,99 KDV Dahil
₺249,99 KDV Dahil
₺499,99 KDV Dahil
₺169,99 KDV Dahil
₺339,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Sepette %20 İndirim
1
₺264,49 KDV Dahil
₺528,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Sepette %30 İndirim
₺264,49 KDV Dahil
₺528,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Sepette %30 İndirim
₺264,49 KDV Dahil
₺528,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Sepette %30 İndirim
₺264,49 KDV Dahil
₺528,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Sepette %30 İndirim
₺264,49 KDV Dahil
₺528,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Sepette %30 İndirim
₺264,49 KDV Dahil
₺528,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Sepette %30 İndirim
Plain Pamuklu Oxford Tekli Yastık Kılıfı Kahve
9
₺189,99 KDV Dahil
₺379,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Sepette %50 İndirim
₺379,98 KDV Dahil
₺379,99 KDV Dahil
₺264,49 KDV Dahil
₺528,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Sepette %30 İndirim
₺699,99 KDV Dahil
₺1.399,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Sepette %50 İndirim
₺189,99 KDV Dahil
₺379,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Sepette %50 İndirim

Yastık Kılıfı

Yastık Kılıfı 

Yastık kılıfı ürünleri, uyku konforunda temizliği ve rahatlığı sağlamak, yatak odalarında, koltuklarda dekoratif görünüm sunmak için kullanılabilir. Yatak yastıklarına, ortopedik yastıklara, kırlent ve minderlere uygun farklı boyutlarda kılıflar bulunabilir. Kılıfların ucunda fermuar, çıt çıt veya düğme yer alabilir. Bazı modellerde ise içe uzanan bir kat dikilerek yastığın tamamen kapanması sağlanabilir. 

Yastık Kılıfı Çeşitleri 

Yastık kılıfları, yastıkları kaplayan örtüler olarak tanımlanabilir. Genel olarak dekoratif kılıflar ve nevresimde kullanılan kılıflar olarak ikiye ayrılır. Dekoratif yastık kılıfı yatak üstünde, koltuklarda, kırlentlerde kullanılabilir. Dekoratif modellerde konfor ikinci plandadır. Kayganlığı ile bilinen saten kumaşlar, hassas ipekler, boncuk ve nakışlar kılıfları süsleyebilir. Yatak odası için tasarlanan dekoratif modeller, yatak örtüleri ile bir örnek veya uyumludur. Uyku konforu için kullanılan yastıkların kılıfları, genellikle pamuklu kumaşlardan yapılır ve uyku esnasında rahatsızlık verecek düğme, fermuar ve aksesuarlar kullanılmaz. Kılıflar şıklığını baskı desenlerden alır. Nevresim takımlarının parçası olarak kılıflar alınabilir veya uyumlu renklerde tek kılıflar tercih edilebilir. Yastık kılıfları, genellikle ikili paketler halinde sunulur. Standart modellerin yanında bebek ve çocuk yatakları için tasarlanan ürünler de yer alır. Bebek yastıkları daha küçük boyutlarda ve sevimli tasarımlıdır.

Yastık Takımları ve Setleri 

Yastık takımlarını ikili set halinde alabilirsiniz. Tek kişilik nevresim takımları ile tek tek kullanabilir veya çift kişilik nevresim setlerini ikili yastıklarla tamamlayabilirsiniz. İkili yastıklar aynı iki adet kılıf bulundurabilir veya birbiri ile uyumlu desen ve renklerde iki farklı kılıf içerebilir. Kılıflar ile nevresimleri, uyku setlerini eşleştirirken desen ve renklerin yanı sıra kumaş türlerine de bakılmalıdır. Örneğin, saten nevresim için pamuklu kumaştan yastık kılıfı kullanmak doğru değildir, saten yastık kılıfı seçilmelidir. 

Yastık Kılıfı Ne İşe Yarar? 

  • Yastıkların kirlenmesini önler. 
  • Yatak tekstili ürünleri yatak odası dekorasyonuna renk katar. 
  • Kılıflar sayesinde yastık ile direkt temas etmeden, kılıfların temizlik hissi ile uyunabilir. Kılıflar uyku konforunu tamamlar.
  • Dekoratif yastıklar, kırlentler, dekoratif yatak örtülerini ve koltukları süsler.  

Yastık Kılıfı Nasıl Seçilir?  

Yastık kılıfı modelleri seçilirken kumaşına önem verilmeli, nem ve hava transferi sağlayan pamuklu kumaşlar tercih edilmelidir. Sık sık yıkanması gereken kılıfları seçerken yıkamaya dayanıklı olmasına, solmamasına dikkat etmelisiniz. Kumaşların yazın terletmeyen ve teri emen özellikte olması önem taşır. Dekoratif görünüme önem vermeli ve nevresimlerinizin kılıflarla uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Kumaşlar yumuşak olmalı ve alerji yapmamalıdır. Uyku konforu için alışkanlıklarınıza göre seçim yapmalısınız. Örneğin ortopedik yastık kullanıyorsanız o yastıklara uyumlu kılıflar seçmelisiniz. Yastık kılıfı ölçüleri genellikle standarttır. Seçim yaparken yastığınızın ölçülerine dikkat edebilirsiniz. Kırlent veya bebek yastığı gibi daha küçük ve özel boyutlardaki yastıklara uygun kılıf alacaksanız, ölçüleri göz önünde bulundurmalısınız. 

Yastık Kılıfı Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli? 

  • Yastık kılıflarının içine, muhakkak yastık alezi takmalı, üzerine kılıf örtmelisiniz. Alezler, polyester pamuk karışımı olduğu için üzerinin kılıf ile örtülmesi gerekir. 
  • Kılıfları kullanırken sık sık değiştirmeye özen göstermelisiniz. 
  • Makyajla uyumamalısınız. Makyaj malzemeleri ve cilt bakım ürünleri kılıflarda leke bırakabilir. 
  • Kılıflar ekstra terleme yaptığında ciltte bakteri üremesine neden olabilir, kılıfları kullanırken konfor sağlayıp sağlamadığına dikkat etmelisiniz. Eğer rahatsızlık veriyorsa kılıfı değiştirmeli, nevresim takımına aitse bile uyumlu başka bir yastık kılıfı almalısınız. 
  • Yastıklar kişiye özel kullanılmalıdır, başka biri kullanacağında yastık kılıfını değiştirmeyi unutmamalısınız. 

Yastık Kılıfı Nasıl Temizlenir?

Yastık kılıflarını temizlemek için kumaşa dikkat etmelisiniz. Kumaşın ideal yıkama sıcaklığına bakarak uygun ısıda, elde veya çamaşır makinesinde yıkamalısınız. Kumaşın rengine, desenine göre farklı çamaşır deterjanları seçebilirsiniz. Ürünleri en az 60 derecede yıkamalısınız. Kılıflarda genellikle pamuklu veya keten karışımı kumaşlar kullanılır, ancak saten ve ipek gibi hassas dokumalara da rastlanabilir. Kumaşları yıkadıktan sonra asarak veya kurutma makinesinde kurutabilirsiniz. İyice kuruduğundan emin olduktan sonra yeniden kullanabilirsiniz. Kılıflar hijyen açısından ütülenerek kullanılır. Ütü yaparken kumaşın uygunluğuna bakmalı ve eğer hassas bir kumaş ütüleyecekseniz, ütü zemini ile kılıf arasında ince bir tülbent sermelisiniz. Böylelikle tabanın kumaşa zarar verme ihtimalini azaltabilirsiniz. Yastık kılıflarının üzerinde makyaj lekeleri veya zamanla sararmalar oluşabilir. Bu tip lekeler standart yıkama ile çıkmazsa leke çıkarıcıları macun haline getirerek kumaş üstüne ön yıkama işlemi olarak uygulayabilirsiniz. Gerekli hallerde, macunu hafifçe ovalayarak kumaşın derinlerine temas ettirebilirsiniz. Kumaşları temizlerken renk ağartıcı ürünleri kullanmaktan çekinmelisiniz. Kumaş beyaz renk bile olsa çamaşır suyu leke bırakabilir veya kılıfta sararmaya neden olabilir. 

Yastık Kılıfı Ne Sıklıkla Değiştirilmeli?

Yastık kılıflarını çok sık kullanmasanız bile odadaki tozlar kılıflara yapışır. Evde olmasanız bile kılıfları serdikten sonra haftada en az iki kere değiştirmelisiniz. Yatağı toplarken her gün yastıkları birkaç kez silkeleyerek havalandırmalı üzerindeki tozların uçuşmasına yardımcı olmalısınız. Dekoratif yastıklarda değiştirme süreniz biraz daha uzun olabilir. Direkt cildiniz, yüzünüz ile temas etmeyen bu tip tekstil ürünlerini ayda bir yıkayabilirsiniz. Yastık kılıfları ile beraber çarşaf ve nevresimlerinizi de değiştirmeyi unutmamalısınız. 

Yastık kılıfı fiyatları, ürünlerin desenine, boyutuna, tasarımına, üzerindeki eklentilere göre değişebilir. Kılıf seçimi yaparken kumaşın materyaline, estetik özelliklerine ve tasarım detaylarına önem vermelisiniz. Yastık setlerini, nevresim takımı ve yatak örtülerini birbiri ile uyumlu seçmeye özen göstermeli, yatak odanızda şık bir dekorasyon yakalamak için perde, halı gibi diğer tekstil ürünlerinde de uyumlu modelleri bulmaya dikkat etmelisiniz. English Home'un geniş ev tekstili koleksiyonu içinden dilediğiniz tarzda, renkte ve desende yastık kılıflarını bulabilir, yatak odanız için en iyi seçimi yapabilirsiniz. Sizlere rahatlık ve estetik sunacak yastık kılıfı ve nevresim takımlarını English Home ayrıcalıkları ile hemen sipariş verebilirsiniz. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR