₺1.799,99 KDV Dahil
₺2.499,99 KDV Dahil
₺1.999,99 KDV Dahil
₺2.499,99 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
Haftanın Ürünü
₺1.799,99 KDV Dahil
₺2.499,99 KDV Dahil
₺2.099,99 KDV Dahil
₺2.749,99 KDV Dahil
₺2.099,99 KDV Dahil
₺3.119,99 KDV Dahil
₺1.899,99 KDV Dahil
₺2.699,99 KDV Dahil
3
₺1.899,99 KDV Dahil
₺3.369,99 KDV Dahil
₺1.999,99 KDV Dahil
₺2.699,99 KDV Dahil

Çaycı & Çay Makinesi

Çay Makinesi Nasıl Kullanılır?

Elektrikli çay makineleri günümüzde mutfakların vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Pratik ve lezzetli çay demleme özellikleriyle çaycı modelleri en çok tercih edilen küçük ev aletlerinden biri olmuştur. 

Çay, Türk kültüründe ve birçok kültürde günlük yaşamın en lezzetli parçalarından biridir.İç ısıtan bu lezzeti geleneksel demleme yöntemleri ile demlemek zaman alıcı olabilir. İşte bu noktada elektrikli çay makineleri modelleri devreye girer. “Çaycı” olarak bilinen çay makineleri , çayın kolayca ve hızlı bir şekilde demlenmesini sağlarken lezzetli ve keyifli bir çay keyfi sunar. 

Temiz bir çay makinesi size daha lezzetli ve sağlıklı bir çay keyfi sunacaktır. İşte bu yüzden kullanmadan önce çay makinesini temizlemek önemli bir etkendir. Elektrikli çay makinelerinin kullanımı oldukça basittir. İlk önce elektrikli çay makinesine belirtilen maksimum seviyeye kadar su doldurulur. Daha sonra cihazın üzerindeki düğmeye basarak çay makinesini çalıştırılıp su kaynadıktan sonra çay yaprakları veya poşet çayı çay haznesine ekleyip çayın demlenmesi beklenir. 5-10 dakika içinde çay hazır olacaktır. 

Çay Makinesinin Demlikten Farkı Nedir?

Çaycı olarak da bilinen elektrikli çay makinesi modelleri günlük hayatta çay hazırlamayı pratikleştiren ve kolaylık sağlayan mutfak aletleridir. Geleneksel demleme yöntemi ile çay demlemek zaman alıcı olabilirken çay makineleri ile hız bir şekilde çay demlenebilir. Aynı zamanda elektrikli çay makinelerinin sıcak tutma özelliği ile de her daim taze ve sıcak bir çay keyfi sunar, bu özelliği sayesinde enerji ve zamanda tasarruf edilir. 

Elektrikli demlik modellerine karşın elektrikli çay makinesi modelleri geniş hacmi ile tek seferde daha fazla çay hazırlama imkanı sunan mutfak aletleridir. Elektrikli demlik modellerinin tek bir bölümü varken elektrikli çay makinesi modellerinin iki haznesi olup üst bölümü demleme amaçlı alt bölümü ise su kaynatma amaçlı kullanılır. Aynı zamanda su haznesine uygun demlik kapağı ile çay makinesini kettle olarak kullanılabilir. Bu sayede sıcak su elde etmek için ayrı bir kettle ihtiyaç duyulmaz. Elektrikli çay makinesi ile anında sıcak su elde edilebilmesi özelliği ile iki işlev tek cihazda halledilebilir. 

Ayrıca elektrikli çaydanlık olarak da bilinen elektrikli çay makineleri, elektrikli demliklere göre temizlik ve hijyen bakımından da kolaylık sağlar. Su haznesi,çay haznesi ve kapaklar kolayca çıkarılabilir ve temizlenebilir malzemelerden yapılmıştır. Düzenli olarak elektrikli çay makinesini temizlemek uzun ömürlü ve sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlar. 

 

Çay Makinesi Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Çay makinelerini her daim lezzetli ve uzun ömürlü hale getirmek için dikkat edilmesi gereken önemli faktörler vardır. Bunlardan biri hijyendir. Elektrikli çay makinesini düzenli aralıklarla temizlemek ve kaliteli kireçten arındırılmış taze su kullanmak çay makinesinin daha verimli olmasını sağlar ve uzun ömürlü olmasına yardımcı olur. 

Elektrikli çay makinesini asla boş çalıştırmamalı ve belirtilen maksimum seviyesinin üstünde su doldurulmamalıdır. Aynı zamanda çay makinesi doğrudan güneşe maruz bırakılmamalıdır. Makinenin renginin solmasına ve parçalarının deforme olmasını neden olur. Bunun yanı sıra elektrikli çay makinesini nemli bir ortamda da bırakılması çay makinesinin, paslanmasına ve arızalanmasına neden olur. Bu tür etkenler mutfak aletlerinin ömrünün kısalmasına sebep olur. 

Elektrikli çay makinesini her kullanımdan sonra fişini prizden çekilmesi unutulmamalı ve mutfak aletlerini kullanmadan önce mutlaka kullanma kılavuzunu okunmalıdır. Bu faktörlere dikkat ederek çay makinesi daha uzun ömürlü ve sağlıklı hale getirilebilir. 

Çay Makinesi Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Elektrikli çay makinesi modeli seçerken doğru seçimi yapmak, lezzetli ve keyifli çayların en önemli anahtarıdır. Göz önünde bulundurulması gereken bazı önemli faktörlerden biri çay makinesinin yapıldığı malzemedir. Paslanmaz çelik ve cam gibi malzemelerden yapılmış elektrikli çay makinesi modelleri daha uzun ömürlü ve sağlıklı bir çay keyfi sunacaktır. 

Bir diğer önemli faktör ise elektrikli çay makinesinin kapasitesidir. Genellikle, kaç kişilik çay yapılacağına ve ne sıklıkta kullanılacağına bağlı olarak bir seçim yapılmalıdır. Tek kişi veya küçük bir aile için küçük kapasiteli bir çay makinesi yeterli olabilirken, sık sık misafir ağırlayanlar için daha büyük bir kapasiteli çay makinesi modelleri tercih edilebilir. 

Evinizde enerji ve zaman tasarrufu sağlamak için otomatik kapanma ve sıcak tutma özelliklerine sahip elektrikli çay makineleri seçmek doğru bir tercih olacaktır. Aynı zamanda 360°dönebilme özelliğine sahip çay makinesi modelleri tercih edilerek mutfaklarda kolaylık sağlanabilir. 

Bazı elektrikli çay makinesi modelleri otomatik ısıtma, demleme süresi kontrolü ve sıcaklık ayarı gibi özelliklere sahiptir. Bu tür fonksiyonlara sahip mutfak aletleri size çay yapma sürecinde zamandan, enerjiden tasarrufu sağladığı gibi istenilen mükemmel çayların elde edilmesine yardımcı olur. Ayrıca iyi bir filtreleme özelliğine sahip, çıkarılabilen ve temizlenebilen filtreli çay makinesi modelleri tercih edilebilir. Bu sayede çayın içine kaçan çay yapraklarının ve tortuların önüne geçilebilir. 

Son olarak temizliği kolay ve bütçenize en uygun fiyatlarla çay makinesi modellerini seçerek zamandan ve enerjiden tasarruf ederek, sağlıklı ve lezzetli uzun çay keyifleri yapılabilir. 

Çay Makinesi Çayın Olma Süresini Kısaltır Mı?

Çay makineleri geleneksel çay demleme yöntemlerine bağlı olarak çayınızın demleme süresini önemli ölçüde kısaltan mutfak aletleridir. Geleneksel yöntemle çay demlemek için su kaynatılmalı, demliğe çay eklenmeli ve ardından demleme işleminin tamamlanmasını beklemek gerektiğinden işlem uzun dakikalar sürer. Elektrikli çay makinesi suyu otomatik ve hızlı kaynatarak bu süreyi önemli ölçüde kısaltarak zamandan ve enerjiden tasarruf edilmesini sağlar. 

Elektrikli çay makinesinin çayın olma süresini ne kadar kısaltacağı, kullanılan çay makinesi modellerine ve özelliklerine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Aynı zamanda sıcak tutma özellikleriyle çayın her daim taze ve sıcak kalmasını sağlar. Bu sayede enerjiden ve zamandan tasarruf etmenizi sağlar. 

Çay Makinesi İle En Fazla Ne Kadar Çay Yapılabilir?

Elektrikli çay makinesi ile yapılacak en fazla çay miktarı çay makinesinin hacmine ve kapasitesine bağlıdır. Litre olarak büyük kapasiteli çay makinesi modelleri daha fazla bardak çay yapabilirken, küçük kapasiteli çay makinesi modelleri daha az bardak çay yapar. Örnek olarak 1 litrelik bir çay makinesi 5-6 bardak çay yapabilirken, 2 litrelik bir çay makinesi 10-12 çay bardağı ile çay yapabilir. Bu noktada çay makinesi satın almadan önce ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak uygun kapasiteye bağlı olarak çay makinesi almak önemlidir. 

Elektrikli çay makinesi ile yapılabilecek en fazla çay miktarını belirleyen diğer bir faktör ise kullanılan çayın türüdür. Toz çay yaprakları, poşet çaylardan daha az yer kaplar. Bu sayede toz çay yaprakları kullanarak daha fazla çay yapmak mümkündür. Bütçenize en uygun fiyatlarla ihtiyaçlarınıza bağlı olarak modern tasarımlı çay makinelerini English Home sitesinden ulaşabilirsiniz. 

Çay Makinesi Fiyatları Nelerdir?

Çay makinesi fiyatları genellikle model, kapasite ve özelliklere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Çay makinesi alırken sadece fiyata değil aynı zamanda ürünün özelliklerine dikkat etmek gerekir. 

English Home çay makinesi modellerini inceleyerek bütçenize en uygun fiyatlarla, sezonun trendi en iyi çay makinesi modelini bulabilirsiniz. İster sevdiklerinize hediye olarak isterseniz de çeyizinize alabilirsiniz. Her daim güzel ve lezzettli çayın keyfini yaşayabilirsiniz. English Home çay makinesi modellerimize sitemizden ulaşabilirsiniz. 

Her bütçeye uygun çay makinesi modelleri English Home'da! Hemen tıkla çay zevkini muhteşem çay makineleri ile taçlandır. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR