"

Çift Kişilik Yatak Alezi

"

Çift Kişilik Alez Modelleri

Yatakları lekelere ve diğer istenmeyen durumlara karşı korumak için özel olarak geliştirilen örtüler bulunur. Çift kişilik alez, bu işlevi başarıyla yerine getiren bir ev tekstili ürünüdür. Dokusu ve kalitesi sayesinde yatağın yüzeyinin ilk günkü gibi kalmasını mümkün hale getirir. Çift kişilik alez, standart ölçüleriyle tam örtücülük sağlar. Böylece yatağınızda herhangi bir yıpranmanın oluşmasını önler. Söz konusu ürünleri yataklarınıza kolayca geçirebilirsiniz.

Çift kişilik alez, sıvı geçirmez yapısıyla terleme ve diğer nedenlere bağlı olarak meydana gelen lekeleri önler. Ayrıca bu ürünler nefes alabilen kumaşlardan üretilir. Sıcak yaz günlerinde dahi rahat bir uyku süreci geçirmenizi mümkün kılar. Alez, terlemeden dolayı oluşan istenmeyen diğer durumları da önler. Son derece hijyenik olduğu için rağbet görür. Bu ürünleri yatağınızda kullanmak üzere gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Yatak koruyucu alez, esnek yapısı sayesinde ilgili alana rahatlıkla geçirilir. Bu işlemi kısa süre içerisinde fazla efor sarf etmeden gerçekleştirebilirsiniz. Alez, kenarlarında bulunan lastikli bölümlerle yatağa sabitlenir. Siz istemediğiniz sürece yerinden çıkmaz. İlgili ürün, hem takılırken hem de uyku sürecinizde konfor sağlar. Kayma yapmayan bir dokuya sahip olduğu için alezi sık sık düzeltmenizi gerek kalmaz. Çift kişilik alezi zorlanmadan takabilir, daima sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Su geçirmez alez modelleri en çok tercih edilenler arasındadır.

Çift kişilik alez modellerinde farklı zevklere hitap eden seçenekler bulunur. Tasarım ve boyut gibi özelliklerle birbirinden ayrılan bu modeller arasında tercihinizi yapabilirsiniz. Kapitone desenli çift kişilik alez, zamansız tasarım çizgisiyle dikkatleri üzerine çeker. Hem şık hem de konforlu bir seçenek sunar. Dolgulu yapısı sayesinde son derece yumuşak bir etki bırakır. Rahat etmeniz için gereken özellikleri taşıyan kapitoneli yatak alezlerini keyifle kullanabilirsiniz.

Sıvı geçirmez alez modelleri, terleme ve diğer durumlara karşı yatağınızı korur. Bu durumlara bağlı olarak yaşanması muhtemel sorunları önler. Leke, kir ve koku gibi istenmeyen olgulara karşı önlem alma şansı verir. Böylece hem yatağınızın zarar görmesini engeller hem de sizin daha konforlu bir uyku deneyimi yaşamanıza katkı sağlar. Söz konusu ev tekstili ürünleri, birden fazla faydayı aynı anda sunar. Nevresimin altına serebileceğiniz çift kişilik alez modelini seçenekleri arasından kolayca bulabilirsiniz.

Fermuarlı alez modelleri, hem kullanım hem de diğer aşamalarda konfor sağlar. Bu ürünlerde kaliteli ve kullanışlı fermuarlara yer verilir. Söz konusu bölümler kolayca açılıp kapanır. Böylelikle alezi yatağınıza takarken uzun uğraşlar vermenize gerek kalmaz. Çift kişilik fermuarlı alez gibi yanlarında lastikli bölümler bulunan modeller de son derece kullanışlıdır. Yataktan kaymayan ve bu sayede uyku sürecinizi daha rahat hale getiren bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Peki çift kişilik alez seçerken nelere dikkat edilmelidir?

 

Çift Kişilik Yatak Alezi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Çift kişilik yatağınıza uygun alez seçimi yaparken göz önünde bulundurmanız gereken birtakım hususlar bulunur. Bunlardan ilki, tercih ettiğiniz alezin materyalidir. Pamuklu kumaş, nefes alabilen yapısı sayesinde pek çok faydayı aynı anda sunar. Terlemenin etkilerini azalttığı için koku ve bakteri oluşumunu önler. Bununla birlikte son derece yumuşak olduğu için konforlu bir uyku süreci geçirmenizi mümkün hale getirir. Çift kişilik alez tercihinizi pamuklu seçeneklerden yana kullanabilirsiniz. Söz konusu ürünler arasında seçim yaparken dikkat etmeniz gereken diğer hususlar ise şunlardır:

●  Yatağınıza uygun alez boyutu belirlemek son derece mühimdir. Aksi takdirde istediğiniz örtücülüğe ulaşmak ve yatağınızı dış etkenlere karşı korumak mümkün olmaz.

●  Yatağın yüzeyiyle birlikte yan kısımlarını da örten modelleri tercih edebilirsiniz.

●  Kapitone dolgulu modeller hem yumuşak hem de estetik bir seçenek sunar.

●  Fermuarlı alezler kullanım sırasında kayma yapmadığı için konfor sağlar.

●  Esnek bir kumaşa sahip olan ürünleri yatağınıza kolayca geçirebilirsiniz.

●  Yıkandığında çekme yapmayan alezleri uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanmanız mümkündür.

●  Sıvı geçirmez özellikteki seçeneklerle yatağınızın yüzeyini koruma altına alabilirsiniz.

●  Teninize hassas bir dokunuş yapan yumuşak modelleri seçebilirsiniz.

●  Cildiniz için risk teşkil eden kimyasalları içeren alezlerden kaçınmanız yararınıza olur.

Yatak alezinin yanı sıra yastıklarınızı da farklı etkenlere karşı korumanızı sağlayan ev tekstili ürünleri bulunur. Yastık alezi, kaliteli dokusu sayesinde terleme ve diğer durumlara bağlı olarak yaşanması muhtemel sorunları önler. Yastıklarınızın üzerinde leke kalmasını ve sararmalar meydana gelmesini engeller. Arzu ederseniz yatak alezine uyumlu yastık alezi modelleri arasından seçiminizi yapabilir, istediğiniz korumayı tam anlamıyla sağlayabilirsiniz.

 

Çift Kişilik Yatak Alezi Ne İşe Yarar ?

Çift kişilik yatak alezi, farklı amaçlar doğrultusunda tercih edebileceğiniz bir ev tekstili ürünüdür. Temelde yatağı dış etkenlere karşı koruma görevi üstlenen bu ürün, uyku kalitenizi yükseltmenizi de sağlar. Yatağın üzerini tamamen örttüğü için leke ve kir oluşumunu önler. Böylece ilgili eşyanın kullanım ömrünü uzatır. Yatağın yüzeyini silmek çok daha zahmetli bir işlemdir. Bunun yerine alez kullanarak temizleme işlemini daha hızlı ve pratik hale getirebilirsiniz.

Yatak alezi, sıcak yaz günlerinde rahat bir uyku süreci geçirmenize yardımcı olur. Nefes alabilen yapısı sayesinde terlemenin etkilerini azaltır. Ayrıca bu duruma bağlı meydana gelen diğer sorunları da önler. Yaz aylarında huzurlu ve keyifli bir şekilde uyumanızı mümkün hale getirir. Söz konusu alezler, bakteri ve koku oluşumunu da engeller. Bu sayede hem hijyenik hem de konforlu bir kullanım olanağı tanır. Birden fazla faydayı aynı anda sağlayan çift kişilik alezleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

 

Çift Kişilik Yatak Alezi Nasıl Temizlenir ?

Alez çeşitlerinin yıkanma aşamasında başvurabileceğiniz birden fazla yöntem bulunur. Pamuk ve polyester gibi kumaşlardan üretilen alezleri çamaşır makinesinde yıkamanız mümkündür. Sıcaklığa karşı dayanıklı olan bu alezlerde çekme ve renk değişimi gibi sorunlar meydana gelmez. Makinelerin ev tekstili ürünleri için uygun olan yıkama programlarında kısa sürede hijyenik hale gelir. Söz konusu alezleri 30 derece gibi nispeten düşük sıcaklık ayarlarında sorunsuz bir şekilde yıkayabilirsiniz.

Çift kişilik alezi elinizde fazla efor sarf etmeye gerek kalmadan yıkamanız da mümkündür. Ancak bunun için uygun deterjanı seçmek oldukça mühimdir. Aksi takdirde lekeleri çıkarmak için uzun süre harcamanız son derece muhtemeldir. Alezinizde bölgesel izler olduğunda bunları elinizde kısa süre içerisinde çıkarabilirsiniz. Yıkamanın ardından durulama işlemini yeterince iyi yaptıktan sonra aleziniz kullanıma hazır hale gelir.

Yumuşak ve kaliteli bir dokuya sahip olan bu ürünlerin kullanım ömrünü uzatmak için bazı hususlardan kaçınmanız gerekir. Alezlerde kuru temizleme yöntemlerini kullanmamak bunlar arasında yer alır. Kuru temizleme, ürünlerin dokusunda kalıcı hasarlar bırakabilir. Bununla birlikte dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da alezleri ütülememektir. Ütüden kaynaklanan aşırı sıcaklıktan dolayı alezde renk değişimleri meydana gelebilir. Söz konusu sorunları önlemek adına yıkama ve kurutma yöntemlerinde tavsiye edilen adımları izleyebilirsiniz.

 

Çift Kişilik Yatak Alezi Ölçüleri Nelerdir ?

Çift kişilik alezler farklı ölçülere sahiptir. Ürünler arasında 160x200, 180x200 ve 190x200 cm gibi boyut seçenekleri mevcuttur. Standart çift kişilik yatak ölçülerinden battal boya kadar farklı ölçülerde ürünler bulmak mümkündür. Yatağınız boyutları king size ise tamamını alezle örtebilmek adına 190x200 cm ölçülere sahip ürünleri tercih edebilirsiniz. Bahsi geçen boyut, yatağınız her bir yanını dış etkenlere karşı korumanıza olanak tanır. Bahsi geçen boyut alternatifleri arasından seçiminizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Yatakların yüzeyi kadar yanlarında yer alan bölümlerinin de dış etkenlere karşı korunması önemlidir. Genelde beyaz ve krem gibi soft tonlara sahip olan bu kısımlar kirlenmeye son derece müsaittir. Bu sebepten ötürü, çift kişilik alez seçimi yaparken yatağın yanlarını da örten modellere yönelebilirsiniz. Söz konusu modeller standart ölçülere sahip olduğu için bu bölgeleri tamamen kapatır. Bu sayede kirlenme ve renk değişimi gibi sorunları tamamen önlemenize yardımcı olur.

 

Çift Kişilik Yatak Alezi Fiyatları Ne Kadar ?

Çift kişilik yatak alezi fiyatları ürünler arasında değişiklik gösterir. Bu ürünler arasında farklı isteklere ve ihtiyaçlara cevap veren seçenekler mevcuttur. Ayrıca her bütçeye hitap ürünler de vardır. Söz konusu modeller arasından aradığınız alezi kolaylıkla bulabilirsiniz. Alezler arasında seçim yaparken dikkat etmeniz gereken hususlar bu konuda size yardımcı olabilir. Örneğin aşırı terleme sorununuz varsa sıvı geçirmez özellikteki alezler sizin için son derece uygundur. En sıcak yaz günlerinde dahi rahat bir uyku süreci geçirmek için bu ürünleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Her zevke ve bütçeye uygun bir alez modeli bulunur. Çift ve tek kişilik yatak alezi seçenekleri arasında sizin için uygun modeli fazla zorlanmadan seçebilirsiniz. Yatağınızla birlikte yastığınız için de alez kullanabilirsiniz. Terlemeye ve diğer dış etkenlere karşı koruma sağlayan yastık ve yatak alezleri, uyku kalitenizin yükselmesine katkı sağlar. Söz konusu ürünlere avantajlı fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

 
 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR