₺699,99 KDV Dahil
₺2.699,99 KDV Dahil
%74 İndirim
%74İndirim
Haftanın Ürünü
₺299,99 KDV Dahil
₺799,99 KDV Dahil
₺489,99 KDV Dahil
₺979,99 KDV Dahil
₺799,99 KDV Dahil
₺2.749,99 KDV Dahil
₺249,99 KDV Dahil
₺499,99 KDV Dahil
₺599,99 KDV Dahil
₺1.799,99 KDV Dahil
₺189,99 KDV Dahil
₺499,99 KDV Dahil
2
₺744,99 KDV Dahil
₺1.489,99 KDV Dahil
₺899,99 KDV Dahil
₺3.149,99 KDV Dahil
₺799,99 KDV Dahil
₺3.499,99 KDV Dahil
₺239,99 KDV Dahil
₺719,99 KDV Dahil
₺219,99 KDV Dahil
₺639,99 KDV Dahil
₺324,99 KDV Dahil
₺649,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Haftanın Ürünü
İndirim %40
0.60
₺684,99 KDV Dahil
₺1.369,99 KDV Dahil
₺474,99 KDV Dahil
₺949,99 KDV Dahil
₺1.799,99 KDV Dahil
₺4.499,99 KDV Dahil
₺599,99 KDV Dahil
₺1.199,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
3 AL 2 ÖDE
İndirim %40
0.60
₺599,99 KDV Dahil
₺1.199,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
3 AL 2 ÖDE
İndirim %40
0.60
₺179,99 KDV Dahil
₺489,99 KDV Dahil
%63 İndirim
%63İndirim
Haftanın Ürünü
İndirim %20
0.80
₺129,99 KDV Dahil
₺299,99 KDV Dahil

Yastık

Yastık Nasıl Kullanılır?

Yatak odası ürünleri arasında yer alan yastıklar yalnızca dekorasyon açısından değil, boyun sağlığı açısından da oldukça önemlidir. 

Konu yastık kullanımına geldiğinde birçok kişinin atladığı önemli noktalar vardır. Doğru şekilde kullanıldığında, yastık boyun ve omurgayı destekleyerek daha rahat ve sağlıklı bir uyku deneyimi yaşatabilir. 

Yastıklar özellikle sırtüstü veya yan yatış pozisyonlarında kullanılmalıdır. Önemli olan nokta bu pozisyonlarda yastık şeklinizin, boynu ve omurgayı hizalayarak desteklemesidir. Aynı zamanda sadece yastık şekli değil yastık yüksekliği de kişinin vücut yapısına ve uyku pozisyonuna göre seçilmelidir. Yastığın yüksekliği baş ve boyun için yeterli desteği sağlamalı, aynı zamanda başın aşırı yüksekte olmamasına dikkat edilmelidir. 

Bütün bunların yanı sıra yastıklarınızı daha uzun ömürlü kullanabilmek ve hijyen problemleri yaşamamak adına gerekli koşullarda belirli aralıklarla temizlenmesi de oldukça önemli bir noktadır. 

Yastık Kullanmanın Sağlık Yönünden Faydaları Nedir?

Yatak odamızın vazgeçilmez parçaları yastıklar, sağlıklı bir uyku deneyimi yaşamanızı ve vücudunuzun dinlenmesini sağlar. 

Yastıklar boyun sağlığını destekleyerek, boyun ve omurga üzerindeki baskıyı azaltır ve doğru pozisyonu korumaya yardımcı olur. Bu da uyku kalitesini artırabilir ve uykudan daha dinç ve enerjik uyanmanızı sağlayabilir. 

Aynı zamanda doğru yastıklar, boyun ağrılarını azaltmaya yardımcı olabilir. Boyun bölgesine uygun destek sağlayan yastıklar, boyun kaslarını rahatlatarak ağrıları hafifletebilir. 

Ortopedik yastıklar, uyku apnesi yaşayan kullanıcıların solunum problemlerini azaltmaya yardımcı olacaktır. Günümüzde birçok kişinin yaşadığı migren ve baş ağrılarını hafifletmeye yardımcı olarak baş, boyun ve omuzlara desteklerler. 

Yastık Kullanmamak Ne Gibi Sorunlara Yol Açar?

Özellikle uyku esnasında vücudun doğru pozisyonda tutulması ve desteklenmesi için uygun bir yastık seçimi yapmak büyük önem taşır. Yanlış yastık seçimi ya da ortopedik yastık kullanmamak boyun ağrısı ve tutulma problemlerinin yaşanmasına yol açar. 

Aynı zamanda doğru destek olmadan uyumak, omurga sağlığı üzerinde olumsuz etkilere sahip olabilir. Yastıksız uyumak omurganın doğal eğrilerine zarar verebilir ve uzun vadede omurga problemlerine yol açabilir. Uyurken ortopedik yastık kullanmamak, boğazın düz bir hatta olmasına neden olabileceğinden horlama sorununu artırabilir. 

Bahsedilen bu sorunlar uyku kalitesini düşürebileceği ve dolayısıyla gün içinde yorgunluk ve halsizliğe neden olabileceği unutulmamalıdır. 

Yastık Boyutları Farklılık Gösterebilir Mi?

Yastık boyutları kişinin tercih ve ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterecektir. Bu nedenle yastık satın almadan önce farklı boyutlardaki ortopedik yastıkları deneyerek kendiniz için en uygun boyutu belirlemeniz önemlidir. Yanlış yastık boyutu seçimi boyun ve sırt ağrılarına neden olabilir ve uyku kalitesini olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle yastık boyutuna dikkat ederek doğru bir seçim yapmak, genel sağlık üzerinde olumlu bir etki yaratabilir. 

Doğru ortopedik yastık boyutu seçerken kişinin omuz genişliği, boyu ve yatış pozisyonu göz önünde bulundurulmalıdır. Omuz genişliğinden daha geniş veya daha dar bir yastık seçmek boyun ve omurga sağlığını olumsuz etkileyecektir. 

Aynı zamanda yatış pozisyonu da doğru yastık boyutu seçiminde önemli bir diğer noktadır. Kişilerin yan yatış, sırtüstü yatış veya karın üstü yatış gibi farklı pozisyonlarda uyuduklarını göz önünde bulundurarak yastık boyutunu seçmek önemlidir. Her yatış pozisyonu için uygun boyutta yastık bulunmaktadır. 

İhtiyaç duyduğunuz farklı yastık boyutlarını English Home ortopedik yastık modellerinde bulabilirsiniz. 

Yastık Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Yatak odalarımızın temel parçalarından olan ve uyku sağlığımızı oldukça etkileyen yastıkları kullanırken belli başlı noktalara dikkat etmek atlanmaması gereken bir konudur. Yastık kullanımında hijyen açısından ürünün temizliğine dikkat etmek yaşanabilecek olumsuz durumların önüne geçecektir. Ortopedik yastıklarınızı düzenli aralıklarla yıkamanız ve kılıflarını değiştirmeniz önemlidir. 

Alerjiniz varsa ve rahatsızlık duyuyorsanız, anti-alerjik yastık seçmeniz doğru bir tercih olacaktır. Ayrıca terletmeyen ve nefes alan malzemelerden yapılmış yastıklar tercih etmek de faydalı olacaktır. 

Boyunuza ve uyku pozisyonunuza uygun yükseklikte bir yastık tercih etmeniz boyun ve omurga sağlığını destekleyecek ve oluşabilecek ağrıların önüne geçecektir. 

Yastık Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Yapılan doğru yastık seçimi, uyku kalitesini artırabilir ve boyun, sırt veya bel ağrılarının azalmasına yardımcı olabilir. 

Ortopedik yastık seçiminde ürün içeriğinde kullanılan malzeme de büyük bir öneme sahiptir.Alerjiniz varsa anti-alerjik özelliklere sahip yastıkları tercih etmek önemlidir. Özellikle boyun ve sırt ağrılarından muzdarip olanlar için hafızalı köpük yastıklar daha uygun olabilir. 

Yastık yüksekliği, uyku pozisyonunuza ve boyun yapınıza göre değişkenlik gösterebilir. Boyun omurlarınızla düz bir çizgi oluşturacak yükseklikte bir yastık seçmek, boyun ağrılarını önlemeye yardımcı olabilir. 

Bu faktörler dikkate alınarak yapılan doğru bir seçim, uyku kalitesini artırabilir ve boyun, sırt veya bel ağrılarının azalmasına yardımcı olabilir. 

Aynı zamanda yatak odanıza ve yatağınıza uygun boyutlardaki yastıkları tercih etmeniz yatak odası dekorasyonunda da istediğiniz etkiyi yakalamanızı sağlayacaktır. 

Yastık Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Uyku kalitesini artırmak ve yastığın ömrünü uzatmak için yastık temizliğini doğru yapmak oldukça önemlidir. Ortopedik yastıkların temizliği için dikkat edilmesi gereken önemli ipuçları vardır. 

Yastık dolgusu malzemeye göre temizlik yöntemi değişebilir. Pamuk yastıklar makinada yıkanabilirken, yün veya tüy yastıkların kuru temizleme gerekebilir. 

Çarşaf,yorgan gibi her yatak tekstili ürünü gibi yastıkların da temizliği sırasında ürünün üzerindeki yıkama talimatlarını incelemek doğru bir hareket olacaktır. Her gün kullandığımız yastıklarımızı haftalık olarak yıkamak üzerinde oluşabilecek bakteri ve kirleri önlemenizi sağlayacaktır. 

Yıkama işlemi sırasında uygun sıcaklıkta su ve deterjanla yıkanmalıdır. Aşırı sıcak veya soğuk su yastığın ömrünü kısaltabilir. Yastığınızı doğru sıcaklıkta yıkamak için üzerinde yıkama talimatlarının yazılı olduğu etiketi incelemek doğru bir hareket olacaktır. 

Periyodik temizleme işlemlerinin dışında ani lekeler oluştuğunda hemen temizlenmelidir. Leke çıkarıcı kimyasallar kullanmadan önce mutlaka ürün etiketindeki temizlik talimatlarına bakılmalıdır. 

Yıkama işleminin ardından yastıklarınızın ömrünü kısaltmamak adına düşük ısıda kurutulmalı veya gölgede havalandırılmalıdır. Yüksek sıcaklık yastığın dolgusunu ve yapısını etkileyebilir. 

Aynı zamanda yastıklarınızı ara ara güneşte havalandırmak yastıkta oluşabilecek küf ve kötü kokuların önlenmesine yardımcı olabilir. 

Bütün bunların yanında yastıklarımızla beraber sürekli olarak kullandığımız yastık kılıfları da düzenli aralıklarla yıkanmalı ve değiştirilmelidir. Bu, yastığın daha temiz kalmasını sağlayacağı gibi yastığınızın ömrünü de uzatacaktır. 

Yastık temizliği düzenli olarak yapıldığında, yastığın temiz ve hijyenik kalması sağlanır. Bu da sağlıklı ve konforlu bir uyku deneyimi sunar. 

Yastık Ne Kadar Zamanda Bir Değişmelidir?

Ortopedik yastık seçerken dikkat edilmesi gereken önemli faktörlerden biri yastığın değiştirilme periyodudur. Çoğu uzman, yastıkların yılda en az bir kez değiştirilmesini önermektedir. Ancak, yastığın malzemesi ve kalitesine bağlı olarak bu süre değişebilir. 

Yastığınızı değiştirme süreniz ortopedik yastığınızın içerdiği malzemesine göre değişiklik gösterecektir. Örneğin mikrofiber yastıklar daha uzun ömürlü olabilir ve 2-3 yıl içinde değiştirilmeleri genellikle yeterli olabilir. 

Bunun yanı sıra tüy veya lateks gibi doğal dolgu malzemelerle yapılan yastıklar 2-3 yılda bir değiştirilmelidir. Bu tür yastıklar zamanla sıkışabilir, şekillerini kaybedebilir veya alerjenik hale gelebilir. 

Uyku alışkanlıklarınıza, yastığın kalitesine ve malzemesine göre düzenli aralıklarla yastık değişimi yapmak, uyku konforunuzu ve sağlığınızı korumak açısından önemlidir. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR