Çift Kişilik Yorgan

Çift Kişilik Yorgan Modelleri

Yatak odanızın stilini tamamlayacak olan birbirinden kaliteli çift kişilik yorgan modelleri English Home’da sizleri bekliyor. Yatak odanıza benzersiz bir dokunuş yapmak istiyorsanız English Home’u ziyaret edebilirsiniz.
 

Çift Kişilik Yorgan Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çift kişilik yorgan seçimi yaparken göz önünde bulundurabileceğiniz unsurlar bulunur. Kullanacağınız yorganı hangi mevsimde kullanacağınız veya nasıl bir yatak için tercih edeceğiniz yorgan seçiminde belirleyici noktalar olarak sayılabilir. Çift kişilik yorgan modelleri farklı materyaller kullanılarak çeşitli mevsimlere uygun hale getirilmiştir. Çift kişilik yorgan pamuk, kaz tüyü, yün ya da bambu gibi malzemeler kullanılarak üretilebilir. Farklı malzemelerden üretilen yorganlar farklı mevsimlerde kullanıma uygundur. Bu yorgan modelleri arasından seçim yaparken yorganların üretilmiş olduğu materyallerin özelliklerini dikkate almalı ve bunlara göre bir seçim yapmalısınız. Aksi takdirde uykunuz esnasında yorgan sizi bunaltabilir ya da çeşitli problemlere davetiye çıkarabilir. Bu unsurların yanı sıra yorganın dayanıklılığına dikkat etmek de oldukça önemli bir detaydır. Kolayca deforme olan bir yorgan uzun yıllar kullanılamayacağı gibi kötü bir görüntüye de sebep olabilir.

Yatağınızın ölçülerine uygun bir yorgan tercihi yapmak hem estetik hem de konfor bakımından dikkat edilmesi gereken bir unsurdur. Birçok farklı modele sahip olan yorganların çeşitli ebatları bulunmaktadır. King size, super king size, çift ve tek kişilik yorgan modellerinin ölçüleri farklılık gösterir. Çift kişilik bir yatağa sahipseniz yatağınızın ölçülerine uygun çift kişilik yorgan alternatifleri sizler için uygun olacaktır. Yatak ölçülerine uygun olarak almadığınız yorgan modelleri odanızın estetiğini bozabilir ve dilediğiniz gibi bir görünüm oluşturmayabilir. Çift kişilik yorganın üretiminde kullanılan kumaşların kaliteli ve herhangi bir alerjik reaksiyona sebebiyet oluşturmayacak ipliklerden yapılmış olması büyük önem taşır. English Home’un tarzıyla üretilmiş olan çift kişilik yorgan modelleri tercih edebileceğiniz kaliteli alternatifler arasındadır. Kendinize ve yatak odanıza uygun, kaliteli yorgan modelleri arasından dilediğinizi seçerek uyku kalitenizden ödün vermeden dinlenebilirsiniz.
 

Mevsime Göre Nasıl Çift Kişilik Yorgan Kullanılmalıdır?

Çift kişilik hazır yorganların üretimlerinde farklı materyaller kullanılabilir. Bu ürünlerin özellikleri, işlevleri ve kullanımları değişiklik gösterebilir. Yün, pamuk, kaz tüyü ya da microfiber yorgan modellerinin her birinin işlevleri farklıdır. Pamuk yorgan, sıcak tutan bir yapıya sahiptir. Sadece kış aylarında değil yaz aylarında da kullanıma uygundur. Nefes alma özelliği sayesinde terletmeyen yorgan alternatifleri arasında bulunan yüzde yüz pamuk yorganlar, sizlere uykunuz esnasında maksimum rahatlık sağlayabilir. Özellikle bahar aylarında kullanımı tercih edilen çift kişilik pamuk yorganlar, yazlık yorgan olarak sayılabilirler ve sıcak aylarda rahatlıkla kullanılabilir. Çift kişilik ince yorgan modellerinden bir diğeri ise mikrofiber yorganlardır. Çift kişilik microfiber yorganlar, polyester ve poliamid liflerin birleşiminden oluşur. Nefes alan bir yapıya sahip olduğundan terletmez, yaz aylarında da rahat bir uyku çekmenize yardımcı olur.

Rahat olduğu kadar bir o kadar da sağlıklı olan yorgan modellerinden biri de çift kişilik kaz tüyü yorgan modelleridir. Dolgu malzemeleri sıralandığında bilinen en sağlıklı ve dayanıklı materyaller arasında sayılan kaz tüyü higroskopik özelliği ile dikkat çeker. Bu özelliği sayesinde ısı ve nemi dengeleyerek sizlere rahat bir uyku deneyimi yaşatır. Dolayısıyla kaz tüyü yorganları kış aylarında rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Kış aylarında en çok tercih edilen bir diğer yorgan modeli: yün yorganlardır. Yün yorganlar, çoğunlukla koyun yünlerinden elde edilir ve doğal kabul edilen alternatiflerdendir. Isıyı eşit bir şekilde dağıtan yün yorganlar, diğer yorganlara nispeten daha ağırdır. Çift kişilik yün yorgan modelleri esnek ve yumuşaktır. Bu yapısı sayesinde sizlere konforlu bir uyku imkânı sunar.
 

Çift Kişilik Yorgan Ölçüleri Nelerdir?

Uykunuzda size eşlik edecek olan yorganların ölçüleri standart olarak tasarlanır. Seçtiğiniz yorgandan maksimum verimi almak istiyorsanız uygun ölçülerdeki alternatifleri tercih etmelisiniz. Genellikle genç odaları ve yatak odası için tercih edilebilen çift kişilik yorganların ölçüleri 195x215 cm’dir. Çift kişilik yataklara uygun olan king size, super king size ve extra king size olarak geçen üç farklı seçenek de bulunur. King size ölçüsü 235x215 cm, super king size ölçüsü 255x215 cm ve extra king size ölçüsü 255x235 cm olarak sayılabilir. Seçebileceğiniz bazı yorgan modelleri içinde yorgana uyumlu bir adet yastık kılıfı çıkabilir. Bu yastık kılıfının ölçüsü ise 50x70 cm olup piyasadaki standart bir yastık ebatlarına uygundur.

Yorganlar, çeşitli materyaller ve ebatlarla farklı yataklara uygun hale getirilen yatak odası tekstil ürünlerindendir. Çift kişilik yorgan modelleri, çift kişilik yatakların ölçüleri göz önünde bulundurularak üretilmektedir. Çift kişilik yataklar, piyasa içinde farklı ölçülerde bulunabilmektedir ancak çift kişilik yorgan modelleri çift kişilik yatağa uygun ölçülere sahip olarak üretilir. 195x215 cm ebatlarına sahip olan çift kişilik yorgan modelleri oldukça kullanışlı alternatifler arasında yer alır. Piyasada farklı ölçülerdeki çift kişilik yataklara da kolayca uyum sağlar. Böylece sizlere büyük bir rahatlık sunar. Pamuklu, yün, kaz tüyü, microfiber ve bambu yorgan modellerini çift kişilik yatağınızda rahatlıkla tercih edebilirsiniz. English Home’un kaliteli çift kişilik yorgan modelleri arasından dilediğinizi seçerek konforlu bir uyku deneyimi yaşayabilirsiniz.
 

Çift Kişilik Yorgan Nasıl Yıkanır?

Sağlıklı ve hijyenik bir uyku çekmek, fiziksel ve mental sağlığınız için büyük bir önem taşır. Uyurken cildinize temas eden ürünlerin belli aralıklarla uygun şekillerde temizleniyor olması gerekir. Özellikle kışın en çok kullanılan yorgan çeşitlerinden biri olan çift kişilik yün yorganları birkaç farklı yöntemle yıkayabilirsiniz. Elde yıkama yöntemi bu yöntemlerin ilki olup en zahmetli işlemlerden biri sayılabilir. Ancak çamaşır makinenizde yün yorganlar için uygun programlar bulunuyorsa yorganınızın temizliğini çamaşır makinesinde zahmetsizce yapabilirsiniz. Kış mevsiminin en çok kullanılan yorgan modeli çift kişilik kaz tüyü yorganların temizliği hem çamaşır makinesinde hem de elde yıkama yöntemleri ile yapılabilir. Kaz tüyü yorganlar, hassas bir yapıya sahip olduklarından elde yıkama yaparken nazik davranmak yorganın formunu korumak için dikkat edilmesi gereken bir noktadır.

Rahat temizlenme özellikleri ve pratik kullanımlarıyla ön plana çıkan çift kişilik pamuk yorganlar oldukça zahmetsiz yorgan alternatifleridir. Çamaşır makinesinde kolayca temizliğini yapabileceğiniz pamuk yorganları, uygun sıcaklıkta yıkayarak tertemiz olmasını sağlayabilirsiniz. Temizliği oldukça pratik olan bir diğer yorgan modeli elyaf olarak bilinen çift kişilik microfiber yorganlardır. Çamaşır makinenizde uygun sıcaklık ve deterjanlarla kolayca yıkayabileceğiniz bu yorganların makinede yıkamaya uygun olmayan modelleri olabilir. Bu modelleri ise uygun sıcaklıktaki deterjanlı suyun içinde birkaç saat bekleterek kolaylıkla yıkayabilirsiniz.
 

Çift Kişilik Yorgan Ne Sıklıkla Yıkanmalı?

Yorganlar her mevsim kullanılabilen yatak odası tekstil ürünleridir. Uykunuz boyunca size eşlik eden bu ürünlerin belli aralıklarla yıkanması sağlık açısından büyük önem taşır. Uzun yıllar yıkanıp temizlenmeyen çift kişilik yorganlar, uyku kalitenizin düşmesine sebep olabilir. Haftada bir kere havalandırarak yorganınızın temiz kalmasını sağlayabilirsiniz. Yılda en az iki kere yıkanması önerilen yorganları uygun şekillerde yıkamak gerekir. Özellikle, mevsimlik yorgan kullanıyorsanız, mevsim geçişlerinde çift kişilik yorganınızı değiştireceğiniz zamanlarda yıkayıp saklamayı tercih edebilirsiniz. Böylelikle uzun yıllar yorganınızı eskimeden rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 

Çift Kişilik Yorgan Fiyatları Ne Kadar?

Çift kişilik yorgan fiyatları birkaç unsura bağlı olduğundan değişkenlik gösterebilir ve belli bir fiyat aralığı verilemeyebilir. Piyasa içinde çeşitli özelliklere sahip olan çift kişilik yorgan modelleri yer almaktadır. Üretim standartlarının değişikliği fiyatlara yansıyabilir. Yorgan üretiminde kullanılan materyallerin özellikleri fiyat unsurunu değiştiren bir etkendir. Yorganlar; yün, pamuk, kaz tüyü, elyaf gibi farklı malzemeler kullanılarak üretilmiş olabilir. Bu malzemelerin özellikleri doğrultusunda fiyatlar değişecektir.

Dekoratif özelliklere sahip renkli ve desenli yorganların üretiminde katlanılan maliyetler fiyatlara yansıtılabilir. Çift kişilik yorganın hangi sezonda kullanıldığı da fiyatları etkileyen bir başka faktördür. Dört mevsim kullanılabilen çift kişilik yorgan fiyatları, sadece yazın ya da kışın kullanılabilen yorgan fiyatlarından farklı olabilir. Çift kişilik yorgan markaları arasında öne çıkan English Home’un, kendine has tarzıyla harmanladığı yorgan modellerinden kendi zevkinize ve bütçenize uygun alternatifleri tercih ederek yatak odalarınızı tamamlayabilir, dilediğiniz modeli rahatlıkla satın alabilirsiniz.

 

 

 
 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR