₺339,99 KDV Dahil
₺1.279,99 KDV Dahil
%73 İndirim
%73İndirim
Haftanın Ürünü
₺239,99 KDV Dahil
₺899,99 KDV Dahil
₺289,99 KDV Dahil
₺1.199,99 KDV Dahil
₺349,99 KDV Dahil
₺1.169,99 KDV Dahil
₺699,99 KDV Dahil
₺1.399,99 KDV Dahil
₺329,99 KDV Dahil
₺1.099,99 KDV Dahil
₺349,99 KDV Dahil
₺1.169,99 KDV Dahil
₺329,99 KDV Dahil
₺1.299,99 KDV Dahil
₺329,99 KDV Dahil
₺1.099,99 KDV Dahil
₺289,99 KDV Dahil
₺899,99 KDV Dahil
₺289,99 KDV Dahil
₺1.049,99 KDV Dahil
₺349,99 KDV Dahil
₺1.379,99 KDV Dahil
₺339,99 KDV Dahil
₺1.209,99 KDV Dahil
₺289,99 KDV Dahil
₺1.299,99 KDV Dahil
₺319,99 KDV Dahil
₺1.459,99 KDV Dahil
₺329,99 KDV Dahil
₺1.039,99 KDV Dahil
₺599,99 KDV Dahil
₺1.199,99 KDV Dahil
₺289,99 KDV Dahil
₺1.039,99 KDV Dahil
₺289,99 KDV Dahil
₺1.249,99 KDV Dahil
₺289,99 KDV Dahil
₺1.039,99 KDV Dahil
₺439,99 KDV Dahil
₺1.869,99 KDV Dahil
₺874,99 KDV Dahil
₺1.749,99 KDV Dahil
₺289,99 KDV Dahil
₺1.289,99 KDV Dahil
₺499,99 KDV Dahil
₺1.954,99 KDV Dahil
₺499,99 KDV Dahil
₺1.954,99 KDV Dahil

Battaniye

Battaniye Ne İçin Kullanılır?

Yatak odası ürünleri içerisinde vazgeçilmez olan battaniye çeşitleri özellikle kış aylarında sıcak tutma yeteneklerinden dolayı yatak odalarında sıklıkla tercih edilir. 

Pamuklu ürünler yumuşaklığıyla öne çıkarken,Tv battaniyesi film keyfi için idealdir. Son zamanlarda hareket özgürlüğü sunmaları ve hafiflikleri ile dikkat çeken bir diğer çeşit ise giyilebilir battaniyelerdir. 

Yalnızca yatak odalarında değil, birçok farklı kullanım alanları da mevcuttur. Pikniklerde, seyahatlerde, kamp yaparken veya evcil hayvanınız için de kullanabilirsiniz. 

Battaniye Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İster soğuktan korunmak ya da konforu artırmak ister ev dekore etmek için tercih edin; battaniye kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalar mevcuttur. Doğru ürün seçimi ve kullanımı ile konforunuzu ve keyfinizi artırabilirsiniz. 

Kullanım alanları oldukça geniş olan ev tekstili ürünlerinde dikkat edilen kriterler arasında en önemli konu uzun ömürlü olmaları noktasıdır. Ürünlerin uzun ömürlü olması için içerdikleri malzemelerin ve kullanım amaçlarına uygun şekilde kullanılmaları kilit rol oynar.

Birbirinden farklı modelleri kullanırken doğru amaca hizmet edecek seçimi yapmak kullanımızı oldukça etkileyecektir. Örneğin yatak odanızda geceleri ısınmak adına en doğru seçim pamuklu olabilirken; salonunuzda ise dekorasyon amaçlı tv battaniyesi tercih edebilirsiniz. Ayrıca ihtiyacınızı karşılayacak ölçü noktasına da dikkat etmelisiniz. 

Yine kullanırken dikkat edilmesi gerekenler arasında içerisindeki malzemeye uygun kullanım oldukça önemlidir. Seçim yaparken kullanım amacınızı ve mevsimi göz önünde bulundurmanız önemlidir. Pamuklu ürünler yumuşak ve nefes alırken, wellsoft ürünler ise peluş benzeri dokusuyla çok yumuşaktır. 

Battaniye Kumaş Türleri Nelerdir?

Seçim yaparken en önemli etkenlerden biri de kumaş türleridir. İhtiyacınıza yönelik seçimi yaparken doğru kumaş türünde seçmek alacağınız performansı oldukça etkileyecektir. Kumaş türleri arasında tercih yaparken mevsim şartları, ihtiyaçlarınız ve kişisel tercihler göz önünde bulundurulmalıdır. Her bir kumaşın farklı özellikleri olduğundan, ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçmeniz oldukça önemlidir. 

Kış aylarında sıcak tutması için wellsoft battaniyeler kullanım açısından yıkanması ve temizlenmesi kolay bir tercih olacaktır. Her mevsimde kullanabileceğiniz pamuklu battaniyeler nefes alan ve terletmeyen bir yapıya sahiptir. Ayrıca hassas ciltler için idealdir. Yine her mevsimde kullanabileceğiniz polyester ürünler, dayanıklı ve uzun ömürlü olup, kullanımı wellsoft türü gibi oldukça kolaydır. 

Her kumaşın kendine özgü özellikleri vardır ve doğru seçim yapıldığında sizin için en uygun olanı bulabilirsiniz.İhtiyaçlarına yönelik kumaş türünden seçeceğiniz yeni sezon battaniyeler uygun fiyatlarla English Home’da bulabilirsiniz. 

Battaniye Ölçüleri Nasıldır?

Battaniye seçiminde karar verirken kullanmak istediğiniz alana uygun ölçülerde seçmeniz doğru olacaktır. Ev tekstili ürünleri genellikle standart yatak ölçülerine uygun olarak tasarlanır. 

Yatak odalarınızdaki yataklarda kullanmak için seçim yaparken yatak ölçülerini baz alarak tercih etmeniz oldukça önemlidir. 

Çocuk ve bebek odalarında 80x120 ya da 80x110 boyutlarındaki bebe battaniyelerini kullanabilirsiniz. tek kişilik yataklarda 150x200 boyutlarında tek kişilik battaniye tercih edilirken; çift kişilik yataklarda 200x220 ya da 180x200 boyutlarında çift kişilik battaniye tercih edebilirsiniz. 

Doğru ölçülerde seçim yapmak için kullanım amacına göre de ölçü seçimi yapılmalıdır. Daha çok salonlarda kullanmak için çeşitli ölçülerdeki tv battaniyesi seçerken, giyilebilir battaniyeler için ise 130x170 ölçülerinde tercih yapabilirsiniz. 

Unutulmaması gereken nokta kullanım alanlarına uygun olan en doğru ölçüyü seçebilmektir. Yatak odalarınızda kullanacağınız ürünlerin yataklarınızın ölçülerinde olması, büyük ya da küçük gelmemesi kullanım kolaylıkları için oldukça önemlidir. 

Battaniyeler Nasıl Yıkanmalıdır?

Yatak odası ev tekstili ürünleri soğuk kış aylarında bizi sıcacık tutan ve konforlu uyku deneyimi yaşatan tekstil ürünleridir. Fakat zamanla kirlenmelerinden dolayı düzenli olarak yıkanması hijyen açısından oldukça önemlidir. Kumaş türüne göre doğru yıkama yöntemleri takip etmeniz uzun ömürlü kullanmanıza yarayacaktır. 

Yıkama öncesinde ürünün etiketini kontrol edin. Etikette yer alan yıkama talimatları, ürünün hangi sıcaklıkta ve hangi programda yıkanması gerektiği hakkında bilgi verir. Ürünü yıkamadan önce bir elbise fırçası veya elektrikli süpürge yardımıyla tozlardan ve tüylerden arındırın. 

Ürününüzü yıkama sırasında çamaşır makinesinde tek başına olması oldukça önemlidir. Çamaşır makinesinde hassas veya yünlü programı seçtikten sonra ürününün etiketinde yer alan yıkama derecelerinde yıkayabilirsiniz.

Battaniye Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Seçim sırasında dikkat etmeniz gereken en önemli hususlar biri kullanım amacınızı belirlemek olacaktır. Yaz aylarında hafif bir örtü olarak mı yoksa kışın ekstra sıcaklık sağlamak için mi tercih edileceği önemlidir. Buna göre kalınlığı ve kumaşı önemli bir rol oynar. Ayrıca cildinizin ihtiyaçlarını da göz ardı etmemelisiniz. Nefes alabilen ve terletmeyen kumaşlar tercih etmek hem cilt hem de uyku sağlığınız için oldukça önemlidir. Kullanım alanına karar verdikten sonra ürünün ölçüsünü ve türünü seçmeniz daha kolay olacaktır. Örneğin yatak odanızdaki çift kişilik yatak için çift kişilik battaniye tercih ederken, salonlarınızda dekoratif amaçlı tv battaniyeleri de tercih edebilirsiniz. 

Battaniye Ne Kadar Zamanda Bir Yıkanmalıdır?

Yatak odası tekstil ürünleri ne kadar sıklıkla yıkanması gerektiği, ürünün türüne, kullanım sıklığına ve terleme miktarınıza bağlıdır. 

Haftada bir veya iki kez kullanma sıklığında her iki ayda bir yıkanmanız yeterli olacaktır. Ancak her gün kullanılması durumunda ayda bir kere yıkanması hijyen açısından önemlidir. 

Bebek ve çocuk odalarında kullanılan bebe battaniyesi çocuklarımızın sağlığı açısından her hafta yıkanmalıdır. 

Battaniye Türleri Nelerdir?

Yatak odalarımızın ve evlerimizin dekorasyonlarının vazgeçilmezi olan battaniyeler, malzemelerine ve kullanım amaçlarına göre sınıflandırılabilen çok yönlü yatak örtüleridir. 

Malzemelerine göre akrilik battaniyeler, renk ve desen çeşitleri açısından oldukça zengin olmalarına karşın uygun fiyatları ile de tercih edilirler. Cildin nefes alması ve terlememesini sağlayan pamuk battaniyeler hassas ciltli kullanıcılar için oldukça popülerdir. Kış aylarında sıcak tutması ve kolay temizliği ile wellsoft battaniyeler seçilir. 

Çocuk ve bebe odalarında bebe battaniyesi; tek kişilik genç odalarında tek kişilik battaniye ve yatak odalarında yatağın boyutuna göre çift kişilik battaniyeler tercih edilirken daha büyük yataklarda ve otellerde otel battaniyesi olarak king size battaniye seçilir. 

Salonlarda tv keyfi için tv battaniyesi ve giyilebilir battaniyelere de göz atabilirsiniz. 

İhtiyacınıza yönelik uygun fiyatlı modern tasarımlı English Home battaniyelerine göz atmayı unutmayın! 

En Sıcak Tutan Battaniye Türü Hangisidir?

Kış aylarında battaniye seçimlerini etkileyen en önemli faktör sıcak tutma kapasitesidir. Özellikle kullanımı ve temizliği kolay olan wellsoft battaniyeler kış aylarının vazgeçilmez parçalarıdır. 

Aynı şekilde hem cildin nefes almasını sağlayan hem de terletmeyen yapıları ile pamuk battaniyeler de oldukça popülerdir. Kış aylarında sıcaklığı her an hissetmek isteyenler için giyilebilir battaniyeleri de oldukça harika bir seçenek olacaktır. 

Kış ayları boyunca sizi ve sevdiklerinizi sıcak tutacak uygun fiyatlı şık tasarımlı battaniye modelleri için English Home’u ziyaret etmeyi unutmayın! 

Battaniye Fiyatları Nedir?

Evlerimizin vazgeçilmez parçaları olan battaniyelerin fiyatları malzemeleri, ölçüleri ve modellerine göre değişiklik gösterir. 

Renkli evlerinize uyum sağlayacak çiçek desenli birbirinden şık modern tasarımlı battaniye modellerini English Home’da bulabilirsiniz. 

Yumuşacık dokuları ve şık tasarımlarıyla English Home battaniye evinize ve yatak odanıza zarif ve şık bir atmosfer katmanın yanı sıra uyku kalitenizi de arttıracak. Sevdiklerinize ev hediyesi ya da kendinize çeyizlik olarak alabileceğiniz uygun fiyatlı English Home battaniye göz atmayı unutmayın! 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR