₺649,99 KDV Dahil
₺2.249,99 KDV Dahil
₺749,99 KDV Dahil
₺2.499,99 KDV Dahil
₺449,99 KDV Dahil
₺1.889,99 KDV Dahil
₺429,99 KDV Dahil
₺1.039,99 KDV Dahil
₺799,99 KDV Dahil
₺2.199,99 KDV Dahil
₺1.739,99 KDV Dahil
₺3.799,99 KDV Dahil
₺799,99 KDV Dahil
₺2.199,99 KDV Dahil
₺909,08 KDV Dahil
₺2.499,99 KDV Dahil
₺649,99 KDV Dahil
₺2.399,99 KDV Dahil
₺649,99 KDV Dahil
₺2.399,99 KDV Dahil
₺1.899,99 KDV Dahil
₺3.459,99 KDV Dahil
₺859,99 KDV Dahil
₺2.499,99 KDV Dahil
₺649,99 KDV Dahil
₺2.069,99 KDV Dahil
₺749,99 KDV Dahil
₺4.809,99 KDV Dahil
₺799,99 KDV Dahil
₺3.799,99 KDV Dahil
₺649,99 KDV Dahil
₺3.999,99 KDV Dahil
₺649,99 KDV Dahil
₺3.599,99 KDV Dahil

"

Peluş Halı

"

Peluş Halı Modelleri

Bir halı, tipik olarak desteğe tutturulmuş bir üst tüy tabakasından oluşan tekstil zemin kaplamasıdır. Yığın geleneksel olarak yünden yapılmıştır ancak 20. yüzyıldan beri polipropilen, naylon veya polyester gibi sentetik lifler sıklıkla kullanılmaktadır. Bunun sebebi ise liflerin yünden daha ucuz olmasıdır. Yığın genellikle, yapılarını korumak için tipik olarak ısıl işleme tabi tutulan bükülmüş tutamlardan oluşur. Halı terimi, genellikle kilim terimine benzer bir bağlamda kullanılır, ancak kilimlerin tipik olarak bir odadan daha küçük olduğu ve zemine bağlı olmadığı düşünülür.

 

Halılar, bir kişinin ayaklarını soğuk bir karo veya beton zeminden yalıtmak, bir odayı yerde oturmak için daha konforlu hale getirmek (örneğin, çocuklarla oynarken) dahil olmak üzere çeşitli amaçlar için kullanılır. Yürümekten (özellikle apartmanlarda) gelen ses ve bir odaya dekorasyon veya renk katma gibi amaçlar bu duruma örnek gösterilebilir. Halılar farklı boyanmış elyaflar kullanılarak her renkte yapılabilir ve yüzeyi süslemek için kullanılan birçok farklı desen ve motife sahip olabilir. Halılar, perakende mağaza ve otel gibi endüstriyel ve ticari kuruluşlarda ve evlerde kullanılmaktadır. Bugün, fabrikalarda seri üretilen ve ticari binalarda kullanılan ucuz ve sentetik halılardan, evlerde kullanılan pahalı el dokuması yün halılara kadar birçok fiyat ve kalite seviyesinde çok çeşitli halı ve kilimler mevcuttur.

 

Bu kadar seçeneğin arasında peluş halı modelleri, yumuşaklığı ve dokusuyla her dönemde halı kullanıcılarının kurtarıcı ev ürünlerinin başlarında gelmektedir.

 

Yumuşak ve sıcak tutan yapısıyla tercih edilen peluş halılar çeşitli modelleriyle karşınıza sıklıkla çıkabilir. Halı modelleri, yolluk, salon halısı, post halı, jüt halı, yuvarlak ve kalpli seçenekleriyle tüm zevklere hitap ediyor.

 

Peluş halılar ise diğer halı tiplerinden daha uzun bir hav uzunluğu ile karakterize edilen benzersiz bir yer kilim tarzıdır. Bu daha uzun hav uzunluğu genellikle çok daha rahat bir his verir. Adı bu nedenle "peluş" olarak belirlenmiştir.

 

İlk olarak 1970'lerde popüler hale gelen peluş halılar, yumuşak dokuları, ayak tabanındaki yastıklı hissi ve yarattıkları rahat his nedeniyle birçok insan oturma odaları için tüylü bir halı seçmiştir. Bu sebepten dolayı trend bir tarza sahiptir. Peluş halılar çok dayanıklıdır ve bakımı kolaydır.

 

Peluş halıların bir başka yararı da zeminde yarattığı sıcaklıktır. Özellikle kış aylarında halı veya ahşap döşeme tahtaları olan herkes için faydalıdır. Oturma odanızda sevdiğiniz yeni dizileri veya bir filmi izlerken rahat bir akşam geçirmek için harika bir seçenek olabilir. Yumuşak peluş halılar, evinizin birçok yerinde güzel bir görüntü oluşturur. Kalın peluş halınızı ve büyük peluş halınızı kış mevsiminde, küçük peluş halınızı da yaz mevsiminde kullanabilirsiniz. Peluş halıları üretmek için birçok malzeme kullanılır. Kullanılan tüm malzemeler arasında yün, hipoalerjenik, çevre dostu ve ateşe dayanıklı nitelikleri de dahil olmak üzere birçok nedenden dolayı en iyi seçeneklerden biri olur. Ayrıca tüy dökmeyen peluş halıların ve yıkanabilir peluş halıların da mevcut olduğunu söylenebilir. Aynı zamanda odanızın havasını eşit derecede geliştirmek ve mevcut dekorunuzu tamamlamak için çok çeşitli renkler mevcuttur.

Peluş Halı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Peluş tüylü halı seçerken, öncelikle evde olacak olan tüm mobilyaları seçip perde ve duvar rengine karar vermelisiniz. Ev dekorasyonunun tamamlayıcı olan halıların seçimlerini, evdeki eşyaların yerleşiminden sonra yapmanız en doğru tercih olacaktır. Peluş halının boyutu ve rengi, evinizdeki mobilyalarla uyumlu bir renk olduğu takdirde ortamda hoş bir ahenk yaratabilir. Örneğin, eşyalarınızda ekru, gri veya beyaz gibi daha ferah renkleri kullandıysanız, desenli veya koyu renkli halıları tercih etmeniz güzel bir tercih olabilir.

 

Peluş halı seçimini yaparken, boyut en önemli ögelerden biri haline gelir. Halının boyutunu seçmek, tamamen evinizin nasıl görünmesinden hoşlandığınıza bağlı değişebilir. Eğer eşyalardan dolayı boğulmak istemiyorsanız, halının büyüklüğünü mobilyaların altına yerleşecek biçimde tercih edebilirsiniz. Odanız daha küçükse, daha geniş göstermek amacıyla açık renkli halıları tercih etmeniz daha doğru bir tercih olacaktır.

Peluş Halı Nasıl Olmalı?

Peluş halı seçerken özelliklerinin odadan odaya farklılık göstermesi muhtemeldir. Eğer salonda çok sık ve kalabalık tarafından kullanılacak bir peluş halı seçecekseniz aşınmaya, toza ve kire karşı dayanıklı yani naylon ve polipropilen tipte halı seçmeniz doğru bir tercih olacaktır. Çocuk odasında kullanmaya karar verdiyseniz belki de kir tutmayan, antibakteriyel ve çocuğunuzun otururken de oynayabileceği yumuşaklıkta ve biraz daha kısa tüylü bir peluş halı seçmeniz gerekir. Mutfaktaki peluş halı tercihinizde, yine toz tutmayan ve buna ek olarak lekeye karşı kolay temizlenen ve kir tutmayan halı ideal bir seçenektir. Koyu renkli ve altı kaydırmaz halılar mutfak için değerlendirilebilir.

Peluş Halı Nasıl Kullanılır?

Peluş halı kullanım alanları oldukça çeşitlidir. Salonda, koridorda, mutfakta ve yatak odası gibi tüm alanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bunun sebebi peluş halının birbirinden farklı ebat, desen ve tasarım çeşitliliğine sahip olmasıdır. Mevsimlere göre dahi değişiklik gösteren peluş halı modelleri düzenli aralıklarla iyi bir şekilde temizlendiği sürece dilenen şekilde kullanılabilir.

Peluş Halı Nasıl Temizlenir?

Halı temizliği sağlığınız için çok önemlidir. Her halı tipinin kendi temizleme yöntemi vardır ve bu yüzden peluş halı nasıl temizlenir sorusunun da farklı bir cevabı vardır. Evinizin peluş halılarını temizlemek için kullanabileceğiniz birçok yöntem bulunur. Hem doğal yöntemler ile hem de kimyasalların evde kullanılması ile mümkündür. Yazın yıkarsanız kuruması daha kolay olacaktır. Evde peluş halı temizliği yaparken aşağıdaki durumlara dikkat etmek önemlidir:

 

●  Yıkamadan önce tozunu iyice temizleyin.

●  Yıkadığınız suyun sıcaklığının 40 dereceyi aşmamasına özen gösterin.

●  Elinizde yıkıyorsanız, kullandığınız fırça veya süngeri nazik olarak kullanın ve dairesel hareketlerle temizlemeyi tercih edin.

●  Temizledikten sonra halının suyunu iyice sıkmaya özen gösterin.

●  Renkli peluş halı yıkarken, çamaşır suyu kullanılması önerilmez.

●  Peluş halıları, etiketlerinde belirtildiği takdirde makinede yıkayabilirsiniz.

●  Peluş halınızı makinede yıkıyorsanız, halılara özel deterjanla yıkamayı tercih edin ve özel yumuşatıcınızı kullanmayı ihmal etmeyin.

●  Makine devrini yüksek tutmayın.

Soda tozu normal ve peluş halıları temizlemek için kullanılabilir. Toz veya kahve lekesi olan bir peluş halıyı yıkıyor veya siliyorsanız önce halıyı nemlendirin. Bir sprey şişesine toz soda ve ılık su ekleyin ve çalkalayın. Islak halıya püskürtün ve en az 30 dakika bekletin. Halıyı bir sünger ile silmeli ve ardından durulamalısınız. Peluş halıyı yıkadığınızda kir çok kolay çıkacaktır.

Peluş Halı Fiyatları Ne Kadar?

Yumuşak dokulu ve farklı tarzıyla evlerin en tercih edilen dekorasyon ürünlerinden peluş halı fiyatları açısından değişkenlik göstermektedir. Çocuk odasında tercih edeceğiniz peluş halı fiyatıyla salondaki büyük boy halı arasında fiyat farkı bulunmaktadır. Bu yüzden peluş halı satın alırken fiyat araştırması yapmanız gerekebilir. Peluş halılar, kullanılan iplik türünden boyuta göre fiyat değişimi göstermektedir.

 

Yatak odası peluş halıları, eğlenceli veya dinlendirici bir hava aradığınızda ayaklarınızın altında yumuşaklık sağlar. Salon peluş halıları, tüm ailenin bir araya geldiği mekanda evinizin tasarımını tanımlar. Mutfak peluş halıları dayanıklıdır, yıkanabilir ve leke tutmaz, günlük dökülmelerin üstesinden gelebilir ve kolaylıkla giyilebilir. Dış mekan peluş halıları, herhangi bir verandaya veya güverteye harika bir ektir ve sohbet ve uzanma alanları yaratır. Siz de dilerseniz ihtiyacınıza ve isteğinize uygun peluş halıları English Home’dan kolayca bulabilirsiniz.

 
 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR