₺599,99 KDV Dahil
₺1.199,99 KDV Dahil

Tek Kişilik Battaniye

Tek Kişilik Battaniye Modelleri

Soğuk havalarda size huzur ve konfor sağlayan tek kişilik battaniyeler sizlere konforlu uyku vadeden en önemli detaylardan biridir. Battaniyenizin iyi olması güzel bir uyku için oldukça önemlidir. Tek kişilik battaniye modelleri birçok amaçla kullanılabilir.

Tek kişilik battaniye modelleri; tv battaniyesi, yatak battaniyesi, bebek battaniyesi, pamuklu ve pamuksuz olarak ayrılmaktadır. Tek kişilik battaniyelerin kullanım alanları kişiden kişiye göre değişebilmektedir. Battaniyeler bir kez alındığında hayatımızda uzun süre kalabilen ürünlerdir, bu sebeple kaliteli olması, her alanda kullanılabilir olması, rahat ve konforlu hissettirmesi oldukça önemlidir.

Tek kişilik battaniye modelleri desen olarak da birbirlerinden ayrılır. Düz renk battaniyeler, canlı renkte battaniyeler, soft renkte battaniyeler, çiçekli, çiçeksiz ve geometrik desenli battaniyeler olarak birçok model bulunmaktadır. Kullanıcılar kendi zevklerine ve kullanım alanlarına göre tek kişilik battaniyesi modelini kolaylıkla seçebilir.

Kaşmir battaniyeler ipeksi dokuları sayesinde rahat ve konforlu hissettirebilirler. Sentetik kumaşlı battaniyeler ise hafif battaniye modellerinden bir diğeridir. Mikrofiber ve polyester gibi farklı maddelerden üretilir ve oldukça sıcak tutar. Sentetik kumaşlı battaniyeler genel olarak hafif serin havalarda tercih edilirler. Polar battaniyeler ise genel olarak tv battaniyesi olarak kullanılan battaniyelerdir. İnce ve hafif olmalarına rağmen kullanıcıyı sıcak tutarlar.

 

Tek Kişilik Battaniye Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tek kişilik battaniyeler genel olarak mevsim geçişlerinde kullanılır. Tek kişilik battaniye seçerken dikkat edilmesi gereken birkaç özellik vardır. Bunlardan ilki dokuma sıklığıdır. Dokuma sıklığı az olan kumaşlar genel olarak hafif olan battaniyelerdir. Bu tip battaniyeler mevsim geçişlerinde ve daha çok hafif serin havalarda kullanılır. Sık dokuması olan kumaşlar ise yük olarak daha ağırdır ve genellikle soğuk havalarda tercih edilmektedir.

 

Tek Kişilik Battaniye Nasıl Yıkanır?

Tek kişilik battaniye temizliğinin birden fazla yöntemi vardır. Bunlardan ilki battaniyenizi makinede yıkamaktır. Battaniyenin türüne göre yıkama şekli de değişiklik göstermektedir. Bazı türdeki battaniyeler makinede yıkanmaya uygun değildir bu sebeple elde ya da kuru temizlemede yıkanması gerekir. Yün battaniyeler sıcaklık olarak düşük sıcaklıkta çamaşır makinesinde yıkanması uygun olan battaniyelerdir ve kuru temizlemeye verilmeleri de mümkündür. Bununla birlikte pamuklu battaniyeler yine düşük sıcaklıkta çamaşır makinesinde yıkanmasının uygun olduğu bir diğer türdür.

Yün ve pamuklu battaniyelerden farklı olarak kaşmir battaniyelerin de çamaşır makinesinde yıkanması önerilmemektedir çünkü kaşmir battaniyeler oldukça hassastır. Fakat kullanım talimatlarına göre bu durumda bir istisna olabilir bu sebeple kendi battaniyenizin kullanım talimatını okumanız en iyisi olacaktır. Sentetik kumaşlı battaniyeler ise kaşmir battaniyeden farklı olarak kullanım talimatları doğrultusunda çamaşır makinesinde yıkanabilir. Bu durum için yine en doğru olan şey kullanım detaylarını ayrıntılı bir şekilde olmanız olacaktır.

Polar battaniyeler de tıpkı sentetik battaniyelerde olduğu gibi kullanım talimatlarına uyulduğu sürece çamaşır makinesinde yıkanabilir. Fakat bu durum için de en uygun şey battaniyenin kullanım detaylarını incelemeniz olacaktır. Hangi sıcaklıkta ve yaklaşık olarak kaç derecede yıkamanız gerektiği battaniyenizin kullanım detaylarında yazıyor olacaktır. Elektrikli battaniyeler bu konuda oldukça dikkat edilmesi gereken ve hassas battaniyelerdir.

Elektrikli battaniyelerin yıkanması mümkündür. Fakat elektrikli battaniyeleri yıkamadan önce mutlaka içindeki kabloları çıkarmalısınız ve yıkadıktan sonra iyice kurumasını bekleyip tekrar takmalısınız. Elektrikli battaniyelerinin yıkanmasının zor olduğu göz önünde bulundurularak ekstra temiz kullanılmalıdır. Bunun için de elektrikli battaniyenizi kullanırken üzerine çarşaf sermeniz mantıklı olabilir. Böylelikle battaniyeniz kolay kolay kirlenmeyecektir.

 

Tek Kişilik Battaniye Ölçüleri Nelerdir?

Tek kişilik battaniyenin ölçüleri battaniyenin kullanılacağı yere göre farklılık göstermektedir. Örneğin tv battaniyesi olarak kullanılacak bir polar battaniyenin ölçüsü normal bir tek kişilik battaniyeye göre daha küçük olabilir. Bazı kullanıcılar tek kişilik battaniyelerinin kocaman olmasını isterler. Tamamen örtünerek içinde konforlu ve rahat hissetmeyi tercih ederler. Bunun yanında bazı kullanıcılar tek kişilik battaniyelerin daha küçük ve yer kaplamayan boyutta olmasını isterler.

Tek kişilik battaniyelerinin ölçüleri genel olarak değişmekle birlikte ortalama olarak; 150 cm – 200 cm ve 160 cm – 220 cm arasında değişiklik gösterebilir. Bunun dışında kafelerde ve teraslarda kullanılan battaniyelerin ölçüsü ise daha farklıdır. Tek kişilik battaniyelerin en küçüğü olarak düşünülen bu battaniyelerin ölçüsü yaklaşık olarak 90 cm – 90 cm olarak bilinir. Diğer battaniyelerden farklı olarak bu battaniyeler kare biçimindedir. Buna ek olarak tv battaniyesi de kare biçiminde olabilmektedir.

En doğru tercihi yapmak için kendi yatağınızı ölçüp ona göre bir battaniye ölçüsü belirlemeniz olacaktır. Standart yatak ölçüleri ise şu şekildedir: beşik battaniyeleri 45 x 60 inç, ikiz battaniyeler 66 x 90 ölçüsünde, çift kişilik battaniye 80 x 90 inç ölçüsünde, kraliçe battaniye modeli ise 90 x 90 x 100 ölçülerinde bulunmaktadır.

 

Tek Kişilik Battaniye Fiyatları Ne Kadar?

Tek kişilik battaniye fiyatları battaniyenin modeli, ölçüsü ve kumaşına göre değişiklik gösterebilmektedir. Bir battaniye aldığınızda o battaniyenin uzun ömürlü olması tercih edilir. Tek kişilik battaniyeler oldukça fazla kullanım alanı olan battaniyelerdir. Bu sebeple bir tane battaniye alıp birçok farklı yerde kullanabilirsiniz.

Battaniyenin modeli ve sıcak tutma oranı değişebilir. Bu sebeple aldığınız battaniyeyi genel olarak hangi durumlarda kullanacağınızı bilmeniz gereklidir. Battaniye fiyatlandırmasında kullanılan kumaş türü en büyük rolü oynamaktadır. English Home’da birbirinden özel modeller farklı tasarımlarla kullanıcıya sunuluyor. Hemen modelleri inceleyerek sizin için en uygun olanını kolaylıkla satın alabilirsiniz.

 
 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR