2
₺2.399,99 KDV Dahil
₺8.769,99 KDV Dahil
%73 İndirim
%73İndirim
Ücretsiz Kargo
İndirim %50
0.50
1
₺1.869,99 KDV Dahil
₺3.739,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
İndirim %50
0.50
₺799,99 KDV Dahil
₺2.499,99 KDV Dahil
₺2.499,99 KDV Dahil
₺9.999,99 KDV Dahil
%75 İndirim
%75İndirim
Ücretsiz Kargo
İndirim %10
0.90
₺2.499,99 KDV Dahil
₺9.999,99 KDV Dahil
%75 İndirim
%75İndirim
Ücretsiz Kargo
İndirim %10
0.90
₺2.999,99 KDV Dahil
₺5.999,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
İndirim %50
0.50
₺6.999,99 KDV Dahil
₺13.999,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
İndirim %50
0.50
₺2.799,99 KDV Dahil
₺5.599,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
İndirim %50
0.50
₺2.799,99 KDV Dahil
₺5.599,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
İndirim %50
0.50
₺5.329,99 KDV Dahil
₺10.659,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
İndirim %50
0.50
₺1.299,99 KDV Dahil
₺3.329,99 KDV Dahil
%61 İndirim
%61İndirim
Ücretsiz Kargo
İndirim %30
0.70
₺1.299,99 KDV Dahil
₺3.329,99 KDV Dahil
%61 İndirim
%61İndirim
Ücretsiz Kargo
İndirim %30
0.70
₺2.574,99 KDV Dahil
₺5.149,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
İndirim %50
0.50

Çift Kişilik Yatak Örtüsü

Çift Kişilik Yatak Örtüsü Modelleri

Yatak örtüleri, yatak odası dekorasyonundaki vazgeçilmez olan ev tekstili ürünleri arasında yer alır. Yatak üzerinde şık bir görünüm yakalayan örtüler; aynı zamanda yatağı koruma görevini de üstlenir. Farklı renk ve desen olanakları sayesinde odanız ve eşyalarınız ile kolaylık uyum yakalar. Çift kişilik yatak örtüsü modelleri; günlük kullanımdan, çeyizlere kadar geniş bir kullanım imkanına sahiptir. Böylelikle yatak örtüleri, kullanım şekilleri ve tasarım farklılıklarıyla birlikte kendi içerisinde birçok seçeneğe sahiptir. Tek kişilik yatak örtüsü modellerine göre daha büyük ebatlara sahip olan örtülerin; geniş model ve desen yelpazesi de bulunur. Klasik, dantelli ve işlemeli modelleri bulunan yatak örtülerinin aynı zamanda sade ve günlük kullanıma uygun çeşitleri de vardır.

Çift kişilik yatak örtüsü modelleri, desenlerinin yanı sıra farklı kumaş seçenekleriyle de ön plana çıkar. Genel olarak pamuklu modellerin tercih edildiği yatak örtülerinde, saten ve kadife gibi kumaşlar da şık bir dekor görünümü sağlayabilir. Tüm bunların yanı sıra yatak örtüleri, belirli bir set halinde satılır. Bu setler içerisinde yatak dekorasyonunu tamamlayacak birçok parça bulunabilir. Set içerisinde çift kişilik yatak örtüsünün yanında yastık kılıfları da yer alır. Bazı setlerde klasik parçaların yanı sıra çarşaf ve kırlent takımları gibi alternatifler de yer alır. Tüm parçalarla birlikte yatak odanıza son bir dokunuş yaparak, göz alıcı bir dekorasyon imkanı yaratabilme imkanını size sunar.

Çift Kişilik Yatak Örtüsü Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Çift kişilik yatak örtüsü seçerken, dikkat etmeniz gereken birçok ayrıntı bulunur. Yatak örtüsünün modelinden, desenine ve boyutuna kadar pek çok ayrıntı; seçiminizi etkileyecek unsurlar arasında yer alır. Öncelikli olarak yatak odanızın dekorasyonunu iyi bir şekilde belirlemeli ve bunun ardından bir yatak örtüsü seçimi yapmalısınız. Yatak odanızda en çok kullandığınız renkler ve desenleri göz önünde bulundurursanız, yatak örtüsü seçimlerini de daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Yatak örtüsü seçerken dikkat edilmesi gereken diğer unsurlar ise şöyledir;

●  Yatak odasında en çok dikkat çeken ürünlerden biri olan yatak örtüleri; dekorasyonunuz birer tamamlayıcısıdır. Bu sebeple yatak odanız içerisinde yer alan eşyalara, duvar renginize ve perde modelinize kadar her bir unsura uyum sağlaması gerekir. Çift kişilik yatak örtüsü seçimi yaparken, bu kriterleri göz önünde bulundurmalı ve uyumlu bir görünüm yakalayacak modeli tercih etmelisiniz.

●  Yatağınızın ölçüsü, yatak örtüsü alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer unsurdur. Yatak örtüsü alışverişi yapmadan önce, yatağınızın ölçüsünden emin olmanız gerekir. Daha sonrasında örtünün yatak üzerine küçük veya büyük olması gibi durumların oluşmaması için alışveriş öncesi ölçüleri kontrol etmelisiniz.

●  Yatak örtüsünün rengini seçerken, odanızda hakim olan renk tonlarına göre bir seçim yapmalısınız. Eğer yatak odanızda koyu renk tonları bulunuyorsa, yatak örtüsünü açık tonlarda tercih ederek odanın ambiyansını değiştirebilirsiniz. Tam tersini açık tonların hakim olduğu bir odanız varsa, koyu renk tonlarındaki yatak örtüsü ile dikkat çekici bir dokunuş yapabilirsiniz.

●  Yatak örtüleri, yatak üzerinde koruma sağladığı için materyalinin de kaliteli olması oldukça önemlidir. Kaliteli kumaşlardan üretilen bir yatak örtüsü, uzun süreli olarak kullanım olanağını da sunabilir. Ayrıca nefes alabilen kumaşa sahip olan yatak örtülerinin sıcak havada kullanımı oldukça rahattır. Bu sebeple örtülerin kumaşına dikkat edilmesi gerekmektedir.

●  Yatak örtüsü seçimi yaparken temizlenme seçeneklerini de göz önünde bulundurmanız gerekir. Özellikle günlük olarak kullanılacak örtülerin düzenli olarak yıkanması önemlidir. Bu sebeple çamaşır makinesinde yıkanmaya elverişli olan kumaşlar sizin için kolaylık sağlayacaktır. Bu sebeple çamaşır makinesinde yıkanan yatak örtülerini tercih edebilirsiniz.

●  Uzun süreli kullanım imkanı sağlamak istiyorsanız, çok amaçlı bir tasarıma sahip olan yatak örtüsü modellerini tercih edebilirsiniz. Hem nevresim hem de yatak örtüsü olarak kullanılabilen ürünlerle birlikte tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca çift taraflı çift kişilik yatak örtüsü modelleri sayesinde ise örtünüzün iki tarafını da kullanma imkanına sahip olursunuz. Tek bir örtü üzerinden, iki farklı model olanağını istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Çift Kişilik Yatak Örtüsü Boyutları Nelerdir?

Yatak örtüsü boyutları genel olarak bakıldığında tek ve çift kişilik olarak ikiye ayrılmaktadır. Bunların yanına ise battal boy örtü modelleri de eklenmektedir. Tek kişilik bir yatak örtüsünün genel olarak ölçüleri 160x240 cm şeklinde olmaktadır. Çift kişilik yatak örtüsü ölçülerine bakıldığında ise standart olarak 200x220 cm ebatlarına sahiptir. Bu ebatlar, yatakların ölçüsüne ve şekline göre değişebilir. Fakat çift kişilik yatak örtüleri, klasik ebatlara sahip bir yatağın üzerine uyumlu bir görünüm sağlayabilir.

Eğer yatağınız daha genişse veya yatak örtüsünün daha büyük olmasını istiyorsanız; battal boy yatak örtüsü modellerini de tercih edebilirsiniz. Battal boy yatak örtüleri, çift kişilik yatak örtülerinden daha geniş ebatlara sahiptir. Genel olarak bakıldığında battal boy yatak örtüleri 240x250 cm ile 240x260 cm arasında değişmektedir. Battal boy yatak örtüleri, yatağınız üzerinden sarkma payını artırarak, etek görünümünün oluşmasını sağlayabilir. Bu görünümü tercih ediyorsanız, battal boy yatak örtülerini göz atabilirsiniz. Yatağınızın tam ölçüsüne göre uygun olan yatak örtüsü modelini, seçenekler arasından tercihini yapabilirsiniz.

Çift Kişilik Yatak Örtüsü Nasıl Temizlenir?

Yatak örtüsünü yıkamadan önce, kumaşına göre yıkama talimatlarını belirleyebilirsiniz. Öncelikli olarak yatak örtüsü üzerinde yer alan kullanma talimatına bakarak, yıkanma bilgilerini ayrıntılı bir şekilde bulabilirsiniz. Bu talimatlarda çamaşır makinesinde yıkanmaya uygun olduğu belirtiliyorsa, kolaylıkla yıkama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer herhangi bir talimat bulunmuyorsa, ürünün kumaşına göre yıkama şeklini kendiniz belirleyebilirsiniz. Yatak örtüsü pamuklu olarak üretilmişse, çamaşır makinesinde 30 derece sıcaklıkta rahatlıkla yıkanabilir. Fakat saten gibi hassas bir kumaş yapısına sahip ise sıcaklığına dikkat edilmeli ve yıkama sonra sıkma ayarından uzak tutulmalıdır. Sıkma programı, hassas kumaşlarda yıpranmaya sebep olabilir ve örtünün görünümünü olumsuz olarak etkileyebilir.

Keten yatak örtülerinin ise soğuk suda veya elde yıkama programında yıkanması önerilir. Az miktarda deterjanla birlikte yıkanılan keten yatak örtülerinde, yapılarının korunması için yumuşatıcı kullanılması önerilmemektedir. Aynı zamanda boncuklu veya işlemeli yatak örtülerinin de dikkatli bir şekilde yıkanması gerekir. Eğer yüksek sıcaklığa sahip ayarda yıkanırsa, işlemeleri zarar görebilir. Saten kumaşta olduğu gibi sıkma programının kullanılmaması gerekir. Sıkma programında boncuk işlemeleri düşebilir ve yatak örtüsünün dokusu bozulabilir.

Çift Kişilik Yatak Örtüsü Nasıl Kullanılır?

Çok amaçlı kullanıma sahip olan yatak örtüleri; yatağınızın dekorasyonu için en önemli ürünler arasında yer alır. Yatak örtüsü, yatak içerisinde yer alan yastık, çarşaf ve yorgan gibi tekstil ürünlerinin tamamlayıcısıdır. Bu sebeple uyumlu bir yapıya ve tasarıma sahip olması oldukça önemlidir. Dekoratif olarak kullanılmasının yanı sıra yatağınızın üzerinde koruyucu bir görevi de bulunur. Yatak örtüsü, altında yer alan yorgan ve yastıkların kirlenmesini ve tozlanmasını da önler. Tüm bunların yanı sıra yatak örtüleri, bahar ve yaz aylarında örtü olarak da tercih edilebilir. İdeal incelikleri ve nefes alan yapıları sayesinde gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir.

Yatak örtüsünü dilerseniz yorgan üzerine dilerseniz de direkt olarak çarşaf üzerine kullanabilirsiniz. Yatak örtüsü takımları içerisinde bulunan diğer ürünleri de kullanarak, uyumlu bir görünüm de sağlanabilir. Setlerin içerisinde genellikle iki adet yastık kılıfı yer alır. Yastık kılıfının yanı sıra yatak örtüsüne uyumlu olan çarşaf ve kırlent seçeneklerinin de yer aldığı setler de mevcuttur. Setler içerisindeki ürünleri kullanarak, göz alıcı bir yatak dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Çift Kişilik Yatak Örtüsü Fiyatları Ne Kadardır?

Çift kişilik yatak örtüsü fiyatları; kumaşına, desenine, modeline ve boyut farklılıklarına göre değişebilir. Çift kişilik yatak örtüleri standart boyutlarının yanı sıra daha geniş seçenekleri arasında yer alan battal boy modelleri de bulunur. Battal boy modellerin fiyatı, çift kişilik modellere göre daha fazla olabilmektedir.

Yatak örtüsünün kumaşı, fiyat aralığını en çok etkileyen unsurlar arasında yer alır. Daha çok gündelik olarak tercih edilen pamuklu kumaşlar uygun fiyat seçeneklerine sahip olabilir. Fakat daha klasik görünüme sahip saten ve benzeri kumaşların fiyat aralığı da artabilmektedir. Aynı şekilde dantelli veya boncuk işlemeli modellerin de fiyatları sade modellere göre daha fazladır.

Yatak örtüsü desenleri de fiyatlamayı etkileyebilir. Sade veya düz renk olan yatak örtüleri uygun fiyat aralığına sahiptir. Fakat baskılı desenlere sahip olan ürünler, desenlerine göre fiyat artışına sebep olabilir. Dilediğiniz yatak örtüsüne uygun fiyat seçenekleriyle sahip olmak istiyorsanız; English Home kampanyaları ve indirimlerini takip edebilirsiniz.

 

 
 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR