₺399,99 KDV Dahil
₺799,99 KDV Dahil
₺2.499,99 KDV Dahil
₺4.999,99 KDV Dahil
4
₺599,99 KDV Dahil
₺3.049,99 KDV Dahil
₺2.134,99 KDV Dahil
₺4.269,99 KDV Dahil
1
₺2.699,99 KDV Dahil
₺5.399,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Haftanın Ürünü
İndirim %60
0.40
10
₺599,99 KDV Dahil
₺3.049,99 KDV Dahil
₺749,99 KDV Dahil
₺2.069,99 KDV Dahil
5
₺1.609,99 KDV Dahil
₺3.219,99 KDV Dahil
₺579,99 KDV Dahil
₺1.699,99 KDV Dahil
12
₺1.539,99 KDV Dahil
₺3.079,99 KDV Dahil
₺1.249,99 KDV Dahil
₺2.499,99 KDV Dahil
₺439,99 KDV Dahil
₺879,99 KDV Dahil
2
₺1.549,99 KDV Dahil
₺3.099,99 KDV Dahil
₺1.809,99 KDV Dahil
₺3.619,99 KDV Dahil
₺599,99 KDV Dahil
₺1.199,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
2 Al 1 Öde
İndirim %40
0.60
₺1.799,99 KDV Dahil
₺4.999,99 KDV Dahil
₺2.179,99 KDV Dahil
₺4.359,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
2 Al 1 Öde
İndirim %40
0.60
2
₺1.649,99 KDV Dahil
₺3.299,99 KDV Dahil
₺399,99 KDV Dahil
₺799,99 KDV Dahil
"

Çaydanlık & Demlik

"

Çaydanlık Modelleri

Keyif anlarının en önemli eşlikçilerinden olan çay, günün her saatinde tüketilen içecekler arasında yer alır. Öyle ki bu kendine has içeceğin özel demleme usulleri ve süresi bulunur.  Kültürümüzde de önemli bir yeri olan çayın hangi bardaktan içildiği ve nasıl bir çaydanlıkta demlendiği son derece önem arz eder. Kullanışlı ve bir o kadar da şık tasarımlara sahip çaydanlıklar bulunur. Bu ürünlerle damak tadınıza uygun lezzetli çay demlemek mümkün hale gelir.
 

 

 

Estetik detaylar taşıyan çaydanlıklarda farklı renkler ve desenler hakimdir. Çiçek desenlerinin yer aldığı ürünler, iç açan bir görünüm sağlar. Bununla birlikte düz renk seçenekler de mevcuttur. Bu çaydanlıklar mutfağınızda ve sofralarınızda göz zevkinize hitap eden bir duruş sergiler. Ayrıca moda olma özelliğini de daima korumayı başarır. Zamansız görünümleri sayesinde daima aynı şıklığı ve zarafeti yansıtan bu ürünleri uzun süre keyifle kullanabilirsiniz.
 

 

 

Çaydanlık üretiminde kullanılan malzemeler modeller arasında değişiklik gösterir. Bunlar arasında; porselen, emaye, çelik  ve cam gibi seçenekler ön plana çıkar. Bahsi geçen malzemelerin her biri son derece kalitelidir. Pürüzsüz ve parlak yüzeylerini daima muhafaza etmeyi başarır. Isıya ve sıvıya dayanıklı oldukları için uzun ömürlü kullanım olanağı tanır. Birinci sınıf materyallerden üretilen çaydanlıkları gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.
 

 

 

Birbirinden farklı görünümlere sahip çaydanlıklarda ergonomik tasarım detayları dikkat çeker. Bu ürünlerde kaliteli materyallerden üretilen ve ısıya karşı dayanıklı olan saplar kullanılır. Elinizi yakmaz ve güvenli bir şekilde çay doldurmanızı sağlar. Söz konusu saplar aracılığıyla çaydanlığı rahatça tutmak mümkün hale gelir. Ayrıca bu bölümlerde çaydanlıkta hakim olan renklerle uyumlu tonlar kullanılır.
 

 

 

Çaydanlık modelleri, farklı özellikleriyle birbirinden ayrılır. Bu özelliklerden biri de üretiminde kullanılan materyaldir. Borosilikat cam çaydanlık, estetik görünümüyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarır. Son derece sağlam olan bu cam ürünler, birinci sınıf malzemelerden imal edilir. Isıya karşı dayanıklı olduğu için çatlama gibi sorunlara sebebiyet vermez. Ayrıca ilk günkü parlak görünümünü uzun süre korumayı başarır. Söz konusu modelleri elinizde kolayca yıkamanız mümkündür.
 

 

 

Emaye çaydanlık, uzun ömürlü ve zamansız bir ürün arayanlar için oldukça  idealdir. Renkli detaylara sahip olan bu modeller, enerjik görünümleri sayesinde mutfağınızın havasını değiştirir. Ayrıca kahvaltı sofralarında da son derece estetik bir duruş ortaya koyar. Cam çaydanlıklara benzer olarak bu emaye seçenekleri de oldukça uzun ömürlüdür. Bu ürünlerde mavi, beyaz ve sarı gibi sık tercih edilen renkler kullanılır. Kalabalık misafirlerinize çay demlemek için hem şık hem de kullanışlı emaye çaydanlıkları tercih edebilirsiniz.
 

 

 

Seramikten üretilen çaydanlıklar, sadeliğin içindeki zarafeti yansıtır. Söz konusu ürünlerin üzerinde çiçek ve yaprak gibi doğadan ilham alan desenlere yer verilir. Farklı zevklere hitap renkleri ve desenleri bulunur. Seramik çaydanlıklar, çay içmeyi keyifli hale getirir. Misafirlerinize yapmak istediğiniz ikramlar için idealdir. Kolay yıkanabilen ve ilk günkü estetik görünümünü muhafaza eden seramik ürünleri rahatça kullanabilirsiniz.
 

 

 

 

Çaydanlık modelleri arasında bardak ve demliğin bir arada olduğu setler bulunur. Birbiriyle uyumlu tasarımlara sahip olan bu parçalar, keyif anlarınıza eşlik eder. Sevdiklerinizle birlikte dilediğiniz gibi çaylarınızı yudumlamanızı sağlar. Son derece sade ve modern olan bu takımları ister hediye olarak ister çeyizinize koymak için seçebilirsiniz. Bu ürünler günlük kullanım için de oldukça uygundur. Bardak ve demlik setlerini farklı amaçlar doğrultusunda kullanmak mümkündür.
 

 

 

Çaydanlık Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?
 

 

Çaydanlıklar arasında seçim yaparken göz önünde bulundurmanız gereken birtakım hususlar bulunur. Ürünlerin tasarım çizgisi bahsi geçen kriterler arasında yer alır. Mutfak eşyalarında hakim olan renk ve desenler ürün seçiminde size yol gösterebilir. Tüm parçaların birbiriyle uyumlu olması şık sofralar kurmanızı mümkün kılar. Ayrıca ahenkli bir görünüm elde etmenizi de sağlar. Tasarım detaylarının yanı sıra çaydanlık seçiminde öne çıkan diğer kriterler şu şekildedir:
 

 

●  Büyük boyutlu çaydanlıklar kalabalık aileler ve misafirler için uygundur.
 

 

●  Kolay yıkanabilen modeller tercih sebebi olur.
 

 

●  Çaydanlığın süzgeç bölümünün bulunması kullanım sırasında konfor sağlar.
 

 

●  Isıyı iletmeyen saplara sahip olan ürünler güvenle kullanılır.
 

 

●  Yüksek ısıya dayanıklı ürünler son derece uzun ömürlüdür.
 

 

●  Alt ve üst demliği bulunan seçenekler dilediğiniz miktarda çay demlemenizi mümkün kılar.
 

 

●  Kaplamalı modeller uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanılır.
 

 

●  Şık detayların yer aldığı çaydanlıklar çeyiz ve hediye amaçlı olarak tercih edilebilir.
 

 

Söz konusu hususları dikkate aldığınızda hayalinizdeki çaydanlığı bulmanız kolaylaşır. Ayrıca ürünü rahatça kullanmanız ve çay içmeyi keyifli hale gelmesi mümkün olur. Aradığınız çaydanlığı bulduktan son tavsiye edilen yöntemlere kullanabilirsiniz. Bu yöntemler, çizilme ve kararma gibi sorunların önlenmesine yardımcı olur. Ayrıca ürünü daha uzun süre kullanmanızı sağlar.
 

 

 

Çaydanlık Çizilir Mi?
 

 

Birinci sınıf malzemelerden üretilen çaydanlıklar, çizilmeye karşı dayanıklı bir yüzeye sahiptir. Seramik ve emaye ürünler hem bulaşık makinesinde hem de elde yıkanabilir. Bu işlem sırasında yüzeylerinde herhangi bir yıpranma meydana gelmez. Diğer mutfak eşyalarınıza temas etseler dahi ilk günkü parlak ve ilgi çekici görünümlerini muhafaza etmeyi başarır. Bahsi geçen materyallerin dışında cam çaydanlıklarda da çizilme problemi yaşanmaz. Hem kullanım hem de temizleme sırasında konfor sağlayan bu ürünleri tercih edebilirsiniz.

 

 

Sahip olduğunuz çaydanlıkları çizmemek için göz önünde bulundurmanız önerilen birkaç husus bulunur. Bunlardan biri, elde yıkama sırasında sert ve sivri unsurları kullanmamak olabilir. Yumuşak bir sünger çaydanlığı hijyenik hale getirmek için yeterli olur. Söz konusu ürünlere herhangi bir bakım yapmanıza gerek kalmaz. Yıkamanın ardından parlak ve estetik bir görünüme kavuşur. Çaydanlığınızı tavsiye edilen şekilde kullanabilir, ilk günkü özelliklerini daima koruyabilirsiniz.
 

 

 

Çaydanlık Neden Kararır?
 

 

Çaydanlıklar neden kararır ve nasıl eski haline döndürülür sorusu bu sorunla karşılaşanlar tarafından sıklıkla yöneltilir. Bu soruya cevap vermeden önce kararmaya sebep olan etkenleri bilmek gerekir. Uzun süre yüksek ısıya maruz kalan ürünler, zamanla renk değişimlerine uğrar. Kararmanın yanı sıra farklı renk farklılıkları göze çarpar. Bu durum her ne kadar yaygın olsa da çözümü oldukça basittir. Çaydanlığı uygun ısı ayarında tutmak kararmaları önlemenin yollarından biridir.
 

 

Çaydanlık kararmasında birden fazla etken rol oynar. Bunlardan biri, çayın uzun süre demlikte kalmasıdır. Çay içtikten sonra fazla beklemeden demlikleri temizlemek gerekir. Aksi takdirde sararma ve kararma gibi istenmeyen durumların meydana gelmesi son derece muhtemeldir. Kararan çaydanlıkları eski haline getirmek için uygulayabileceğiniz yöntemler bulunur. Bu işlem için özel olarak geliştirilen deterjanları kullanarak söz konusu etkiyi azaltabilirsiniz.
 

 

 

Çaydanlık Nasıl Parlatılır?
 

 

Şebeke suyunun kireci ve yanlış yıkama yöntemleri sonucunda çaydanlıklarda mat bir görünüm oluşur. Bu matlığı gidermek için yapılabilecek birden fazla işlem bulunur. Çaydanlığı parlatmak için özel olarak geliştirilen ürünler mevcuttur. Bununla birlikte evdeki doğal malzemeleri kullanarak da bu işlemi yapmak mümkündür. Parlatma etkisini alabileceğiniz ürünler arasında karbonat ve sirke yer alır. Bahsi geçen ikiliyi birbirine karıştırabilir, ardından bir sünger yardımıyla çaydanlığınıza uygulayabilirsiniz. Belirli bir süre bekledikten sonra çaydanlığı iyice yıkamanız önerilir. Söz konusu işlemlerin ardından demlikleri ilk günkü parlaklığına kavuşturmak mümkün olur.
 

 

 

Çaydanlık Nasıl Temizlenir?
 

 

Çaydanlık temizliğini kısa süre içerisinde yapabilirsiniz. Dayanıklı materyallerden üretilen modeller, bulaşık makinesinde fazla çaba sarf etmeye gerek kalmadan yıkanır. Makinenin uygun süre ve sıcaklık ayarında hijyenik hale gelir. Sadece elde yıkanması uygun olan ürünler de bulunur. Borosilikat cam çaydanlık, bahsi geçen ürünler arasında yer alır. Cam seçenekleri ovalamaya veya güçlü deterjanlar kullanmaya lüzum olmadan temizlemeniz mümkündür. Sahip olduğunuz çaydanlık türüne göre temizleme yöntemini belirleyebilirsiniz.
 

 

Çaydanlık Fiyatları Ne Kadar?
 

 

Çaydanlık fiyatları ürünler arasında değişiklik gösterir. Farklı bütçelere hitap eden English Home modelleri arasında her zevke uygun bir seçenek bulunur. Tasarım detayları ve boyutları bakımından birbirinden ayrılan ürünler içinden hayalinizdeki çaydanlığı seçebilirsiniz. Söz konusu ürünler hazırladığınız şık sofraların tamamlayıcısı olur. Kahvaltı saatlerinin yanı sıra beş çayı keyiflerinize de eşlik eder. Böylece sevdiklerinizle birlikte dilediğiniz gibi çay içmenizi sağlar. Dilerseniz bardak ve demliğin bir arada olduğu setleri tercih edebilirsiniz.
 

 

 

Fiyat aralıkları kadar ürünlerin kullanışlı olması da ürün seçiminde belirleyici olur. Alt ve üst demliği geniş iç hacme sahip olan çaydanlıklar, kalabalık misafirlerinize çay servisi yapmak için son derece uygundur. Aynı anda dilediğiniz kadar çay demleme fırsatı veren bu ürünleri ister günlük olarak ister özel anlarınızda keyifle kullanabilirsiniz. Uzun süre size eşlik eden bu çaydanlıklara English Home avantajlarıyla kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

 

 

 
 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR