₺849,99 KDV Dahil
₺1.699,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
^3 AL 2 ÖDEOnline Özel
1
₺2.299,99 KDV Dahil
₺2.799,99 KDV Dahil
₺1.349,99 KDV Dahil
₺2.699,99 KDV Dahil
₺1.519,99 KDV Dahil
₺3.039,99 KDV Dahil
₺1.264,99 KDV Dahil
₺2.529,99 KDV Dahil
"

Ayna

"

Dekoratif Ayna Modelleri

Dekoratif aynalar evlerin bir çok alanında kullanılabilecek dekorasyon ürünlerinin başında gelmektedir.  Şık tasarımları ve ortamı olduğundan daha geniş gösteren fonksiyonları sebebiyle oldukça sık tercih edilmektedir.  Son zamanlarda aynalar yalnızca duvarlarda değil tasarım amacıyla pek çok ürün üzerinde de karşımıza çıkmaktadır. Bunların başında tepsiler ve dekoratif kutular vardır. Günümüzde dekoratif ayna denilince oldukça fazla model seçeneği mevcuttur. En sevilen ayna modelleri şunlardır;

●  Natural Ayna: Natural aynaların çerçeveleri organik malzemelerden üretilmiştir. Oldukça revaçta olan bu aynalar ürün fotoğrafçılığından ev dekorasyonuna kadar bir çok alanda kullanılmaktadır. Farklı boyutlarda olan bu aynalar  duvar süslemelerinde de tercih edilmektedir. Görünüm itibariyle doğallıktan yana olan evler için idealdir. Aynanızı çocuk odalarında ve bebek odalarında kullanmak istiyorsanız natural ayna tüm ihtiyacınızı karşılayacaktır. Duvarlarınızda hoş bir görüntü elde ederken zararlı kimyasallar kullanılmaması sebebiyle güvenle  tercih edebilirsiniz.

●  Hazeran Ayna:  Ev dekorasyonu trendlerinden olan hazeran model aynalar şık duvarların aranılan aynasıdır.  Dekoratif amaçlı kullanılan bu aynalar resim çerçevesi gibi duvara asılan bir üründür. El yapımı seçenekleri olan bu modelin fabrikasyon yapımı olanları da mevcuttur. Bütçenize uygun olan ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz.

●  Bambu Ayna: Bambu dekoratif ürünlerde oldukça sık kullanılan bir ürün haline gelmiştir. Yemek takımlarından dolaplara kadar hammaddesi bambu olan ürünleri görmek mümkündür.  Aynalar da bambu kullanılarak üretilen ürünler haline gelmiştir. Organik oluşu ve doğal görüntüsü sebebiyle bambu ayna çocuk odaları ve bebek odaları için oldukça hoş bir görüntü oluşturacaktır. Evinizin her alanında kullanabileceğiz bu ürün evinizin tamamlayıcısı olacaktır.

●  Luxury Ayna: Gösterişli ve şık ayna arayanlar için luxury model idealdir diyebiliriz.  Altın rengi detaylar ile evinizin her köşesinde lüksü hissetmek isteyenlerin tercih edebileceği bir üründür.  Dilerseniz evinizin girişinde dilerseniz yatak odalarında kullanabilirsiniz. Eşsiz görünümü ile sizi ve sevdiklerinizi etkileyecek tasarıma sahiptir.

●  Aynalı Dekoratif Tepsi: Tepsiler kültürümüzün bir parçasıdır. Genel mutfak eşyası olmalarının yanı sıra özel günlerde kullanılan işlevlere sahip bir üründür. Kültürümüzle bu kadar özdeşleşen bu ürün dekoratif amaçlarla da kullanılmaktadır. Gold ve gümüş renklerde kullanılan bu ürünlerin içerisine sabitlenen aynalarla hoş bir görünüm elde edilmiştir. Özel günlerde kullanmak için oldukça sık tercih edilmekte ve bir çeyiz ürünü olarak da satılmaktadır. Söz nişan gibi anlamı olan organizasyonlarda yüzük taşımak , mevlit bayram gibi manevi günlerde şerbet, tatlı, şeker dağıtmak için kullanılmaktadır. Kullanım amacı kişinin istek ve ihtiyaçlarına göre değişmektedir.

●  Aynalı Dekoratif Kutu: Dekoratif kutular özellikle kadınların tercih ettiği bir üründür. Çeyizlere konulan bu kutular kimi zaman makyaj masalarında kimi zaman salonlarda dekoratif amaçla kullanılmaktadır. Bu kutular içerisinde yer alan aynalar sebebiyle günlük kullanıma uygun değildir.

●  Aynalı Çerçeve: Bu model klasik bir çerçeveye benzemesinden dolayı bu ismi almıştır.  Fotoğraf asar gibi içerisine ayna konularak asılan bir çerçeve görünümüne sahip bir üründür. Oldukça beğenilen bu ürün evlerin her alanında kullanıma uygundur.

Evinize Uygun Dekoratif Ayna Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Evinize ayna seçerken dikkat etmeniz  gereken bir çok detay vardır. Aynalar genellikle evlere uzun süre kullanılmak için alınan ürünlerin başında gelmektedir. Sürekli değiştirilmek zorunda kalınmaması kullanıcılar için oldukça önemlidir. Bu sebeple ürünü seçerken uzun yıllar sıkılmayacağınız bir model seçmelisiniz. Bir an da hoşunuza giden bir dekoratif ayna modeli yerine üzerinde düşünerek uzun vadede kullanabileceğiniz ürüne yönelmelisiniz.

Ayna seçiminde önce dikkat etmeniz gereken ilk nokta aynayı kullanacağınız alanın neresi olduğudur. Bu yanıta göre aynanın modelini ve boyutunu oldukça kolay seçebilirsiniz.  Dekoratif ayna modelleri oldukça fazladır ve kafanızı karıştırabilir.  Yatak odasında mı yoksa çocuk odasında mı kullanılacak bir ayna olduğuna karar vermelisiniz. Örneğin yatak odasında tercih edecekseniz çerçeveli ayna modellerini önerebiliriz. Çocuk odalarında kullanacağınız ayna modelleri ise oldukça farklıdır.  Kırılmaya dayanıklı, sabitlenmiş aynalar çocukların güvenliği için daha uygundur.

Ürünü kullanacağınız alanı belirledikten sonraki aşama ürünün boyutunu belirlemektir. Aynanın duvarda kaplayacağı alanı tamamen kaplayacak aynalar tercih edebileceğiniz gibi  daha farklı şekil ve boyutlarda aynalar da seçebilirsiniz. Son zamanlarda duvarlar da kare aynalar birleştirilerek çok güzel tasarımlar elde edilmektedir. Hayal ettiğiniz tasarımlara aynaları birleştirip yeni modeller oluşturarak sahip olabilirsiniz.

Dekoratif ayna modelleri arasında karar veremiyorsanız kullanacağınız odanızın tarzına en yakın modelleri tercih edebilirsiniz. Yeşiller ve ahşap detaylarına sahip bir salonda kullanacaksanız ahşap ayna oldukça hoş duracaktır. Çocuk odalarında kullanılmasını planladığınız bir ayna ise çocukların  hoşuna gidecek renkli ve ilgi çekici modelleri tercih edebilirsiniz.

Ayna Nasıl Temizlenir?

Ayna temizlemek bazen sinir bozucu olabiliyor. Su izi, detarjan izi aynanın bütün büyüsününü kaçırabiliryor. Sizler için pırıl pırıl aynalara sahip olacağınız yöntemleri listeledik. Evinizde size en uygun yöntemi kullanarak şık ayna görünümünden ödün vermemek mümkün.

●  Sirke:

Sirkeli suyun mucizeler yarattığını mutlaka duymuşsunuzdur. Aynaları parlatmak için birebirdir. Bir çay bardağı sirkeyi yarım litre su ile karıştırıp aynanızı yumuşak bir bez yardımıyla siliniz. Sonraki  aşamadan kuru bir bez yardımı ile kurulayın ve pırıl pırıl aynalara sahip olun.

 

●  Pas Sökücü:

Pas sökücü maddeler ile aynaları parlatabileceğinizi biliyor muydunuz? Bir kaç damla pas sökücüyü nemli aynaya uygulayın. Sonrasında iyice ıslak bez ile pas sökücüden arındırın ve kurulayın. Aynanız ışıldamaya hazır.

●  Cam Silme Ürünleri:

Marketlerde kolaylıkla bulabileceğiniz cam silme ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünler yardımı ile parlak aynalara sahip olabilirsiniz.

●  Gazete:

Annelerimizin çok iyi bildiği bir yöntemdir. Bu uygulamada kimyasallar kullanılmaz. Tek gerekli olan malzemeler su ve gazetedir. Islak bir bez yardımı ile sildiğiniz aynanızı gazete yardımı ile kurulamalısınız.  Böylelikle ışıl ışıl bir ayna sahibi olacaksınız.

●  Aseton:

Aseton genellikle bilinmeyen bir yöntemdir. Çıkması zor bir iz veya leke için  aseton yardımına başvurabilirsiniz. Özellikle taşınma esnasında aynanıza çarpan nesne izleri veya boya yaparken damlayan boyalar için aseton birebirdir. Tek ihtiyacınız olan bir adet pamuk ve asetondur. Uçucu özelliğe sahip olması sebebiyle kurulamaya gerek kalmadan aynanızı kullanabilirsiniz.

Ayna Fiyatları Ne Kadar ?

Dekoratif ayna fiyatları seçtiğiniz ürünün modeline, boyutuna ve kullanılan materyaline göre fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin duvar aynası diğer ayna modellerine göre boyut olarak büyük iken çerçeve ayna modelleri daha küçüktür. Ürününüzü alırken açıklamalar kısmından boyut bilgilerini okumayı unutmayınız. Hayal ettiğiniz tasarımlar için English Home modellerini hemen inceleyebilirsiniz. Dilediğiniz aynaya kolaylıkla ulaşabilmeniz mümkün!

 

 
 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR