₺1.799,99 KDV Dahil
₺2.499,99 KDV Dahil
₺1.999,99 KDV Dahil
₺2.499,99 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
Haftanın Ürünü
₺1.799,99 KDV Dahil
₺2.499,99 KDV Dahil
₺2.099,99 KDV Dahil
₺3.119,99 KDV Dahil
₺2.099,99 KDV Dahil
₺2.749,99 KDV Dahil
₺1.899,99 KDV Dahil
₺2.699,99 KDV Dahil
3
₺1.899,99 KDV Dahil
₺3.369,99 KDV Dahil
₺1.999,99 KDV Dahil
₺2.699,99 KDV Dahil
₺1.999,99 KDV Dahil
₺2.699,99 KDV Dahil
₺1.729,99 KDV Dahil
₺2.699,99 KDV Dahil
%36 İndirim
%36İndirim
Ücretsiz Kargo
Haftanın Ürünü

Çaycı & Çay Makinesi

Çaycı ve Çay Makinesi Modelleri Nelerdir?

Elektrikli çaycı ve ve çay makineleri günümüzde ve mutfakların vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Pratik ve lezzetli çay demleme özellikleriyle elektrikli çaycı modelleri en çok tercih edilen ve mutfak aletlerinden biri olmuştur. Çay, Türk kültüründe ve birçok kültürde günlük yaşamın en lezzetli parçalarından biridir. İç ısıtan bu lezzeti geleneksel çay hazırlama yöntemlerinden olan çaydanlıklar ile çay demleme, günümüzde teknolojinin etkisiyle değişiklik göstermiş ve çay makinesi modelleri olarak üretilmiştir. Çay makinesi, elektrikli çaydanlık gibi aletler çayın hazırlama süresini kısaltarak zamandan büyük bir ölçüde tasarruf etmenizi sağlar. 

Çay makinesi modellerinden olan cam çaycılar cam gibi kaliteli malzemeden üretilir. Böylelikle çayın demlenme sürecini takip etmek kolaylaşır ve çayın rengini görebilme imkanı sunar. Cam çaycılar, genellikle demliklerinin altında su kaynatma özelliği bulunduran ısıtıcıya sahiptir ve kettle olarak da kullanılabilir. 

Elektrikli çaydanlıklar ise cam çaycılarda olduğu gibi ısıtıcıya sahip olup kettle olarak da kullanılabilirken aynı zamanda çayı ideal sıcaklıkta tutarak enerjiden tasarruf etmenizi sağlar. Elektrikli çaycıların malzemesi cam olabildiği gibi paslanmaz çelik gibi kaliteli ve dayanıklı malzemeden de üretilebilir. 

Dayanıklı malzemelerden üretilmiş ihtiyacına ve bütçenize en uygun fiyatlı English Home Çay makinesi modelleri için English Home mağazalarımızı ve web sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın! 

Çaycı ve Çay Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Elektrikli çaycı ve çay makinesi alırken dikkat edilmesi gereken ilk nokta ve çay makinesi modellerinden ihtiyacınıza uygun olanı belirlemenizdir. 

Makinenin kapasitesi de önemli noktalardan biridir. Kalabalık bir aile için daha büyük kapasiteye sahip çay makinesi modelleri seçilebilir. Kişisel kullanım için ise daha küçük bir çaycı veya demlik tercih edebilirsiniz. 

Çay makinesi modellerinde malzemenin dayanıklılığı da göz önünde bulundurulmalıdır. Cam çaycılar cam malzemelerden üretilirken; elektrikli çaydanlıklar genellikle paslanmaz çelik veya plastik malzemeden üretilir. Seçeceğiniz malzemenin kalitesi ürünün uzun ömürlü kullanımı için önemlidir. 

Makinenin temizliği ve bakımı da çay makinesi alınırken dikkat edilmesi gereken önemli faktörler arasındadır. Kullanımı ve temizliği kolay makineler tercih etmek pratik bir çözüm sunar. English Home çay makinesi modellerinde bulunan 360 derece dönebilme özelliği ile tutuş gücünü kolaylaştırır ve kullanım kolaylığı sağlar. Aynı zamanda ışıklı kaynama göstergesi ile makinenizin kaynatma modunda kırmızı ışığı yanacak, su kaynadığında ise ısıtma moduna geçerek mavi uyarı ışığı yanacaktır. 

Çay makinesi modellerinde güvenlik özelliklerine sahiptir. Örneğin seçeceğiniz elektrikli çaycılar makinede bulunan güvenlik özellikleri aşırı ısınma sonucu otomatik kapanma özelliğine sahip olabilirler ve bu sayede enerjiden de tasarruf etmiş olursunuz. English Home çay makinesi modelleri susuz çalışmayı önleyen emniyet sistemi ile makinenizi içinde su olmadan çalıştırılmasını önler ve uzun ömürlü kullanım sağlar. 

Çaycı ve Çay Makinesi Nasıl Temizlenir?

Elektrikli çaycı ve Çay makinesi temizliği kireçlenme olmaması ve uzun yıllar kullanılabilir olması için hijyen açısından önemlidir. Temizleme talimatlarına uygun olarak bakımlar ve temizlik işlemleri gerçekleştirilmelidir. Bu işlemlerin yapılması makinenizin uzun ömürlü olmasını sağlar ve her daim lezzetli ve taze çaylar demlemenize olanak sağlar. 

Elektrikli çaycılar, su haznesi ve tabanı olmak üzere iki parçadan oluşur. Temizlik işlemini yapmadan önce makinenin elektrik bağlantısını kestiğinizden emin olmalısınız. Su haznesini ılık ve sabunlu suyla yıkayıp durulayabilir taban kısmını ise nemli bir bezle silebilirsiniz. 

Cam çaycılarda çay lekelerini temizlemek için belirli aralıklar ile sirkeli su veya limonlu su ile temizlenebilir. Demlik ve ısıtıcı plakadan oluşan cam çaycıların temizliği için demliği elde yıkayabilir, ısıtıcı plakayı ise nemli bir bezle silebilirsiniz. 

Elektrikli çaydanlıklar ise ısıtıcı plaka, su haznesi ve filtreden oluşur. Filtreyi her kullanım sonrası akan suyun altında temizlemelisiniz. Su haznesini ılık su ve sabunla yıkayabilir, ısıtıcı plakayı nemli bir bez ile silebilirsiniz. Çay demleme sonrası yapacağınız bu temizlik işlemleri sayesinde çay makinenizi uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. 

Çaycı ve Çay Makinesi Nasıl Kullanılır?

Elektrikli çaycı ve çay makinesi kullanımı modellere göre değişiklik gösterebilir. Evlerde kullanılan çay çeşitleri toz çay ve poşet çay gibi farklı türlerde olabilir. Çay makinesini kullanmak için, makinenizdeki çay süzgecine tercihinize göre toz çay, poşet çay ve losyon çayı koyduktan sonra su ısıtma haznesine oda sıcaklığında suyu koymalısınız. Makinenin fişini prize taktıktan sonra, demliği su ısıtma haznesinin üzerine yerleştirerek makineyi çalıştırabilirsiniz. Su kaynadıktan sonra demliğe koyduğunuz çayın üzerinde gezdirerek demliği yeterli miktarda doldurabilirsiniz. Ardından çay makinesini otomatiğe alarak çayın demlenmesini bekleyebilirsiniz. 

English Home çay makinesi çeşitleri ile çay demlemenin pratik yolunu keşfedin! 

Çaycı ve Çay Makinesinde Neler Yapılabilir?

Çay makinesi ve elektrikli çaycı çeşitleri, çay hazırlama sürecinde zamandan tasarruf etmenizi sağlarken aynı zamanda farklı işlevler için de kullanılabilir. 

Elektrikli çaycılar, çay demleme ve suyu hızlı kaynatma özelliklerine sahiptir. Bitki çayları, poşet çaylar ve losyon çaylar gibi farklı çay çeşitlerini demlemenize olanak sağlar. Sıcak su hazırlama özelliği bulunan elektrikli çaycılar ve elektrikli çaydanlıklar kettle işlevi de görerek çay dışında sıcak içecekler de hazırlamanıza yardımcı olabilir. 

Hem çay makinesi hem de kettle işlevi için kullanabileceğiniz English Home çay makinesi modelleri tek üründe iki farklı fonksiyonu bulundurduğu için uzun vadeli kullanımlarda bütçeniz için uygun olabilir. 

Çay demleme sürenizi kısaltarak her fincanda çay keyfinizi ikiye katlayacak English Home çay Makinesi modelleri sizleri bekliyor! 

Çaycı ve Çay Makinesinin Hacmi Ne Kadardır?

Elektrikli çaycı ve çay makinesi modellerinin hacmi ürünün tasarımına ve kullanım amacına bağlı olarak farklı çeşitlerde ve modellerde bulunurlar. Tek kişilik çaycılar daha az kapasiteye sahip olabilir. Su haznesinin aldığı su miktarı elde edeceğiniz çayın miktarını doğrudan etkiler. 

English Home Cam Çay Makinesinin demlik hacmi 1 litreye, su ısıtma hacmi 2 litreye sahiptir. English Home Inox Çay makinesinin demlik hacmi ise 1.2 litre, su ısıtma hacmi 2 litredir. İhtiyacınıza ve bütçenize en uygun fiyatlı çay makinesi modelleri için English Home mağazalarımızı ve web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. 

Çaycı ve Çay Makinesi Fiyatları Nelerdir?

Elektrikli çaycı ve çay makinesi fiyatları genellikle model, kapasite ve yapımında kullanılan malzeme kalitesine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Çaycı ve çay makinesi alırken sadece fiyata değil aynı zamanda ürünün özelliklerine ve malzemesine kalitesine de dikkat etmek gerekir. 

English Home elektrikli çaycı ve çay makinesi modellerini inceleyerek ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun fiyatlarla, sezonun trendi en iyi çaycı ve çay makinesi modelini bulabilirsiniz. İster sevdiklerinize hediye olarak isterseniz de kendiniz için daha lezzetli ve her daim taze çaylar yapmak için alabilirsiniz. Her daim taze ve lezzetli çayların keyfini yaşayabilirsiniz. ve English Home çaycı ve çay makinesi modelleri English Home'da! Hemen tıkla lezzetli ve taze çayların keyfini muhteşem çay makineleri ile taçlandır! 

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR