₺689,99 KDV Dahil
₺4.499,99 KDV Dahil
₺499,99 KDV Dahil
₺1.699,99 KDV Dahil
₺1.149,99 KDV Dahil
₺1.199,99 KDV Dahil
₺399,99 KDV Dahil
₺2.549,99 KDV Dahil
₺399,99 KDV Dahil
₺1.199,99 KDV Dahil
₺689,99 KDV Dahil
₺1.999,99 KDV Dahil
₺749,99 KDV Dahil
₺3.599,99 KDV Dahil
₺899,99 KDV Dahil
₺2.999,99 KDV Dahil
₺899,99 KDV Dahil
₺3.499,99 KDV Dahil
₺899,99 KDV Dahil
₺1.799,99 KDV Dahil
₺399,99 KDV Dahil
₺1.199,99 KDV Dahil
₺789,99 KDV Dahil
₺1.579,99 KDV Dahil
₺899,99 KDV Dahil
₺3.499,99 KDV Dahil
₺749,99 KDV Dahil
₺1.799,99 KDV Dahil
₺399,99 KDV Dahil
₺1.999,99 KDV Dahil
₺749,99 KDV Dahil
₺2.499,99 KDV Dahil

Salon Halısı

Salon Halısı Modelleri

Kalabalık veya az olması fark etmeden bir kitleyi evinizde ağırlamak için en ideal alan kuşkusuz salonunuzdur. Salon içindeki dekorda bütünleyici olan salon halıları dikkat çeken tasarımlarıyla göz alarak salonunuzun havasını değiştirebilir. Salon halısı modelleri, salonunuzda istediğiniz dekora göre şekillenebilir. İstediğiniz tasarıma özgü halı modelleri English Home kalitesiyle üretilmektedir. Salonunuzun havasını değiştirebilecek modellere hemen sahip olabilirsiniz.

Salonunuz için halı modellerine baktığınızda birkaç tip halı ile karşılaşmanız mümkündür. Jüt halı, dokusu ve yapısı gereği zor aşınan bir halı modelidir. Küt salon halıları, kokuyu bünyesinde barındırmayarak salonunuzun ferahlığını koruyabilir ve sizlerin beğenisini kazanabilir. Genel olarak nemsiz ortamlarda tercih edilen halılardan olan jüt halıya salonunuzda yer verebilirsiniz.

Evinizin salonunun ebat olarak dar ve uzun olduğu durumlarda, salon halısı olarak yolluk tercihi yapabilirsiniz. Zemini kapatarak salonunuzun havasına renk getiren yollukları sevebilirsiniz. Salonunuzda dekorun ön plana çıkması gibi bir isteğiniz varsa peluş halı modelleri size göre olabilir. Daha çok dekoratif amaçla tercih edilen peluş halıların kullanımlarının kolaylığı, dekoratif görünümü size göre bir seçenek olabilir.

Salonunuzdaki ahengi farklı bir ambiyans ile değiştirmeye karar vererek post halı modellerine göz atabilirsiniz. Geçmişten bu yana barınmada kullanılan hayvan postlarının kullanımı ile şekillenen post halılar, salonunuzun dekoru için vahşi ve sanatsal bir görünüm imkanı sunabilir.

Salon Halısı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Salon, evinizde en çok misafir ağırlayacağınız alan olabilir. Evinizin ortamını ortaya sunan halılar ile istediğiniz ambiyansı oluşturabilir, konuklarınız için görsel şölen oluşturabilirsiniz. İstediğiniz ortamı salon halıları ile oluşturmaya kalkıştığınızda dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta vardır. Eviniz için salon halısı seçimi yaptığınızda, halı modellerine dair parametreleri birkaç başlık altında sınıflandırabilirsiniz. Bu başlıklar salon halısı ölçüleri, halının renk skalası ve halıdaki desen yapısının ne olduğu şeklinde sıralanabilir.

Salonunuz için seçeceğiniz halının ölçüleri önemli olabilir. Salonunuzun ebatları halı tercihinizin için gerekli neticeler verebilir. Genel salon halıları ölçülerine bakıldığında 6 metrekare salon halıları ön plana çıkabilir. Kimi ev yapısına göre büyük salon halısı veya küçük salon halısı tercihi de yapılabilir. Ayrıca bazı ev yapılarına göre dikdörtgen salon halısı, kare salon halısı, oval salon halısı farklı tasarımları seven kişilerin tercih edilebileceği halı modelleri vardır. Küçük ebatlardaki halıların birkaç parça şekilde salonunuzu sarmasını arzu edebileceğiniz gibi, tek parça büyük ebatlı salon halısı da kullanabilirsiniz.

 

Salonunuz için halı seçimi yaparken göz atabileceğiniz renk skalaları çeşitli alternatiflerle karşınıza çıkabilir. Burada ana tercih kendi kişisel zevkinize ve ev dekorunuza hangi renk skalasının uyumlu olabileceğine karar vermektir. Çoğu zaman modayı etkisi altına alan krem salon halısı, beyaz salon halısı ve gri salon halısı gibi çeşitler de tercih edebileceğiniz renkler arasına girebilir.

Ayrıca salon halınız için renk tercihi yaparken salonunuzdaki renklere dikkat edebilirsiniz. Salon halınız ve eşyalarınız arasında benzer renkler seçebilir ve salonunuzun daha şık bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Son olarak salon halınızı tercih ederken halıdaki desenlerin seçimine özen gösterebilirsiniz. Salon halılarının bazıları düz renklerden oluşurken, bazıları renkli görüntülerine eşlik eden çeşitli desenlerle motiflendirilmiş olabilir. Burada yapmanız gereken şey, seçeceğiniz halının deseninin salon yapınıza ve kendi kişisel tercihinize hitap eden modeline karar verebilmektir.

Salon Halısı Nasıl Olmalı?

Salon, evinizde en çok uğradığınız alanlardan biri olarak karşınıza çıkabilir. Salonunuzda hareket ederken yalın ayakla gezinebilir ve kimi zaman uzanabilirsiniz. Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda salon halınızın cilt ile temasının önemi ön plana çıkabilir. Salon halısı tercihi yaparken dikkat ettiğiniz halı boyutu, rengi, deseni, evinizdeki ürünlerle uyumu gibi birçok parametre bulunabilir. Ancak hijyenik açıdan bakıldığında bir salon halısının kedi, köpek gibi evcil hayvanlar ve insanların fizyolojik yapısında hasar bırakmayan bir teknolojik yapıda olması beklenebilir. Antialerjik, hijyenik, leke bırakmayan farklı halı seçenekleri ile salonunuzu renklendirebilirsiniz. Böylece bir salon halısının nasıl olmasına görüntü odaklı yaklaşmanın yanı sıra sağlıksal açıdan da yaklaşabilir ve salonunuzun tasarımını ön plana çıkarabilirsiniz.

Salon Halısı Nasıl Kullanılır?

Sık kullanım alanlarından olan salon için halının önemi ön plana çıkar. Evinizin bütün düzenini bir araya getiren salonunuzda dekorunuza özel salon halısı tercihi yapabilirsiniz. Ayrıca salon halısı tercih ederken dikkat ettiğiniz gerekçelerin yanı sıra, temizlenmesi kolay olan salon halılarını da seçebilirsiniz. Küçük boyutlardaki salon halısı kullanarak salonunuzda bulunan küçük veya büyük dekor ürünlerinizin gösterişini ikiye katlayabilirsiniz. Tek tip büyük ebatlı salon halısı tercihi ile salonunuzda istediğiniz geniş alanın tasarımında da salon halınızı kullanabilirsiniz.

Salon Halısı Nasıl Temizlenir?

Tarihten günümüze dek halıların önemi tarihsel belgeler ile gerçekliği kanıtlanabilir. Öğrenciden öğretmene, vatandaştan bürokrata kadar önemini koruduğu düşünülen halıların kullanıcılar için değerli bir yapısı bulunabilir. Salon halısı her evin bağlayıcı noktası olarak düşünülebilir. Ev içerisinde en aktif olduğunuz yer olan salonlar, üzerinde hareket ettiğiniz salon halıları ile dikkat çekebilir.  Salon halınız tercihinize bağlı olarak kolay temizlenebilen halılardan olabilir. Genel olarak temizliği kolay olan klasik salon halısı ve diğer halıların temizliğinde ıslak bir bez veya hafif bir kimyasal sprey kullanarak halınızın temizliğini sağlayabilirsiniz. Ancak bazı durumlarda temizlik sorunu olan salon halılarında yıkanabilir salon halısı tercih etmeniz makul bir seçenek olabilir. Yıkanabilir salon halılarınızı halı yıkamaya vererek temizleyebilirsiniz.

Salon Halısı Fiyatları Ne Kadar?

Halı, sizlerin tercihine bağlı olarak fiyatı değişen bir üründür. Salon halılarında gözlenebilen fiyat değişikliklerinin nedenleri; halının en ve boy ebatı, tasarım şekli, halıda bulunan desenler, renk, doku, halının imal edildiği ürün, halının teknolojik altyapı sarfiyatı, işçiliği, kullanım imkanı ve halının kendine özgü yapısı olarak sıralanabilir. Salon halısı fiyatları için yaptığınız incelemelerde karşınıza çıkabilecek önemli parametreler, halının üretildiği ürünler ve halının ebatları olarak ayrılmaktadır. English Home’un birbirinden özel salon halısı modellerini inceleyerek size en uygun olanını kolaylıkla sipariş edebilirsiniz.

 
 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR