₺249,99 KDV Dahil
₺499,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
2 Al 1 Öde
İndirim %40
0.60
₺129,99 KDV Dahil
₺499,99 KDV Dahil
%74 İndirim
%74İndirim
Haftanın Ürünü
₺249,99 KDV Dahil
₺499,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
2 Al 1 Öde
İndirim %40
0.60
₺989,99 KDV Dahil
₺1.979,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
İndirim %30
0.70
₺949,99 KDV Dahil
₺1.899,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
İndirim %20
0.80
₺989,99 KDV Dahil
₺1.979,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
İndirim %30
0.70
₺1.194,99 KDV Dahil
₺2.389,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
İndirim %30
0.70
₺1.044,99 KDV Dahil
₺2.089,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
İndirim %50
0.50
₺1.114,99 KDV Dahil
₺2.229,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
İndirim %30
0.70
₺689,99 KDV Dahil
₺1.379,99 KDV Dahil
₺399,99 KDV Dahil
₺799,99 KDV Dahil
₺1.239,99 KDV Dahil
₺2.479,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
İndirim %30
0.70
₺499,99 KDV Dahil
₺999,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
2 Al 1 Öde
İndirim %40
0.60
₺499,99 KDV Dahil
₺999,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
2 Al 1 Öde
İndirim %40
0.60
₺449,99 KDV Dahil
₺899,99 KDV Dahil
₺659,99 KDV Dahil
₺1.319,99 KDV Dahil
2
₺1.149,99 KDV Dahil
₺2.299,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
İndirim %50
0.50
₺1.249,99 KDV Dahil
₺2.499,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
İndirim %30
0.70
₺1.249,99 KDV Dahil
₺2.499,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
İndirim %30
0.70
"

Masa Örtüsü

"

Masa Örtüsü Modelleri

Masa örtüsü, ev dekorasyonunda kullanılan en önemli parçalardan biridir. Mutfak ve misafir odası dahil olmak üzere birçok dekor için tamamlayıcı olur. Evinizde bulunan her bir masa için birbirinden farklı masa örtüsü çeşitleri mevcuttur. Masanızın şekline, kullanıldığı alan ve diğer kriterlerine göre masa örtüsü seçeneklerini bulabilmeniz mümkündür.

 

Masanın özelliklerinin yanı sıra birçok model ve farklı materyale göre örtü çeşitleri de vardır. Kendi tarzınız ve evinizin dekorasyonuna göre modelleri seçebilir ve odanıza farklı bir ambiyans katabilirsiniz. Masa örtüleri, tarzınızı en rahat şekilde gösterebileceğiniz ev tekstil ürünlerden biridir. Böylelikle sizi yansıtan desenlerle birlikte bambaşka bir dekorasyon olanağı da yaratabilirsiniz.

 

Masa örtüleri, masanızın dekorasyonunu tamamlarken bir yandan da masanızı koruma görevini üstlenir. Masanızın tozlanmasına ve dışarıdan olumsuz etkilere uğramasına engel olabilir. Yani herhangi bir hasar almasına veya üstünün çizilmesi gibi durumlara karşı koruyucu bir görevi bulunmaktadır. Masa örtülerinin, modellerine ve üretildikleri malzemelere göre de koruyuculuk dereceleri değişebilmektedir.

 

Masa örtüsü modelleri, oldukça çeşitli bir yelpazeye karşılık gelmektedir. Desen, boyut, şekil, kullanım çeşidi ve materyal gibi birbirinden farklı kriterleri bulunmaktadır. Öncelikli olarak masanızın şekline göre kare, yuvarlak ve dikdörtgen başta olmak üzere birçok masa örtüsü modelleri vardır. Boyutlarına bakıldığında ise masanın büyüklüğüne göre farklı masa örtüsü ölçüleri bulunmaktadır. Küçük masalardan, geniş sofraların vazgeçilmezi büyük masalara kadar her modelde örtü seçeneği vardır.

 

Kullanım çeşidi ise masa örtüsü modelleri arasında en çok dikkat edilen kriterlerden biridir. Çünkü her masanın belirli bir kullanım amacı vardır. Örneğin, mutfak masasında kullanılacak örtü daha sade ve kullanışlı bir ürün olmalıdır. Mutfak masa örtüsü genellikle kolay yıkanabilen ve leke tutmayan kumaş modellerinden tercih edilir. Aynı şekilde yemek masanız için bir örtü arıyorsanız daha klasik ve şık modelleri tercih edebilirsiniz.

 

Masa örtüsü kumaşı ve desenleri de modeller arasında en çok çeşidi olan ürünlerden biridir. Özellikle desen konusunda çok fazla model bulunabilir. Aynı şekilde masa örtüsünün üretildiği materyal de kullanım açısından oldukça önemlidir. Böylelikle dekorasyonunuza ve kullanma amacınıza uyacak birçok masa örtüsü modelini kolaylıkla bulabilirsiniz.

 

Masa Örtüsü Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Masa örtüsü alırken dikkat etmeniz gereken birçok unsur bulanmaktadır. Bu unsurlarla birlikte aradığınız ve dekorasyonunuza en çok uyacak olan masa örtüsü modeline rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bu unsurlara ayrıntılı bir şekilde göz atıldığında:

 

●  Masa örtüsü seçerken öncelikli olarak masanızın boyutunu iyi bir şekilde belirlemeniz gerekir. Böylelikle masanıza uygun olan örtüyü bulabilir ve sınıflandırmanızı da daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

 

●  Masa ölçülerinin yanı sıra masanızın şekli de örtü modeli seçerken dikkat etmeniz gereken hususlar arasında yer alır. Masaların şekli genellikle kare, dikdörtgen ve yuvarlak olarak modellenir. Her masa şekline uygun örtü modelleri bulunur. Masanın kendi şekline özgün örtüyü kullanmadığınızda olumsuz sonuçlar alabilirsiniz. Örneğin, kare bir masa için yuvarlak masa örtüsü kullandığınızda, ebatlarında bir sorun oluşabilir ve masanızın kenarları açık kalabilir.

 

●  Masanızı kullandığınız alan da masa örtüsü seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biridir. Örneğin, misafir odasında kullandığınız masa için daha şık detaylara sahip dantelli bir masa örtüsü modeli tercih edebilirsiniz. Daha günlük olarak kullandığınız masa için ise kullanışlı olan ve leke tutmayan masa örtüsü modellerine göz atabilirsiniz.

 

●  Masa örtüsünde seçeceğiniz renk oda dekorasyonunuz ile uyum yakalamalıdır. Çünkü masa örtüsü dekorasyonunuzun bir parçası olmalıdır. Örneğin, açık renk tonların hakim olduğu bir odanın masasına siyah masa örtüsü alırsanız bir renk çatışması oluşmasına sebep olabilirsiniz. Böylelikle masa örtüsündeki renkler, odanızın ambiyansına uyumlu olmalıdır. Fakat istisna olarak beyaz masa örtüsü modelleri, her oda ve dekorasyona uyum sağlayan kurtarıcı bir parça olarak tercih edilebilir.

 

●  Masa örtüsünü kullanacağınız alan kadar konseptiniz de oldukça önemlidir. Bazı masa örtülerinin sürekli olarak değil belirli özel günlerde kullanılması tercih edilebilir. Örneğin, yılbaşı yemeklerinizin bir tamamlayıcısı olan yılbaşı masa örtüleri sıcak tonları ve sevimli desenleriyle oldukça dikkat çekmektedir. Ya da sevgililer günü gibi özel akşam yemeklerinde tercih edeceğiniz kırmızı masa örtüsü, sofranıza farklı bir hava katabilir.

 

Masa Örtüsü Kumaşı Nasıl Olmalıdır?

 

Masa örtüsü modelleri içerisinde yer alan farklı kumaşlar seçimlerinizi etkileyebilir. Masa örtüsünü kullanacağınız alandan, temizlik seçeneklerine kadar birçok masa örtüsü kumaş türü mevcuttur. Özellikle mutfak masalarında kullanılan örtülerde, kolay temizlenme ve su geçirmeme gibi özellikler ön plana çıkmaktadır. Mutfak ve günlük olarak kullanılan masalarda genellikle silinebilir masa örtüsü, PVC masa örtüsü ve şeffaf masa örtüsü modelleri tercih edilmektedir. Çünkü bu masa örtüleri leke tutmaz ve sürekli olarak temizlik bezleriyle birlikte silinme olanağını sağlar. Mutfağın yanı sıra oturma odası veya dilediğiniz bir alanda dekorunuzu tamamlamak için farklı masa örtüsü modellerini de tercih edebilirsiniz. Örneğin, hasır masa örtüsü şık ve farklı tarzıyla birlikte hoş bir görünüm oluşturabilir.

 

Yemek masaları üzerinde kullanılan masa örtüleri ise görünümleriyle birlikte ön plana çıkmaktadır. Şık ve göz alıcı desenlere sahip olan örtüler akşam yemekleri ve özel misafirleriniz için hazırladığınız sofraların önemli bir parçası olmaktadır. Dantelli modellerin yanı sıra saten masa örtüleri de şık masalar için oldukça tercih edilmektedir. Fırfırlı masa örtüsü modelleri de özenle hazırladığınız sofralarınıza bambaşka bir görünüm sağlayabilir. Ayrıca masa örtüsü runner modelleri de masa dekorasyonunuza şık bir dokunuş yapabilir. Runner masa örtüsü sade olarak veya farklı bir masa örtüsünün üzerine kullanılabilir.

 

Masa Tipine Göre Masa Örtüsü Nasıl Seçilir?

 

Bir masa örtüsü alırken öncelikli olarak masanın tipine dikkat etmemiz gerekir. Çünkü masa örtüleri masaların şekillerine göre özel olarak tasarlanır. Eğer uyumsuz modeller tercih edilirse örtü masa üzerinde istenilen şekilde durmayabilir. Kare, yuvarlak ve dikdörtgen olan masa çeşitlerinin her birine uygun masa örtüsü modeli bulunmaktadır.

 

Özellikle kare örtüler, dikdörtgen gibi büyük masaların üzerine küçük gelebilir. Aynı şekilde yuvarlak masa için üretilen örtüler, kare veya dikdörtgen masaların kenarlarını kapatmayabilir. Bu sebeple her masaya kendi şekline uygun örtü alınması en önemli kriterlerden biridir.

 

Masa Örtüsü Ölçüleri Nelerdir?

 

Masa örtüsü satın almadan önce şekillerine dikkat etmenin yanı sıra her bir masanın detaylı ölçüsü alınması gerekir. Çünkü her kare veya yuvarlak masa aynı ölçüye sahip değildir. Şekilleri aynı diye ölçülerinin de aynı olacağını düşünmek masa örtüsü alırken yapılan en büyük hatalar arasında yer almaktadır. Masa örtüsü ölçüsü alınırken örtünün masadan aşağı sarkma payı da oldukça önemlidir. Masa örtüsü ölçüleri de bu ayrıntı da esas alınarak belirlenir. Bu sebeple masa örtüsü ölçüsünün, masanın kendi ölçüsünden 15 cm ile 20 cm arasında daha fazla olması gerekir. Genel olarak 4 ile 6 kişilik klasik masa örtüsü ölçülerine bakıldığında;

 

●  132 x 178 cm dikdörtgen masa örtüsü,

 

●  152 cm yuvarlak masa örtüsü,

 

●  132 x 132 cm kare masa örtüsü ölçüleri dikkate alınabilir.

 

Masa Örtüsü Nasıl Temizlenir?

 

Yemek sofralarında tercih edilen masa örtüleri en çok kirlenen ve leke alan ev tekstil ürünlerinden biridir. Bu sebeple temizliğinin sıklıkla yapılması oldukça önemlidir. Masa örtüsü temizliğinde örtünün kumaşı oldukça önemlidir. PVC veya naylon masa örtülerinin, nemli mutfak bezleri ile temizliği sağlanabilir. Pamuklu veya keten kumaştan oluşan masa örtüleri ise şekillerinin bozulmaması için kolalı bir şekilde yıkanabilir. Düz beyaz olan masa örtülerinden lekelerin en iyi şekilde çıkarılması için leke üzerine çamaşır suyu da eklenebilir. Sonrasında ise yıkama işlemi gerçekleştirilir. Eğer örtüleri makinede yıkamak istiyorsanız ılık suyla ve düşük dereceli ayarda temizliklerini sağlayabilirsiniz.

 

Masa Örtüsü Fiyatları Ne Kadar?

 

Masa örtüsü fiyatları; modeline, boyutuna ve kumaş şekline göre değişiklik gösterebilir. Uygun fiyata daha fazla parça satın alınmak isteniyorsa masa örtüsü takımı modelleri tercih edilebilir. Kumaşının kalitesi arttıkça ve boyutu büyüdükçe masa örtüsü fiyatlarında da artış gözlemlenebilir. Uygun fiyata masa örtüsü almak istiyorsanız firmanın sunduğu kampanyaları ve indirimleri takip edebilirsiniz.

 

 
 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR