₺99,99 KDV Dahil
₺319,99 KDV Dahil
₺169,99 KDV Dahil
₺339,99 KDV Dahil
₺354,99 KDV Dahil
₺709,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Yeni Ürün
İndirim %50
0.50
₺314,99 KDV Dahil
₺629,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Yeni Ürün
İndirim %50
0.50

Mutfak Havlusu

Kurulama Bezi Renkleri Nelerdir?

Mutfak gereçlerinin vazgeçilmezlerinden olan kurulama bezleri, genellikle birçok farklı renkte bulunabilir. Siyah, gri, bej, krem, beyaz gibi renkler, genellikle yaygın olarak tercih edilen renklerdir. Bazı insanlar, leke ve kirin daha az gözükmesi için koyu renkleri tercih ederler. Son zamanlarda ise pastel tonları gibi yumuşak renkler de popüler hale gelmiştir ve sıkça tercih edilmektedir.Mutfak dekorasyonuna ve kişisel tercihlere bağlı olarak, farklı renk seçenekleri mevcuttur. English Home, her evin ihtiyacına yönelik farklı renk ve desen seçeneklerini sunmaktadır. 

Birbirinden farklı modern tasarımlı mutfak kurulama bezi modelleri için English Home’a göz atmayı unutmayın! 

Kurulama Bezi Kaç Derecede Yıkanır?

Mutfakta sıkça kullandığımız mutfak kurulama bezlerinin temizliği ve hijyeninin korunması oldukça önemlidir. Bu bezlerin en etkili ve hijyenik şekilde yıkanması için genellikle makinede yıkama tercih edilir. Ancak, kurulama bezlerinin yıkanma derecesi ve yıkama programı, kullanılan kumaşın çeşidine göre değişiklik gösterir. 

Kurulama bezlerinin temizlenmeden önce üzerlerindeki kaba kirler ve tozlar iyice temizlenmelidir. Ayrıca, bezlerin diğer ürünlerle karışmaması ve diğer eşyalara toz ve kir bulaşmaması için tek başına yıkanmaları önemlidir. Makinede yıkama işlemi için genellikle yumuşak ve hassas program tercih edilir. 

Pamuk mutfak kurulama bezi modelleri genellikle 40-60 derece arasında yıkanabilirken, mikrofiber bezlerin yıkama derecesi 30-40 derece arasındadır. Bezlerin yıpranmaması için kimyasal deterjanlar yerine, arap sabunu, sirke veya karbonat gibi doğal malzemeler kullanarak yıkama yapılması daha uygundur. Ancak, kurulama bezlerinin üzerindeki yıkama talimatlarına dikkat edilerek uygun şekilde yıkanmalıdır. 

Makine dışında yıkama yapmak istenirse, yine bezlerin üzerindeki kaba kirler ve tozlar öncelikle temizlenmelidir. Ardından, sıcak suda yaklaşık 15-20 dakika bekletilerek temizlik sağlanabilir. İnatçı lekeler için karbonat veya sirke gibi doğal ürünler kullanılabilir. Yıkama işlemi tamamlandıktan sonra bezler temiz suyla durulanmalı ve kurumaya bırakılmalıdır. 

Bulaşık kurulama bezlerinin ıslak veya nemli bırakılmamasına özen gösterilmelidir, çünkü nemli ortamlarda küf ve mantar oluşumu riski vardır. Bezlerin kurutulması için güneş altında havalandırma veya düşük sıcaklıkta ve hassas ayarda kurutma makinesi kullanılabilir. Bu şekilde, kurulama bezlerinin temizliği ve hijyeni korunarak daha uzun ömürlü olmaları sağlanabilir. 

Bütün bunların yanı sıra mutfak kurulama bezlerinin temizliğinde kullanılacak deterjanlar da oldukça önemlidir. Tıpkı diğer mutfak gereçlerinde olduğu gibi mutfak kurulama bezlerinde de kimyasallardan olabildiğince kaçınılmalıdır. Bazen yiyecek bazen ise bulaşıklarımızı kuruladığımız bulaşık kurulama bezlerinin temizliği sırasında deterjan miktarı sağlık açısından oldukça önem arz eder. 

Bulaşık kurulama bezlerin yıpranmaması ve kimyasal kalıntı bırakmaması için kimyasal deterjanlar yerine doğal ürünler kullanmaya özen gösterin. Arap sabunu, sirke veya karbonat gibi doğal ürünler, mutfak kurulama bezlerinin hijyenik bir şekilde temizlenmesi için idealdir. 

Kurulama Bezi Modelleri Nelerdir?

Mutfakta sıkça kullanılan temel ögelerden biri kurulama bezleridir. Mutfak tekstilinde, kurulama bezleri ön plana çıkan ve sürekli kullanılan ürünlerdir. Çok amaçlı kullanımlarıyla hemen her alanda ve her yerde tercih edilebilirler. Elleri kurutmak, bulaşık kurutmak, tezgah silmek, fırın silmek, dökülenleri temizlemek, sıcak tencere kulplarını tutmak, sıcak fırın kaplarını ve kulplarını tutmak için kullanışlıdırlar. Ayrıca, su emici özelliğiyle dikkat çeken bezler, bardak, çatal, bıçak, kaşık, fincan gibi ürünlerin yıkandıktan sonra üzerinde ve içinde su kalıntısı bırakmadan kurumasını sağlar. 

Emici, çabuk kuruyan ve temizlenmesi kolay özelliklerde keten, pamuk ve mikrofiber gibi çeşitli modeller bulunmaktadır. Her modelin kendine özgü özellikleri bulunmakta ve kullanılacak alana göre tercih edilmesi daha iyi sonuçlar alınmasını sağlayacaktır. 

Pamuk kurulama bezleri, en yaygın ve en sık tercih edilen modeller arasındadır. Sıkça tercih edilen pamuk mutfak kurulama bezi modelleri, hızlı emici, hızlı kuruyan, leke tutmayan, antibakteriyel, dayanıklı ve şık bezlerdir. Mutfakta çabuk kuruma özelliği ile bulaşık kurulama bezi, el ve tezgah silme bezi olarak kullanılabilirler. Şık ve ince yapılarından dolayı yemek sofralarında ve masa sunumlarında da tercih edilirler. Ayrıca farklı renklerde bulunan bulaşık kurulama bezi, bakteri olasılığını azaltan yapıları sayesinde yıkanan bulaşıkların zeminine serilerek bulaşıkların kurumasına yardımcı olurlar. 

Emme kapasitesi en fazla olan ürünlerdir ve doğal, kolay temizlenebilir, emicidir, pamuk olmalarından dolayı kumaşı daha yumuşaktır ve makinede yıkanabilirler. El kurulama bezi olarak da sıkça tercih edilirler. 

Pamuk mutfak kurulama bezi modelleri, hızlı kurur, kolay temizlenir ve diğer kurulama bezlerine göre daha hijyeniktir. Bakteri ve mikropları etkili bir şekilde yok ederek hijyen sağlarlar. Mutfakta bulaşık kurulama bezi olarak kullanımın yanı sıra, tezgah silme ve mutfak camlarını parlatma gibi çeşitli kullanım alanlarına sahiptirler. Ayrıca, hassas yüzeylerde çizilmeleri önleyerek ekstra koruma sağlarlar. Hijyenik yapıları sayesinde yıkanan bulaşıkların altına serilerek bulaşıkların rahatlıkla kurumasını sağlarlar. 

Mutfak kurulama bezi modelleri kullanım alanına ve amacına göre doğru bezin seçilmesi önemlidir. Islak yüzeylerde kullanılacaksa emiş gücü yüksek pamuk kurulama bezleri, hassas yüzeyleri temizlemek ve korumak için ise mikrofiber kurulama bezleri tercih edilmelidir. 

Kurulama Bezi Desenleri Nelerdir?

Mutfak kurulama bezleri, mutfaklara renk ve canlılık katan önemli detaylardan biridir. Mutfakları zenginleştirirken kişisel tarzları da öne çıkarır. Farklı desen ve renk seçenekleriyle genellikle mutfak temalarına veya dekorasyonuna uygun modeller bulunmaktadır. Klasik ve retro bir hava veren pötikare desenli kurulama bezleri, her mutfakta uyum sağlayabilen ve sıkça tercih edilen modeller arasındadır. 

Mutfak kurulama bezi modellerinde düz ve tek renklerin yanı sıra çiçek desenli, geometrik desenli, hayvan figürlü, çizgili, meyve ve sebze desenli gibi birçok farklı desen bulunabilir. Bazı bulaşık kurulama bezi modellerinde ise püsküller ve kırçıllar gibi farklı tasarımlar da yer alabilir, genellikle bezlerin uç kısımlarında kullanılırlar. 

Mutfak dekorasyonunu tamamlamak için, fırın kulpları ve dolap kulpları gibi yerlere asılacak farklı tarz, desen ve renklerde kurulama bezleri tercih edilebilir. Bu şekilde mutfaklara özgün bir hava katmak mümkündür. Her zevke ve her tarza uygun birçok farklı desen ve renkte kurulama bezleri bulunmaktadır, böylece herkes kendi tarzını yansıtabilir ve mutfak dekorasyonunu kişiselleştirebilir. 

Kurulama Bezi Fiyatları Nelerdir?

Mutfak Kurulama bezi modellerinin fiyatları kalitesine, modeline, markasına, kumaşının inceliğine ve kalınlığına, kumaş türüne göre uygun fiyatlı seçeneklerden, yüksek fiyatlara kadar geniş bir fiyat aralığı vardır. Örneğin pamuk bulaşık kurulama bezleri naylon içeren kurulama bezlerine göre daha kaliteli bir yapıya sahip olduklarından daha pahalı olabilir. 

Mutfak Kurulama bezlerinin boyutlarına ve üzerlerindeki işleme ve desenlere göre de fiyatında değişiklik olduğu gözlemlenir. İşlemesi fazla olan kurulama bezleri sade olanlara oranla farklı fiyatlandırılmaktadır. Yine kurulama bezlerinin tekli olmasına kıyasla ikili, üçlü ve set şeklinde olması da fiyatlarda değişikliğe neden olan faktörlerdendir. Set şeklinde olan ürünlerin içerisinde yer alan bulaşık kurulama bezlerinin adetleri arttıkça fiyatları değişmektedir. Setler genelde ikili, üçlü, dörtlü ve daha fazla adetlerde olabilmektedir. 

Sezon trendi modern tasarımlı mutfak kurulama bezlerini English Home’da bulabilirsiniz! Birbirinden farklı bulaşık kurulama bezi çeşitleri yeni sezon indirimleriyle en uygun fiyatlarla English Home’da! 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR