₺599,99 KDV Dahil
₺1.199,99 KDV Dahil
₺279,99 KDV Dahil
₺699,99 KDV Dahil
₺149,99 KDV Dahil
₺489,99 KDV Dahil

Alez

Yatak Alezi Modelleri

Alez, yatakların yüzeyini farklı dış etkenlere karşı korumak için kullanabileceğiniz bir ev tekstili ürünü olarak karşınıza çıkar. Bu ürün, sıvı geçirmez özelliği sayesinde terleme ve diğer durumlara karşı önlem alma şansı verir. Son derece kaliteli ve yumuşak olan alezler, keyifli bir uyku deneyimi yaşamanıza katkı sağlar. Ayrıca yatağınızın daha uzun ömürlü olmasını da mümkün hale getirir. Söz konusu ürünleri ilgili alanda kullanmak üzere gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

 

Yatak odalarında kendisine kullanım alanı bulan alez, farklı boyut seçenekleri sunar. Standart yatak ölçülerine uyum sağlayan ebatları sayesinde kolayca takılıp çıkarılır. Bu işlemi yaparken fazla efor sarf etmenize gerek kalmaz. Esnek yapısı sayesinde kısa süre içerisinde kullanıma hazır hale gelir. Alez çeşitleri, yatağın yüzeyini tamamen örter ve işlevini başarıyla yerine getirir. İstenmeyen durumlara karşı yatağınızı korumanıza yardımcı olur. Bu ürün, yatağın üzerini tamamen örter ve dış etkenlere karşı muhafaza eder. Üstün koruma özelliğini üretiminde kullanılan birinci sınıf kumaşlardan alır.

 

Alez, kaymayan yapısı sayesinde kullanım sırasında konfor sağlar. Yatağın köşelerine takılabilen bölümleriyle uyku sırasında hareket etseniz dahi yerinden çıkmaz. Bu bölümlerde esnek lastikler kullanılır. Bahsi geçen lastikleri yatağınızın ilgili bölümlerine zorlanmadan geçirebilirsiniz. Ayrıca bu ürünlerde kullanılan kumaş da kaydırmaz bir özellik taşır. Ürünler, nevresimlerinizin altında sabit bir şekilde durmaya devam eder. Böylece sık sık alezi düzeltmenize gerek kalmaz.

 

Yatak alezi modelleri, özellikleri ve tasarım detaylarıyla birbirinden ayrılır. Bu alezler arasında yatağınızın boyutlarına uygun bir ürün bulmanız mümkündür. Söz konusu ürünlerde tek ve çift kişilik olmak üzere iki ayrı seçenek bulunur. Ürünler standart ölçüleri sayesinde bahsi geçen yatak boyutlarına tam uyum sağlar. Gerilme veya potluk yapma gibi sorunlara sebebiyet vermez. Alez, esnek ve kaliteli dokusuyla yatağın üzerine kolayca geçirilir. Bu modelleri daima rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Yatak alezi seçenekleri, kapitone gibi dokulara sahiptir. Son derece yumuşak bir dokusu olduğu için uyku sırasında rahat etmenize olanak verir. Dolgulu kapitoneli alez, yatağınızın yüzeyinin daha konforlu olmasına katkı sağlar. Böylece uyku sürecinizin daha rahat geçmesini de mümkün hale getirir. Bu ürünlerin yumuşaklığında zamanla azalma meydana gelmez. İlk günkü özelliklerini daima korumayı başarır. Bu sayede her kullanımda aynı konforlu etkiyi sunar.

 

Yatak alezi modelleri, beyaz rengini uzun süre muhafaza eder. Ürünlerde kullanım ve yıkama kaynaklı sararmalar meydana gelmez. Leke tutmayan bir dokusu olduğu için kolayca temizlenir. Ayrıca bu ürünler, terlemeye bağlı koku oluşumunu önler. Sıcak yaz günlerinde rahat bir uyku geçirmenize olanak tanır. Bahsi geçen alezler, hijyenik oldukları için yoğun ilgi görür. Bu ürünleri yaşam alanlarınızda kullanmak için gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

 

Yatak koruyucu alez, zamansız bir tasarım çizgisine sahiptir. Sade desenlerin hakim olduğu bu ürünleri uzun süre keyifle kullanmanız mümkündür. Alezler, her döneme uyum sağlayan görünümleri sayesinde daima size eşlik eder. Tüm bunlara ek olarak yatağınızda ve nevresim takımlarında yer alan detaylara uyumludur. Bu sayede ahenkli bir görünüme ulaşmanızı sağlar. Söz konusu alezleri yatak odanızda keyifle kullanabilirsiniz.

 

Fermuarlı yatak alezi, kullanımı son derece pratik olan modeller arasında yer alır. Bu ürünlerin kenarlarında kaliteli fermuarlar bulunur. Bahsi geçen bölümler sayesinde yatağa kolayca sabitlenir ve siz istemediğiniz sürece yerinden çıkmaz. Fermuarlı modeller, kaymayan bir alez isteyenlere hitap eder. İlgili ürünleri yıkamak veya değiştirmek istediğinizde fermuarlarını kolayca açabilirsiniz.

Yatak Alezi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yatak alezi seçerken dikkat etmeniz gereken pek çok kriter bulunur. Bunlardan ilki, ürünün sıvı geçirmezlik işlevini tam anlamıyla yerine getirmesidir. Sıvı geçirmez alez, yatağın yüzeyine ter ve diğer unsurların ulaşmasını önler. Bu ev tekstili ürünleri özel kumaşlardan imal edilir. Yüksek koruyuculuk özelliğini de bahsi geçen materyallerden alır. Bu ürünler arasında sıvı geçirmeme özelliği olmayan seçenekler de mevcuttur. İstek ve ihtiyacınıza bağlı olarak ürün seçimini gerçekleştirebilirsiniz. Alez seçenekleri arasında karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken diğer hususlar ise şöyledir:

 

●  Alez boyutu, ürünler arasında değişiklik gösterir. Yatağınızın ölçülerine göre tek ve çift kişilik yatak alezi modelleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

●  Esnek yapıya sahip olan ürünler takılıp çıkarılırken konfor sağlar.

●  Kenarlarında lastikli geçirme bölümü olan modeller yatağınızdan kaymaz.

●  Yumuşak dokulu alezler rahat bir uyku deneyimi yaşamanıza olanak tanır.

●  Çamaşır makinesinde yıkanabilen seçenekler pratik bir kullanım imkanı verir.

●  Kapitone dokulu ürünler yumuşak ve konforlu bir etkiye sahiptir.

●  Fermuarlı alez modelleri hem kullanım hem de değişim aşamasında pratiklik sağlar.

 

Sayılan kriterlerin yanı sıra alezin pamuklu bir kumaşa sahip olması da son derece mühimdir. Sıcak yaz günlerinde uyurken terlemeniz son derece doğaldır. Bu durum, hem gece boyunca rahatsız olmanıza hem de yatağınızın zarar görmesine sebebiyet verebilir. Söz konusu sorunla baş edebilmek adına hava geçirgenliği yüksek olan pamuklu alezleri tercih edebilirsiniz. Bu ürünler, nefes alan dokuları sayesinde hijyenik ve konforlu bir kullanım sağlar. Uyku deneyiminizi iyileştirmenizi de mümkün hale getirir.

Yatak Alezi Ne İşe Yarar?

Yatak alezi, farklı amaçlar doğrultusunda kullanılabilen bir ev tekstili ürünüdür. Bu ürünün temel kullanım amacı yatağı dış etkenlere karşı korumaktır. Yatağın üzerinde herhangi bir koruyucu katman bulunmadığında lekelenmeye ve kirlenmeye müsait olur. Bunu önlemek için koruyuculuk özelliği yüksek olan bir alez kullanmanız gerekir. Aksi takdirde yatağınızın üzerinde istenmeyen izlerin meydana gelmesi kaçınılmazdır. Söz konusu alezlerle istediğiniz korumayı elde edebilirsiniz.

 

Yatak alezinin bir diğer faydası da terlemeye bağlı oluşan nemliliği ve kokuyu önlemesidir. Pamuklu kumaşlardan üretilen sıvı geçirmez alez, nemin yatağınıza ulaşması engeller. Böylece hem yatağınızı korur hem de hijyenik bir sonuç elde etmenizi mümkün kılar. İlgili ürünler, nevresimden geçen sıvıyı hapseder. Kolayca yıkanır ve kısa süre içerisinde kurur.  Bu sayede istediğiniz temizlik hissini size fazlasıyla yaşatır.

 

Kapitoneli alez, yatağın üzerinde yumuşak bir katman oluşturur. Bu katman sayesinde rahat etmenizi sağlar ve uyku sürecinin kalitesini yükseltir. Pamuklu dokusu ve hacimli dolgusu sayesinde bahsi geçen işlevi başarıyla yerine getirir. Kalın yatak alezi, vücudunuzun şeklini alır ve tam anlamıyla dinlenmenize yardımcı olur. Uyku kalitenizi artıran bu alezleri yatağınıza geçirebilir, konforlu bir kullanıma ulaşabilirsiniz.

Yatak Alezi Nasıl Temizlenir?

Yatak koruyucuyu temizlemek için tercih edebileceğiniz birden fazla yöntem bulunur. Bunlardan ilki, zaman ve emek bakımından sizin için daha konforlu olan çamaşır makinesidir. Makinenin uygun programlarında alezlerinizi kısa süre içerisinde hijyenik hale getirmeniz mümkündür. Bu işlem için ev tekstili ürünlerini yıkamak için uygun süre ve sıcaklık ayarını seçmeniz gerekir. Söz konusu ürünleri yüksek sıcaklık derecelerinde yıkamamanız önerilir. Aksi takdirde alezlerde çekme gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Kumaş yapısına göre değişiklik göstermekle beraber sahip olduğunuz alezi 30 derecede yıkamak idealdir.

 

Alezleri hijyenik hale getirirken başvurabileceğiniz bir diğer yöntem de elde yıkamadır. Kimi zaman yatağınıza yeni geçirdiğiniz alezde istenmeyen lekeler meydana gelebilir. Henüz kullanmadığınız ve temiz olan bu ürünü tamamen yıkamak yerine lekenin yer aldığı bölüme odaklanabilirsiniz. Bu işlem için uygun deterjanı seçmeniz son derece mühimdir. İzi fazla efor sarf etmeye gerek kalmadan çıkarmak için güçlü fakat ürüne zarar vermeyen bir deterjan kullanabilirsiniz.

 

Elde veya çamaşır makinesinde yıkadığınız alezler kısa sürede kurur. Kuruduktan sonra ise kullanıma hazır hale gelir. İlgili ürünlerin kaliteli dokusunu korumak için ütü ve kuru temizleme yapmamanız tavsiye edilir. Böylece alezlerin yumuşak yüzeyinin ilk günkü halinde kalması mümkün olur. Son derece dayanıklı olan bu ürünler, rengini ve formunu uzun süre muhafaza etmeyi başarır. Uygun yıkama temizleme yöntemlerini tercih ederek alezin kullanım ömrünü daha uzun hale getirebilirsiniz.

Yatak Alezi Ölçüleri Nelerdir?

Alez ölçüleri, ürünler arasında değişiklik gösterir. Farklı yatak ebatlarına uyum sağlayan çok sayıda model bulunur. Söz konusu ürünleri kendi içerisinde tek ve çift kişilik alez olarak birbirinden ayırmak mümkündür. Çift kişilik modellerde 160x200, 180x200 ve 190x200 cm gibi ölçüler bulunur. Bu ürünler arasında saydığımız 190x200 cm alez, battal boy yataklara uyum sağlar. Büyük bir yüzeye sahip yatakların üzerini tamamen örter. Böylelikle üstün koruma imkanı verir.

 

Tek kişilik yatak alezi ise ilgili boyutlara sahip olan yatak modellerine tam uyumludur. Standart ölçüleri sayesinde söz konusu yatakların üzerini dilediğiniz gibi örtmenize olanak tanır. Bu işlemi yaparken fazla çaba sarf etmenize gerek kalmaz. Boyutları ve esnak yapısı sayesinde yatağa kolayca geçirilir. Kenarlarında bulunan lastikler aracılığıyla da sabitlenir. Böylelikle hem kullanım hem de takılma aşamasında konfor sağlar. Tek ve çift kişilik alezler arasından yatağınızın boyutuna göre seçim yapabilirsiniz.

 

Yatakla beraber kullanabileceğiniz bir diğer ürün de yastıklara takılan alezdir. Yastık alezi de diğer çeşitleriyle benzer olarak koruma görevi üstlenir. Terleme ve diğer durumlar nedeniyle yastığınızda leke oluşmasını önler. Ayrıca yumuşak etkisi sayesinde rahat uyumanıza destek verir. Bu ürünlerde de hava geçirgenliği yüksek olan kumaşlar kullanılır. Bu sayede hem hijyenik hem de konforlu bir seçenek sunar. Yatak aleziyle birlikte yastıklarınız için de koruyucu bir ürün kullanabilirsiniz.

Yatak Alezi Fiyatları Ne Kadar?

Kaliteli bir uyku süreci geçirmenizi sağlayan alezler, konfor sağlama ve terlemenin etkilerini azaltma gibi pek çok faydayı bir arada sunar. Bu ürünlerle en sıcak yaz günlerinden dahi rahat ve huzurlu bir şekilde uyumanız mümkün hale gelir. Ayrıca nefes alan yapıları sayesinde hijyen açısından da beklentilerinize fazlasıyla karşılar. Pamuklu kumaşlardan üretilen yatak alezi seçeneklerini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

 

Sıvı geçirmez alezler, yatağınızın kullanım ömrünü uzatmanıza yardımcı olur. Yatakların yüzeyinde sararma ve lekelenme gibi istenmeyen durumların yaşanmasını önler. Bahsi geçen durumlar söz konusu olduğunda alezlerinizi kısa sürede yıkamanız ve hijyenik hale getirmeniz mümkündür. Son derece pratik ve hızlı bir şekilde temizlenen bu ev tekstili ürünlerini daima keyifle kullanabilirsiniz. 

 

Yatak alezi fiyatları ürünler arasında değişiklik gösterir. Farklı zevklere ve bütçelere hitap eden çok sayıda alez modeli bulunur. Bu modeller arasından istek ve ihtiyaçlarınıza cevap veren ürünü rahatlıkla seçmeniz mümkündür. Söz konusu fiyatlar, çift kişiliz alez ve tek kişilik alez seçiminine göre değişebilir. Bununla birlikte yastık alezi seçenekleri arasında da farklı rakamlarla karşılaşabilirsiniz. Bahsi geçen alez alternatifleri içinden sizin için uygun olan ürünü satın alabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 
 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR