₺449,99 KDV Dahil
₺899,99 KDV Dahil
₺394,99 KDV Dahil
₺789,99 KDV Dahil
₺449,99 KDV Dahil
₺899,99 KDV Dahil
₺499,99 KDV Dahil
₺999,99 KDV Dahil
₺449,99 KDV Dahil
₺899,99 KDV Dahil
₺459,99 KDV Dahil
₺919,99 KDV Dahil
₺449,99 KDV Dahil
₺899,99 KDV Dahil
₺449,99 KDV Dahil
₺899,99 KDV Dahil

Mutfak Önlüğü

Mutfak Önlüğü Modelleri Nelerdir?

Gün içerisinde en çok vakit geçirilen yerlerin başında gelen mutfaklarda yapılan işleri kolaylaştıracak mutfak gereçlerinin yanı sıra mutfak tekstil ürünlerinden olan mutfak önlükleri oldukça aranan yardımcılardır. Tam da bu sebepten mutfak tekstili alışverişlerinde, çeyizlik alışverişlerinde ya da ev hediyelerinde alışveriş listelerinde oldukça sık yer almaktadır. 

Birden fazla nedenle kullanılan mutfak önlükleri sadece kıyafetlerin kirlenmesine engel olmakla kalmaz ayrıca mutfakta yemek yaparken, bulaşık yıkarken hatta temizlik yaparken de kullanılan temel kurtarıcı parçadır. Bunlara ek olarak mutfak önlüğü, mutfakta oluşabilecek yemek sıçramaları ve olası kazalardan da korumaktadır. Sıcak tencereler, fırınlar ve keskin bıçaklar gibi mutfakta birçok kaza riski barındırır. Mutfak önlükleri, bu kazaların yarattığı olası yanık ve kesiklerden korunmayı sağlayarak mutfak güvenliğini artırır. 

Mutfak önlükleri geleneksel görünümlerden şık ve modern tasarımlara kadar uzanan geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Her kesime ve her tarza hitap eden önlükler aynı zamanda mutfaklara da renk katmaktadır. Mutfak önlüğü, kumaş, renk, model gibi özellikleriyle her eve ve her zevke göre çeşitli seçenekler sunarak mutfaklara estetik bir görünüm de katar. 

Mutfak önlük modelleri arasında pamuklu, keten, deri ve polyester gibi çeşitleri bulunmaktadır. Önlükler cepli, cepsiz, bel ve boyun askılı, ayarlanabilir askılı, önden, arkadan ve yandan bağlama gibi ekstra özelliklere de sahip olabilir. Bunların yanı sıra özellikle üretimlerinde kullanılan kumaşlar tercihleri oldukça etkileyebilir. Örneğin su geçirmez mutfak önlükleri kir tutma açısından büyük bir kolaylık sağlamakta ve oldukça tercih edilmektedir. Ayrıca tercih sebepleri içerisinde mutfak önlüklerinin renkleri de önemli bir noktadadır. Kir göstermeme konusunda oldukça başarılı olan siyah mutfak önlüklerinin sıkça tercih edildiği görülür. 

Mutfak önlükleri tek olarak kullanılabildiği gibi set halinde birkaç parçadan da oluşabilmektedir. Önlüğün yanında kullanışlı mutfak gereçlerinden, fırın eldiveni, aşçı şapkası, kurulama bezi gibi farklı ürünler de yer almaktadır. Özellikle şefler ve aşçılar tarafından sıkça tercih edilen şapkalar, saçların dökülmelerinin önüne geçerek mutfakta hijyeni sağlar. Aynı şekilde sıkça tercih edilen fırın eldiveni de yanma risklerini önlemektedir. 

Mutfak önlüğü seçerken, kullanım amacı, kişisel zevk ve bütçe gibi faktörler göz önünde bulundurulmalıdır. Önlüğün kumaşı, modeli ve rengi mutfağınızın tarzı ile uyumlu olmalıdır. Ayrıca, önlüğün işlevsel olması ve rahat bir kullanıma sahip olması da önemlidir. 

Mutfak Önlüğü Desenleri Nelerdir?

English Home’da temel mutfak gereçlerinin başında gelen mutfak önlükleri, çeşitli desen, renk ve tasarımlarla öne çıkmaktadır. Genel olarak geometrik desenli, çiçek desenli, mutfak ambiyansına uygun olarak meyve ve sebze desenli, nostaljik bir hava için pötikareli, mevsimlere ve sezon trendlerine göre tematik desenli, kişiye özel isimli ve görsel baskılı olmak üzere çeşitli desenlerde önlükler bulunmaktadır. Kırmızı, beyaz, sarı ve siyah mutfak önlüğü gibi tek renk olarak da mutfak önlükleri bulunmaktadır. Son zamanlarda yaygın olan ve modern tasarımlarda sıklıkla kullanılan pastel tonları da oldukça sık tercih edilmektedir. 

Mutfak önlüklerinin model ve renkleri kullanacak kişiye ve mekana göre değişmektedir. Evde kullanmak için tercih edilen önlükler genelde eğlenceli, renkli ve desenli olabilirken profesyonel mutfaklarda kullanılacak önlükler genelde tek renk, sade ve desensiz olarak tercih edilmektedir. Özellikle renk olarak beyaz ve siyah mutfak önlükleri tercih edilmektedir. 

Mutfak Önlüğü Kumaşı Nasıl Olmalı?

Mutfak önlüğü seçerken, önlüğün kullanılacağı alan ve kullanım amacı göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin, sıkça kullanılacak ve sıvı ağırlıklı yemekler yapılan mutfaklarda siyah mutfak önlükleri doğru bir tercih olacaktır. 

Mutfak önlüğü seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli kriterler, yoğun kullanımda dayanıklılığı, leke ve sıvı dökülmelerine karşı emiciliği, kolay temizlenebilirliği, nefes alabilen yapısı ve rahat hareket imkanı sağlamasıdır. Dayanıklı ve uzun ömürlü bir önlük, aşınma ve yıpranmaya karşı dirençli olmalıdır. 

Leke ve sıvı emici bir önlük ise kirlenmeleri önleyerek uzun süre kullanım imkanı sunar. Kolay temizlenebilir bir önlük ise hijyen açısından önemlidir. Nefes alabilen bir önlük ise kullanıcıların terlemelerini ve bunalmalarını önler. Su geçirmez mutfak önlüğü olarak da bilinen polyester mutfak önlükleri kaygan yapısı sayesinde su, kir ve leke tutmama özelliğine sahiptirler. Su geçirmez mutfak önlüğü modelleri, nefes aldıran yapıları sayesinde terleme yapmaz ve temizliği oldukça kolaydır. Bu özelliklerinden dolayı sıklıkla tercih edilen modeller arasındadır. 

Rahat hareket imkanı sağlayan bir önlük ise mutfakta çalışmayı kolaylaştırır. 

Tüm bunların yanı sıra kişisel tercih ve zevklerle modern tasarımlı mutfak önlükleri de oldukça ön plana çıkmaktadır. English Home’un uygun fiyatlı mutfak önlüğü modelleri şık tasarımlı önlük arayışında olan herkesi mutlu edecektir. 

Mutfak Önlüğü Nasıl Bağlanır?

Mutfak önlüğü bağlama şekilleri modelden modele değişiklik göstermektedir. Arkadan bağlama, önden bağlama, yandan bağlama ve boyundan bağlama olarak dört farklı şekilde bağlanabilmektedir. Kıyafetlerin kirlenmemesi ve önlüğün rahat kullanılabilmesi için çok yüksek ya da çok alçak ayarlanmamasına dikkat edilmelidir. 

Arkadan bağlamak için, önlük giyilir. Boya ve bedene göre darlığı, genişliği ayarlanır. Arkaya yani bel kısmına gelecek şekilde önlüğün kemer uçları birbirine bağlanır veya düğüm atılır. 

Önden bağlamak için, önlük giyilir ve yine boy ve bedene göre ayarlandıktan sonra kemerler vücudun ön tarafında ister çapraz ister düz olarak birleştirilerek bağlanır ya da düğüm atılır. 

Yandan bağlamak için ise önlük giyildikten sonra kemerler yanlardan isteğe göre ayarlanır ve bel hizasında uçlar bağlanır. 

Son olarak boyundan bağlamak için, önlük giyildikten sonra kemer uçları bu sefer omuzların üzerinden boyuna denk getirilir. Kullanacak kişinin boyuna göre sıkmayacak şekilde ayarlanır ve boyunda bağlanır. Boyundan bağlamalı modeller genelde garsonların ve şeflerin kullandığı önlüklerde olmaktadır. Masa sunumlarında, ikramlarda ve mutfaklarda çalışırken tercih etmektedirler. Boyun askısından ayarlanabilir şekilde olup kullanım açısından rahat olması için birden fazla cepleri bulunabilmektedir. Bu önlüklerin bazılarının boyları hijyen ve iş sağlığı güvenliği açısından daha uzun olabilmektedir. Dize kadar uzun olan boyundan bağlamalı önlüklerde barista olarak görev yapanlar için sık tercih edilmektedir. 

Mutfak önlüğü giyildikten sonra önlüğün rahat olup olmadığı, hareketleri engelleyip engellemediği kontrol edilmelidir. Eğer rahatsız eden bir durum oluşursa, bağlamalar tekrar ayarlanıp yapılabilir. 

Mutfak Önlüğü Fiyatları Nelerdir?

Mutfak önlüğü fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Mutfak önlük model fiyatları; kumaşına, modeline, tasarımına, kalitesine ve paket içeriğine göre değişmektedir. 

Genellikle pamuklu veya polyester gibi standart malzemelerden yapılan basit önlükler daha uygun fiyatlarla bulunabilirken, keten veya deri gibi daha kaliteli ve dayanıklı malzemelerden yapılan önlükler daha yüksek fiyatlarla satılabilir. 

Ayrıca, önlüğün üzerindeki detaylar ve işçilik de fiyatı etkileyebilir. Örneğin, el işi dikişler veya özel baskılar içeren önlükler daha pahalı olabilir. 

Mutfak önlüklerinin tekli olmasına kıyasla ikili, üçlü set şeklinde olması da fiyatlarda değişikliğe neden olan temel faktörlerdendir. Set şeklinde olan ürünlerin içerisinde yer alan mutfak önlüklerinin yanında bulunan diğer mutfak tekstil ürünlerine göre de fiyatlarda değişiklik görülür. 

Her bütçeye uygun modern tasarımlı sezon trendi mutfak önlüğü modelleri en uygun fiyatlarla English Home’da! Sezon indirimleri ve özel fiyatlarıyla mutfaklarda şıklık, zarafet ve pratikliği bir arada sunan English Home mutfak önlükleri Her tarza uygun, kaliteli, ve dayanıklı olmaları ile uzun ömürlü kullanım vaat eder. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR