₺1.539,99 KDV Dahil
₺3.079,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
İndirim %50
0.50
₺249,99 KDV Dahil
₺1.189,99 KDV Dahil
₺949,99 KDV Dahil
₺1.899,99 KDV Dahil
Tükendi
₺1.364,99 KDV Dahil
₺2.729,99 KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
İndirim %50
0.50

Tek Kişilik Yatak Alezi

Tek Kişilik Yatak Alezi Modelleri

Tek kişilik yatağınızı koruyup ömrünü uzatan birbirinden kaliteli ve işlevsel tek kişilik yatak alezi modelleri English Home’da sizleri bekliyor. Eğer siz de yatağınızın ömrüne önem veriyorsanız geniş ürün yelpazesine göz atabilir ve ihtiyacınıza uygun olan modelleri değerlendirebilirsiniz.

Tek Kişilik Yatak Alezi Ne İşe Yarar?

Çarşafsız tek kişilik yatağın üstüne yatağı korumak için serilen ürüne alez denir. Yatağı koruyan alezin üstüne çarşaf serilir ve yatak bu şekilde kullanılır. Üstelik çıkarıp temizlenebilir olması sebebi ile de konforludur. Bu yönü ile birlikte her zaman temiz bir yatak rahatlığı sağlar.

Yattığınız tek kişilik yatağın temiz ve hijyenik olması en az kişisel temizlik ve hijyen kadar önemlidir. Temiz bir yatakta daha rahat vakit geçirebilirken aynı zamanda yatak üzerinde zamanla oluşan toz, bakteri ve derilerden de korunabilirsiniz. Biriken bu toz, bakteri ve deriler zamanla insan sağlığını kötü yönde etkilemektedir. Aynı zamanda tüm bunlar yatağın ömrünün kısalmasına sebep olabilir. Alez aslında bir koruyucu kılıf işlevi görerek yatağın daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Tüm bu süreçte alez, yatak hijyeninin ve ömrünün korunmasında çok büyük bir rol oynar.

Tek Kişilik Yatak Alezi Nasıl Temizlenir?

Yatak odalarında tercih edilen ve günün en önemli zamanlarından biri olan uykunuza eşlik eden alezlerin temizliği çok önemlidir. Bu yüzden yatak alezleri belirli aralıklarla yıkanmalıdır. Uzun süre temizlenmeden kullanılan alezler uyku kalitenizin düşmesine sebep olabilir.

Tek kişilik yatak alezlerinin yıkanması ve temizliği son derece kolaydır. Standart bir çamaşır makinesinde 40 ile 60 derece arası bir sıcaklıkta yıkanabilir. Ancak alezinizi yıkatmadan önce etiketini kontrol etmeyi unutmayın. Kumaş türü farklılıklarından dolayı bazı alezlerde soğuk yıkama yapılması gerekebilir.

Tek Kişilik Yatak Alezi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ev tekstili ürünlerinin vazgeçilmezlerinden olan alezlerin seçiminde sağlığa uygun mu diye düşünmek önemlidir. Bundan dolayı bakteri barındırmayan, üretiminde kanserojen materyallerin kullanılmadığı, alerjiye sebep olmayan ürünlere yönelmelisiniz. Ayrıca hem konfor hem sağlık açısından alezin nefes alan bir dokuya sahip olması gerekir. Yazın terletmeyen, kışın da sıcak tutan yapısı olan bazı alezler rahatlık sağlayabilir.

Tek kişilik yatak alezini mevsimlik mi yoksa sürekli mi kullanmak istediğinize karar verip ona göre almalısınız. Sürekli kullanılabilen alezler, genelde havlu kumaştan üretilmiş olup yazın terletmez ve kışın da sıcak tutar. Mevsimlik alezler ise sadece o mevsimin ihtiyaçlarına uygun olarak üretilir. Yaza uygun bir alez sizi terletmez ancak kışın kullanımı sizi sıcak tutmayacağından pratik olmaz. Yine kış mevsimi için üretilen bir alez kışın sizi sıcak tutar. Ancak yazın sizi terleteceği için pratik bir kullanım alanı sağlamaz. Bu yüzden nasıl kullanmak istediğinizi, ihtiyacınızı bilmek çok önemlidir.

Alezin yıkanabilir özelliği olması, ürünün düzenli olarak temizlenebilmesi için oldukça önemli. Kullanım talimatlarına uygun yıkayarak alezinizi de uzun ömürlü bir şekilde kullanabilirsiniz.

Ayrıca yatağınızın tam ölçüsünde olacak bir alez, size hem kullanım kolaylığı hem de estetik bir görünüm sağlar. Yatağınıza küçük gelen alezler, yatağın bazı kısımlarının açıkta kalıp sağlığınızı ve yatağınızı tam koruyamamanıza sebep olurken; yatağınıza büyük gelen alezler de uyku konforunuzu düşürür. Ne kadar çarşafın altında kalsa da boyutu uygun olmayan bir alez, yatakta düzgün durup güzel bir görüntü vermez. Üstüne serilen çarşafın da kötü görünmesine sebep olur. Uygun boyutlarda bir tek kişilik yatak alezi yatağınızın estetik görünümünü tamamlar.

Tek Kişilik Yatak Alezi Ölçüleri

Yatağınızın boyutuna uygun olan bir yatak koruyucu alez almanın önemli olduğunun bilincindeyseniz yapmanız gereken ölçüleri karşılaştırmak. Alezlerde de bu yüzden birçok farklı ölçü bulunur. Tek kişilik bir yatak alezinin boyutları; 100x200, 140x200, 100x200+30 cm veya 140x200+30 cm olabilmektedir. Bunlardan yatağınıza uygun olanları seçip konforlu bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Tek Kişilik Yatak Alezi Modelleri

Sadece koruma ve sağlık amaçlı olmayan tek kişilik yatak alezleri, konforunuzu sağlamak için birçok farklı model şeklinde karşınıza çıkar.

Bu modellerden ilki klasik model denilebilecek beyaz renk tek kişilik yatak alezleridir. 4 ucunda yatağa geçirmek için uygun boyut ve esneklikte lastik barındıran alezler, yatağın üst kısmını tamamen kapatarak koruma ve konfor sağlamaktadır. Kapitone modelleri ile rahatınızı sağlarken, kumaş kalınlığı ile de yatağınızı ve sağlığınızı korumaktadır.

Bu klasik modele benzer olarak yine beyaz renk olarak Fresh Touch modeli de mevcut. Bu modelin en büyük farkı kumaş olur. Aynı şekilde lastikleri ile yatağınıza taktığınız bu alez, su geçirmez bir kumaşa sahiptir. İstenmeyen tüm sıvıların yatağınıza geçmesini engelleyen bir yapısı vardır. Sıvı geçirmez alez olması sebebi ile kullanımında büyük bir rahatlık sağlar.

Bir başka model ise Deluxe 3D diye geçen tek kişilik yatak alezleridir. Bu yatak alezi; beyaz renk bir lastikli çarşaf misali tüm yatağa takılarak kullanılır. Böylece yatağın hiçbir kısmında boşluk kalmaz. Pamuklu kumaşı ile büyük bir konfor sağlarken delikli üst yapısı ile toz, bakteri ve derilerden koruma sağlar.

Aslında iki farklı alez modelinin karışımı gibi olan bir diğer model ise Classy. Deluxe 3D şeklinde tüm yatağa çarşaf misali takılarak kullanılan bu beyaz renk alez, üst kısmında kapitoneli bir dolgu barındırır. Bu dolgu konfor seviyenizi bir üst seviyeye çıkarmak için tasarlanır. Aynı zamanda kullanım kolaylığı ile pratiklik sağlarken tüm yatağı sardığı için tam koruma sunar.

Son olarak ise Luxury Touch modeli. Bu tek kişilik yatak alezi modelinde ise diğerlerinden farklı olarak rengi beyaz değil bejdir. Yine bir lastikli çarşaf gibi tüm yatağa kolaylıkla takıp çıkarılabilen bir özelliğe sahip. Üst kısmının özel dokusu ile konforunuzu göz önünde tutan bu modelde, yatağınızı tamamen sardığı için yine tam koruma sağlayabileceksiniz.

Tek Kişilik Yatak Alezi Fiyatları Fiyatları Ne Kadar?

Tek kişilik yatak alezi fiyatları birçok farklı unsura bağlı olduğundan değişkenlik gösterebilmektedir. Bundan dolayı net bir fiyat aralığı vermek doğru olmayacaktır. Alez fiyatları birçok unsura bağlı olarak değişmektedir. Piyasa içinde birçok farklı özelliğe sahip tek kişilik yatak alezi modelleri vardır. Üretim şartları, kullanılan materyallerin özellikleri gibi faktörler fiyat unsurunu etkiler. Pamuk, polyester gibi çeşitli kumaşlar fiyat farkı yaratmaktadır.

Kullanım kolaylığı, renk, dolgu olup olmaması ve dolgusunun tipi gibi şeyler maliyetleri arttırır. Dört mevsim kullanabileceğiniz tek kişilik yatak alezleri ile sadece belirli mevsimlerde kullanılabilen alezler arasında fiyat farkları olabilir.

Tek kişilik yatak alezlerinde öne çıkan English Home’un kendine has tarzı ile oluşturduğu alez modellerinden kendi zevkinize, ihtiyacınıza ve bütçenize uygun alezi seçerek yatağınızı ve sağlığınızı koruyarak, konforlu bir uyku deneyimi yaşayabilirsiniz.

 

 

 

 
 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR