₺399,99 KDV Dahil
₺1.399,99 KDV Dahil
₺1.104,99 KDV Dahil
₺2.209,99 KDV Dahil
₺1.299,99 KDV Dahil
₺3.329,99 KDV Dahil
6
₺769,99 KDV Dahil
₺1.539,99 KDV Dahil
₺339,99 KDV Dahil
₺1.609,99 KDV Dahil
%79 İndirim
%79İndirim
Haftanın Ürünü
₺799,99 KDV Dahil
₺1.599,99 KDV Dahil
₺999,99 KDV Dahil
₺1.999,99 KDV Dahil
₺699,99 KDV Dahil
₺1.399,99 KDV Dahil
₺799,99 KDV Dahil
₺1.599,99 KDV Dahil
₺639,99 KDV Dahil
₺1.279,99 KDV Dahil
₺699,99 KDV Dahil
₺1.399,99 KDV Dahil
₺799,99 KDV Dahil
₺1.599,99 KDV Dahil
₺874,99 KDV Dahil
₺1.749,99 KDV Dahil
₺999,99 KDV Dahil
₺1.999,99 KDV Dahil
₺699,99 KDV Dahil
₺1.399,99 KDV Dahil
₺799,99 KDV Dahil
₺1.599,99 KDV Dahil
₺799,99 KDV Dahil
₺1.599,99 KDV Dahil
₺799,99 KDV Dahil
₺1.599,99 KDV Dahil
₺649,99 KDV Dahil
₺3.589,99 KDV Dahil
₺799,99 KDV Dahil
₺2.499,99 KDV Dahil
₺1.249,99 KDV Dahil
₺2.499,99 KDV Dahil
1
₺1.559,99 KDV Dahil
₺3.119,99 KDV Dahil
2
₺2.399,99 KDV Dahil
₺4.799,99 KDV Dahil
₺2.299,99 KDV Dahil
₺4.599,99 KDV Dahil
₺2.499,99 KDV Dahil
₺4.999,99 KDV Dahil

Yatak Örtüsü

Yatak Örtüsü Ne İşe Yarar?

Evinizin en özel alanı olan yatak odası dinlenmek ve yenilenmek için en çok özen gösterilen alandır. Bu özel alanda, hem estetik hem de işlevsellik açısından tatmin edici bir ortam yaratmak önemli. Yatak örtüleri, bu amaca ulaşmada önemli bir rol oynar. Yatağın üzerine serilen yatak örtüsü, yatağın hem dekorasyonunu tamamlayan hem de pratik kullanım imkanı sunan bir yatak odası ürünüdür. 

Birbirinden şık tasarımları ve farklı desenlerle yatak odasının dekorasyonunu tamamlayan yatak örtüsü, odanın genel görünümünü zenginleştirir. Yatak odası tekstil ürünleri yalnızca yatak odasında dekorasyonun havasını değiştirmekle kalmaz; aynı zamanda yatağınızın, yorganınızın ve yastıklarınızın tozdan, kirli ellerden ve güneş ışığından korur, temiz tutmaya yardımcı olur. 

Kolayca kullanımıyla hijyen açısından da pratiklik sağlayan yatak örtüsü aynı zamanda sıcaklık konusunda da konfor sağlar. Yazın ince ve hafif kumaşlarla serinlik sağlarken, kışın daha kalın ve sıcak tutan kumaşlarla daha fazla sıcaklık ve konfor sunar. 

Yatak Örtüsü Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Yatak örtüsü seçerken doğru tercihler yapılması, kullanım ömrünü uzatmak ve konfor sağlamak açısından oldukça önemlidir. Doğru bir kullanım sağlamanın ilk adımı doğru ölçülerde ürünü kullanmaktır. Genel olarak ev tekstil ürünleri üretim aşamasında standart ölçülerde üretilmektedir. Öncelikle yatağınızın ölçülerini doğru bir şekilde almalısınız. Yatağınızın genişliği, uzunluğu ve yüksekliği gibi detayları ölçerek doğru seçimi yapabilirsiniz. 

Yatak odası tekstil ürünlerinizi her yıkamadan önce havalandırmak, tozlardan arınmasına ve ferahlık kazanmasına yardımcı olur. Aynı zamanda kullandığınız ürüne uygun yıkama talimatlarını ve ütüleme talimatlarını izlemeniz de oldukça önemlidir. Yatak odası tekstil ürünlerinin rengini ve canlılığını korumak için güneş ışığından uzak tutmaya özen göstermelisiniz.

Temizlik talimatlarına uygun bir şekilde lastikli çarşafı yıkamak ve kurutmak ürünün kalitesini korumanıza yardımcı olarak kullanım ömrünü arttıracaktır. 

Yatak odamız için yatak odası tekstil ürünleri seçimlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri ürünün içerdiği malzeme konusudur. Pamuklu kumaşlar genellikle tercih edilen ve cildi tahriş etmeyen bir seçenektir. Ayrıca, pamuklu yatak örtüsü modelleri sizi alerjik maddelerden de uzak tutacak ve sağlığınızı da koruyacaktır. 

Yatak Örtüsü Nasıl Serilir?

Yatak odamızın havasını değiştirecek yatak örtülerini serme şekliniz dekorasyonunuzda oldukça önemlidir. Yatak örtüsü serme işlemi, yatağın düzenli ve şık görünmesini sağlamanın yanı sıra yatağın temiz kalmasına da yardımcı olur. Doğru şekilde serilmediğinde kırışık ve düzensiz bir görüntü oluşturabilir. 

Yatak örtüsünü düzgün bir şekilde sermek öncelikle yatağın üzerine yayın ve dört köşesini eşit bir şekilde yerleştirin. Ardından örtünüzün köşelerini yatağın kenarlarına indirerek düzgün bir şekilde yerleştirin. 

Serilme şekli yatağın boyutuna ve örtünün tasarımına göre değişiklik gösterebilir. Yatak odanızın dekorasyonuna uygun bir şekilde örtüyü sermek, odanızı daha şık ve düzenli hale getirecektir. 

Yatak Örtüleri Nasıl Muhafaza Edilmelidir?

Yatak odalarının vazgeçilmez yatak odası tekstil ürünlerinden olan örtülerin muhafaza edilme şekli özellikle uzun ömürlü kullanım ve hijyen açısından oldukça önemlidir. 

Örtülerinizde lekelerin oluşmaması ve küf gibi sorunlarla karşılaşmamak için nemli ortamlardan uzak tutulmalıdır. Aynı zamanda bakterilerin oluşumunu ve kötü kokuları önlemek amacıyla düzenli aralıklarla yıkanmalıdır. 

Şık tasarımlı ve canlı renklere sahip English home yatak örtülerinin renklerini korumak için güneş ışığına maruz bırakmaktan kaçınmalısınız. 

Yatak Örtüsü Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Uyku kalitenizi arttırmak için doğru ürünler kullanımı son derece önemlidir. Yatağa uygun boyutta ürün seçmek doğru bir kullanım sağlarken dekorasyonda da daha hoş bir görünüm sunacaktır. Aynı zamanda mevsimsel özelliklere de dikkat edilmesi gerekir. Yazın terletmeyecek kışın da sıcak tutacak ürünleri tercih etmek hem cilt sağlığınız hem de uyku kalitenizi arttıracaktır. 

Ürünlerin kumaşları da seçim aşamasında oldukça önemli bir kriterdir. Temizliği kolay kumaşlardan üretilmiş ürünler seçmek hem günlük konforunuzu arttırıracak hem de hijyen açısından oldukça kolaylık sağlayacaktır. 

Pamuklu veya mikrofiber gibi yumuşak malzemelerden yapılan ürünler, uyurken ekstra konfor ve rahatlık sağlayarak uyku kalitenizi arttıracaktır. Özellikle hassas ciltli kullanıcıların terletmeyen ve cilde nefes aldıran yapısı ile pamuklu çarşaf modelleri tercih etmesi doğru bir tercih olacaktır. 

Yatak Örtüsü Ölçüleri Nasıl Olmalıdır?

Yatak örtüsü seçimi yaparken doğru ölçüleri seçmek yatağınızı örterken şık ve düzgün bir görünüm elde edebilirsiniz. 

Örneğin genç odaları ya da tek kişilik yataklarda 160x240 ya da 160x220 boyutundaki tek kişilik yatak örtüsü modelleri tercih edilirken; çift kişilik yataklarda 220x240 boyutlarındaki çift kişilik yatak örtüsü çift kişilik yatak örtüsü modelleri tercih edilir. Bunların yanı sıra çift kişilik yataklardan daha geniş yataklar için ise 240 x 220 boyutlarındaki king size ürünleri tercih edebilirsiniz. 

Yatak Örtüsü Nasıl Yıkanır?

Yatak odası ev tekstili ürünleri soğuk kış aylarında bizi sıcacık tutan ve konforlu uyku deneyimi yaşatan tekstil ürünleridir. Fakat zamanla kirlenmelerinden dolayı düzenli olarak yıkanması hijyen açısından oldukça önemlidir. Kumaş türüne göre doğru yıkama yöntemleri takip etmeniz uzun ömürlü kullanmanıza yarayacaktır. 

Yıkama işleminden önce ürünün etiketini kontrol ederek doğru yıkama talimatlarını öğrenebilirsiniz. Ürünleri yıkarken etikette belirtilen talimatlara dikkat edin. Örtülerinizde oluşabilecek bakteri ve tozlar alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Bu sebepten dolayı örtülerinizde hijyen sağlamak için yüksek sıcaklıkta su ve uygun deterjan kullanarak makinede yıkayabilirsiniz. 

Renklerin korunması için, doğru deterjan seçimi önemli noktalardan biridir. Ayrıca, uygun deterjan miktarını da kullanmaya özen gösterin.Yıkama işleminden sonra ürünü hemen asmak veya düz bir zemine sermek en iyisi olacaktır. Kurutma talimatları okunarak kurutma işlemi yapılır. Genellikle düşük ısıda veya havada kurutma önerilir. 

Yatak Örtüsü Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Yatak odalarınızda gerek hijyen gerekse kişiselleştirdiğiniz dekorasyonu sağlamak için kullanacağınız yatak örtüsü alırken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar vardır. 

Yatağa uygun boyutta ürün seçmek doğru bir kullanım sağlarken dekorasyonda da daha hoş bir görünüm sunacaktır. Aynı zamanda mevsimsel özelliklere de dikkat edilmesi gerekir. Yazın terletmeyecek kışın da sıcak tutacak ürünleri tercih etmek hem cilt sağlığınız hem de uyku kalitenizi arttıracaktır. 

Ürünlerin kumaşları da seçim aşamasında oldukça önemli bir kriterdir. Temizliği kolay kumaşlardan üretilmiş ürünler seçmek hem günlük konforunuzu arttırıracak hem de hijyen açısından oldukça kolaylık sağlayacaktır. 

Pamuklu yatak örtüleri, uyurken ekstra konfor ve rahatlık sağlayarak uyku kalitenizi arttıracaktır. Özellikle hassas ciltli kullanıcıların terletmeyen ve cilde nefes aldıran yapısı ile pamuklu çarşaf modelleri tercih etmesi doğru bir tercih olacaktır. 

Yatak Örtüsü Kullanmamak Sağlığa Zararlı Mıdır?

Yatak örtüsü kullanmamak, sağlık açısından bazı olumsuz etkilere neden olabilir. Yatak örtüsü, yatağın üzerine serilerek yatağın temiz kalmasını sağlayacağından yatağın doğrudan kir ve tozlardan korunmasına yardımcı olur. Bu sayede alerjik reaksiyon yaşama ihtimaliniz azalır. 

Yatakla doğrudan teması engelleyen yatak örtüsü aynı zamanda yatağın ömrünü de uzatacaktır. Terleme sonucu yatağın emdiği nemin yatak örtüsü tarafından emilmesi, yatakta oluşabilecek küf, mantar gibi sorunların önlenmesine yardımcı olabilir. 

Yatak Örtüsü Ne Kadar Zamanda Bir Yıkanmalıdır?

Temiz ve taze yatak örtüleri, daha iyi bir uyku kalitesi ve genel sağlık için önemlidir. Hijyenik bir uyku ortamı için yatak örtüsü modelleri düzenli olarak değiştirilmesi gerekir. Genelde iki haftada bir değiştirilmesi önerilir, ancak bu süre yaşam tarzına, terleme durumuna ve mevsime göre değişebilir. Sıcak havalarda veya terleme durumunda haftalık değişim daha uygun olabilir. Alerjik reaksiyonları olanlar için sık değişim önemlidir. 

Yatak Örtüsü Fiyatları Nedir?

Yatak örtüsü modelleri fiyatları, çeşitli faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Takımın kalitesi, kullanılan kumaşın türü, tasarımın detayları ve marka gibi unsurlar fiyatı etkiler. 

Uygun fiyatlı English Home yatak örtüsü modellerini inceleyerek kendinize uygun bütçeli takımı bulabilirsiniz. İster ev hediyesi olarak sevdiklerinize isterseniz de kendi çeyizinize ekleyebileceğiniz English Home yatak örtüsü modellerine sitemizden ulaşabilirsiniz. Her bütçeye uygun modern tasarımlı yeni sezon English Home yatak örtüsü modellerine göz atmayı unutmayın! 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR