₺649,99 KDV Dahil
₺1.299,99 KDV Dahil
₺549,99 KDV Dahil
₺1.099,99 KDV Dahil
₺594,99 KDV Dahil
₺1.189,99 KDV Dahil
₺519,99 KDV Dahil
₺1.039,99 KDV Dahil
₺399,99 KDV Dahil
₺799,99 KDV Dahil
₺449,99 KDV Dahil
₺899,99 KDV Dahil
₺499,99 KDV Dahil
₺999,99 KDV Dahil
₺549,99 KDV Dahil
₺1.099,99 KDV Dahil
₺449,99 KDV Dahil
₺899,99 KDV Dahil
₺329,99 KDV Dahil
₺659,99 KDV Dahil
₺499,99 KDV Dahil
₺999,99 KDV Dahil
₺584,99 KDV Dahil
₺1.169,99 KDV Dahil
₺649,99 KDV Dahil
₺1.299,99 KDV Dahil
₺569,99 KDV Dahil
₺1.139,99 KDV Dahil
₺449,99 KDV Dahil
₺899,99 KDV Dahil
₺329,99 KDV Dahil
₺659,99 KDV Dahil
₺349,99 KDV Dahil
₺699,99 KDV Dahil

Ayak Havlusu

Ayak Havlusu Modelleri

Ayak havlusu çoğunlukla duştan çıktıktan sonra ya da yıkanan nemli ayakları kurutmak için kullanılan, yüksek emici özelliğe sahip bir havlu çeşididir. Havluları kullanım amacına uygun ve ihtiyaca göre seçmek önemlidir. Hassasiyet farkı ve hijyenik sebepler, vücudun farklı bölümleri için farklı havlular kullanmayı zorunlu kılmaktadır. El havlusu, yüz havlusu, banyo havlusu, plaj havlusu ve ayak havlusu farklı kullanım bölgelerine ve amaçlara göre üretilmiş banyo tekstil ürünleridir. Banyo havlularından ayak havlusunu, bireysel olarak kullanabileceğiniz gibi duşakabinin ya da küvetin önüne sererek kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Banyonun geri kalan kısımlarının yoğun bir şekilde ıslanmasını önleyen ayak havluları aynı zamanda yere uygun bir biçimde sabitlenmesine imkan tanıyan özel alt yüzeyiyle ıslak ayaklarınızla banyo zemininde yaşayabileceğiniz olası bir kazanın önüne geçilmesine de yardımcı olur. Üstelik bu ayak havlusu paspas, eğilmeye gerek olmadan ayaklarınızı kurutmanıza olanak sağlar. Hem işlevsel hem de şık bir alan yaratmak için bu havlularınızı diğer banyo aksesuarlarıyla birleştirebilirsiniz. Nemli kalan ayak ve tırnaklarda istenmeyen sağlık sorunları oluşabildiği uzmanların görüş birliğinde oldukları bir konudur. Ortak kullanım alanlarında da yanınıza taşıyabileceğiniz ayak havlunuz sayesinde ayaklarınızın nemli kalarak birçok rahatsızlığa davetiye çıkarmasını önleyebilirsiniz.

Ayak Havlusu Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Banyo tekstil ürünleri içerisinde vazgeçilmez bir öneme sahip olan ayak havlusu; yüz havlusu, el havlusu, banyo havlusu, plaj havlusu ve peştemal gibi havlulardan dokusu sebebiyle farklılık gösterir. Kullanacağınız havlunun kullanım alanına uygun özelliklerle donatılmış olması daha konforlu ve işlevsel bir deneyim sağlayacaktır. Farklı malzemelerden üretilen ayak havluları içerisinde doğal maddeler içeren havlular, sentetik özellikli havlulara kıyasla daha çok tercih edilmektedir. Her şeyde olduğu gibi havlularınızda da kullanılan kumaş ne kadar az işlenmişse o kadar faydalıdır. Pamuk içeren havlular cildinizle kolaylıkla uyum sağlayarak herhangi bir tahriş ve alerjik reaksiyon yaşamanızı önler. Ayrıca pamuk, suyu son derece hızlı biçimde içine çekip kolay kullanım imkanı sağlar. Duştan sonra uygun bir havluyla kurulanan ayaklarda mantar, kötü koku gibi pek çok rahatsızlık verici durumun oluşma ihtimali de azaltılmış olur. Tercih edeceğiniz pamuklu ayak havluları bu olası sağlık sorunlarını önlemeye yardımcı olur. Ayak havlusunda pamuklu doku tercihi sayesinde pamuğun narin dokusu ayaklarınızın hak ettiği konfora kavuşmasını mümkün kılar.

Pamuklu ayak havlusu, dayanıklı dokusu sayesinde uzun dönem kullanım imkânı sunar. Aynı zamanda çeyizlik olarak da kullanabileceğiniz ayak havluları için seçim yaparken banyonuzda yer alan diğer havlularla ve aksesuarla uygun bir tercih yapabilir, bu sayede bütünlüklü bir görünüm elde edebilirsiniz. 50x70 cm ve 50x80 cm ebatındaki ayak havluları farklı boyutlardaki banyolarda kullanım için tasarlanmıştır. Banyonuzun boyutuna, diğer aksesuarlarınız ile sağlayacağı uyuma ve ihtiyacınıza göre uygun bulduğunuz boyutta ayak havlusunu sipariş verebilirsiniz. Ayak havlusunu kullanırken dilerseniz banyo zeminine ve dekorasyona uygun tek bir ayak havlusu tercih edebilir, iki ayak havlusunu benzer renklerle kombinleyebilir ya da yalnızca bireysel ayak havlunuzu dolapta saklayabilirsiniz. Banyonuzla uyum sağladığını düşündüğünüz ve zevkinize uygun birden fazla sayıda ayak havlusu sipariş edebilir ve bunları dönüşümlü olarak da kullanabilirsiniz. Dönüşümlü olarak kullanmanız ayak havlularınızın ömrünü de uzatacaktır.

 

Ayak Havlusu Nasıl Temizlenmelidir?

Banyo ayak havlusunu veya paspasını düzenli aralıklarla temizlemeniz önemlidir. Çünkü ayak havlusu sürekli temas edilen bir tekstil ürünüdür. Uygun bir biçimde temizlemeniz kullanım süresini uzatmanıza da fayda sağlayacaktır. Ayrıca düzenli aralıklarla temizlenen havlular istenmeyen hijyen sorunları yaşamanıza engel olacaktır. Kullanacağınız ayak havlularını temizlerken etiketlerinde yer alan yıkama talimatlarına uymanız son derece önemlidir. English Home’da yer alan ayak havluları %100 pamuktan üretilmektedir ve yüksek emiciliğe sahiptir. Bu ayak havlularının 40 derecede yıkanması önerilmektedir. Ayak havlularını ağartıcı ve ağartıcı içeren deterjanlardan kaçınarak yıkamanız, kurutucuda düşük devirde kurutmanız ve tercih ediyorsanız ütüde de düşük dereceye ayarlamanız önerilir. Aynı zamanda elde yıkamaya uygundur.

Ayak Havlusu Nasıl Yumuşatılır?  

Havluların hijyen sebebiyle sık yıkanması kaçınılmazdır. Yapılan kimi yıkama hataları havlularının sertleşmesine ve dilediğiniz yumuşaklık hissinin kaybolmasına sebebiyet vermektedir. Bunların önüne geçmek için havluları yıkarken yapılan bazı hatalardan kaçınmanız son derece önemlidir. Havluları yüksek ısıda yıkamanız havluların sertleşmesine ve hızlı yıpranmasına sebep olarak kısa sürede kullanım dışı kalmasına sebep olmaktadır. Bu sebeple ayak havlularınızı 40 dereceden daha yüksek bir ayarda yıkamamalısınız. Ayrıca diğer çamaşırlardan ayırmadan yıkanan havlular da istenmeyen bir biçimde sertleşebilmektedir. Biriken havluları bir arada yıkamanız daha doğru bir tercih olacaktır. Ancak makinenizi çok doldurmamanız önemlidir. Bu sayede deterjandan doğru biçimde arınan havlular daha yumuşak olacaktır.

Havluları yıkarken makineye gereğinden fazla deterjan eklemeniz de deterjan kalıntılarını havluya nüfuz ederek havluların sertleşmesine ve cildinizde tahrişe sebebiyet verebilir. Bu sebeple önerilen ölçülerde deterjan kullanmanız son derece önemlidir. Beyaz havluları yıkarken kullanacağınız çamaşır suyu havluların dokusuna zarar verirken, cildinize teması sebebiyle sizin için de sakıncalı olacaktır. Yalnızca deterjan ve yumuşatıcı ile uygun derecede yapacağınız yıkamalar, cildinizin sağlığı ve havluların yumuşaklığı için daha doğru bir tercih olacaktır. Şebeke suyu değerleri havluların sertleşmesine sebep olabilir. Havluları yıkarken bir miktar ekleyeceğiniz sirke bu etkiyi hafifletecektir. Çamaşırları sererek kurutmayı tercih ediyorsanız bunu hemen yapmanız, kurutma makinesini tercih ediyorsanız ise düşük devirde kullanmanız havluların yumuşaklığını korumasına katkı sağlayacaktır. Yıkama ve kurutma hatalarından kaçınmanın yanı sıra, kullanacağınız yumuşatıcı da havluların yumuşak kalmasına fayda sağlayacaktır. Uygun bir biçimde yıkanan ve kurutulan havlular ilk günkü yumuşaklığını koruyacak ve ayaklarınızda kadifemsi bir pamuk dokunuşunun tatlı hissiyatı süreklilik kazanacaktır.

Ayak Havlusu Fiyatları Ne Kadar?

Farklı desenlerde ve renk seçeneklerinde birçok ayak havlusuna English Home’dan uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz. 50x70 cm ve 50x80 cm ebatlarındaki ayak havluları arasından banyonuzun ambiyansına ve ihtiyacınıza en uygun olanını tercih edebilirsiniz. Desenli, güpürlü, jakarlı ya da sade ayak havluları; beyaz, gri, lacivert, antrasit gibi geniş yelpazede birçok renk seçeneğine sahiptir. Ayak havlusu modelleri her zevk ve bütçeye hitap edecek çok sayıda alternatife sahiptir. Farklı boyut, renk ve desenlerden oluşan ayak havlularında, ürünün kumaşına ve sahip olduğu özelliklere bağlı olarak fiyat değişiklikleri söz konusu olabilmektedir. Bu yüzden ayak havlusu fiyatları değişkendir. English Home’u inceleyerek bütçenize ve banyonuza en uygun ürünü tek tıkla sepetinize ekleyip banyonuzun eşsiz görüntüsünü ve konforunu güvenli alışveriş güvencesi ve kargo seçenekleri ile tamamlayabilirsiniz.

 

 
 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR