₺289,99 KDV Dahil
₺1.199,99 KDV Dahil
₺289,99 KDV Dahil
₺1.289,99 KDV Dahil
₺289,99 KDV Dahil
₺1.039,99 KDV Dahil
₺329,99 KDV Dahil
₺1.039,99 KDV Dahil
₺289,99 KDV Dahil
₺1.249,99 KDV Dahil
₺499,99 KDV Dahil
₺1.954,99 KDV Dahil
₺499,99 KDV Dahil
₺1.954,99 KDV Dahil
₺439,99 KDV Dahil
₺1.869,99 KDV Dahil
₺289,99 KDV Dahil
₺899,99 KDV Dahil
₺289,99 KDV Dahil
₺1.049,99 KDV Dahil
₺289,99 KDV Dahil
₺1.039,99 KDV Dahil
₺289,99 KDV Dahil
₺1.299,99 KDV Dahil
₺549,99 KDV Dahil
₺1.729,99 KDV Dahil
₺349,99 KDV Dahil
₺1.169,99 KDV Dahil
₺319,99 KDV Dahil
₺1.459,99 KDV Dahil
₺329,99 KDV Dahil
₺1.099,99 KDV Dahil
₺329,99 KDV Dahil
₺1.099,99 KDV Dahil
₺349,99 KDV Dahil
₺1.169,99 KDV Dahil
₺329,99 KDV Dahil
₺1.299,99 KDV Dahil
₺239,99 KDV Dahil
₺899,99 KDV Dahil
₺1.079,99 KDV Dahil
₺2.159,99 KDV Dahil
₺329,99 KDV Dahil
₺1.039,99 KDV Dahil
₺299,99 KDV Dahil
₺1.899,99 KDV Dahil

TV Battaniyesi

TV Battaniyesi Modelleri

Yoğun iş temposu, bitmek tükenmek bilmeyen trafik yolculuğunun ardından üzerinizdeki yorgunluğu atarak sakinleşmenizi sağlayan en etkili dinlenme alanı kuşkusuz oturma odalarıdır. Özellikle kış aylarında kullanılacak TV battaniyesi, gün boyu yaşadığınız tüm yorgunluktan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Güzel bir film ya da sevdiğiniz bir dizi açıp televizyonun karşısındaki koltuğa uzandığınızda üzerinize örteceğiniz yumuşak ve konforlu bir televizyon battaniyesi ile uykuya dalmanın keyfi başka hiçbir yerde yoktur. Yumuşak dokusu, vücudunuzu saran yapısı ve estetik görünümüyle hem sizi koruyacak hem de koltuklarınızın üzerinde şık görüntü oluşturmasını sağlayacak birbirinden güzel TV battaniyesi modellerini English Home’da bulabilirsiniz. Her tarza uygun renk ve desen seçenekleri ile evinizin dekorasyonunu tamamlayacağınız TV battaniyesi modelleri ile dekorasyonun şıklığına şıklık katın.

 

TV Battaniyesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bulunduğu ortama farklı bir hava katan ve konforu, yumuşaklığı ile kullanan kişileri kendine hayran bırakan TV battaniyesi, zengin renk ve birbirinden farklı desen seçenekleriyle tarzınızı yansıtabileceğiniz bir üründür. TV koltuklarının vazgeçilmez aksesuarlarından olan TV battaniyesi, oturma odanızın havasını değiştirecek, dekorasyonunun zenginleşmesine katkı sağlayacak bir etkiye sahiptir. Günün yorgunluğunu atmak için uzandığınız koltuklarda bastıran uyku anında vücudunuzu soğuktan korumak için tercih edilirken hem vücudunuzu sıcak tutacak hem de yumuşak dokusu sayesinde üzerinizde bıraktığı his ile kendine hayran bırakacaktır. İster tek başınıza isterseniz de sevdiklerinizle geçireceğiniz mutlu akşamlarda daima yanı başınızda olarak huzurlu zamanlarınızı daha konforlu ve keyifli hale getirir.

TV battaniyesi satın almadan önce birtakım araştırmalar yapmanız çok önemlidir. Hem ev dekorasyonuna uyacak hem de dokusu, kumaşı, kalitesi ile sizlere rahatlık sağlayacak TV battaniye modellerini seçmeden önce dikkat edilmesi gereken bazı ipuçlar vardır. TV battaniyesi seçmeden önce dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir:

●  TV battaniyesi seçmeden önce dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan biri kuşkusuz ev dekorasyonudur. TV battaniyesi modeline karar vermeden önce evinizin dekorasyonuna, duvar rengine ve evinizde bulunan eşyaların uyumuna göre renk ve desen seçenekleri belirlemelisiniz. Her biri birbiri ile uyumlu oldukları zaman ev dekorasyonu tamamlanmış olur. Gözünüze hitap etmeyen, evdeki diğer mobilyalarla uyum sağlamayan bir ürünü bir süre sonra kullanmak istemezsiniz. Bu nedenle satın almadan önce hem sizin tarzınızı yansıtacak hem de ev dekorasyonunuz ile uyum sağlayacak modelleri incelemelisiniz.

●  TV battaniyelerinin kumaşı da oldukça önemli bir etkendir. Yumuşak dokusu sayesinde sizlere konforu ve rahatlığı sunması dikkat etmeniz gereken özelliklerden biridir.

●  TV battaniyesi için renk seçimi yaparken nötr renkleri tercih etmeye özen göstermelisiniz. Çünkü gri, beyaz, siyah gibi renklerin alt tonlarının oluşturduğu bu nötr renkler bulunduğu her ortama uyum sağlayabileceğinden çok canlı renklerde mobilyalarınız  olsa bile aralarında bir ahenk oluşacaktır. Ayrıca nötr renkler bulunduğu ortamlarda samimi, sıcak bir his verdiğinden evinizin havasına da olumlu yönde katkı sağlayacaktır. Her zaman şık ve tamamlayıcı bir parça olarak evinizin vazgeçilmez eşyalarından biri olacaktır.

●  TV battaniyesi seçiminde renkler kadar desenler de önemlidir. Etnik desenlerden modern dokunuşlara birçok farklı desende TV battaniyesi modeli mevcuttur. Romantizmin rengi olan kırmızı bir de şık desenler ile buluşunca hem bulunduğu ortamın enerjisini hem de sizin enerjinizi yenileyecektir. Sade renklerin sim ile buluştuğu modeller ışıltısıyla göz doldurur, birbirinden güzel soft tonlarındaki battaniyelerle de evinizi taçlandırabilirsiniz.

●  TV battaniyesi seçerken boyutları da önemli bir unsurdur. Koltuğunuza en uygun ölçülere sahip olan TV battaniyesini seçmelisiniz. Koltuk üzerinde ne çok kısa kalarak kullanışsız bir boyuta sahip olmalı ne de çok uzun boyutuyla yerlerde sürünmelidir. İdeal ölçülerdeki TV battaniyesini seçmek için koltuk ölçülerini bilmeniz faydalı olacaktır.

 

TV Battaniyesi Nasıl Yıkanır?

Her tekstil ürününde olduğu gibi TV battaniyesini de yıkarken ekstra özen göstermelisiniz. Formunu ve yumuşaklığını kaybetmemesi için uygun sıcaklık ayarında ve devirde yıkamalısınız. Çok sıcak ayarda yıkama yapıldığında battaniyenin kumaşında bozulmalar ve renklerinde solmalar meydana gelebilir. Uzun kullanım ömrüne sahip olmasını istiyorsanız temizleme aşamasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.  TV battaniyesini yıkarken dikkat etmeniz gereken hususlar şu şekildedir:

●  TV battaniyesini yıkamak için çamaşır makinelerini kullanabilirsiniz. Fakat, çamaşır makinesinde yıkama yaparken narin yıkama yaptığınızdan ve 30 derecede yıkadığınızdan emin olmalısınız. Çamaşır makinelerinde bulunan kırışık azaltma özelliğini de aktif ederek tekstil ürününüzün çok fazla kırışmasının önüne geçersiniz.

●  TV battaniyesi kullanım şekli itibariyle vücudunuza temas eden bir tekstil ürünü olduğundan kullanılan deterjanlara da dikkat edilmelidir. Çok fazla kimyasal içerikli temizlik ürünleri kullanılmamalıdır. Ayrıca ağartıcı özellikli çamaşır sularını da temizlik aşamasında tercih etmemelisiniz. Bu durum renk tonlarının solmasına ve kumaşının zarar görmesine neden olabilir.

●  TV battaniyesi kumaşı itibariyle oldukça yumuşak bir dokuya sahiptir. Kullanıldığında bu yumuşak dokunun verdiği his ile insanlar üzerinde rahatlama ve sakinleşme etkisi yaratır. İlk kullanıldığı anda olduğu gibi yumuşaklığını korumak oldukça zor ama önemlidir. Bunun için TV battaniyesini yıkarken çamaşır makinesinin deterjan gözüne bir miktar yumuşatıcı koymalısınız. Yumuşatıcı hem var olan yumuşaklığın korunmasını hem de yumuşak kalmasını sağlayacaktır.

●  Çamaşır makinelerinde yıkanması mümkün olduğu gibi TV battaniyesini elde yıkamanız da mümkündür. Özellikle ağır bir kirlenme mevcut ise çamaşır makinesinde yıkamadan önce ılık suda elde yıkama yapabilirsiniz. Örneğin, kullandığınız sırada elinizde bulunan çay ya da kahve damladı diyelim. Bu bölgedeki kirin kumaşına nüfus etmemesi için elinizde ılık suda yıkayabilirsiniz.

●  Son olarak çamaşır makinesinin devir derecesini yıkama başlamadan önce düşürmelisiniz. Sıkma işlemini daha düşük derecede gerçekleştirmesi kumaşın zarar görmesini ve kırışıklık oluşmasını engelleyecektir.

TV battaniyesinin yıkanması oldukça önemli bir konudur. Çok daha uzun süre kullanım ömrüne sahip olması için yıkarken dikkat edilmesi gereken hususlar olduğu gibi kuruması için de dikkat etmeniz gereken hususlar vardır. Öncelikle kurutma makinelerinde kurumasını sağlayabilirsiniz, fakat bu zamanla battaniyenin kumaşına zarar verebilir. Bu nedenle asarak kurumasını beklemeniz çok daha yararlı olacaktır. Ayrıca TV battaniyeleri, kumaşı gereğince ütüleme işlemi için uygun değildir. Bu yüzden asarak kuruttuğunuzda yıkama esnasında oluşan kırışıklık azalacaktır. Ütü etkisi gibi eski düz halini alması tekrar kullanımlarınızda şıklığını korumasına yardımcı olacaktır. İlk günkü formu ve yumuşaklığında uzun süre kullanım ömrüne sahip olmasını istiyorsanız yukarıda belirtilen detaylara dikkat ederek temizlenmesi ve kurumasını sağlayabilirsiniz.

 

TV Battaniyesi Ölçüleri Nelerdir?

Evinizin dekorasyonunu tamamlayan ve şık bir görüntü oluşturan TV battaniyesinin ölçüleri de oldukça önemlidir. Özellikle seçim yaparken bu ölçüleri bilmeniz ve mobilyalarınıza uygun olanı seçmeniz gerekir. Çünkü mobilyanızdan küçük olan bir TV battaniyesi seçerseniz görüntü olarak sizi rahatsız edebilir. Ayrıca kullanırken de yeterli olmayabilir. Yine aynı şekilde koltuğunuza göre uzun olan TV battaniyeleri koltuğun dışına sarkarak yerlerde sürünmesine neden olabilir. Bu durumda da çok daha hızlı bir şekilde kirlenme ve hoş olmayan bir görüntü oluşturabilir. Bu nedenle TV battaniye ölçülerine dikkat etmeniz ve mobilyalarınıza uyumlu olacak ölçülerde tercih etmeniz dekorasyonunuz açısından önemlidir. Evinizdeki mobilyalar ile uyumlu olacak en ideal TV battaniye ölçüsü 120 cm x 170 cm ölçülerindedir. Hem yeterli kullanım alanı hem de mobilya üzerinde kullanıma elverişli olması nedeniyle idealdir. Televizyon karşısında koltuğa uzandığınızda tüm vücudunuzu kaplayacak ve ayağınızdan omzunuza kadar bütün alanı örtecek şekilde olmalıdır.

 

TV Battaniyesi Fiyatları Ne Kadar?

TV battaniyeleri renkleri, desenleri ve ebatlarına göre farklı fiyat aralığına sahiptir. Dekorasyonunuzu tamamlayacak, evinizin havasını değiştirecek, sizlere hem konforu hem de huzuru sağlayacak birçok farklı renk ve desene sahip TV battaniyesi modelleri arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Özgün tarz ve renkleriyle birbirinden tarz TV battaniyesi modellerine English Home’dan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

 

 
 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR