₺1.199,99 KDV Dahil
₺4.999,99 KDV Dahil
₺989,99 KDV Dahil
₺3.739,99 KDV Dahil
₺1.999,99 KDV Dahil
₺3.999,99 KDV Dahil
₺1.099,99 KDV Dahil
₺5.499,99 KDV Dahil
₺4.999,99 KDV Dahil
₺9.999,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
İndirim %50
0.50

Bornoz Takımı

Bornoz Modelleri

Banyo tekstil ürünlerinin başında bornoz modelleri gelmektedir. Kadın, erkek ve gençlerin ihtiyaçlarına ve beklentilere uygun olarak tasarlanan farklı renk, desen, boyut ve malzemeden üretilen pek çok farklı bornoz modeli bulunmaktadır. Yaşa, cinsiyete ya da beden ölçüsüne bakılmaksızın her zevke ve ihtiyaca uygun olarak bornoz modelleri vardır. Geniş kumaş ve renk seçeneği bulunan bornoz modellerini ister set halinde isterseniz de tek parça olarak satın alabilirsiniz.

Farklı renk ve ölçülerde bulunan tekli modellerden aileniz için özel takımlar oluşturabileceğiniz gibi bornoz takımı ile hem aileniz için hem de çeyizlik tercih edebilirsiniz. Bornoz modeli seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta elbette su emiciliğinin fazla olması ve hızlı kuruma özelliği olan kumaşlardan üretilmiş olmasıdır.

Özellikle banyo sonrası alanda oluşan buhar ve nemden zarar görmeyecek, yumuşak dokusunu daima koruyan ve insan vücudunu hassas bir şekilde sararak ekstra rahatlık hissi uyandıran bornoz modelleri tercih edilir. Hassas cilde sahip kişiler için nazikçe kurulama yapan ve cilt dostu kumaşlardan üretilmiş antibakteriyel bornoz modelleri vardır. Kimi zaman kurulanmak için kullanılan bornoz seti kimi zaman da sabah rutinlerini yaptıkları süre zarfında giyilebilir.

Bornoz Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Bornoz seçimi yaparken aranan en önemli özellik elbette uzun süre kullanımı olmasıdır. Beden ölçülerine ve cinsiyete uygun olarak seçeceğiniz bornoz modellerinde dikkat etmeniz gereken birtakım hususlar vardır. Bu hususlardan bazıları şu şekildedir:

●  Bornoz seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kumaş seçimdir. Su emiciliği yüksek, hızlı kuruyabilen, hava alan ve en önemlisi antibakteriyel kumaşlardan üretilen bornozlar seçilmelidir. Hızlı kuruyan bornoz hem duş sonrası kullanımlarda hem de banyodaki buharlı ortamlarda avantaj sağlar. Hızlı kuruyarak kumaş üzerinde bakteri oluşumunu önleyerek çok daha uzun süreler kullanılabilir.

●  Beden ölçülerine göre doğru bornoz seçimi de oldukça önemlidir. Bornoz ölçüsü vücudun tamamını saracak şekilde alınmalıdır. Bornoz bedenleri standart bedenlerde olduğu gibi battal boy bedenleri de vardır. Kadın ve erkekler için bornoz bedenleri farklılık gösterir. Kadın bornozlarında göğüs kısımları erkek bornoz modellerine göre daha genişken erkekler için hazırlanan bornozların omuz kısımları daha geniştir.

●  Mevsime uygun bornoz kumaşı seçilmelidir. Yaz aylarında daha çok ince yapıda ve esnek dokuma özelliğine sahip kumaşlar tercih edilirken kış aylarında daha kalın kumaşlardan üretilen bornozlar seçilmelidir. Bornozların boyları da uzun ve kısa olmak üzere farklılık gösterir. Yazın diz üstüne gelecek bornoz boyları daha sık kullanılırken kışın ayak bileğine kadar inen uzunluklar tercih edilir.

●  Hassas ciltlere sahip insanların rahatsız olmaması için %100 pamuklu havlu bornoz modelleri bulunmaktadır. Organik ve sürdürülebilir kumaşlardan üretilmiş doğal bambu bornoz takımları da özellikle çocuklar için idealdir. Aile bireylerinin her biri için uygun ölçülerde bulunan aile bornoz takımı ile birbiri ile uyumlu ürünler kullanabilirsiniz. Günlük kullanımların yanı sıra çeyizlik için özel hazırlanan bornoz seti ve çocuklara özel ölçülerde tasarlanan bornoz modelleri vardır.

●  Özellikle çocuklar için tasarlanan fakat yetişkin bornoz modellerinin de bazılarında bulunan kapşon kısımları saç kurulamak için de kullanılır. Kapşonlu bornoz ile çocukların banyo yapmaları eğlenceli ve keyifli bir hal alır.

Duş ya da banyo sonrası kurulanma zamanını keyifli hale getirecek, dinlendirici ve rahatlatıcı bornoz modellerini English Home’da bulabilirsiniz. Hem aileniz hem de sevdikleriniz için ihtiyacınıza ve bedeninize en uygun modelleri inceleyerek gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirsiniz.

Bornoz ve Bornoz Takımı Arasında Ne Fark Vardır ?

Bornoz seçimi yaparken iki farklı kategori karşınıza çıkar. Bunlardan biri bornoz modelleri diğeri ise bornoz takımı modelleridir. Peki, iki farklı kategoriye sahip bu modellerin arasındaki en temel farklılık nedir?

Bornoz modelleri tek bir parçadan oluşur. Fakat bornoz takımı modelleri içerisinde en az iki parçanın bulunduğu setlerdir. Çift kişilik bornoz takımı ve tek kişilik bornoz takımı olarak kendi içinde de ayrışan bornoz takımının içeriğinde şunlar bulunur;

●  Bornoz

●  Saç havlusu

●  Banyo Terliği

Banyodan sonra vücutta kalan ıslaklığın giderilmesi ve değişen vücut ısısını dengelemek için kullanılan bornoz modelleri kolay ve pratik kullanımları ile dikkat çekmektedir. Kumaş ipliğinin özelliğine göre özellikleri belirlenen bornoz modellerinin en önemli noktası hızlı emiciliği ve kurumasıdır. Sürekli olarak nemli ortamda bulunmaları ve su ile temaslarının fazla olması kumaş üzerinde bakterilerin canlı kalmasına neden olabilir.

Kullanılmadıkları süre zarfında temas ettiği diğer ürünlerden de bakteri geçişi olabileceği göz önünde bulundurulduğunda özellikle antibakteriyel kumaşlar tercih edilmelidir. Bu ürünlerin sürekli nemli kalması bakteri oluşumuna neden olduğundan insan sağlığı açısından zararları oldukça fazladır. Bornoz takımları içeriğinde bulunan diğer parçaları ile hem daha kullanışlı hem de görsellik açısından daha güzeldir. Birbiri ile renk ve kumaş uyumu bulunan bornoz takımlarını kullanmak kişilere özgüven ve rahatlık hissi uyandırır.

Kişiler tarzına ve banyo dekorasyonuna uygun olarak dilediği seçeneği seçebilirler. Bornoz takımları içerisinde bulunan saç havlusu bazen saç bonesi olarak da bulunur. Saçlara zarar vermeden, yıpratmadan fazla ıslaklığı alması için tasarlanan saç boneleri oldukça kullanışlıdır. Havlu banyo terliklerinin de bornoz seti içerisinde bulunması banyo sonrasında ıslak zeminde kayma riskini ortadan kaldırır.

İhtiyaç duyulan bütün ürünlerin tek bir set içerisinde kullanıma sunulması hem rahatlık hem de konfor sağlar. Fiyat bakımından da uygun olması ve bir anda bütün ürünlerin ulaşılabilirliğinin olması bornoz takımlarının tercih edilmesini sağlamaktadır. Yetişkin bornoz takımları farklı renklerde ve desenlerde bulunur. Kadınlar için renkli bornoz takımları erkekler için ise daha çok koyu renk bornoz takımı mevcuttur. Çeyiz için ya da hediyelik için beyaz bornoz takımı en çok tercih edilenler arasındadır.

Bornoz Kaç Derecede Yıkanmalıdır ?

Havlu bornoz modelleri çok sık kullanıldığı için temizlenmesi ve bakımı da çok sık yapılmalıdır. Bornoz takımlarını yıkarken dikkat etmeniz gereken bazı ipuçları vardır. Bu ipuçlarından bazıları şu şekildedir:

●  Bornoz seti yıkanmadan önce hangi kumaştan üretildiğine dikkat etmelisiniz. Kadife bornoz modelleri ile pamuklu bornoz ya da bambu bornoz modellerinin yıkama talimatları farklıdır. Her bir bornoz seti içerisinde ürünlerin nasıl yıkanması gerektiğine dair bilgilendirme mevcuttur. Genel olarak çamaşır makinesinde yıkanması uygundur. 30 derece sıcaklık ayarında ve düşük devir seviyesinde uygun deterjanlar kullanılarak yıkanmalıdır.

●  Bornoz ve havlular renk olarak birbirleri ile aynı ise birlikte yıkanabilir. Fakat renk farklılıkları varsa ayrı olarak yıkanmalıdır. Örneğin koyu renk bornoz takımları, renkli bornoz takımları ve beyaz bornoz takımları olarak ayrıştırılarak yıkanmalıdır.

●  Renkli bornoz takımları yıkanırken ağartıcı kullanılmamalıdır. Beyaz bornozlar için az miktarda kullanılmasında sakınca yoktur. Doğal bir temizlik olsun isterseniz deterjan gözüne sirke ve karbonat ekleyerek bornoz takımlarının bakteriden korunmasını sağlayabilirsiniz.

Bornoz Fiyatları Ne Kadar ?

Bornoz modellerinin fiyatları kendi içinde değişiklik gösterir. Kumaşı, ölçüleri, uzunluğu, kalitesi, rengi, deseni gibi her bir özellik fiyat bakımından farklılaşmasını sağlar. Plaj bornozu, askılı bornoz ya diz boyu bornoz modelleri için English Home’u incelemeniz yeterli!

 
 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR