₺1.309,99 KDV Dahil
₺2.619,99 KDV Dahil
₺2.099,99 KDV Dahil
₺4.199,99 KDV Dahil
₺989,99 KDV Dahil
₺3.739,99 KDV Dahil
₺1.099,99 KDV Dahil
₺5.499,99 KDV Dahil
₺1.149,99 KDV Dahil
₺2.299,99 KDV Dahil
₺1.684,99 KDV Dahil
₺3.369,99 KDV Dahil
₺1.449,99 KDV Dahil
₺2.899,99 KDV Dahil
₺724,99 KDV Dahil
₺1.449,99 KDV Dahil
₺1.779,99 KDV Dahil
₺3.559,99 KDV Dahil
₺1.999,99 KDV Dahil
₺3.999,99 KDV Dahil
₺1.704,99 KDV Dahil
₺3.409,99 KDV Dahil
₺1.049,99 KDV Dahil
₺2.099,99 KDV Dahil

Erkek Bornoz

Erkek Bornoz Modelleri

Banyo tekstil ürünlerinden biri olan erkek bornoz modelleri her ihtiyaca ve bedene uygun olarak tasarlanmaktadır. Kumaşından rengine, beden ölçüsünden boy uzunluğuna kadar her bir detayı en ince ayrıntısına kadar düşünülür. Yüzlerce farklı model arasından ihtiyacınıza en uygun modelleri seçmek için kumaşının özelliğine, dokusuna ve kalitesine özen gösterilmelidir.

Erkek bornoz modelleri hem tek bornoz olarak hem de bornoz takımı olarak satılmaktadır. Bornoz takımı içerisinde bornoz, saç havlusu ve banyo terliği bulunmaktadır. İhtiyacınız olan bütün ürünlerin bornoz seti içerisinde yer alması hem tüm ihtiyaçların kolay ve pratik bir şekilde karşılanması hem de görsel bütünlüğün olması açısından avantajlıdır.

Erkek bornoz modelleri %100 pamuk ipliği içeren kumaşlardan üretilmektedir. Bu kumaşlardan üretilen bornozların sağladığı pek çok avantaj vardır. Bu avantajlardan bazıları şu şekildedir:

●  %100 pamuk ipliğinden üretilen bornoz takımlarının en önemli özelliği su emiciliğinin fazla olmasıdır. Banyo sonrasında vücudun kurulanmasını hızlandıran ve vücuttaki suyu çeken özellikte olması önemlidir.

●  Hızlı emici özelliğinin yanı sıra hızlı kuruması da çok önemlidir. Havlu üzerinde bulunan su hızlı bir şekilde kurulmadığı takdirde kumaş üzerinde bakteri oluşumuna neden olabilir ve bu durum da insan sağlığı için oldukça önemlidir.

●  %100 organik pamuk ipliğinin en önemli özelliği cilde dost olmasıdır. Cildi tahriş etmeden kurularken aynı zamanda anti-alerjik özelliği ile de cilt sağlığını korur.

●  Pamuk daha az enerji, su ve gübre ile üretildiği için sürdürülebilir, çevre dostudur.

●  Renklendirme için kullanılan boyaların daha kaliteli olmasından dolayı renklerinin canlılığı uzun süre kalırken parlak ve yumuşak dokusu da zarar görmez.

Erkek Bornoz Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Bornoz takımı seçerken uzun süre kullanılabilecek, konforlu ve kaliteli olmasına özen gösterilir. Peki, bu özellikleri sağlaması için bornoz takımında dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? Pek çok avantajı sayesinde %100 pamuk içeriğine sahip ipliklerden üretilen erkek bornoz modelleri çok daha uzun süre kullanılabilir. Bornoz takımı seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekilde sıralanabilir:

●  Bornoz modelleri için en önemli özellik kaliteli olmasıdır. Bornoz takımı hangi model ve ölçülerde olursa olsun kumaşının kaliteli olması çok önemlidir. Kalite bakımından yetersiz kalan bir bornoz takımı hem cilt sağlığı için zararlı hem de kullanım ömrü açısından elverişli değildir.

●  Bornoz takımı üretilirken kullanılan kumaş çok önemlidir. Kumaş ürünün hem daha kaliteli olmasını sağlarken hem de güvenilirliğini de ön planda tutar. Kumaşın kalitesi ne kadar yüksek olursa bornoz takımının kalitesi de o oranda kaliteli olur. Erkek bornoz takımı alırken kumaşının %100 pamuk ipliğinden üretilmiş olmasına ve çevre dostu, sürdürülebilir kumaş olmasına dikkat etmelisiniz. Pamuk daha az su, enerji ve gübre kullanılarak üretildiği için çevreye duyarlı bir malzemedir. Bambu ve pamuklu kumaşlardan üretilen bornoz, cildi tahriş etmeden kurulama sağlarken aynı zamanda terletmez ve cildi korur. Hafif bir kumaş olmasının en önemli avantajı yüksek su emiciliği ve hızlı kurmasıdır. Bu sayede banyo sonrasında rahatlıkla kuruyacağından ekstra bakım istemez.

●  Erkek bornoz takımı seçerken dikkat edilecek unsurlardan biri de beden ölçüsüdür. Doğru beden ölçüsü seçmek hem ürünün kullanım ömrünü hem de konforunu sağlar. S, M, L gibi standart beden ölçülerinde erkek bornoz takımları olduğu gibi XL ve XXL gibi battal beden ölçülerinde de bornoz takımları mevcuttur. Eğer beden ölçünüzü bilmiyor iseniz göğüs, bel, omuz bölgelerini bir mezura yardımı ile ölçebilirsiniz.

●  Mevsim şartlarına uygun olarak erkek bornoz kumaşı seçilmelidir. Yaz aylarında daha çok ince yapıdaki kumaş ve gevşe dokuma özelliğine sahip kumaşlardan üretilen bornoz setleri tercih edilirken kış aylarında daha kalın kumaşlardan üretilen bornoz setleri seçilmelidir. Bornozların boyları da uzun ve kısa olmak üzere iki farklı formda bulunur. Yazın diz üstüne gelecek bornoz boyları daha sık kullanılırken kışın ayak bileğine kadar inen bornoz boyları tercih edilir. Boylarının değişmesi kişinin mevsim şartlarına göre terlemesini önleyecek ve vücut ısısının korunmasını sağlayacaktır. Kış aylarında uygun bornoz takımı kullanılmazsa grip, üşütme gibi çeşitli rahatsızlıklara yol açabileceği unutulmamalıdır.

●  Hassas ciltlere sahip erkeklerin cilt  rahatsızlığı yaşamaması  için %100 pamuklu havlu bornoz modelleri bulunmaktadır. Sürdürülebilir, doğa dostu ve organik  kumaşlardan üretilmiş doğal bambu bornoz takımları da hassas cilt özelliğine sahip kişiler için oldukça ideal bir seçimdir. Aile bireylerinin her biri için uygun ölçülerde bulunan aile bornoz takımının içinde bulunan erkek bornoz ve kadın bornoz ürünleri ile birbiri ile setleri tercih edebilirsiniz.

Erkek Bornoz Kaç Derecede Yıkanmalıdır ?

Erkek bornoz modelleri diğer sık kullanıma bağlı olarak daha fazla yıkama ve bakıma ihtiyaç duyar. Çok daha uzun süre kullanım ömrüne sahip olması ve kullanıldığı süre boyunca kalitesinden ödün vermemesi için yıkama talimatlarına uyulmalıdır. Erkek bornoz setlerini yıkamadan önce dikkat etmeniz gereken hususlardan bazıları şu şekildedir:

●  Erkek bornoz setini yıkanmadan önce hangi kumaştan üretildiğine çok dikkat etmelisiniz. Pamuklu bornoz ya da bambu bornoz modellerinin yıkama talimatları birbirinden farklıdır. Her bir bornoz seti içerisinde ürünlerin nasıl yıkanması gerektiğine dair yıkama talimatları bulunur. Genel olarak diğer bornoz takımları ile birlikte çamaşır makinesinde yıkanması uygundur. Fakat sıcaklık ayarının yapılmasına özen göstermelisiniz. 30 derece sıcaklık ayarında ve düşük devir seviyesinde uygun deterjanlar kullanılarak yıkanmalıdır. Devir seviyesinin düşük olması çok fazla kırışmamasına ve makine içerisinde yıpranmamasına neden olacaktır.

●  Bornoz takımları renk olarak birbirleri ile aynı ise birlikte yıkanabilir. Fakat renk farklılıkları varsa ayrıştırılarak yıkanmalıdır. Örneğin koyu renk erkek bornoz takımları içerisinde bulunan ürünler başka ürünler ile karıştırılmadan yıkanmalıdır.  Beyaz erkek bornoz takımları diğer beyaz havlu setleri ile birlikte yıkanabilir.

●  Renkli bornoz takımları yıkanırken ağartıcı kullanılmamalıdır. Ağartıcı ya da çamaşır suyu kullanımı takımların renklerinin solmasına ve kumaşının yıpranmasına neden olabilir. Beyaz bornozlar için az miktarda kullanılmasında sakınca yoktur. Doğal bir temizlik olsun isterseniz deterjan gözüne sirke ve karbonat ekleyerek bornoz takımlarının bakteriden korunmasını sağlayabilirsiniz.

●  Erkek bornoz takımları üzerinde oluşabilecek ciddi lekelere derhal müdahale edilmelidir. Lekenin kumaşa nüfus etmesine fırsat verilmeden direkt yıkanması kalitesini koruması açısından önemlidir.

Erkek Bornoz Fiyatları Ne Kadar ?

Erkek bornoz takımının fiyatları model, renk, beden ölçüsü, kumaşı, dokuma sıklığı gibi pek çok farklı özelliğe bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Özellikle üretilen kumaşının sağladığı faydalar göz önünde bulundurulduğunda fiyat artışı görülmektedir. %100 pamuk ipliğinden üretilen, sürdürülebilir ve çevre dostu kumaşlar kullanılarak tasarlanan erkek ve kadın bornoz takımları için English Home’dan inceleyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 
 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR