₺1.449,99 KDV Dahil
₺2.899,99 KDV Dahil
₺1.319,99 KDV Dahil
₺2.639,99 KDV Dahil
₺1.684,99 KDV Dahil
₺3.369,99 KDV Dahil
₺274,99 KDV Dahil
₺549,99 KDV Dahil
₺1.779,99 KDV Dahil
₺3.559,99 KDV Dahil
₺1.149,99 KDV Dahil
₺2.299,99 KDV Dahil
₺1.309,99 KDV Dahil
₺2.619,99 KDV Dahil
Tükendi
₺1.449,99 KDV Dahil
₺2.639,99 KDV Dahil

Kadın Bornoz

Kadın Bornoz Modelleri

Bornoz en bilinen kullanım amacıyla duş sonrası kurulanmaya yardımcı olan emici özelliğe sahip hırka biçiminde genellikle kuşağı olan banyo tekstil ürünlerindendir. Bornozlar kendi aralarında farklı kategorilere ayrılmaktadır.

●  Kadın Bornoz Modelleri

Kadın bornoz modelleri bornoz kategorisinin en çok tercih edilen bölümüdür. Temel bir ihtiyaç olan bornozların daha gösterişli ve duş sonrası keyfini artırmayı sağlayan birçok modeli bulunmaktadır. Özellikle kadınların çeyizinde yer alan bornozlar günlük kullanımın yanı sıra çeyiz ürünü olduğu için gösterişli ve detaylara sahip olan ürünlerdir. Kadife kumaştan üretilen modeller iseyumuşak dokusu ve sıcak tutma özelliği ile sıkça tercih edilmektedir. Kadın bornozlar diğer bornozların aksine oldukça çeşitlidir. En sevilen modeller şunlardır:

  1.  

Klasik Bornoz: Bu model klasik bir havlu bornoz türüdür. Sabahlık gibi giyilir ve kuşak yardımıyla önden bağlanılır. Cep detaylarına sahiptir. Modellerine göre farklı detaylar da bulunmaktadır.

  1.  

Kimono Bornoz: Bu model oldukça ince ve geleneksel izler taşıyan bir üründür. Yaz aylarında kullanıma uygun olduğu gibi sahilde de aranılan bir kurtarıcı parçadır.

  1.  

Peştemal Bornoz: Tarihimizde yer alan hamam kültürünün evlerdeki esintisidir denebilir. Etnik desenlere sahip bu ürün klasik bornozlara göre oldukça emicidir.

  1.  

Spa Bornozları: Detaysız, tek tip ve beyaz renkte olan bornoz modelleridir. Kimi zaman farklı renklerde üretilmektedir. Spa ve güzellik salonları ile özdeşleştiği için bu isim ile anılmaktadır.

Kadın bornoz modelleri kullanılan hammaddesine göre de ayrılmaktadır. Günümüzde en çok tercih edilen bornoz takımlarının üretilmesinde kullanılan kumaşta aranan özellik pamuklu olmasıdır. Peki, pamuk neden tercih sebebidir? Pamuğun tercih sebebi olmasının sağladığı avantajlar şöyle sıralanabilir:

  1.  

Öncelikle kullanılan pamuğun organik olması demek zararlı kimyasallar kullanılmadan üretilmesi ve en sonunda tüketiciye güvenle gelmesi demektir. Özellikle bornozların doğrudan cilde temas ettiği düşünüldüğünde kullanılan kumaş oldukça önem arz etmektedir.

  1.  

Organik pamuk oldukça emicidir ve duş sonrası üzerinizdeki su damlacıklarını içerisinde hapsedeceği için size ıslak bir giysi hissi vermez ve üzerinizde ağırlık olmaz.

  1.  

Antialerjik yapısıyla üzerinde oluşabilecek bir zararlı bakteri oluşumunu engeller.

  1.  

Hava alan dokusuyla cildinizi hapsetmeden örterken soğuk havalarda üşümenizi ve sıcak havalarda terlememenizi sağlar.

●  Erkek Bornoz Modelleri

Erkek bornoz modelleri ve kadın bornoz modelleri arasında minik farklılıklar bulunmaktadır. Genellikle birbirine benzeyebilir. Bu ürünler kadın bornozunun detaylarının olması ile ayrılmaktadır. Bu detaylar çiçek, işleme, boncuk veya renk olabilir.

●  Çocuk bornoz modelleri

Çocuk bornoz modelleri yaş aralıklarına göre değişmekle birlikte antialerjik ve pamuklu yapıda olması en çok tercih edilen ürün özellikleridir.

●  Bebek bornoz modelleri

Bu model, bebeğin kolayca ve mümkün olan en kısa sürede kurulanmasını amaçlamaktadır. Antialerjik ve pamuklu yapıda olması bir bornozda aranan en temel özelliklerdir. Kullanımı kolaylaştırmak amacıyla bebek bornozlarının büyük bir kısmında şapka detayı yer almaktadır.

●  Aile bornoz modelleri

Bornoz takımı şeklinde satılan bu modeller genellikle bir ailenin tüm bornoz ihtiyacını karşılayacak şekildedir. Erkek bornoz, kadın bornoz ve çocuk bornoz şeklinde satılabildiği gibi çocuk bornoz olmadan da set halinde satılmaktadır.

Kadın Bornoz Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bornoz seçmek kimi zaman oldukça zor olabilir. Bornoz alırken kullanıcılar genellikle uzun yıllar güvenle yıpranmadan kullanabileceği ürünleri tercih etmektedir. Doğru bornozu seçebilmeniz için dikkat etmeniz gereken unsurlar şu şekilde sıralanabilir:

●  Ürününüzün kullanım amacını belirleyin. Elbette ilk akla gelen bornozun bir kullanım amacı olduğudur. Fakat burada düşünmeniz gereken birden çok bornoz modeli arasından sizin ihtiyacınızı en çok hangisinin karşılayacağıdır. Gündelik bir kullanım için alacağınız bornozlar daha sade ve daha detaysız olabilirken çeyiz için alınan bornozlar çok daha fazla detaya sahip ve görünüm itibariyle dikkat çekicidir.

Sonraki adımlarda bornozun ince, orta ve kalın olmasıdır. Nasıl rahat edeceğinizi düşünüyorsanız kalınlığını ürünün yapıldığı malzemeyi göz önünde bulundurarak belirleyebilirsiniz. Ürünü yaz aylarında kullanmak istiyorsanız ince bir bornoz sizi hem bunaltmayacak hem de nemi içerisinde tutacaktır. Kış aylarında kullanmak için bornoz arıyorsanız pamuklu ve kalın bir bornoz sizi hem sıcak tutacak hem de nemi hızlı emmesi sebebiyle kolayca kurulanmanızı sağlayacaktır.

●  Bornoz kullanım amacınızı belirledikten sonra kullanmak istediğiniz ölçüyü seçmelisiniz. Unutulmamalıdır ki bornozlar kullanım itibariyle ebat olarak geniş olabildiği gibi üzerinize tam oturan bir model de tercih edebilirsiniz. Bu sebeple normal ölçüsünden bir beden daha küçük almak işinizi kolaylaştıracaktır. Emin olamıyorsanız beden tablolarından yardım alabilirsiniz.

●  Doğru renk aldığınıza emin olmalısınız. Profesyonel çekimlerde aydınlatma ve ışık kullanıldığı için renkler görselden farklı olarak daha koyu gelebilir. Bu sebeple tüketici yorumları sizin için aydınlatıcı olabilir. Buna ek olarak birden fazla fotoğrafı olan ürünleri inceleyebilirsiniz. Bornozların başta söylediğimiz gibi uzun süreli kullanım amacıyla alındığını biliyorsunuz. Bu sebeple sıkılmayacağınız renkleri tercih etmelisiniz.

●  Seçeceğiniz kumaş bornozdan daha önemlidir diyebiliriz. Bornozlar insan tenine doğrudan temas eden ürünlerdir. Kadın bornoz modelleri incelerken mutlaka üretilen kumaşının ne olduğunu bilerek almalısınız. Bornoz modelleri arasında sıklıkla organik pamuktan üretilenler önerilmektedir.

●  Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise ürünü aldığınız markanın güvenilir olmasıdır.  Yalnızca fiyatı uygun bornoz almak için kalitesiz bir ürün tercih etmemelisiniz. Sonucunda hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Alacağınız firma eğer güvenilir değil ise sizin karşılaşabileceğiniz herhangi  sorununda muhatap bulmanız zorlanacaktır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için yüzlerce kadın bornoz modeli arasından English Home güvencesiyle kaliteden ödün vermeden satın alım yapabilirsiniz.

Kadın Bornoz Kaç Derecede Yıkanmalıdır?

Bornozları yıkamak için dikkat etmeniz gereken ilk nokta bornozun üretiminde hangi materyallerin kullanıldığıdır. Örneğin, pamuklu bir bornozu 60 dereceye kadar makinede yıkayabilir iken kadife bir bornozu en fazla 30 derecede yıkayabilirsiniz. Ürünü yıkamadan önce mutlaka yıkama talimatlarını okumalısınız. Bornozun yıkama derecesi kadar yıkama öncesinde ve sonrasında yapılan işlemler de oldukça önemlidir. Makinede yıkama tercih ediyorsanız kullandığınız detarjanın bornozunuz için uygun olduğuna emin olmalısınız. Buna ek olarak ağartıcı ürünler bornozunuzun kullanım ömrünü azaltarak dokusuna zarar verebilir.

Yıkama derecesini kumaşın türüne göre ayarlamalısınız. Ürününüz makineden çıktıktan sonra kurutma işlemine geçebilirsiniz. Kurutma makinesi tercih ediyorsanız hassas ayar tercih etmelisiniz. Eğer makine değil de açık havada kurutma sizin için daha uygun ise asacağınız alanın doğrudan güneş görmemesine dikkat etmelisiniz. Ürününüzün kuruduğuna emin olmadan toplamamalısınız. Nemli kalan ürünler içerisinde bakteri oluşumuna neden olabilir ve bunu kesinlikle istemezsiniz. Son olarak yapmanız gereken ve çoğu kişinin çekindiği işlem ütüdür. Ürününüzün kumaşı sizin ütü yapıp yapamayacağınızı belirler. Örneğin, pamuklu bornozları çok düşük ısıda ütüleyebilme şansınız varken kadife bornozlar için böyle bir durum söz konusu değildir.

Kadın Bornoz Fiyatları Ne Kadar?

Kadın bornoz fiyatları kullanılan malzemeye, ürünün kalitesine ve detaylarına göre değişkenlik göstermektedir. Siz de lüksün ve konforun tadını çıkaracağınız gün boyu üzerinden çıkarmak istemeyeceğiniz bir bornoza sahip olmak istiyorsanız English Home’u tercih edebilir, kaliteden ödün vermeden uygun fiyatlı ürünlere sahip olabilirsiniz.

 

 

 
 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR