₺699,99 KDV Dahil
₺1.399,99 KDV Dahil
₺699,99 KDV Dahil
₺1.399,99 KDV Dahil
₺699,99 KDV Dahil
₺1.399,99 KDV Dahil
₺499,99 KDV Dahil
₺999,99 KDV Dahil

Bebek Havlusu

Bebek Havlusu

 

Bebeğinizin bakımı için banyo sonrasında bebek havlusu tercih edebilirsiniz. Bebek havluları, havlu kategorisinde yer alan ancak yetişkin havlularından bazı özelliklerle ayrılan ürünlerdir. Tıpkı el havlusu ve yüz havlusu gibi bebek banyo havluları da kişiye özeldir. Minik yavrunuzun bakım ve hijyenini sağlayabileceğiniz bebek havlusu modelleri, kolay bir şekilde bebeğinizi sarıp kurulayabileceğiniz formdadır. Her bütçeye hitap eden bebek havlusu fiyatları belli niteliklere göre değişiklik göstermektedir.

 

Ayrıcalıklarıyla Bebek Banyo Havlusu

 

En değerli varlığınız bebeğinizin sağlığı her şeyden daha önemlidir. Bu nedenle English Home’un geniş ürün yelpazesi içinde yer alan seçkiler, öncelikli olarak bebeğinizin sağlığını destekleyecek materyallerden üretilir. Bununla beraber tasarım aşamasında tüm ürünler, uzun süreli kullanım hedeflenerek üretilmektedir. Bebeklerin bir pamuğu andıran narin cilt yapısı baz alınarak tasarlanan seçkilerin üretiminde organik malzemeler tercih edilir. Kalitenin estetik görünümle birleştiği bebek havlusu çeşitleri, tamamen bebeğinizin cilt yapısı ile uyum sağlayacak özel kumaşlar kullanılarak tasarlanır. Bu bağlamda organik bir şekilde tasarlanan seçkiler içerisinde; boya, plastik, silikon ve polyester gibi cilde zarar verme potansiyeli olan herhangi bir madde bulunmaz. Bu sayede minik yavrunuzun banyo sonrası bakımını sağlarken cilt sağlığını da desteklemiş olursunuz. Bunun yanı sıra organik niteliğe sahip havlular, emici özelliğe sahip olmasıyla da pek çok ebeveynin tercih sebebidir.

 

Bebeğiniz henüz çok küçük olduğu için havlu kullanımı da daha pratik olacaktır. Küçük bebekler çoğunlukla çok aktif ve hareketli olduğundan, bebek banyo havlusu iyi bir alternatif olabilir. Minik bebeğinizin banyosunu yaptırdıktan sonra kolayca sarıp kurulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Annelere kolaylık sağlamak amacıyla ürünlerin baş kısmına ekstra kumaş dikilir. Bebeğinizin narin başını bu kısma geçirerek, başının da korunmasını pratik bir şekilde sağlayabilirsiniz. Söz konusu kısmı başına geçirdikten sonra havlunun alt kısmıyla bebeğinizi yumuşak hareketlerle sararak kolayca kavrayabilirsiniz. Bu noktada havlunun bebeğinizin tüm vücudunu iyi kurulamış olmasına dikkat etmelisiniz.

 

Bebek Havlusu Neden Önemli?

 

  • Bebeklerin dünya üzerindeki en savunmasız canlı olduğu bir gerçektir. Anne baba olduğunuzda, bakımının her aşamasına itina gösterir ve adeta en kıymetli varlığınızın üzerine titrersiniz. Bu noktada bebeğinizin hassas cildine doğrudan temas eden havluların yapısı oldukça önem kazanır. Sunulan havlular, sağlığa zararlı herhangi bir madde içermeyen, tamamen organik materyallerden üretilir. Normal havlulara nispeten bebek için bebek banyo havlusu kullanmak, hassas cilt yapısının zedelenmesini önler.
  • Bebekler, bilhassa doğumdan sonraki süreçte sık sık banyo yaptırılır. Bunun sebebi çıkmakta olan yeni saçlarda konak oluşumunu önlemek veya olası pişikleri engellemektir. Sebep ne olursa olsun, dünyaya yeni gelmiş bebeğinizin bünyesi henüz sağlam değildir ve aynı şekilde vücudu çok narindir. Bu sebeple banyo sonrası bebeğinizi özel bir bebek havlusu yardımıyla ve yumuşak hareketlerle sararak sıcak tutmanız gerekir. Sunulan ürün seçkileri, ideal kalınlıkta üretilerek bebeğinize yeterli sıcaklığı sağlamaktadır.
  • Banyonun yanı sıra tatilleriniz esnasında bebeğinizi deniz veya havuzdan çıkardıktan sonra özel bir bebek havlusu kullanmanız elzem olacaktır. Yaz sıcağında bile olsanız en ufak hafif esinti bile bebeğinizi rahatsız edebilir. Böyle zamanlarda bebeğinizi sudan çıkarır çıkarmaz özel bir bebek havlusu yardımıyla güzelce kurulamanız idealdir. İyi kurulanmamış vücudunun üstüne hemen giysilerini giydirmeniz halinde soğuk algınlığı problemi ile karşılaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra kaliteli bir bebek havlusu ile kurulanmayan bebek cildinde mantar ve pişik oluşumuna rastlanabilir.

 

Bebek Havlusu Nasıl Olmalı?

 

  • İyi ve kaliteli malzemeden üretilmemiş bir bebek havlusu, yalnızca bebeğinizin cilt yapısına değil sağlığına da zarar verir. Bu bağlamda bebek havlusu çeşitleri, sahte olmayan ve çocuk sağlığına zarar vermeyen, tamamen doğal malzemeler içeren kumaşlar ile tasarlanır.
  • Bebeğinizin çıplak vücuduna temas eden bornozun antibakteriyel özelliğe sahip olmasıyla bebeğiniz potansiyel mikroplardan korunur.
  • Bebek cildinin potansiyel mikroplardan korunması için bir diğer etken de bebek havlusu seçkilerinin pamuktan olmasıdır. Sentetik, naylon ve polyester gibi kumaşlar cilt yapısına zarar verebilecek kumaşlardır. %100 pamuktan üretilen bebek havlusu modelleribebeğinizi olası bakterilerden korurken cildindeki suyu başarılı bir şekilde emer. Böylelikle bebeğinizin vücudu yumuşak bir havlu ile ideal bir şekilde kurulanır. Bu da bebeğinizin konfor seviyesinin yükselmesi demektir.
  • Havlunun içerdiği malzeme kalitesi kadar, kuruduğu süre de önem taşır. Günlük hayatta bebeğinizi sık sık banyo yaptırdığınız için iyi kuruyan bir havlu işinizi kolay hale getirebilir. Bununla birlikte kısa sürede kuruyan bir bebek havlusu bebeğinizin vücudundaki ıslaklığı daha kolay emer.
  • Müslin bebek havlusu seçkileri ile bebeğinizi yıkama sonrası kolayca sararak kundaklayabilirsiniz. Böylelikle minik bebeğiniz üşümez ve vücudu çok daha hızlı bir şekilde kurur. Müslin modeller; kolay kuruyan, kendi suyunu çabuk emen ve %100 pamuk yapıda olması sebebiyle bebeğinizin sağlığını destekleyen modellerdir.
  • Tercih edeceğiniz bebek havlusu seti yumuşak doku içeren malzemelerden tasarlanır. Kullanılan ürün seçkilerinin yumuşak dokuya sahip olması bebek için oldukça önemlidir. Minik yavrunuzun ense ve boyun kısmını koruyan yumuşak yapıdaki havlular, ona zarar vermeyecek yapıdadır. Bilhassa bebeklerin kafasının sertleşmesi zaman diliminde yumuşak dokudaki pamuk havluları tercih etmek önem taşır.

 

Bebek Havlusu Modelleri ile Keyifli Bebekler

 

En değerli varlığınızın banyosunu keyifle yaptırdıktan sonra anne şefkatini andıran yumuşak bir havluyla onu sarabilirsiniz. Ürün açıklamalarında verilen talimatlara uyduğunuz ve gerekli şartları sağladığınız takdirde havluların kumaşında herhangi bir deformasyon gözlenmemektedir. Sertleşme, doku bozulması gibi problemlerin en aza indirgendiği English Home bebek havlusu modelleri farklı desen ve renkler ile geniş bir ürün çeşitliliği sunar. Bebek cilt dokusunu ve sağlığını destekleyen, %100 pamuk içerikli müslin modeller arasından talep ve zevkinize en uygun olanı seçerek bebeğinizin bakımına kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR