"

Çocuk Battaniye

"

Çocuk Battaniyesi Modelleri

Birçok farklı amaca hizmet eden battaniyeler sadece uyurken değil televizyon izlerken ya da koltukta otururken de kullanılır. Salonunuz için satın alacağınız TV battaniyesi modelleri ile dekorasyonunuzu tamamlayabilirken aynı şekilde çocuk odası için alacağınız tasarımlarla da dekorasyonunuzu zenginleştirebilirsiniz. Özellikle çocuk odasında tercih edilen çocuk battaniyeleri içerdikleri malzemelere, kalınlıklarına, boyutlarına ve renklerine göre çeşitlilik gösterirler.

Hassas ciltleri için tercih edebileceğiniz pamuklu çocuk battaniyeleri, soğuk havalarda sıcak tutan alternatiflerden biridir. İhtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak çocuklarınızın beğendiği desenleri odalarına taşıyabilirsiniz. Çocukların odasında kullanılacak birbirinden farklı tasarım arasından onların zevklerine en uygun olanları seçebilirsiniz.

Çocuk battaniyeleri satın almadan önce dikkat edilmesi gereken birkaç unsur vardır: Bunlardan ilki onların ihtiyaçlarını tespit etmenizdir. Çocuğunuz için bir battaniye satın almak isterseniz battaniyenin üretildiği hammaddeye ve çocuğunuzun odasının dekorasyonuna da ayrıca dikkat etmelisiniz. Tüm bu adımları göz önünde bulundurduktan sonra English Home çeşitleri arasından çocuğunuzun zevkine ve odasına uygun modeli tercih edebilirsiniz.

Çocuk Battaniyesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yetişkinlerde olduğu kadar çocuk battaniyelerinde de dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Özellikle cildi yetişkinlere göre daha hassas olan çocuklar için battaniye alırken özelliklerine dikkat etmek gerekir. Çocuk battaniye modellerine göz atarken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar şunlardır:

  • Uyku esnasında vücut ısısı düşeceği için buna uygun bir model tercih edebilirsiniz. Çocuğunuz için uygun olmayan bir battaniye seçimi üşümesine, terlemesine veya buna bağlı olarak hastalanmasına neden olabilir.
  • Çocuğunuzun kullanacağı battaniye ölçülerinin ihtiyaç duyduğunuz boyutta olması oldukça önemlidir. Battaniye alışverişinizi tamamlamadan önce üzerine örteceğiniz yatağın ölçüsünü göz önünde bulundurmalısınız. Sonrasında tek kişilik battaniye çeşitleri arasından çocuğunuzun kullanım amacına uygun olanı seçebilirsiniz.
  • Çocuklar, odalarındaki eşyaların ilgi çekici ve şık görünmesini isterler. Battaniye seçerken ürün yelpazesinde yer alan renk, desen, motif alternatiflerine çocuğunuz ile birlikte göz atabilirsiniz. Özellikle canlı renkler içeren battaniyeler, çocuğunuzun yatağına hevesli şekilde girmesine ve uyku düzeni oluşturmasına yardımcı olabilir.
  • Seçtiğiniz battaniyenin ağır olmamasına dikkat etmeniz çocuğunuza kullanım sırasında konfor sağlar. Çift kişilik çocuk battaniyesi özellikle küçük çocuklar için uygun olmayacağından onlara özel olarak üretilen tek kişilik çocuk battaniyesi modellerinden birini tercih edebilirsiniz.
  • Satın aldığınız battaniyenin üretim materyalinin kış aylarında sıcaklığı hapsederek çocuğunuzu soğuktan koruyacak özellikte olması gerekir. Çocuğunuzun vücut ısısını her mevsim olması gereken seviyelerde tutması için pamuklu
  • Çocuğunuzun hassas tenini tahriş etmemesi amacı ile satın aldığınız ürünün yumuşak bir yapıya sahip olduğundan emin olmalısınız. Sert dokulu ürünler, çocuğunuzun teninde isilik gibi rahatsızlıkların ortaya çıkmasına sebep olabilir.
  • Satın aldığınız battaniyeyi, belirtilen yıkama ve ütüleme talimatlarına uygun olarak temizlediğiniz takdirde oldukça uzun ömürlü bir kullanım süreniz olacağını unutmamalısınız.

Çocuk Battaniye Modelleri Nelerdir?

Çocuklar için üretilmiş battaniyeler oldukça geniş bir skalaya sahiptir. Kız çocuk battaniye modelleri özellikle kız çocuklarının ilgisini çekecek şekilde tasarlanır. Aynı şekilde erkek çocuk battaniye modelleri birçok farklı tasarım sayesinde ilgilerini çekmeyi başarır. Çizgi film karakterlerinden hayvan figürlerine kadar geniş model ve desende üretilen çocuk battaniye modelleri her tarza uygun seçenekleri English Home’da bulabilirsiniz.

  • Dinosaur pamuklu tek kişilik çocuk battaniye modelinde üzerinde bulunan dinozor baskısı ile çocukların ilgisini çekecek eğlenceli bir tasarıma sahiptir. Özel koleksiyonunun sevilen parçalarından biri olan bu battaniye, kolaylıkla çamaşır makinesinde yıkanarak temizlenebilir.
  • Kız çocuklarının beğendiği diğer bir model ise Girl Face pamuklu tek kişilik çocuk battaniye tasarımıdır. Özellikle kız çocukların oldukça beğenerek kullandığı bu tasarımda üzerinde eğlenceli bir yazı fontu ile ‘uyku’ anlamına gelen ‘sleep’ yazar. Çift taraflı kullanıma uygun olan bu battaniyenin bir tarafı antrasit, diğer tarafı ise pembe olarak tasarlanmıştır.
  • 150x200 ebatlarındaki Kamuflaj pamuklu tek kişilik çocuk battaniye modeli, özellikle erkek çocuklarının dikkatini çeken tasarımlar arasındadır. Kamuflaj kıyafetinden ilham alınarak oluşturulmuş yeşil tonlarındaki bu battaniye, çift taraflı olması sebebi ile size ve çocuğunuza dilediğiniz tarafı kullanabilme imkanı sunar. Aynı zamanda mavi rengini seven çocuklar için mavi renk alternatifi de bulunan pamuklu battaniye modelleri içerdiği yüksek pamuk oranı sayesinde çocuğunuzun teninin hava almasını sağlar ve onu terletmez.

Çocuk Battaniye Fiyatları

Çocukların kullanımı için özel olarak tasarlanmış battaniyeler, oldukça geniş bir fiyat skalasına sahiptir. Bununla beraber çocuk battaniye fiyatları her bütçeye uygun şekilde fiyatlandırılır. Tek kişilik ve çift kişilik battaniye modellerini English Home’dan inceleyebilirsiniz. Battaniyenin üretildiği materyal, tek veya çift taraflı olması, ölçüleri gibi değişen özelliklerine göre farklılık gösteren fiyatlara English Home sayesinde kolayca ulaşabilirsiniz.

Çocuğunuzun zevkine ve odasının dekorasyonuna göre onun istediği bir battaniye modelini tercih edebileceğiniz English Home modellerine göz atabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun olan çocuk battaniyesi tasarımlarından dilediğinizi English Home ile kolayca satın alabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR