{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "ProductList" } }
27 üründen 27 ürün gösteriliyor

Lastikli Çarşaf

İdeal uyku süresi boyunca rahat ve derin uyumanın temelini yatağın yanı sıra yatak örtüsü, yastık ve çarşaf takımları oluşturur. Lastikli çarşaf ise toplanma, kayma gibi sorunları ortadan kaldırdığı için size daha konforlu bir uyku ve dinlenme sağlayabilir. Özellikle çocukların uyku esnasında daha hareketli olmaları sebebiyle bu tip çarşaflar pratik bir çözüm sunar. English Home doğal pamuklu ürünleri, konforun yanı sıra size sağlıklı ve kaliteli bir uyku ayrıcalığı da sunar. Birbirinden şık renk ve desenlere sahip ürünler arasından dilediğinizi seçerek kendinize ve sevdiklerinize küçük jestler yapabilirsiniz.

Lastikli Çarşaf Modelleri ve Fiyatları

Lastikli çarşaf modelleri tek ve çift kişilik farklı ebatlardan oluşur. Çarşaf modellerinde kullanılan pamuklu kumaşlar, hava aldıran dokularıyla uyku esnasında aradığınız konforu size sağlar. Takım halinde ya da tek olarak alabileceğiniz çarşaf seçenekleri her zevke hitap eden geniş bir renk ve desen skalasına sahiptir. Düz modeller, pastel tonlardan canlı renklere kadar zevkinize göre sayısız alternatif arasındadır. Desenli modellerde ise sadelikten yana olanlar soft çiçeklerle bezenmiş renk geçişli dokuların yanı sıra minimal desen ve çizgileri tercih edebilir. Daha canlı renkleri sevenler için ise floral desenlerin dinamik renklerle buluştuğu modeller diğer seçenekler arasındadır. Zevkinize göre desen ve renklerden oluşan modelleri dilediğiniz nevresim takımı ve yatak örtüleri ile kombinleyerek kendi stilinizi yaratabilirsiniz. Lastikli çarşaf fiyatları model, ebat, renk ve desene göre değişkenlik gösterir. Takım halinde ya da sadece çarşaf olarak sunulan paketler de fiyatları etkileyen bir diğer unsurdur. Tek kişilik ya da çift kişilik lastikli çarşaf modellerini English Home’un size sunduğu uygun ve avantajlı fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Lastikli Çarşaflarda Size En Uygun Ölçüyü Seçin

Lastikli çarşaf ölçüleri yatağınıza uygun olmalıdır. Uyku ve dinlenme esnasında istediğiniz konforu elde edebilmeniz için, çarşafın yatağınızda gergin durması ve yatağınızı tam olarak kavrayabilmesi önemlidir. English Home lastikli çarşaf modelleri, farklı tip yatak ölçüleri düşünülerek hazırlanmış pek çok seçenekten oluşur.

 • Tek kişilik lastikli çarşaf ölçüleri 100 x 200 cm
 • Ara ebat yataklar için 140 x 200 cm
 • Çift kişilik lastikli çarşaf 160 x 200 cm
 • Battal boy lastikli çarşaf 180 x 200 cm
 • Ekstra battal boy özel ebat 200 x 200 cm

Lastik özellikli çarşafları yastık kılıfları ile takım halinde paket olarak alabileceğiniz gibi, sadece çarşaf olarak da temin edebilirsiniz. Tek renk lastikli çarşafınızı desenli ya da uygun diğer renklerdeki yastık kılıfları ile kombin yaptığınızda, renklerin birbiri içerisindeki uyumu ve şıklığı eşliğinde huzur dolu bir uykuya dalabilirsiniz. Birbirinden farklı renk ve desene sahip lastikli çarşafları özel günlerde kullanmak üzerine sevdiklerinize hediye olarak da alabilirsiniz. Aynı zamanda evinizde ağırlayacağınız yatılı misafirleriniz için de pamuklu ve terletmeyen kumaştan üretilen çarşaflar onların huzurla uyuyup uyanmalarına yardımcı olur.

Lastikli Çarşaf Kullanmanın Avantajları

Lastikli çarşaf, kullanımda sağladığı pek çok avantaj ile yaşamınızda pratiklik sağlar. Uyku ve dinlenme esnasında hareket etmenize bağlı olarak katlanmaması, kaymaması gibi özellikler rahat uyumanıza yardımcı olur. Yatağa lastikler sayesinde tutunan çarşafınızın düz bir şekilde kalmasına bağlı olarak kolay buruşmaması da bir diğer avantajlıdır. Böylece sabah uyandığınızda kırışık bir çarşaf görüntüsüyle karşılaşmazsınız. Sabah yatak düzeltirken de bozulmayan yapısı sebebiyle bu tip çarşaflar,  daha çabuk ve pratik bir şekilde yatağınızı toplamanıza katkı sağlar. Böylece hem fazla yorulmazsınız hem de zamandan tasarruf etmiş olursunuz.  Aynı durum çarşaf değiştirirken de size pratiklik kazandırır. Yatağın köşelerinden lastikler yardımıyla gerdirerek kısa sürede serebileceğiniz bu pratik ürünler sizi zahmetten kurtarır.

Lastikli Çarşaf Nasıl Katlanır?

 • Lastikli çarşaf, katlama sırasında her ne kadar zorluk çıkarıyor gibi gözükse de katlama yöntemleri sayesinde bu zorluğun önüne geçebilmek mümkün.
 • Öncelikle çarşafı iki köşe noktasından tutun ve birbirinin üzerine denk getirecek şekilde katlayın. Ardından düz olan kenar harici diğer kenarları içe doğru katlayın. Daha sonra istediğiniz gibi 1 ya da 2 kere katlayabilirsiniz.
 • Lastikli çarşaf katlama için, klasik yöntemin haricinde konmari tekniği olarak adlandırılan, çarşafı rulo haline getirerek katlamanız da mümkün. Çarşafı rulo haline getirmek için, iki defa uzunlamasına ikiye katlayarak çarşafın boyutunu uzun ve ince hale getirdikten sonra, çarşafın kısa kenarından başlayarak rulo yapın.
 • İnce uzun bir şekilde katlayıp saklayacağınız yere dik bir şekilde yerleştirdiğinizde, hem yerden tasarruf yapmış hem de çarşafı kolaylıkla katlamış olursunuz.

Lastikli Çarşaf Nasıl Ütülenir?

Lastikli çarşaflar kenar bölümlerindeki elastan özelliği sebebiyle, nasıl ütü yapabileceğiniz konusunda sizi düşündürebilir. Ancak bunun için kullanabileceğiniz pratik bir yöntemle lastik çarşaflarınızı kolaylıkla ütüleyebilirsiniz.

 • Her şeyden önce ilk dikkat etmeniz gereken, aldığınız ürünün kullanım talimatlarıdır. Bazı modeller dokusu gereği ütü gerektirmez. Yıkamadan sonra direkt yatağınıza geçirdiğinizde ütülemeden gergin bir görünüm sağlanır. Ütülemeniz gereken kumaşlarda ise orta ısıda lastik kısmının üzerine gelmeyecek şekilde ütü yapmaya dikkat etmelisiniz. Lastik bölümünün ısıya maruz kalması, lastiklerin fazla esnemesine ve çarşafın fonksiyonel özelliğini kaybetmesine neden olabilir.
 • Lastikli formda çarşafları ütülemenin en pratik yolu önce yatağa geçirmenizdir. Böylelikle gergin bir şekilde yatağa serili haldeyken orta ayar ısı ile çarşafınızı kolaylıkla ütüleyebilirsiniz. Lastik kısımları da altta kalacağı için bu bölümlere sıcaklık gelme riskini de ortadan kaldırmış olursunuz.
 • Ütü masasında ise çarşafınızı konmari tekniği şeklinde, rulo yapmak üzere uzunlamasına katladıktan sonra ütüleyebilir, bu şekilde kaldırabilirsiniz.

English Home lastikli çarşaf modelleri; her yatak ölçüsüne göre hazırlanmış ebatları, pamuklu dokuları, geniş renk ve desen seçenekleri yanında avantajlı fiyatlarla sizi bekliyor. Bunun yanı sıra  English Home seçkisinde yer alan pijama takımları, sabahlık ve terlik gibi ev içerisinde ve uyku esnasında rahatlığınıza yardımcı olacak giyim ürünlerine de göz atabilirsiniz. Oda kokusu, sabun, el kremi, parfüm gibi kişisel bakım ürünleri içerisinden oluşturacağınız setlerle ev ve uyku konforunuzu bir üst noktaya taşıyabilirsiniz.



FAVORİ ÜRÜN

Ürünü favori listenize eklediniz. Menüdeki kalbe tıklayarak tüm favori ürün listenizi görüntüleyebilirsiniz.