{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "ProductList" } }
1 ürün gösteriliyor
FİLTRELE
{ "actionField" : { "list": "halipelus-hali" }, "product": { "position": "1", "sku": "", "category": "Peluş Halı", "name": "Puffy Peluş Halı 120x180 Cm Bej", "product_id": "10032150", "price": "230.99", "brand": "", "variant": "Z00039", "dimension9": "000000010032150008", "dimension11": " | ", "dimension13": " |  | ", "dimension14": "10032150.", "dimension15": "000000010032150008", "dimension16": " 329.99 ", "dimension17": "indirimli" , "dimension18": "", "dimension30": "44416" } }
1 üründen 1 ürün gösteriliyor

Peluş Halı

Peluş halı modelleri, naylon gibi sentetiklerden veya tamamenyün gibi doğal malzemelerden yapılır. Şık görünümleri, rahatlıkları ile dikkatleri çeker. Tüm modellerin, kullanıldığı odanın dekorasyonuna uyum sağlayacak farklı renk çeşitleri mevcuttur. Genellikle tüm seçenekler tek renkli olacak şekilde tasarlanır. Bu durum da evinize sade ve zarif bir görünüm katar. Aynı zamanda renkler, liflerin içine nüfuz ettiği için herhangi bir solma, sararma gibi durumlar yaşanmaz. Ayrıca ürünlerin her birinin en önemli avantajı, çıplak ayakla üzerine basıldığı zaman verdiği rahatlık özelliğidir. Yüzeyleri pürüzsüz ve yumuşaktır. Bununla birlikte ürünler, alternatif birçok halı seçeneğine göre daha yoğun bir yüzeye sahiptir. Bu da hem uzun ömürlü kullanım sunar hem de bakımının kolay olmasını sağlar. Lifleri, yüzeyden tozu ve kiri uzaklaştıracak şekilde tasarlanır. Ürünlerin avantajları bunlarla da sınırlı değildir. Peluş halı liflerini oluştururken alternatiflerindan daha az enerji kullanıldığı için ürünler çevre dostudur.

Peluş Halı Nedir?

Pürüzsüz ve yumuşak bir dokuya sahip olan halı türüdür. Bu halıların kumaşında aşağıdaki malzemeler kullanılır.

 • Peluş halılar genellikle, canlı renkleri iyi şekilde tutan polyester malzemeler kullanılarak yapılır. Bu malzemeler çoğunlukla geri dönüştürülmüş olduğu için çevre dostudur. Ayrıca hipoalerjenik olduğu için çocuk odasında bile rahatlıkla kullanılabilir.
 • Polipropilen malzemeden yapılan seçenekler, güçlü ve dayanıklı liflerden oluşur. Yüzeyi yıpranmaya ve aşınmaya karşı son derece dayanıklıdır. Bu sebeple çocukların ve evcil hayvanların olduğu evlerin yanı sıra insan trafiğinin yoğun olduğu ofis ve işyerleri gibi mekânlar için de elverişlidir.
 • Peluş halı fiyatları arasında en ekonomik olan alternatif, naylon modellerdir. Bu ürünler, ekonomik olmasına rağmen uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Ayrıca leke tutmayan ve bakımı kolay olan özellikleriyle dikkatleri çeker.

Peluş post halı modelleri de mevcuttur. Bu modeller, doğal yün görünümü verilen sentetik elyaflardan elde edilir. Genellikle bu ürünler gerçek bir post formunda tasarlandığı için evin bir köşesini odak noktası haline getirmek için başka halı seçenekleri ile birlikte kullanılabilir. Örneğin, salonunuzda mobilyaların ön tarafında Peluş kadar yumuşak ve sağlam olan kadife halı modellerini kullanabilirsiniz. Post Peluş halı ile de bir sohbet veya dinlenme ve kitap okuma köşesi oluşturabilirsiniz.

Farklı Renk Seçenekleriyle Peluş Halı Modelleri

Siyah Peluş halı modelleri, tozları kamufle eden özellikleriyle kullanıcılarına avantaj sağlar. Bununla birlikte şık ve zarif bir dekorasyon oluşturmak için en iyi seçeneklerden birisidir. Özellikle dekorasyonda kullanılan zıt renkli mobilyalar ve aksesuarlarla sıra dışı bir görünümoluşturur. Aynı zamanda yatak odaları için ideal bir seçenektir. Çünkü bir dinlenme noktası olan yatak odasında nötr renklerden olan siyah, konforlu saatler geçirmenize katkı sağlar. Bununla birlikte antre ve koridorlarda da lüks bir görünüm sunar. Özellikle yatak odanızda halıların verdiği yumuşak hissi yakalamak için şönil halı seçeneklerine de göz atabilirsiniz. Leke göstermeyen renkler arasında yer aldığı için siyah seçeneklerini mutfağınızda da kullanabilirsiniz. Beyaz Peluş halı modelleri ise derinlik algısı oluşturarak salonunuzu daha geniş gösterir. Bunun yanı sıra koyu ve nötr renkli mobilyalarla uyumu yakalar. Bu uyum sebebiyle hâki, siyah ve gri koltuklara sahipseniz beyaz seçeneklerden birisini değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda pembe ve mavi gibi canlı renkler de beyaza uyum sağlar. Ayrıca beyaz da, tıpkı siyah gibi huzur veren ve dinlendiren renklerden birisi olduğu için yatak odasında kullanılabilir. Geceleri huzur veren bir renk olan beyaz, gündüzleri güneş ışığını iyi derecede yansıtır. Özellikle yatak odanızda beyaz mobilyalar kullanıyorsanız, beyaz halı sayesinde günün ilk ışıklarında odanız daha aydınlık hale gelir. Bu da güne daha enerjik başlamanıza katkı sağlar. Tüm bunların dışında salonunuzda ve odalarınızda canlılık katmak için pembe gibi soft ancak keyifli renklerdeki seçenekleri tercih edebilirsiniz.

Peluş Halı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Halı seçiminde öncelikle hangi odada kullanacağınızı değerlendirmelisiniz. Bu noktada odanın metrekare değerini de göz önüne almalısınız. Kullanacağınız alanın ölçülerine uygun modeli seçerek doğru tercih yapabilirsiniz.
 • Kalabalık evler için Peluş halı seçerken, naylon ve polipropilen seçeneklere göz atabilirsiniz. Bu seçeneklerin üst yüzeyinde kolaykolay ayak izleri oluşmaz ve kumaş yüzeyi yıpranmaz.
 • Çocukların ve evcil hayvanların olduğu alanlarda da naylon ve polipropilen iyi bir seçenektir. Bunun yanı sıra koyu renkli modeller seçerek, kirlilik ve leke gibi durumların önüne geçebilirsiniz.
 • Halıyı kullanacağınız oda ışık alıyorsa ışığı yansıtan renkleri tercih edebilirsiniz. Bu durum ürünün asıl renginin ortaya çıkmasına ve kullanılan yerin odak haline gelmesine yardımcı olur.

Peluş Halıların Temizliği Nasıl Olmalı?

Uzun yıllar kullanılması için öncelikle halınızı düzenli olarak temizleyebilirsiniz. Düzenli süpürme işlemi görünüm kadar, yüzeyin verdiği hissi de korur. Hafta sadece iki kez bu işlemi yapmanız yeterlidir. Ayrıca buürünlerin koruma işlemi için aşağıdaki adımları da izleyebilirsiniz.

 • Özellikle çocuk halısı için Peluş modellerden birisini seçtiyseniz içiniz rahat olabilir. Çünkü, bu ürünlerin tamamı dayanıklı olacak şekilde üretilir. Ancak, üzerine bir sıvı döküldüğü zaman bir kâğıt havlu kullanmanız, lif yapısının korunmasına katkı sağlar. Temizleme işlemi sırasında ovalamaktan kaçınarak lifli yapının formunu korumasına yardımcı olabilirsiniz.
 • Halınızın üzerinde eğer ağır eşyalar varsa zaman zaman nazik hareketlerle yerinde oynatarak yüzeyde çukurlar oluşmasını engelleyebilirsiniz.
 • Nadiren de olsa direkt olarak gelen yoğun güneş ışığı, yüzeydeki liflerin zarar görmesine ve sararmasına neden olabilir. Bu sebeple parlak görünümü korumak için odanızdaki tüllerin sürekli açık olmamasına özen gösterebilirsiniz. Dolaylı güneş ışığı, Peluş halı çeşitleri için zarar değildir.
 • Temizlik işleminde ağır kimyasalları kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Yumuşak halı şampuanlarıyla temizlikte herhangi bir sorun yaşanmaz. Ancak, küçük bir alanda temizlik için kullanacağınız ürünü test ederek sonuçları gözlemleyebilirsiniz.

Tüm avantajları ve kolay bakım yöntemleri sebebiyle Peluş halı modelleri, eviniz için en iyi seçenekler arasında yer alır. Eşit şekilde kesilmiş pürüzsüz ve yumuşak yüzeyi kullanım konforu sağlar. Evinizin dekorasyonuna göre seçebileceğiniz farklı boyutlar ve tasarımlardaki modeli englishhome.com’da bulabilirsiniz. Beğendiğiniz ürünü sepetinize ekleyerek hemen satın alabilirsiniz.

{ "productList": { "type": "Product List Viewed", "data": { "currency": "TRY", "products": [ { "product_id": "10032150", "position": 1, "sku": "000000010032150008", "category": "Peluş Halı", "name": "Puffy Peluş Halı 120x180 Cm Bej", "price": "230.99", "variant": "Z00039", "brand": "EnglishHome", "dimension11": "", "dimension13": " | ", "dimension14": "10032150", "dimension15": "000000010032150008", "dimension16": "329.99", "dimension17": "indirimli" , "dimension18": "Z00444", "dimension30": "44416", "dimension31": "" } ] } } }
FAVORİ ÜRÜN

Ürünü favori listenize eklediniz. Menüdeki kalbe tıklayarak tüm favori ürün listenizi görüntüleyebilirsiniz.