Kar Küresi

Kar Küresi Modelleri

Kar küresi, dekorasyon ve hediyelik eşya olarak en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Farklı modelleri ve boyut çeşitleriyle birlikte oldukça geniş bir seçenek yelpazesine de sahiptir. Sevimli tasarımları ile özel günlerinizde hediye almak için uygun bir alternatiftir. Özellikle sevgililer günü gibi romantik günlerde, çiftler tarafından oldukça tercih edilir. Hem sade olarak alınabilir, hem de özel olarak hazırlanan kutuların içerisinde unutulmaz bir parça olabilir.

 

Birbirinden farklı çeşitleri bulunan kar küreleri, beyaz kar görselleriyle birlikte her tarzdaki dekorasyona uyum sağlayabilir. Kürelerin içerisinde yer alan figürler, oldukça geniş bir alternatife sahiptir. Ayrıca bazı kar küreleri müzikli de olabilmektedir. Böylelikle hem kar küresi hem de müzik kutusu olarak kullanılabilir. Çocuklarınız için de oldukça değerli bir hediye seçeneği olarak kar küresini tercih edebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra hediye dışında kendi dekorasyonunuz için de kar küreleri kullanışlı bir alternatif olabilir. Oldukça şık ve göz alıcı olan kar küreleri; odanızın ve evinizin her bir köşesine rahat bir şekilde uyum sağlayabilir. Kar küresini, kendinize küçük bir armağan olarak alabilir ve evinizin dekorasyonunuza tatlı bir dokunuş yapabilirsiniz.

 

Kar küresi modelleri, desenlerine ve tasarımlarına birbirlerinden ayrılmaktadır;

 

●  Öncelikli olarak yılbaşı kar küreleri; içerisinde bulunan kar taneciklerine en çok yakışan konseptlerden biridir. Yılbaşını anımsatan figürlerin kullanıldığı kar küresi; soğuk kış günlerini ısıtan şık ayrıntılar arasında yer alır. Genellikle kar küresi içerisinde; Noel Baba, yılbaşı ağaçları, çatısı kar tutmuş evler, yılbaşı kurabiyeleri, yeşil ve kırmızı desenli çoraplar gibi sevimli figürler kullanılır.

 

 

●  Hayvan figürlerinin hakim olduğu kar küreleri ise çocukların vazgeçilmezleri arasında yerini alır. Hayvan figürleri, hem kürenin içerisinde hem de dışarısında bulunur. Sevimli hayvan figürlerinin, beyaz kar taneciklerle birlikte uyumları oldukça fazladır.

 

 

●  Müzikli kar küresi, müzik kutusunu anımsatan bir tasarıma sahiptir. Kar taneciklerinin zarif süzülüşüne eşlik eden müziklerle birlikte sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. En unutulmaz hediyeler arasında yer alan kar küreleri, müzik seçeneğiyle daha da etkileyici bir hale gelebilir.

 

 

●  Romantik temaya sahip kar küreleri ise çiftlerin özel günlerde en çok tercih ettiği hediye seçeneklerinden biridir. Kar küreleri genel olarak da romantik bir ambiyansa sahiptir. Fakat özel konseptli tasarımları ile birlikte tamamıyla çiftlere hitap etmektedir. Yıl dönümleri ve sevgililer günü gibi günlerde tercih edilen kar kürelerinde; kırmızı ve kalp ağırlıklı bir tasarım bulunur. Genellikle kar kürelerinin içinde, romantik bir anı yansıtan küçük çift bibloları yer alır.

 

 

●  Bazı kar kürelerinde, genel olarak hediyeyi çağrıştırdığı için hediye paketi konsepti de görülmektedir. Küçük hediye paketlerinden oluşan kar küresi, samimi bir hediyenin temsili olarak kendini belli etmektedir.

 

 

●  Tatlı temasına sahip olan kar küreleri; genellikle yaş pastası ve cupcake gibi figürlere sahiptir. Bu temayla birlikte doğum günü hediyesi olarak tercih edilebilir. Bazı yaş günü temasına uygun olan kar küresi modellerinde ise yaş günü mumları gibi alternatif aksesuar seçenekleri de bulunmaktadır.

 

 

●  Doğa konsepti bulunan kar küreleri; doğayla iç içe olmayı seven kişiler için oldukça ideal bir hediye seçeneğidir. Yaprak ve ağaç gibi figürlerin bulunduğu kar küreleri; kar tanecikleriyle birlikte doğada güzel bir kış gününü anımsatabilir.

 

 

Kar Küresi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

 

Kar küresi modelleri, oldukça fazla alternatife sahiptir. Bu sebeple seçim yaparken de zorlanma ihtimali oldukça yüksektir. Kar küresi seçerken dikkat etmeniz gereken unsurları göz önüne aldığınızda, daha kolay seçim yapma fırsatı elde edebilirsiniz. Kar küresi seçimi yaparken;

 

 

●  Öncelikli olarak hediye alacağınız kişinin tarzına ve zevkine öncelik vermeniz gerekir. Hediyenizi aldıktan sonra odasına veya evinin farklı bir köşesine koyacağı için, kişinin kendi zevkine göre hareket edilmesi oldukça önemlidir. Örneğin doğa temasından hoşlanıyorsa ağaç veya farklı bir doğa figürüne sahip olan bir kar küresi tercih edebilirsiniz. Ya da daha romantik parçalardan hoşlanıyorsa, kalp figürlerinin yer aldığı bir kar küresini seçebilirsiniz.

 

 

●  Kar küresi genel olarak cam materyalden üretildiği için kalitesine de dikkat edilmesi gerekmektedir. Bir kar küresi seçerken, almak istediğiniz ürünün öncelikle, cam dayanıklılığını kontrol edebilirsiniz.

 

 

●  Belirlediğiniz bir konsept var ise, bu konsepte göre temalı kar küreleri arasından tercih yapabilirsiniz. Eğer sevdiklerinize Yılbaşı hediyesi almak istiyorsanız; yeni yıl temalı bir kar küresi tercih edebilirsiniz. Ya da sevgililer günü için bir tercih yapacaksanız; romantik temaya sahip kar küreleri sizin için en iyi seçenek olabilir.

 

 

●  Kar küresi alırken, sizin için sunduğu diğer alternatifleri de göz önünde bulundurmalısınız. Bazı kar küreleri müzik ve renkli ışık özelliğine sahip olabilmektedir. Sevdiklerinize hediye alırken, onları mutlu edecek küçük ayrıntılara da dikkat edebilir ve hediyenizi daha da unutulmaz bir hale getirebilirsiniz.

 

 

Kar Küresi Boyutları Nasıldır?

 

 

Kar küreleri, kendi içerisinde belirli boyutlara ayrılmaktadır. Büyük kar küresi çeşitlerinden, küçük modellerine kadar birçok seçenek bulunmaktadır. Kar küreleri, genellikle dekoratif bir aksesuar olarak kullanılır. Bu sebeple kullanacağınız alanın genişliğine göre kar küresi seçimi yapabilirsiniz. Eğer salonunuzda veya yatak odanızda kullanmak istiyorsanız daha büyük modelleri tercih edebilirsiniz. Ama çalışma veya makyaj masanızın üzeri gibi alanlarda kullanmak istiyorsanız orta boyutlardaki modelleri tercih edebilirsiniz. Eğer bir hediye kutusu hazırlıyor ve içerisine kar küresi eklemek istiyorsanız da, en küçük modellerdeki kar kürelerini satın alabilirsiniz.

 

 

Kar kürelerinin boyutlarına ayrıntılı olarak baktığımızda, karşımıza birçok seçenek çıkmaktadır. Küçükten büyüğe doğru sıralandığında ise kar kürelerinin boyutları; 9x7, 12x8, 15x11, 15x8, 15x10 ve 15x11 şeklindedir. Kullanacağınız alana ve dilediğiniz şekle göre kar küresi boyutları arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

 

 

Kar Küresi Nasıl Temizlenir?

 

 

Kar küreleri şekilleri itibari ile oldukça kolay temizlenebilen dekoratif eşyalar arasında yer alır. Yuvarlak cam yüzeyi ve alt tabanı ile birlikte toz alma işlemi sırasında hızlı bir şekilde temizlenebilir. Kuru veya nemli bez yardımıyla kar küresinin yüzeyini temizleyebilir ve parlatabilirsiniz. Eğer kar küresinin iç kısmını temizlemek istiyorsanız; alt kısmında giriş alanının bulunmasına dikkat edilmesi gerekir. Eğer giriş fişi yoksa kar küresinin iç kısmı temizlenemez. Eğer var ise, giriş kısmından içerisindeki su boşaltılıp, yenilenebilir. Fakat bu işlemden sonra su içerisinde yer alan küçük aksesuarlar ve parıltılar kaybolabilir. Tüm bunlar göz önüne alınarak temizleme işlemi yapılmalıdır.

 

 

Kar Küresi Fiyatları Ne Kadar?

 

 

Kar küresi fiyatları; farklı model seçeneklerine göre değişebilir. Bu model seçenekleri de boyutları, desenleri, içerisinde kullanılan materyaller ve müzikli/ışıklı olması gibi ek olanakları içerir. Kar küresi fiyatları; boyutlarının büyümesine göre artışa uğrayabilir. Ya da içerisinde fazla aksesuar olanağı bulunan kar küreleri de, diğer seçeneklerine göre fiyatları artabilir. Müzik ve ışık gibi özelliklere sahip olan kar kürelerinin fiyat aralığı daha yüksek olabilir. Sevdiğiniz kar küresini uygun fiyat seçenekleriyle satın almak için; English Home kampanyaları ve indirimlerini takip edebilirsiniz. Yılbaşı ve sevgililer günü gibi özel günlerde oluşan indirimleri takip edebilir; sevdikleriniz güzel bir hediye alma fırsatını yakalayabilirsiniz.

 

 
 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR