₺1.099,99 KDV Dahil
₺2.199,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Yeni Ürün
İndirim %60
0.40
₺1.099,99 KDV Dahil
₺2.199,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Yeni Ürün
İndirim %60
0.40

Bebek Battaniye

Bebek Battaniye

Evinize yeni bir üye geleceğini öğrendiğiniz an, mutlulukla hazırlık yapılmaya başlanır. Gerekli eksik ürünler konusunda alışveriş listeleri hazırlanır ve bu konuda hummalı bir araştırma başlar. Tabii ki bebekler için her şeyin en güzeli istenir ve her bir eşyasında doğal olan aranır. Kullanılacak tüm ürünler için ayrı bir hassasiyet ve inceleme gerekir. Çünkü bebeklerin cildi son derece hassastır ve dış etkilere karşı kendilerini koruyacak bağışıklık sistemleri henüz gelişmemiştir.

Gününün çoğunu uykuda geçiren bebekler için sağlıklı ve konforlu bir uyku, büyüyebilmenin ve uyku sonrası geçirilecek zamanda dinç olmanın temel anahtarıdır. Bu nedenle bebeğin yattığı yatak, odasının sıcaklığı, kullandığı kıyafetler ve diğer bebek odası tekstil ürünleri son derece önemlidir. Tekstil ürünlerinin başında ise kullanılacak bebek battaniye çeşitleri önem taşır. Uyku zamanlarının vazgeçilmez parçalarından biri olan bebek battaniyeleri, bebeği her türlü dış etkiden korurken vücut sıcaklığını da kontrol altında tutarak hava şartlarına uyum sağlamasına yardım eder. Bu sebeple bebeklerin kaliteli ve konforlu bir uyku uyumaları için en sağlıklı, doğal ve kullanışlı olan modelin seçilmesi gerekir.

 

 
 

 

Bebek Battaniye Ölçüsü Ne Olmalı?

Bebek battaniye çeşitleri genellikle kare şekilde üretilir. Uyku zamanları dışında bebeği sarmak ve kundaklamak için de kullanılan battaniyeler konusunda en pratik şekil kare formudur. Yeni doğan bebeklerde en küçük battaniye boyutu 75 x 75 cm olarak belirlenir. Bebek biraz daha büyümeye başladığında, bebek battaniye ölçüleri için ideal ebat sayılan 90 x 90 cm kullanılmaya başlanır. Bazı bebek battaniyeleri dikdörtgen şekilde de tercih edilebilir. Bu durumda eni 75 cm, boyu ise 85 ile 95 cm arasında olabilir. Kimi battaniye modelleri pusette ya da bebek arabalarında da kullanıldığı için, tüm dış etkilerden korumak adına daha büyük boyutlarda da tercih edilebilir. Bu tür kullanımlarda genellikle 100 x 120 cm ya da 120 x 120 cm ölçülerindeki battaniye modelleri ideal olur.

 

 
 

 

Bebek Battaniye Kumaşı Nasıl Olmalı?

Bebeklerin ciltlerinin yetişkinlere göre ne kadar hassas olduğu herkes tarafından bilinen yadsınamaz bir gerçektir. Bu sebeple bebeğe giydirilen kazak, hırka, zıbın gibi giysilerin yanı sıra uyku esnasında sürekli kullanılan bebek battaniyesi de cildine zarar vermeyecek olan doğal malzemelerden üretilmelidir. Pek çok ebeveyn, bir battaniyenin ne kadar zarar verebileceği konusunda şüphe ile yaklaşır. Ancak bilinen genel geçer bilgiye göre, insan vücudu giyilen ürünlerin içerisindeki maddelerin pek çoğunu emme yeteneğine sahiptir. Bebek ciltleri çok daha hassas olduğu için, bu emilimin gerçekleşmesi için çok daha uygun zemin mevcuttur.

Uzmanlar tarafından sıklıkla verilen tavsiyelere göre, bebek ürünlerinde en azından ilk 3 yıl boyunca organik ürünlerin kullanılması gereklidir. Kullanılan giysilerin yanı sıra uyku esnasında bebeğin ağzına ve burnuna değen bu tür tekstil ürünler, yine tamamen doğal ve organik olmak zorundadır. Bu nedenle hazır bebek battaniye modelleri incelenirken üretici ve satıcı firmanın sahip olduğu kalite standartlarına dikkat edilmelidir. Bu tür kalite standartları, ilgili üründe antialerjik ve antibakteriyel oluşumların yer almadığını, insan ekolojisi açısından gereken tüm şartların yerine getirildiğini gösterir. Ayrıca battaniye üretiminde alerjik reaksiyonlara yol açmayan ve kanserojen maddeler içermeyen kumaş türlerinin de kullanılması gerekir.

Bebek battaniyesi konusunda en sağlıklı kumaş, tamamen pamuk içeren kumaşlardır. Doğal yapısı sayesinde pamuğun hava geçirgenliği sağlayan bir özelliği vardır. Böylece sadece bebek battaniyesi konusunda değil, bebek yastık kılıfı ya da bebek yorgan gibi tekstil ürünlerin de pamuğun doğal özelliğinden faydalanılarak bebeğe konforlu ve lüks bir uyku ortamının sağlanması gerekir. Ayrıca pek çok battaniye modelinde pamuğun yanı sıra yine antialerjik bir madde olan akrilik de kullanıldığı görülür.

 

 
 

 

Bebek Battaniyesi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek battaniye modelleri seçilirken gerçekten ince eleyip sık dokumak gerekir. Bebeğin uyku kalitesini etkilememek için seçim sırasında şu hususlara dikkat edilir:

  • Bebek battaniyesi seçilirken kullanılacak mevsim ve hava koşulları dikkate alınmalıdır. Kışın pamuklu kumaşa sahip ya da sıkı dokunmuş yün veya örgü battaniyeler tercih edilirken yazın sıcak günlerinde penye battaniye kullanılabilir. Mevcut ortam şartlarına göre bebeğin vücut ısısını koruyacak, terletmeyecek, nem kontrolü ile cildin hava almasını sağlayacak olan modellerden biri seçilmelidir.
  • Bebeğin konforlu şekilde uyuyabilmesi ve nispeten refleks hareketlerini daha rahat gerçekleştirebilmesi için, battaniye üretiminde kullanılan malzemenin hafif ve yumuşak olmasına özen gösterilmesi gerekir.
  • Yaz aylarında dışarı çıkarken bebek arabasında ya da pusette kullanmak için yedek bir penye battaniye olmalıdır. Ani esen bir rüzgâr anında, terli olması muhtemel olan bebeğiniz için hafif bir penye battaniye kullanmanız gerekebilir. Bu tür battaniyeler oldukça hafif oldukları için bebeğinizi terletmez. Uyuduğunda üzerine serebilir ya da havada dolaşan zararlılara karşı pusetinin üzerini örtebilirsiniz.
  • Bebek battaniyeleri seçiminde kullanılacak tarz da seçim açısından önemlidir. Örneğin, kundak yapmak için kullanılan bebek battaniyelerinde başlık yer alır ve boyutları nispeten daha büyüktür. Sıcak günlerde terletmeyecek bir kumaş seçeneği olan müslin örtüler, hem uyku esnasında hem de kundak yaparken rahatlıkla kullanılabilir.

Siz de bebeğiniz için en doğalını ve en kalitelisini istiyorsanız, English Home'a göz atabilirsiniz. Pamuğun doğallığı ile işlenen bebek battaniyeleri, kız ve erkek bebekler için renk ve desen seçenekleri ile sunuluyor. Minik bebeğiniz için en doğalını ve sağlıklısını isterken sevdiklerinize de hediye edebileceğiniz diğer ürün seçenekleri sizi bekliyor. Üstelik bütçenize dost bebek battaniye fiyatları yanında bebeğinizin yatağını dekora ederken kullanacağınız diğer bebek nevresim takımı, çarşaf, bebek yastık kılıfı ya da yorgan gibi ürünleri de sepetinize ekleyebilir, güvenle satın alabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR