ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR
"

Yastık ve Yorgan Takımları

"

Doğru yastık ve yorgan seçimi, uyku döngüsünün konforlu geçmesine yardımcı olur. Ayrıca yastık; baş, boyun, omuz, kalça ve omurganın desteklenmesinde büyük role sahiptir. Bu sebeple kendinize uygun bir yastık seçtiğinizde eklem ağrılarınızın hafiflediğini ve günü daha enerjik geçirdiğinizi fark edersiniz. Uykuya daldığınız anda vücut ısısı düşer. Yorgan modelleri de gece boyu sizi sıcak tutar. Aynı zamanda tıpkı yastıklar gibi farklı dolgu destekleriyle vücudunuzu dengede tutmanıza yardımcı olur. Yastık ve yorgan takımı modelleri, sizlere tüm bu faydaları bir arada sunar. Takımların içinde ihtiyacınıza göre seçebileceğiniz farklı boyutlar, dolgu ve kumaş türleri mevcuttur. Bunların yanı sıra renkli tasarımlardan hoşlananlar için standart seçeneklerle birlikte pembe gibi canlı renklerde ürün çeşitleri de bulunur. Tüm bu ürünler arasından kendinize en uygun olanı rahatlıkla seçebilir ve uyku kalitenizi artırarak günü daha enerjik geçirebilirsiniz.

Yastık ve Yorgan Takımı Modelleri Nelerdir?

 • Tek kişilik yastık ve yorgan takımı, aynı dolgu maddesine sahip olan bir yastık ve bir yorgandan oluşur. Tek kişilik yataklarda kullanılacak ürünlerde farklı seçenekler yer alsa da en fazla tercih edilen 140 x 210 cm olan ürünlerdir.
 • Eğer bebeğiniz için bir ürün seçeceksiniz 90 x 120 cm olacak şekilde üretilen yorgan modellerini tercih edebilirsiniz.
 • Çift kişilik yastık ve yorgan takımı, bir adet çift kişilik yorgan ve aynı dolguya sahip olan iki adet yastıktan oluşur. Bu ürünlerden birini satın almadan önce yatağınızın boyutunu belirleyebilir ve konfor için yatak boyutundan daha geniş ürünleri inceleyebilirsiniz.
 • Çift kişilik ürünlerde en çok tercih edilen standart boyutlar 195 x 210 cm yorgan sunan modellerdir. Bunlar için ideal yatak ölçüsü 140 x 190 cm’dir.
 • 200 x 200 cm olan ürünler, Super King olarak geçer. Bunlar 150 x 190 cm civarında olan yataklar için uygundur.
 • King Size olarak bilinen modeller, 180 x 200 cm boyutlarına sahiptir. Bunlar standart yataklardan geniş olan 160 x 190 ölçülere sahip tüm yataklara uygundur.

Yastık ve Yorgan Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yastık ve yorgan seti modelleri yumuşaklık için kuş tüyü, yün, pamuk ve sentetik dolgu maddeleri ile üretilir. Her modelin farklı özelliği mevcuttur. Aşağıdaki özellikleri inceleyerek kendiniz için en iyi ürünü rahatlıkla bulabilirsiniz:

 • Kuş tüyü dolgudan üretilen ürünler esnek ve kabarıktır. Kabarıklık ve esnek yastıklar, gece boyu başınızın rahat etmesini sağlar. Kuş tüyü dolgu, yorgan modellerinin de yalıtkanlık özelliğini yükseltir. Vücut ısısının sabit kalması için sıcak hava yorganın altına hapsedilir. Aynı zamanda kuş tüyü seçenekler, uyku sırasında vücudunuzun şeklini alarak konforlu kullanım sunar.
 • Doğal liflerden oluşan yün, yenilenebilir bir elyaftır. Yünden oluşan ürünler, özelliklerini kaybetmeden uzun süre kullanılabilir. Yün yorgan vücudunuzun nefes almasını sağlarken sıcaklığı da dengeler. Bilinenin aksine aşırı sıcak hissettirmez ve uyku döngüsü için optimum iklim oluşturur.
 • Mikrofiber malzeme, sentetik yastık ve yorgan modelleri için kullanılır. Ekstra yumuşaklık için en iyi lifler harmanlanarak üretilir. Bu ürünler özellikle alerjik ve hassas bünyeye sahip kullanıcılar için uygundur. Sık sık yıkanabilir ve pratik bir kullanım sunar. Ayrıca bebekler için üretilen tek kişilik yorgan seçenekleri içerisinde en sık mikrofiber sentetik dolgu tercih edilir.
 • Sentetik polyesterden üretilen ürünler de son derece kullanışlıdır. Özellikle geceleri çok üşüyorsanız ve alerjik bir bünyeye sahipseniz bu modeller hem sıcaklık ve yumuşaklık sağlar hem de kuş tüyü hissi verir. Makinede yıkanabilir özelliğe sahip yastık ve yorgan çeşitleri arıyorsanız da bu modelleri tercih edebilirsiniz.
 • Pamuklu ürünler nefes alabilir bir yapıya sahiptir ve sentetik elyaflara göre daha serin tutar. Bu da pamuklu ürünleri yaz mevsiminde kullanılabilen bir seçenek haline getirir. Yazın da yorgan kullanmayı tercih ediyorsanız pamuklu ürünlere mutlaka göz atmalısınız.
 • Çoğu pamuklu yastık ve yorgan takımı makinede yıkanabilir. Bu sebeple bebekleriniz için seçeceğiniz modellerde de pamuklu olan ürünleri değerlendirmeye alabilirsiniz.
 • Ağır yorgan ve yastıkları sevmiyorsanız bambu dolgulu seçeneklere göz atmalısınız. Doğal liflerden üretilen bu seçenekler de hafif olmalarının yanı sıra kolay temizlenebilmesi ile avantaj sunar. Çamaşır makinesinde 30 derecede yıkanabilir. Ayrıca bambu yastık ve yorgan modelleri, çevre dostu nitelikleriyle de ön plana çıkar. Toz akarlarına karşı dirençli oldukları için uzun ömürlüdür ve uyku kalitesini artırır.

Yastık ve Yorganların Bakımı Nasıl Yapılır?

Kuş tüyü ürünler, özellikle soğuk aylarda kullanılmadan önce düzenli olarak havalandırılmalıdır. Havalandırma işlemi bu ürünlerin ömrünü uzatır. Yün yorgan ve yastık modellerinin bakımları ise ürün modeline göre farklılık gösterir. Ancak modellerin her biri düzenli olarak havalandırılırsa güneş ışınları akarların yok olmasını sağlar. Sentetik ürünler için de en iyi bakım seçeneği çamaşır makinesinde yıkamaktır. Bunlar kuru temizlemeye uygun ürünler değildir. Zaman zaman sentetik yorgan ve yastığı çırpmak ve silkelemek ürünlerin formunun korunmasına yardımcı olur. Pamuklu setler ise ürün özelliklerine bağlı olarak kuru temizlemeye verilebilir, makinede ya da elde yıkanabilir. Ancak pamuklu yorganın katlanarak makineye yerleştirilmesi ürünün formunu koruması için fayda sağlar. Bambular da tıpkı pamuklular gibi birden fazla temizleme türüne uygundur. Tüm ürünlerde en uygun bakım seçeneğini öğrenmek için yıkama talimatlarına mutlaka bakmak gerekir. Yastık ve yorgan takımı fiyatları, ürünlerin boyutuna ve kullanılan dolgu türüne göre farklılık gösterir. Sentetik ürünler, doğal liflerden üretilen alternatiflerine göre biraz daha ekonomik olabilir. Siz de bütçenize en uygun olan, kaliteli ve şık modelleri English Home’da bulabilir, dilediğiniz yastık ve yorganları hemen sepetinize ekleyebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR