{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "ProductList" } }
DAHA FAZLA ÜRÜN GÖR
158 üründen 48 ürün gösteriliyor

Yatak Örtüsü

Yatak örtüleri, yatak odalarının görünümünü tamamlayan, şık ve temiz bir görünüm kazandıran ürünler arasında yer alır. Farklı renkler ve değişik desenler ile görsel zenginliği artırılmış yatak örtüleri, yatak odalarına estetik katar. Yatak odası mobilyaları ile uyumlu yatak örtüleri, yatak odalarına ferah bir görünüm kazandırır. Toplanmaları, katlanmaları, değiştirilmeleri kolay olan örtüler, sağladıkları konfor kadar işlevsellikleri ile de dikkat çeker. Yatak örtüsü kullanımı yatak çarşafı, yorgan ve yastıkların çabuk kirlenmesini önler.        


Yatak Örtüsü Modelleri

Ölçü, kalınlık, malzeme türü, renk, desen gibi ayırt edici özellikler, yatak örtüsü modelleri arasında seçim yapmayı kolaylaştırır. Yatak örtüleri, birbirinden farklı ve değişik ölçülerdeki yatakları kaplayacak şekilde çeşitli ölçülere sahiptir. Küçük yatak modelleri için tek kişilik yatak örtüsü çeşitleri tercih edilebilir. Daha büyük ölçülere sahip yataklar ve ebeveyn yatak odalarında kullanmak için çift kişilik yatak örtüsü alternatifleri kullanılabilir. Ölçüleri standartların üzerinde olan yataklar için ise battal boy yatak örtüsü modelleri seçilebilir. Yatak örtüleri, ölçüleri dışında üretildikleri malzemeler ile de kategorize edilebilir. Yün, keten ve pamuk gibi bilindik ham maddeler kullanılarak üretilen örtüler, farklı kumaş tercihi imkânı sunar. Değişik renk ve desenlerde üretilen modern yatak örtüsü çeşitleri, her zevke uygun bir seçenek sunmalarının yanında yatak odalarına modern ve şık bir görünüm kazandırır.      


Yatak Örtüsü Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Yatak örtüsü boyutları, satın alma sürecinde dikkat edilmesi gereken en önemli konudur. Yatağı tam kapatmayan veya yerlerde fazlalık oluşturacak kadar sarkmış bir örtü hem kullanımı zor bir hâle getirir hem de estetiği bozar. Etek kısımları yere değecek boyutlardaki yatak örtüleri ideal boyutlarda kabul edilebilir. Yatak örtüsü seçiminde örtünün odanın dekorasyon özelliklerine ve rengine sağlayacağı uyum azami dikkat edilmesi gereken hususların başında yer alır. Yanlış renk ve desene sahip örtüler görünüm üzerinde olumsuz etkiler bırakabilir. Yatak örtülerinin uzun ömürlü olmaları isteniyorsa sağlam bir kumaştan üretilmiş olanların tercih edilmeleri gerekir. Bunun yanında kumaşın kolay temizlenebilir ve kolay ütülenebilir olması da uzun yıllar rahat bir kullanım elde edilmesinde etkili olacaktır. Yatak örtüsü gibi geniş hacimli kumaşların yıkanmaları kolay değildir. Bu yüzden, basit kirlenme ve lekelenme gibi durumlarda silinebilir kumaşlardan üretilmiş modeller kullanım kolaylığı sağlayacaktır. Yatak örtülerinin yatakların üzerinden kaymasını önlemek adına kaygan olmayan kumaş malzemeler ile üretilmiş modeller tercih edilebilir.      


Çeyizlik Yatak Örtüsü Modelleri

Çeyizlik yatak örtüsü, evlenecek çiftlerin yatak odaları için önemlidir. Çift kişilik yatak örtüsü modelleri arasında yer alan çeyizlik modeller, diğer yatak odası eşyaları ile renk ve desen uyumu sağlayacak şekilde seçilir. Gelin çeyizi içerisinde yer alan yatak örtüsü çeşitleri, gelin evinin ziyareti esnasında hediye olarak da götürülebilir. Bu şekilde götürülen yatak örtüleri hem değerli ve kalıcı bir hediye olur hem de yatak odasında yeni ve alternatif bir yatak örtüsü kullanabilme imkânı yaratır. Siz de English Home ayrıcalığı ve uygun gelin yatak örtüsü fiyatları ile satışa sunulan çeyizlik yatak örtüleri arasında seçim yapabilir, hediyeniz ile fark yaratabilirsiniz.          


İhtiyaca Uygun Yatak Örtüsü Seçimi

Yatak örtüleri, belirli yatak ölçüsü standartlarına uygun olacak ölçülerde üretilir. Tek kişilik yataklar için 150x230 cm ve 160x240 cm ebatları en çok tercih edilen ölçüler arasındadır. Çift kişilik yatakların doğru şekilde örtülebilmesini sağlayan modellerin popüler ölçüleri ise 200x220 cm, 230x250 cm ve 240x260 cm arasında yer alır. Tüm bu ölçüler örtünün yatağın tümünü kapattıktan sonra eteklerin yer ile doğru seviyede temas ettiği ölçüler olarak kabul görür. Bu ölçüler, standart dışı yatak, özel yapım yatak, standart dışı çocuk yatakları, çekyat, kanepe gibi mobilyalar üzerinde de rahatlıkla kullanılabilir.    


Rengârenk Çocuk Yatak Örtüsü Modelleri

Çocuk ve genç odalarında kullanılacak yatak örtülerini, cinsiyete, çocukların sevdiği renklere ve desenlere uygun olarak seçmek önemlidir. Çocukların tercihleri dikkat alınarak yapılan seçimler, onun yatak örtüsünü benimseyerek ve severek kullanmasına yardımcı olabilir. Belirli bir yaş grubuna kadar, sevdikleri çizgi film veya oyun karakterlerinin resimlerinin bulunduğu çocuk yatak örtüsü çeşitleri tercih edilebilir. Kız çocuklar için genellikle pembe renk ağırlıklı, pamuklu çocuk veya genç kız yatak örtüsü, erkekler için ise araba desenli yatak örtüleri veya futbol desenli yatak örtü çeşitleri tercih edilir. Özellikle erkek çocukları arasında futbol takımı logolu yatak örtülerinin kullanımı son derece yaygındır.   


Dekoratif Yatak Örtüsü Seçimi

Evlerinde şık görünüm ve görsel zenginlik arayanlar için yatak odasının genel görünümü de önemli bir yer tutar. Bu kapsamda yatak odası mobilyası, yatak ve yatak örtüsünün de uyumlu olması tercih edilir. Yatak örtüsü çeşitleri yatak odasının genel renk konseptine uygun tercih edilebilir. Örneğin mor rengin hâkim olduğu yatak odaları için mor yatak odası modelleri arasından, yeşil renk hâkimiyeti olan odalar için yeşil yatak odası modelleri tercih edilebilir. Bu tür tercihlerin dışında birbirini tamamlayan, farklı olmalarına rağmen kullanıldıkları ortamı görsel anlamda değiştiren renk kombinasyonlarına sahip örtüler de değişik alternatifler oluşturabilir. Beyaz yatak örtüsü modelleri ise temizlik konusunda titiz davranmayı sevenlerin öncelikli tercihleri arasındadır.         


Siz de tüm eviniz gibi yatak odanızın da şık ve ferah olmasını istiyorsanız, yatak odası renginize ve yatak odası mobilyalarınıza uygun bir yatak örtüsü seçebilirsiniz. English Home sayesinde kaliteli ve rengârenk yatak örtüsü modelleri ve fiyatları ile buluşabilir, yatak odanızda elde etmek istediğiniz ferah ortamı elde edebilirsiniz. Kaliteli ve uygun fiyatlı yatak örtüsü modelleri yanında en ucuz yatak örtüsü modellerini de English Home yatak örtüsü sayfaları arasında kolayca bulabilirsiniz.




FAVORİ ÜRÜN

Ürünü favori listenize eklediniz. Menüdeki kalbe tıklayarak tüm favori ürün listenizi görüntüleyebilirsiniz.