{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "ProductList" } }
77 ürün gösteriliyor
FİLTRELE
DAHA FAZLA ÜRÜN GÖR
77 üründen 48 ürün gösteriliyor

Tek Kişilik Battaniye

Özellikle kış aylarında hem gece yatarken hem de televizyon karşısında otururken ısınmak için en sık kullanılan ev tekstili ürünlerinden olan battaniyeler, farklı modelleri, desenleri, ölçüleri ve tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Her evin en temel ihtiyaçları arasında yer alan bu ürünler arasından tercih yaparken kullanım alanlarına ve ebatlarına özellikle dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca ürünlerin hangi mevsimde ağırlıklı olarak kullanılacağı da kumaş vb. tercihlerde çok önemli bir detay halini alıyor. Çocuk odası için satın alınacak olan tek kişilik battaniye ürünlerinin sağlıklı kumaşlardan üretilmiş ve antialerjik yapıda olmasına özen göstermenin yararı bulunuyor. Tek kişilik battaniye fiyatları da ürünün kumaşına, dokuma türüne, ebadına ve desenine göre değişkenlik gösterebiliyor.Battaniye Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Kaliteli bir uyku çekmek için ortam ve vücut sıcaklığının da ideal seviyede olması gerekliliğinden dolayı, battaniye seçiminde sıcaklığı kusursuz şekilde ayarlayabilecek ürünlere yönelmek gerekiyor. Her bir battaniye çeşidi farklı sıcaklık seviyesi sunduğu için kış aylarında kullanacağınız battaniyeleri ısıyı mümkün olduğunca koruyabilen ürünlerden seçmeye özen göstermelisiniz. Aynı şekilde yaz aylarında kullanacağınız battaniyelerin de sizi boğmayacak yapıda ürünler olması gerekir. 
  • Battaniye satın alırken battaniyenin üretim materyalini, desenini, boyunu ve tasarımını da iyice incelemelisiniz. Tasarımının odanızın dekorasyonuna uyması gerekirken ebadının ve üretim materyalinin de beklentilerinizi karşılayacak yapıda olması gerekir.
  • Pamuklu battaniyeler sıklıkla tercih edilirken nemlilikten koruma özelliğine sahiptir. Bu tip battaniyeler arasında yün ve ipek gibi doğal lifler ile yapılan ürünler bulunur. Bu tip kumaşların aşırı ısıya sebebiyet vermeden ideal seviyede sıcaklık sağladığı ve kişiye rahatlık verdiği bilinir. Bu nedenle hem yaz aylarında hem de kış aylarında kullanacağınız bir battaniye arıyorsanız hafifliği ve pratikliği nedeniyle pamuk battaniyelere yönelebilirsiniz. 
  • Battaniyelerin yatak odasının ve yatak takımının bir parçası olduğunu unutmamalısınız. Bazı durumlarda dekoratif maksatlı olarak da kullanılabilen battaniyelerinizi seçerken mobilyalarınızla, halılarınızla ve perdelerinizle uyumuna ekstra özen göstermelisiniz. Eğer battaniyenizi yatak örtüsü olarak kullanacaksanız standart tek kişilik ya da standart çift kişilik ebatlardan biraz daha büyük ebatlarda almaya özen göstermelisiniz. 
  • En sık tercih edilen battaniye renkleri arasında bordo, kahverengi, bej, ekru, zencefil, beyaz, gri, füme, hardal ve kiremit bulunur. Eğer nevresim takımınız, yatak başlığınız ve mobilyalarınız genel olarak açık renklerden oluşuyorsa karışık renkli, desenli ya da koyu renkli battaniye modellerine yönelebilirsiniz.
  • Yatak odanızda fazla renkli ya da karışık desenli çok fazla detay bulunuyorsa mutlaka battaniyenizi bunlarla tezat oluşturacak sade renklerde ama kesinlikle desensiz şekilde almalısınız.
  • Satın alacağınız battaniyeyi salonda televizyon izlerken kullanmayı düşünüyorsanız salonunuzun dekorasyonuna ve renklerine uygun tv battaniyesi modellerini tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Benzer şekilde buna uygun olarak seçtiğiniz battaniyeleri salondaki şık bir sepetin içerisine düzenli bir şekilde yerleştirirseniz hem istediğiniz her an kolayca alabilirsiniz hem de salonunuzda dekoratif bir alan oluşturabilirsiniz.
  • Yazın ve kışın kullanacağınız battaniyeleri mümkün olduğunca farklı seçmelisiniz. Çünkü yazın kullanmanıza uygun olacak ince ve hafif battaniyeler, çok soğuk bir iklimde yaşıyorsanız kışın çok işlevsel olmayacaktır. Aynı şekilde kışın kullandığınız battaniyeler de yaz aylarında gereğinden fazla bunaltıcı olabilir.Tek Kişilik Battaniye Ölçüleri Nelerdir?

Tek kişilik battaniye ölçüleri, battaniyenin modeline, kumaşına ve kullanım alanına göre değişkenlik gösterir. En sık tercih edilen ölçüler arasında 150x200 cm ve 160x220 cm bulunur. Bunun yanı sıra 90x90 cm şeklinde kare ölçülerde de ürünler bulunur. Tek kişilik battaniye modelleri arasında televizyon karşısında örtünmek için üretilenler de yer alır. Bu ürünler çok daha küçük ve ısıtma ihtiyacı çok daha az olan ürünler olduğu için daha ufak ebatlara sahip olabilir. Tek Kişilik Battaniye Kaç Kg Makinede Yıkanır?

Battaniyelerinizi özellikle tek kişilik ebatlardaysa rahatça çamaşır makinenizde yıkayabilirsiniz. Yine de bu işlemi yapmadan önce bazı detaylara dikkat etmeniz gerekir. Battaniyenizi yıkarken mümkün mertebe yüksek sıcaklıklardan kaçınmalısınız. 30 ile 35 derece civarı doğru yıkama sıcaklığı olacaktır. Deterjan seçiminde ise normal deterjan kullanabilirsiniz ama mutlaka yumuşatıcı da ilave etmeyi ihmal etmemelisiniz. Aksi takdirde battaniyeniz ilk günkü formunu kaybedip fazlasıyla sertleşebilir. Battaniyenin sıkma programına da mutlaka dikkat etmelisiniz. 500-600 devirdeki sıkma programı uygun olacaktır. 

Bunların yanı sıra çamaşır makinenize koyacağınız battaniyenin kilosu da oldukça önemlidir. Bilindiği üzere battaniye makinede su çektiği için çok daha fazla ağırlaşır ve makinenin çalışmasını zorlaştırabilir. Bu yüzden örneğin battaniyenizin kilosu 5 kilo ise su çektiğinde 5 kilo daha ekleneceğini düşünmelisiniz. Bu durumda çamaşır makinenizin 10 kiloluk çamaşır yıkamaya uygun olduğundan emin olmalısınız. Aksi durumlarda yani çamaşır makineniz o ağırlıkta bir çamaşırı kaldıramayacak yapıdaysa kesinlikle çamaşır makinesinde yıkamaya kalkmamalısınız.

Battaniyenizi yıkadıktan sonra kurutma aşamasında da bir yere düzgün bir şekilde sermelisiniz. Ayrıca koku oluşmaması ve iyice ağırlaşmaması için battaniyenizi hemen çamaşır makinesinden çıkarmalısınız. Eğer battaniyenizin üstünde çok fazla inatçı leke kaldıysa ve lekeler diğer bölgelere de bulaşmaya başladıysa elle yıkama zahmetine de girmeden direkt olarak kuru temizlemeye verebilirsiniz. Böylece çok daha kısa sürede, çok daha pratik bir şekilde inatçı lekelerden kurtulabilirsiniz. 

Siz de evinizin tamamında olduğu gibi yatak odanızda da şıklığı ve konforu bir arada yaşamak istiyor ve en kaliteli ürünlere sahip olmayı amaçlıyorsanız English Home’un birbirinden kullanışlı ve üst kaliteye sahip ürünleri arasında ihtiyaçlarınıza en uygun olanlarını kolayca seçebilirsiniz. Hem yatak odanızda hem de salonunuzda kullanabileceğiniz birbirinden rahat battaniyelerin yanı sıra nevresim takımı, pike takımı, yatak örtüsü, yastık kılıfı, çarşaf, yastık, yorgan ve alez gibi ürünlere de English Home’dan ulaşabilirsiniz. 


FAVORİ ÜRÜN

Ürünü favori listenize eklediniz. Menüdeki kalbe tıklayarak tüm favori ürün listenizi görüntüleyebilirsiniz.