₺239,99 KDV Dahil
₺479,99 KDV Dahil
₺249,99 KDV Dahil
₺499,99 KDV Dahil
₺314,99 KDV Dahil
₺629,99 KDV Dahil
₺194,99 KDV Dahil
₺389,99 KDV Dahil
₺274,99 KDV Dahil
₺549,99 KDV Dahil

Erzak Kabı

Erzak Kabı Modelleri Nelerdir?

Erzak saklama kapları,mutfakta olmazsa olmaz unsurlardan biridir. Farklı boyutlarda ve şekillerde, plastik, cam veya metal gibi çeşitli malzemelerden üretilen bu kaplar, yiyeceklerin tazeliklerini korumak ve uzun süre dayanmalarını sağlamak için kullanılır. 

Hafif ve dayanıklı plastik erzak saklama kapları, farklı boyut ve şekillerde bulunmaktadır. Kilitli kapakları sayesinde gıdalarınızın tazeliğini uzun süre korurken, raflarda düzenli bir görüntü sağlar. 

Hava geçirmez veya sızdırmaz kapakları sayesinde erzak kapları, içerideki gıdaların dış etkenlerden etkilenmesini önler. Hava geçirmez kapaklar sayesinde gıdaların tazeliklerini ve besin değerlerini uzun süre korurken doğru şekilde saklanan gıdalar daha uzun süre dayanır. Bu sayede un, pirinç, makarna gibi kuru gıdaların yanı sıra meyve, sebze, et ve süt ürünleri gibi taze gıdalar da buzdolabında güvenle saklanabilir. 

Aynı zamanda erzak saklama kapları modelleri sayesinde mutfak düzenini ve hijyenini korumak kolaylaşır. 

Erzak saklama kabı modelleri arasından zevkinize ve ihtiyacınıza en uygun olanı seçerek mutfakta düzeni sağlayabilir ve gıdalarınızı uzun süre taze tutabilirsiniz. 

Erzak Kabı Renkleri Nelerdir?

Bakliyat saklama kapları, mutfakta düzen sağlamanın ve gıdaları taze tutmayı sağlarken farklı zevklere hitap eden modelleri ile genellikle çeşitli renk seçenekleri sunar. 

Klasik bir seçim olan beyaz erzak kapları, her mutfak dekoruna uyum sağlar ve temiz bir görünüm sunarken; şeffaf erzak kapları, içinde ne olduğunu kolayca görebilmenizi sağlar, böylece gıdalarınızı daha kolay organize edebilirsiniz. 

Altın, gümüş veya bakır gibi metalik tonlardaki erzak kapları, mutfakta modern ve şık bir görünüm yaratır. Son zamanların trendi olan mavi, bej veya yeşil gibi pastel tonlardaki erzak kapları, mutfağınıza sakin ve huzurlu bir hava katar. 

Hangi renkleri tercih edeceğiniz, kişisel zevkinize ve mutfağınızın dekorasyonuna bağlıdır. Erzak kaplarınızı seçerken kullanışlılığının yanı sıra renklerine de dikkat etmek, mutfakta hem düzeni sağlamak hem de görsel bir şölen sunmak açısından önemlidir. 

Erzak Kabı Kaç Parçadan Oluşur?

Gıdaların tazeliğini korumaya yardımcı olan mutfakların vazgeçilmezi erzak saklama kabı setleri genellikle birden fazla parçalardan oluşur. Standart bir erzak kabı seti genellikle üçlü set halinde bulunur. 

Bakliyat saklama kabı setlerinde genellikle temel gıda maddelerini saklamak için ideal olan bir adet büyük boy bakliyat saklama kabı bulundurur. Büyük boy erzak saklama kapları setlere göre değişse de genellikle 1800 Ml, 1750 Ml, 3200 Ml ya da 1700 Ml hacme sahip olurlar. 

Erzak saklama setleri içerisinde yer alan orta boy kapsayıcılar da genellikle 1400 Ml, 1200 Ml veya 2000 Ml hacme sahip olup pirinç, makarna gibi sık tüketilen gıdaları muhafaza etmek için kullanışlıdır. 

Son olarak 3’lü erzak saklama kabı setlerinde yaklaşık 400 Ml, 500 Ml ve 1300 Ml hacme sahip olan küçük kapsayıcılar, baharatlar, kuruyemişler veya atıştırmalıklar gibi küçük miktarlarda saklanması gereken gıdalar için uygundur. 

Bu parçaların kombinasyonları marka ve modele göre değişiklik gösterebilir. Bazı erzak kabı setleri ekstra özellikler de sunabilir, örneğin vakumlu kapatma özelliği veya ölçümlü kapaklar ya da daha büyük saklama hacimlerine sahip olabilir. Kullanıcıların ihtiyaçlarına ve saklamak istedikleri gıda miktarına göre farklı erzak kabı setleri tercih edilebilir. Bu nedenle, erzak kabı alırken parça sayısının yanı sıra sağladığı fonksiyonlar da göz önünde bulundurulmalıdır. 

Erzak Kabı Hacimleri Nelerdir?

İhtiyaca yönelik erzak kabı seçimi yaparken hacmi oldukça önemlidir. Farklı zevklere hitap eden erzak kabı modelleri genellikle çeşitli hacim seçenekleri sunar. İşte erzak kabı hacimleri hakkında bilmeniz gerekenler: 

English Home erzak saklama kabı setlerinde küçük boy erzak kapları genellikle baharat, çay, kahve gibi küçük miktarlarda saklanması gereken malzemeler için idealdir. Aynı zamanda atıştırmalık gibi az miktarda erzak için de tercih edilebilir olup setlere göre 400 Ml, 500 Ml ve 1300 Ml hacimlere sahiptirler. 

Yine aynı setler içerisinde yer alan ve daha geniş bir depolama alanı sunan orta boyutlu erzak kapları, un, pirinç, makarna gibi sık tüketilen ürünlerin saklanması için idealdir. Aynı zamanda kuruyemiş ya da atıştırmalık gibi orta miktarda erzak için de kullanışlı olabilir. English Home setleri içerisinde yer alan orta boy bakliyat saklama kapları 1200 Ml, 1400 Ml ve 2000 Ml hacimlere sahip olabilirler. 

Aileler ya da daha fazla kişiye hizmet etmek amacıyla aynı setlerde yer alan daha fazla erzak saklamak isteyenler için büyük boyutlu erzak kapları da mevcuttur. Bu tür kaplar genellikle un, şeker, bakliyat gibi büyük miktarlarda tüketilen malzemelerin saklanması için uygun olup setlere göre 1750 Ml, 1800 Ml ve 3200 Ml hacimlere sahiptirler. 

İhtiyacınıza ve kullanım amacınıza göre seçim yaparken erzak saklama kabı hacimleri önemli bir noktadır. Doğru hacimdeki erzak kapları,mutfak düzeninizi sağlamak ve malzemelerinizi daha düzenli bir şekilde saklamanıza yardımcı olacaktır. 

Erzak Kabı Nasıl Olmalıdır?

Mutfaklarda günlük hayat içerisinde hem düzeni hem de hijyeni sağlayan ve erzak saklama kabı seçerken dikkate alınması gereken bazı önemli faktörler vardır. Mutfakların vazgeçilmezi olan bu mutfak ürünlerinde doğru seçimi yapmak en verimli sonuçları doğuracaktır. 

Bakliyat saklama kabı seçerken dikkat edilmesi gereken nokta üretim malzemesidir. Erzak saklama kabı seçiminde dayanıklı ve sağlıklı malzemeler tercih edilmelidir. Plastik, cam, metal veya seramik gibi seçenekler arasından kullanım amacına ve kişisel tercihlere göre en uygun olanı seçilmelidir. Plastik erzak saklama kapları genellikle hafif ve dayanıklıdır. Bu özellikleri sayesinde kullanımı kolaydır ve kırılma riski düşüktür. Bu da günlük kullanımda pratiklik sağlar. Aynı zamanda plastik bakliyat saklama kabı modelleri genellikle uygun fiyatlı olup diğer saklama kaplarına göre daha ekonomiktirler. Bu da bütçe dostu bir seçenek olmalarını sağlar. 

Bakliyat saklamada oldukça başarılı olan plastik saklama kabı setleri kolayca temizlenebilir olduğundan birçok model, bulaşık makinesinde yıkanabilir veya elde yıkanabilir özelliktedir. Bu da kullanım sonrası temizlik işlemini kolaylaştırır. 

Erzak saklama kabının depolama ihtiyacına göre uygun hacimde olması önemlidir. Hem mutfakta yer kaplamayacak hem de yeterli miktarda erzakı saklayabilecek genişlikte bir model tercih edilmelidir. Erzakların taze kalması ve haşerenin içeri girmesini engellemek için sıkıca kapanabilen bir kapak çok önemlidir. Hava almayan ve sızdırmayan kapaklar erzakların uzun süre taze kalmasını sağlar. 

Bunların yanı sıra tercih edilecek erzak saklama kabının şeffaf olması içinde ne olduğunu görmeyi sağlar. Böylelikle erzakları kolayca takip edebilir ve hangi erzakta ne kadar kaldığını görebilirsiniz. 

Erzak kabı seçerken bu faktörleri göz önünde bulundurarak ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçebilir ve mutfak düzeninizi kolayca sağlayabilirsiniz. 

Erzak Kabı Fiyatları Nelerdir?

Erzak kabı fiyatları, genellikle kullanılan malzeme, marka ve ürünün boyutuna göre değişiklik gösterebilir. Plastik erzak kapları genellikle daha uygun fiyatlı olarak karşımıza çıkarken, cam veya seramik erzak kapları biraz daha yüksek fiyatlarla satılabilir. 

Özellikle set halinde satılan erzak kabı modelleri genellikle fiyat açısından daha avantajlı olabilir. Bu setlerde birçok farklı boyutta erzak kabı bir arada sunulduğu için tek tek satın alınan ürünlere göre daha ekonomik olabilirler. 

English Home’un birbirinden şık modern tasarımlı erzak saklama kabı modellerine web sitemizden ulaşabilirsiniz. 

Çeyizlik ya da ev hediyesi olarak alabileceğiniz en uygun fiyatlı erzak saklama modelleri için English Home’u ziyaret etmeyi unutmayın! 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR