{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "ProductList" } }

El Havlusu

166 ürün gösteriliyor
FİLTRELE
DAHA FAZLA ÜRÜN GÖR
166 üründen 48 ürün gösteriliyor

El Havlusu Modelleri

El havlusu evlerde, otellerde sıklıkla kullanılır. Her evde bulunan tekstil ürünlerinden olan el havluları, küçük boyutları ile banyolarda, mutfaklarda kullanıcılara eşlik eder. Elinizin altında bir el havlusu bulundurarak ihtiyaç duyduğunuzda rahatlıkla kullanabilir, kişisel temizliğinizde ve ev işlerinde havlulardan yardım alabilirsiniz. El Havlusu Nedir?

El havlusu, havlu ailesinin en küçük üyesidir. Boyutları, yüz, banyo ve plaj havlularından daha küçüktür. El havluları, ortalama 30 x 40 cm, 30 x 45 cm boyutlarındadır. Elleri kurulamak için tasarlanan bu ürünler, iki eli kolaylıkla kurutacak büyüklüktedir. Kişiye özel kullanım için tasarlanan havlular, evlerde misafir havlusu olarak da adlandırılır. Bu küçük tekstil ürünleri, geleneksel olarak ülkemizde çeyizlere, bohçalara yerleştirilir. Bu nedenle çeyiz havlusu olarak da bilinir. El Havlusu Çeşitleri 

El havlusu modelleri; desenlere, boyutlara, renklere, havluların dokunduğu ipliklere göre çeşitlenir. Nakışlı, dantelli, jakarlı, bordürlü el kurulama havlusu modelleri her koleksiyonda kendine yer bulur. Havluların ucunda püskül, dantel ve biyeler bulunabilir. Havlu çeşitleri içinde tekli el havlularının yanında setleri de görebilirsiniz. Banyo setleri içinde banyo havlusu, yüz havluları bulunabilir. Küçük havlular, uyumlu desenler bulunduran ikili ve üçlü havlu setler halinde de sunulur. Özellikle sepet gibi şık sunum vadeden aksesuarlar el havlularına estetik katar. Çeyiz İçin El Havlusu 

Küçük el havlusu modellerinin, ince işçilik ürünü olan şık modelleri çeyiz için tercih edilebilir. Boncuk, nakış gibi el işlemeleri ile süslenen özenli tasarımlar, dantel gibi tığ işleri ile süslenerek çeyiz sandıklarında yerini alır. Kullanıcılar kendinden işli, bordürlü tasarımlar tercih edebileceği gibi, sade havluları alarak kendileri de işleyebilir. Daha sade zevkleri olan kişiler jakarlı havluları çeyizlerinde sunabilir. Kaliteli El Havlusu Nasıl Seçilir? 

 • El havlusu ölçüleri genellikle küçük olsa da modelden modele ortalama 5 santimetre değişebilir. Seçim esnasında havluların boyutlarına dikkat etmelisiniz. 
 • Havluların içerikleri seçim esnasında kıstastır. Pamuk, polyester ve bambu el havlusu çeşitleri bulabilirsiniz. Doğal içeriği ile %100 pamuk ve bambu karışımlı olan havlular, emicilikleri ile fark yaratır. 
 • Havluların tefeleme, hav oluşturma, terbiye işlemleri kalitesini belirler. Dokuma sıklığına, ürünlerin üretim yerlerine ve markasına bakarak seçim yapabilirsiniz. Markaların kalite sertifikalarını kontrol edebilirsiniz. 
 • Havlunun su emiciliği önemlidir. Hafif ve emici havlular, hızlı kuruyarak kullanıcıların daha hijyenik bir şekilde ellerini kurulamasına yardımcı olur. 
 • Havluların tasarım özelliklerine bakılarak seçim yapılabilir. Havlunun rengi, deseni, baskısı, nakışı, boyası havlu seçiminde bakılabilecek önemli noktalardır. Banyo el havlusu seçerken banyo dekorasyonuna, banyo paspas ve perdelerine uyumlu olup olmadığına dikkat edebilirsiniz. 


El Havlusu Kullanırken Nelere Dikkat Etmelisiniz? 

 • El havlusu kullanırken havlunun nemli kalmamasına dikkat etmelisiniz. Yavaş kuruyan ve nemli bırakılan havlu üzerinde bakteri üremesi için ideal koşulları oluşturur. 
 • Havlular ile ellerinizi iyice kuruladıktan sonra, kurumasına imkan tanıyacak şekilde sererek bırakmalısınız. Yeniden katladığınızda ıslak kalmasına neden olabilirsiniz. 
 • Havlular kişisel kullanılmalıdır. Ev üyelerinin her birinin kendi havlusunun olması önemlidir. 
 • Havlular gün aşırı değiştirilmelidir. 
 • Ürünlerin bakımı etiketinde önerildiği üzere yapılmalıdır.


El Havluları Ne İşe Yarar? 

El havlusu ile ellerinizi kurulayabilirsiniz. Küçük boydaki havlular, mutfakta sıcak bir yemek tenceresini sapından tutmak ya da kurulama bezi olarak da tercih edilebilir. Mutfakta en iyi yardımcınız olan küçük havlu ve bez modelleri zaman zaman torşon yerine de kullanılabilir. Onları patates soyarken sıcak patatesi tutmak, sebzeleri kurulamak için de değerlendirebilirsiniz. Gıda ile temas ettireceğiniz havluların temizlik için kullanılmadığından emin olmalısınız. El Havlusu Nasıl Temizlenir? 

 • Öncelikle havluları renklerine göre ayırmalı ve benzer renklerdeki çamaşırlarla beraber yıkamalısınız. Böylelikle çamaşırlar arasındaki renk geçişini önleyebilirsiniz. 
 • Havlunun etiketini inceleyerek yıkama koşullarına bakmalısınız. İdeal ısıda ve önerilen şekilde bakımını gerçekleştirebilirsiniz. Havlular genellikle 40-60 derece arasında, sıradan deterjan ile elde veya makinede yıkanabilir. 
 • Ürünlerin bakımı yumuşatıcı ile tamamlanır. Yumuşatıcı sayesinde dokular daha yumuşak olur ve daha hızlı kurur. 
 • Havluları asarak kuruttuktan sonra ütüleyebilirsiniz. Ütüleme de havlu dokularının yumuşamasına katkı sağlar, ayrıca ısı sayesinde tam hijyen sağlanır. 


Sararan El Havlusu Nasıl Temizlenir?

Eğer havlularınızda özellikle çıkmayan bir leke veya sararma varsa havlunun rengine göre işlem yapabilirsiniz. Havlunun rengine göre bir leke çıkarıcıdan yardım alabilirsiniz. Beyaz havluları yıkamadan önce beyaz sabun ile çitileyerek ön yıkama yapabilir ve lekenin çıkmasına destek olabilirsiniz. 

Sararan havluları beyazlatmak için çamaşır makinesinin yıkama haznesine yarım su bardağı beyaz sirke ekleyerek bu şekilde temizlemeyi deneyebilirsiniz. Eğer leke çıkmadıysa havluyu yeniden yıkamadan önce direkt beyaz sirke dökerek bekletmelisiniz. Havluya ön işlem uygularken iki yemek kaşığı kadar temizlik karbonatı ve yarım bardak sıcak su ile macun yapabilirsiniz. Varsa karışıma bir çay kaşığı kadar limon suyu da ekleyebilirsiniz. Havlu bir saat kadar macun ile bekledikten sonra durulanmalı ve makinede her zamanki gibi yıkanmalıdır.El Havlusu Nasıl Katlanır?

El havlularını katlamanın birçok yolu vardır. Havluların rafta estetik görünmesi için rulo yapmak en bilinen yöntemlerden biridir. Havluyu ikiye katladıktan sonra, her iki tarafından da eşit olacak şekilde kanatları içe doğru katlamalı ve havlunun ortası üstte kalacak durumda rulo yapmalısınız. Eğer tekstil ürününün üstünde bir desen varsa o da bu şekilde ortada kalmış olur. Havluları banyo sepetlerinin içine, raflara bu şekilde rulo yaparak yerleştirebilir, estetik görünüm sağlayabilirsiniz. 

El havlusu fiyatları, havluların materyallerine, desenlerine, markalarına, dokumalarına göre değişiklik gösterir. Kaliteli ve şık havluları English Home ev koleksiyonunda bulabilir, banyo dekorasyonunuza havlu ile uyumlu banyo paspası, banyo aksesuarları, sabunluk ve çamaşır sepeti ile ahenk katabilirsiniz. Birbirinden güzel el havlularını hemen sipariş verebilirsiniz. 



FAVORİ ÜRÜN

Ürünü favori listenize eklediniz. Menüdeki kalbe tıklayarak tüm favori ürün listenizi görüntüleyebilirsiniz.