{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "name": " ", "email": "d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e", "signupDate": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "ProductList" } }

Çift Kişilik Battaniye

64 ürün gösteriliyor
FİLTRELE
DAHA FAZLA ÜRÜN GÖR
64 üründen 48 ürün gösteriliyorÇift Kişilik Battaniye

Soğuk kış aylarında, kalın dokusu ve yumuşacık yapısı ile vazgeçilmez yatak odası tekstil ürünlerinden olan çift kişilik battaniye çeşitleri her evin temel ihtiyaçları arasında yer alır. Kalın dokulu olanları doğrudan kullanılabileceği gibi yorgan ile birlikte kullanımı da tercih edilebilir. Pek çok battaniye çeşidi kalınlığı, dokuma yapısı, motifleri, tüy yapısı, modeli ve renkleri açısından farklılıklara sahiptir.

Sadece yatak odasında değil, TV battaniyesi olarak salonda, serin akşamlarda bahçede ya da terasta sevdikleriniz ile birlikte en güzel sohbet anında kullanılabilen çift kişilik battaniye modelleri işlevsel kullanım özelliği sunar. Geniş ebatlara sahip olan çift kişilik battaniyeler kamp alanlarında uyku tulumu ile birlikte tercih edilebilir.Çift Kişilik Battaniye Modelleri

Dizi veya film izlerken kullanabileceğiniz baskılı ve farklı desenlere sahip çift kişilik battaniye modelleri, genellikle püsküllü kenarlar ile dekoratif ürün olarak salonda kullanılır. Kullanım dışı zamanlarda ise kırlentler ile birlikte kombinlenerek koltuk örtüsü olarak da tercih edilebilir.

Daha kalın yapısı ile sıcak tutan modeller ise farklı renk ve desen seçenekleri ile yatak odalarını süsler. Yorgan üzerine serilerek kullanılan modeller genellikle özel ipliklerden üretilen kabartmalı desenler, örgü ya da patchwork desenlere sahip olmaları ile hem fonksiyonel bir ürün hem de modern bir dekorasyon eşyası olarak kullanılabilir.

Çift kişilik battaniye çeşitleri çeşitli dokularda üretilse de pamuk ve yün olanlar sağlıklı yapılarıyla öne çıkar. Doğal pamuk ile yünden üretilen çift kişilik modeller geniş olmalarına rağmen hafif yapıları ile daha çok serin yaz akşamlarında balkonda, terasta ya da açık alanda kolay bir kullanım sunar.Çift Kişilik Battaniye Özellikleri Nelerdir? 

Çift kişilik battaniye modelleri, üretiminde kullanılan malzemeye göre farklılıklara sahiptir. Polyester, akrilik, yün ve pamuklu battaniyeler yaşam alanlarında en çok tercih edilen çeşitler arasındadır. Özellikle yumuşak ve kadifemsi dokuya sahip akrilik modeller yatak odalarında ya da genç odalarında konforlu kullanım sunar.

Çift kişilik battaniye ölçüleri standart olarak 200 x 220 cm olarak tasarlanır. Ancak daha geniş ebatlı modeller tercih edilecekse 240 x 260 cm ölçülere sahip olan battal boy battaniyeler de kullanılabilir. Bu tür modeller daha çok yatak örtüsü olarak seçilir.Çift Kişilik Battaniye Çamaşır Makinesinde Yıkanır Mı?

Ev tekstil ürünleri arasında sıklıkla kullanılan çift kişilik battaniyelerin aynı sıklıkta temizliğinin yapılması gereklidir. Özellikle üzerine bir şeyler döküldüğünde ya da lekelendiğinde bekletmeden yıkanmalıdır. Aksi halde lekenin çıkması zor olabilir ve dökülen madde nedeniyle bakteri üreyebilir. Bunların yanı sıra sık sık kullanılmasa ya da lekeli olmasa da kışlık modellerin mevsimi içerisinde en az 2-3 kez, mevsimlik olan daha ince modellerin ise mevsim geçişlerinde yıkanmaları ve temiz bir hurç içerisinde muhafaza edilmeleri önemlidir.

Çift kişilik battaniyeler eğer yün, keçe, skoç, raşel, dokuma pamuk, polar ya da vizon materyal ile üretilmişse çamaşır makinesinde yıkanabilir. Yıkama sırasında doğru program ve yumuşatıcı kullanımı ile su sıcaklığının uygun dereceye ayarlanması önem taşır.

Battaniye türüne göre eğer özel bir yıkama etiketi varsa, mutlaka çamaşır makinesinde yıkama prosedürlerine dikkat edilmesi gerekir. Eğer böyle bir bilgi etiketi yoksa, tüm çeşitler için risksiz su sıcaklığı 30 ile 50 derece arasıdır. Daha yüksek su sıcaklığı battaniye yıkamasında tercih edilmemelidir. Aksi halde dokusu zarar görebilir ve kenar kısımlarından kıvrılabilir.Çift Kişilik Battaniye Yıkama Prosedürleri

  • Çamaşır makinesinde yıkama yaparken varsa narin program seçilmelidir. Ayrıca deterjan kalıntısı kalması riskine karşın iki kez durulama yapılması önerilir. Böylece dokuları arasında deterjan kalıntısı kalmayacağından, alerjik reaksiyonların önüne geçilir.
  • Çamaşır makinesinde çift kişilik battaniye yıkanırken mümkünse sıvı deterjan kullanılmalıdır. Toz deterjanlar battaniye yüzeyinde az miktarda da olsa kalıntı bırakabilir. Battaniyenin sertleşmemesi için bol miktarda yumuşatıcı kullanılmalı ancak iki kez durulama kuralına uyulmalıdır.
  • Çift kişilik kaşmir, angora ya da scotch battaniye modelleri hassas yapıları sebebiyle çamaşır makinesinde yıkamaya uygun olmayan battaniyeler arasındadır. Bu tür modeller için kuru temizleme yöntemi tercih edilmelidir.

Önemli olan bir diğer konu ise çift kişilik battaniyeleri yıkadıktan sonra kurutma işlemidir. Bu konuda yapılan en büyük hata battaniyenin direkt bir ipe asılmasıdır. Islak yapısı ile sarkmaya müsait olan modeller bu şekilde kurumaya bırakıldıklarında orantısız şekilde form bozulmalarına yol açabilir. Ayrıca bir sonraki yıkamaya kadar geçmeyecek bir ip izi de oluşabilir. Bu sebeplerden dolayı varsa kurutma makinesi kullanılması en sağlıklı ve pratik yöntemdir. Şayet kurutma makinesi yoksa, çift kişilik battaniyenin temiz ve düz bir alana serilerek kurutulması gerekir. Örneğin, çamaşır kurutma telinin üzerine bir örtü sererek üzerine battaniye serilebilir. Birkaç saatte bir battaniyeyi ters düz etmek, çok daha hızlı kurumasını sağlar. Ancak direkt güneş ışığından da sakınmak gerekir. Aksi halde renkli modellerde solma ya da güneş ışığı nedeniyle oluşan yıpranmadan dolayı battaniyenin tüylerinde dökülme meydana gelebilir.Çift Kişilik Battaniye Kaç Kg Makinede Yıkanır?

Battaniyenin üretildiği kumaş yapısına göre ağırlığı az çok tahmin edilebilir. Özellikle ıslandığında ağırlaşabilecek polar ya da yünden üretilen çift kişilik battaniyeler en az 7 kg kapasiteye sahip çamaşır makinesinde yıkanmalıdır. Daha ince formlu modeller ise 5-6 kg kapasiteli çamaşır makinelerinde yıkanabilir.

Siz de soğuk kış günlerinde yumuşacık bir battaniyenin teninize dokunarak sıcacık tutmasını istiyorsanız, English Home'un kaliteli ve canlı renklerden oluşan ürün seçkisine göz atabilirsiniz. Ulaşılabilir çift kişilik battaniye fiyatları ile evinize renk katacak ürünlerin yanı sıra şık ve uygun fiyatlı pamuklu battaniye, tek kişilik battaniye ya da diğer ev tekstil ürünleri de sizi bekliyor.



FAVORİ ÜRÜN

Ürünü favori listenize eklediniz. Menüdeki kalbe tıklayarak tüm favori ürün listenizi görüntüleyebilirsiniz.