ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Bebek Nevresim Takımı

Bebek Nevresim Takımları

Bebeklerin dünyayı keşfetmeye başladıkları ilk yer bebek odalarıdır. Buranın kusursuz tasarlanması bebeklikten çocukluğa kadar sağlıklı gelişimi büyük oranda etkiler. Ebeveynlere ise bebeklerine rahat ve işlevsel yaşam alanı oluşturmak konusunda büyük görevler düşer. Bebeklerin fiziksel ve zihinsel gelişimine önem veren aileler onları uyurken sarıp sarmalayan tekstil ürünlerinde de titiz davranmalıdır. Neredeyse tüm gününü odasında geçiren bebeklerin enerji dengesini kaliteli bir uyku sağlar. Hayalinizdeki bebek odasını tasarlamaya ise bebeğinizin uyku kalitesini artıracak nevresim takımları ile başlayabilirsiniz. Ayrıca çeşitli renk ve desenlerdeki nevresimler sayesinde mevcut dekorasyonunuzda benzersiz bir uyum yakalayabilirsiniz. Peki hem bebek odasında fark yaratacak hem de kumaş kalitesiyle rahatlığın garantisini verecek bir bebek nevresim takımı alırken nelere dikkat edilmeli?

Bebek Nevresim Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebeklerin hassas vücut yapıları ve ciltleri olduğundan giyim ve uyku tekstil ürünleri seçiminde oldukça dikkatli olunması gerekir. Nevresim takımları bebeğinizin ihtiyacı olan konforlu uykuyu sağlayan önemli unsurlardan biridir. Nereden başlayacağını bilmeyen aileler öncelikle bebek sağlığına uygun olan %100 pamuklu ürünlere yönelmelidir. Kumaş, yıkandığında çekmeyen türden kaliteye sahip olmalıdır. Ütü gerektirmeyen ya da kolay ütülenen bir yapıda olması da size rahatlık sağlayacaktır. Bebek nevresim takımı işlevselliğin yanı sıra dekorasyonunuzla uyum oluşturursa odanın enerjisini de artıracaktır. English Home’un farklı renk ve desenlerdeki nevresim seçenekleriyle bambaşka stilde dekorasyon tasarımları oluşturabilirsiniz. Set şeklinde aldığınız takımlar yastık kılıfı ve nevresim olarak ortak desenlere ulaşmanızı sağlar. Böylece erkek bebek nevresim takımı modelleri ve kız bebek nevresim takımı modelleri ile bebek odası dekorasyonunuzu kolayca tamamlayabilirsiniz. Dekorasyon ve kumaş yapısı tercihinizin yanında nevresim takımının ölçüleri de bebeğin uyuyacağı beşik ve yatak ölçüleriyle uygun olmalıdır. Söz gelimi odanın büyüklüğüne göre yerleştirilen bir beşiğe uygun boyutta nevresim takımı modelleri tercih edilmelidir.

Bebek Nevresim Takımlarının Kumaş Yapısı

Bebeğiniz için bir oda oluştururken yatak, yatak örtüleri ve nevresim gibi tekstil ürünleri öncelikleriniz arasında olmalıdır. Çünkü bebeğinizin rahatını ve sağlığını koruyacak dokuma özelliklerindeki ürünler günün büyük bir kısmını uyuyarak geçiren bebekler için büyük öneme sahiptir. %100 pamuklu bebek nevresim takımı almak bebeğinizin uyku düzeninde bile etkili olacaktır. Bu konuda terletmeyen, ciltte alerji oluşumuna izin vermeyen, renkleri ve desenleri solmayan kumaşlara yönelmeniz doğru olur. Son teknoloji kullanılarak üretilen bebek sağlığına uygun tasarımlardaki bebek nevresim takımları ile bebeğinizin uyku kalitesini artırabilirsiniz. Pamuklu olarak tercih edebileceğiniz bebek çarşaf, yastık kılıfı gibi takımın parçaları yapı olarak yazın terletmez kışın da sıcak tutar. Dokuma sıklığı ve iplik kalitesi yüksek bebek nevresim takımı kumaşları kırışmaz ve kolay ütülenebilir. Hava geçirgenliği yüksek olan pamuklu kumaşlar bebeğinizin cildinin nefes almasını sağlar. Ayrıca bebeğinizin sağlığı için nevresim alırken kumaş tercihiniz, dijital baskı yöntemlerinde güvenli boyaların kullanıldığı kumaşlardan yana olmalıdır.

Bebek Nevresim Takımı Ölçüleri Neler?

Bebeğiniz günün en güzel uykularını yeni doğumundan ilk çocukluğuna kadar beşik ve beşiğe uygun yataklarda geçirecektir. Beşik ve yatak boyutları 0-6 ay ya da 6-12 ay gibi çocuğun 36. ayına kadar kullanabileceği çeşitli ölçülerde üretilir. Kullanacağınız bebek nevresim takımlarında bu durumu göz önüne alarak seçim yapmalısınız. Yeni doğanlara özel anne yanı ya da sepet beşiklerde kullanacağınız nevresim ölçüleri ile 1 yaşına kadar kullanacağınız beşik ölçüleri aynı değildir. Bebeklerin gelişimi çocukların gelişiminden daha hızlı olduğu için gelişim dönemlerini dikkate alıp tercih yapabilirsiniz. Bütün bir bebek nevresim takımının parçalarına tek tek bakacak olursak en küçük boyuttaki beşiklerde çarşaf 70x140 cm, nevresim 100x150 cm, yastıkta ise genelde çocukluk dönemine kadar kullanılan ölçü 35x45 cm olarak sıralanabilir. Bebeklerin yastık ölçüsü yine 35x45 cm iken nevresim ise 160x200 cm olarak büyüdükçe değişecektir.

Dekorasyonla Uyumlu Nevresim Takımı Seçimi

Doğru kumaş ölçülerini ve doğru kumaş yapısını belirledikten sonra bebeğinizin odasıyla uyumlu bebek nevresim takımı seçmeye başlayabilirsiniz. Bebek nevresim takımı alırken bir tema belirlemelisiniz. Odada hissettirmek istediğiniz atmosferi bebek nevresim takımı desenleri ve renklerinde yansıtmayı deneyin. Yeni doğacak bebeğinizin cinsiyetinden henüz haberdar değilseniz bile bu durumu lehinize çevirin. Dekorasyon stilinizle uyumlu çeşitli karakter ve çizimlerdeki tasarımları birçok renkle bir araya getirerek kullanabilirsiniz. Uygun bebek nevresim takımı fiyatları ile de sahip olacağınız, odanın geneline yakışacak renklerde, ipeksi hafif dokulardaki ürünleri tercih edebilirsiniz. Gri, fildişi, bej ve beyaz gibi her iki cinsiyete göre olan nötr tonlarını kullanırsanız farklı ve benzersiz bir yatak tekstil kombinasyonu oluşturursunuz. Odada bebeklere en çok yakışan soft ve duru renklerden yana seçiminizi yapabilirsiniz. Keskin ve net renkleri odada daha çok bebeğin dikkat kesilmesi gereken eğitsel nesnelerde kullanabilirsiniz. En başta belirlediğiniz temadan yola çıkabilirsiniz. Mesela daha doğa ile iç içe bir dekorasyon mu belirlediniz yoksa sanatsever ya da eklektik dekorasyon tarzı mı? Doğanın içinden bir oda olsun isterseniz nevresimlerde bitki ve hayvan figürleri birebir uyum sağlayacaktır. Bir sulu boya paletini andıran oda oluşturmaksa niyetiniz fırça darbeleriyle şekillendirilmiş desenli bebek nevresim modelleri de güzel bir seçenek olur. Tercihiniz özgünlükten yanaysa iki farklı renkte uyumlu çarşaf, yastık ve nevresim ile bir takım da oluşturabilirsiniz.

English Home’un uygun bebek nevresim fiyatları ile dekorasyon stilinizi rahatlıkla tamamlayabilirsiniz. Bebek nevresim takımı alırken aradığınız hayvan ve bitki figürlerini, boya paletini andıran özgün görsel tasarımların tamamını bir arada bulabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR