"

Bebek Pike

"

Mutlu ve sağlıklı bebekler için uyku en önemli aktivitelerden biridir. Özellikle yaşamlarının ilk birkaç ayında bebekler uyumak için çok zaman harcar. Bu nedenle doğru uyku ürünlerini seçmek bebeğinizin hem rahatlığı hem de güvenliği için çok önemlidir. Her ailenin farklı ihtiyaçları vardır ancak pike satın alırken akılda tutulması gereken bazı ortak faktörler bulunur. Seçtiğiniz ürünler, bebeğinizin uyku sağlığını desteklemekle birlikte, odasında şık bir odak noktası oluşturmanıza ve dekorasyonu geliştirmenize olanak tanır. Bebek pikesi gibi en sık kullanılan bebek uyku tekstili ürünlerinin çeşitli yönlerini bilmek, küçük meleğiniz için doğru ürünü seçmenize yardımcı olur.

 

 

Bebek Pike Takımları Modelleri

Yeni doğan ya da 18 aydan küçük bebekler, güvenlik nedeniyle çocuk battaniyesi, yorganı ya da yastığı gibi tekstil ürünleri kullanamaz. Hem anatomik yapılarının desteklememesi hem de uyku sırasında meydana gelebilecek hareketlerin solunum sistemi açısından risk oluşturabilmesi nedeniyle, küçük bebeklerin yataklarında daha ince ve daha hafif tekstil ürünlerinin kullanılması gerekir. Özel bir dokuma türü olan pike bebeğiniz için en iyi örtü seçeneklerinden biridir. Bebek pikeleri, hem çok küçük (0-5 ay) hem de biraz daha büyük (5-12 ay) bebekler için mükemmel bir örtü olabilir. Yeni doğan bebekleri boğulma riskini önlemek ve bebeğinizi gece boyunca sıcak tutmak için rahat bir pike ile çok sıkı olmayacak şekilde, hafifçe kundaklayabilirsiniz. Kundaklama, anne karnındaki ortamı taklit ettiği için bebeklerin dinlenme süresini uzatmaya ve kas sistemini desteklemeye yardımcı olabilir.

Bebek pike modelleri tek pike ya da bebek pike takımı olarak set halinde satışa sunulabilir. Pike takımlarında genellikle 1 adet pike, 1 adet nevresim ve 1 adet yastık kılıfı yer alır. Pike takımlarının temel avantajı, ayrı bir nevresim takımı almaya gerek kalmadan, aynı tema ile bebeğinizin yatağını şık bir şekilde düzenleyebilmenize olanak tanımasıdır. Bununla birlikte çeşitli renklerde satışa sunulan tek pike çeşitlerinin nevresim ve nevresim takımları ile eşleştirilmesi kolaydır. Örneğin, mavi tonlardaki erkek bebek pike takımı modelleri ile birlikte kullanabileceğiniz çok çeşitli bebek nevresim takımı alternatifi bulabilirsiniz. Mavi ile beyaz, bej ve gri gibi nötr tonları eşleştirebilir, huzurlu bir uyku atmosferi yaratabilirsiniz. Kızlar ve erkekler için en popüler renk tonlarında tasarlanan modellerin yanı sıra unisex tasarımlara sahip pikeler de bulabilirsiniz. İlgi çekici desenler, canlı ve nötr renkler, sevimli hayvan temaları arasından seçim yapabilirsiniz.

 

 

Bebek Pikesi Nasıl Olmalı?

Beşik pike takımları genellikle yeni doğan ve küçük bebekler için, işlevselliği ve stili birleştirmesi nedeniyle birçok ebeveynin ortak seçimidir. Çok hafif ve nefes alabilen bir tekstil ürünü olduğu için sıklıkla yaz aylarında kullanılır. Bununla birlikte yeni doğanlar için kış aylarında da konforlu bir örtü seçeneği olabilir ve mevsim koşullarına bağlı olarak kalın ya da ince pike modelleri bulunabilir. Bebeklerin cildi yetişkinlere kıyasla çok daha hassastır. Bu nedenle uyumak için gerekli ürünleri seçerken ekstra dikkat etmeli, konfor kadar cilt yapısını da göz önünde bulundurmalısınız. Seçtiğiniz desen ya da renk ne olursa olsun, pike kumaşının bebeğinizin cildine uyumlu olması ve tahriş etmeyen doğal malzemelerden dokunmuş olması önemlidir. Genel bir kural olarak bebek ürünlerinde pamuk ve keten gibi doğal liflerden yapılmış tekstil ürünleri kullanılır.

Pamuk, emiciliği ve nefes alabilirliği ile bebeğinizin gece boyunca kuru ve rahat kalmasına yardımcı olur. Doğal pamuk liflerinden gelen yüksek emicilik özelliği sayesinde terlemeyi önler. Vücut sıcaklığını dengeleyerek, gece boyunca uyku konforunu ve kalitesini artırır. Aşırı ısınma sonucu oluşabilecek uyku problemlerini azaltmaya yardımcı olur. Yumuşak dokusuyla bebeğinizin cildini tahriş etmez. Yün ya da polar battaniye kumaşlarına kıyasla, pamuk hipoalerjenik bir alternatiftir. Kesintisiz bir uyku için yumuşak ve dengeli bir ortam oluşturur. Pike daha hafif ve az hacimli bir dokuma seçeneği olduğundan kullanılmadığında daha az depolama alanı kaplar. Pike kumaşın dokuması yumuşak olduğu kadar etkili bir hava akışı sağlayacak kadar gözenekli yapıya da sahiptir. Bu sayede ıslandığında çok hızlı bir şekilde kurur. Çabuk kuruma özelliği aynı zamanda örtünün mikropları ve hoş olmayan kokuları barındırmasını da önler.

 

 

Bebek Pikesi Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bebek pike takımları modelleri, bebeğinizi rahat ettirmek için pamuk ve viskon gibi doğal ve nefes alabilen malzemelerden üretilir. Bununla birlikte, kumaşın özelliklerini geliştirmek ve çekmeyi önlemek için düşük miktarda polyester de kullanılabilir. Dolanma tehlikesinden ötürü püsküllü ya da saçaklı örtülerden kaçınmanız gerekir. Hafif, nefes alabilen, pamuklu malzemeden üretilen English Home bebek pike çeşitleri püskül veya saçak içermez. Makinede yıkanabilir. Bebek pikesi seçerken boyut da önemli bir faktördür. Çocuk beşiklerinde kullanılan örtüler için standart boyut genellikle 100 x 150 cm’dir. Bu boyutta bir pike çok yönlü kullanıma sahiptir. Pikenizin özelliklerinden maksimum verimi elde edebilmek için bakım ve kullanım talimatlarına uymanız önemlidir.

  • Kaliteli pikelerde yüksek oranda pamuk kullanıldığı için yıkama sonrası bir miktar çekme gözlenebilir.
  • Pikenin çekmemesi için her zaman düşük ısıda yıkamaya dikkat etmelisiniz.
  • Kırışıklıklarının daha rahat açılabilmesi için pikeyi hafif nemliyken ütüleyebilirsiniz.
  • Pike ütülenirken iplik yönlerine de dikkat etmelisiniz.
  • Kumaşı esnetmemek için kumaşın verevine ütüleme yapmamalısınız.

En önemli ve kullanışlı bebek odası ürünlerinden biri olan pikeler, bebeğinizin dört mevsim boyunca ihtiyaç duyduğu uyku konforunu sağlamaya yardımcı olur. Ayrıcalıklı bebek pike takımları fiyatları, çeşit çeşit renk ve desenleri ile bebeğinizin odasını en iyi şekilde tamamlar. Siz de bebeğinizin mışıl mışıl uyuması için bebek nevresim takımı, bebek battaniye, bebek çarşaf, bebek yastık, bebek yastık kılıfı, bebek yorgan ve müslin bezi gibi ürünleri tercih edebilirsiniz. English Home kalitesi ile bebeğinizin tüm bebek odası ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR