₺2.199,99 KDV Dahil
₺4.399,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
İndirim %50
0.50
₺999,99 KDV Dahil
₺4.799,99 KDV Dahil
₺2.199,99 KDV Dahil
₺4.399,99 KDV Dahil
%50 İndirim
%50İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
İndirim %50
0.50

Çocuk Nevresim

Çocuk nevresim takımları, miniklerin kaliteli bir uyku zamanı geçirmeleri ve uykuları bölünmeden güne zinde başlamaları için oldukça önemli bir detaydır. Bu sebeple çocuk nevresim takımları üretiminde daima yenilikçi teknolojiler kullanılır. Farklı kumaş yapıları, dikim özellikleri, doku, renk ve desen gibi seçenekler çocuğunuzun uyku konforu için önemlidir. Çocukların kendi yataklarına alışması ve kendi odasını sevmesi için de nevresim takımları kullanılabilir. Her çocuğun kendi ilgi alanı, hayal gücü ya da sevdiği karakterler farklı olduğu için ona uygun nevresim takımı seçilebilir. Böylece miniklerin hem odasının dekorasyonu yenilenir hem de kendi yatağında sevdiği karakterler ile birlikte uyur.

 

Çocuk Nevresim Kumaşı Nasıl Olmalı?

Bebekler ve çocuklar, sağlıklı gelişim ve büyüme sürecinin desteklenmesi için günün büyük bir bölümünü uykuda geçirir. Uyku dışında kalan zaman ise yine uykunun iyi geçmesinden etkilenir. Deliksiz ve rahat bir uyku ile güne mutlu ve zinde başlayan çocuklar için, nevresim kumaşı seçerken bazı özellikler mutlaka göz önünde tutulmalıdır.

Çocuk ve bebek nevresim takımı seçerken öncelik kumaşın pamuk olmasıdır. Piyasada yıkama esnasında daha az kırışması ya da kolay ütülenmesi için kullanılan düşük tel yapılı polikoton-polyester karşımı kumaşlar, cilt sağlığı için uygun olmayan kumaşlardır. Yumuşak dokusu ve konforu için seçilen çocuk nevresim takımlarının %100 sağlıklı pamuktan üretilmiş olması gereklidir. Bu esnada mümkünse, pamuğun toplanma şekli ve hatta kullanılan ziraî ilaçlarına kadar dikkat edilmesi gereklidir. Son zamanlarda en sağlıklı kumaş seçeneklerinden biri de bambu kumaştır. Muadillerine göre nispeten daha pahalı olan bambu kumaşlar antibakteriyel ve antialerjen özelliğe sahiptir. Bambu liflerinin dokunması ile elde edilen bu tür kumaşlar, yumuşak dokulu ve hava geçirgenliği gibi özelliklere sahiptir.

Çocuk nevresim takımı kumaşı için dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus da tel sayısıdır. Tel sayısı olarak bilinen kavram, 1 santimetre kareden geçen çözgü ve tel sayısını ifade eder. Örnek vermek gerekirse, pek çok kaliteli pamuk nevresim takımında 82 ve üzeri tel kullanılır. Buna karşın ranforce nevresimlerde ise 57 ve civarı tel vardır. Tel sayısının artması, kumaşın daha dayanıklı ve özellikle daha yumuşak hale gelmesini sağlar. Piyasada sıklıkla kullanılan polyester kumaşlı nevresim takımlarında düşük tel sayısı ile dokuma yapılır. Hem ince hem de sert kumaş özelliği sunan bu tarz kumaşlar uzun ömürlü olmaz. Yıkama esnasında çözülme, esneme ve çekme gibi sorunlar ile karşılaşılabilen bu tür kumaşlar yerine, daha dayanıklı ve yumuşak kumaşlar için yüksek tel sayısına sahip nevresim takımları tercih edilmelidir.

Bunların dışında çocuk nevresim kumaşının hava alabilen yapıya sahip olması da beklenir. Her mevsim kullanım özelliği sunan bu tür takımlar dört mevsim idealdir. Yine su geçirmeyen, sağlıklı dikiş yapısına sahip olan ve antibakteriyel kumaşların tercih edilmesi de çocuğunuzun konforlu bir uyku süreci geçirmesine katkı sağlar. Tüm bu özelliklerin çocuk nevresim modelleri ürünlerinin yanı sıra diğer tekstil ürünleri olan çocuk çarşaf, yastık kılıfı, çocuk nevresim ve pike takımı gibi ürünlerde de bulunması beklenir.

 

Çocuk Nevresim Takımı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çocuk nevresim modelleri seçimi yapılırken ana malzeme, ölçü ve genel dekorasyona uyum sağlaması gibi gereksinimlere dikkat edilmelidir. Örnek verecek olursak:

  • Çocuklara yönelik nevresim takımlarında kullanılacak olan çocuk yatağının boyutları da önemlidir. Bazı çocuk nevresim modelleri özel tasarım büyük ölçülü yataklara göre üretilirken geneli standart ölçülere sahiptir. Benzer şekilde hali hazırda kullanılan yastık ve yorgan boyutları da nevresim takımı seçerken dikkate alınmalıdır.
  • Çocuk nevresim takımı seçiminde, çocuğun ilgi duyduğu karakterlerin ya da çizgi film kahramanlarının kumaş baskısında olması istenir. Pek çok çocuğun kendi yatağını sevmesi açısından önemli olan bu durum, kız ve erkek çocukların istekleri doğrultusunda değişim gösterir. Kız çocuk nevresim takımlarında yıldızlar, ayıcıklar ya da farklı soft renklerde sevimli hayvanlar yer alır. Buna karşın erkek çocuk nevresim takımlarında ise uçaklar, arabalar, uzay figürleri, motosiklet gibi baskılar dikkat çeker. Hem kız hem erkekler için nevresim takımı seçerken de fanatiği olunan takım renkleri göz önüne alınabilir.
  • Tercih edilecek nevresim takımının kullanılacağı mevsim de önemlidir. Özellikle pamuk, saten ve bambu kumaştan üretilen modeller, yaz aylarında terletme yapmadığı, nemi hapsettiği için daha rahat kullanılır. Çocuk nevresim takımları seçilirken özellikle bu tarz kumaşların tercih edilmesi, hafif ve yumuşak yapısı da eklenince, çocuklarınızın konforlu ve huzurlu bir uyku çekmeleri sağlanır.
  • Çocuk nevresim takımlarında daha çok moda renkler ve baskı özellikleri dikkate alınsa da, yıkama sonrasında renklerin solmayacağı takımlar tercih edilmelidir. Bunun için ürünlerin kaliteli malzemeden üretilmiş olmaları önem taşır. Ayrıca modellerin yıkama talimatına uygun olarak yıkanması gerekir. Yüksek ısı kullanılmaması çekme veya solma gibi durumları engeller. Benzer şekilde yıkama sonrası ütü sıcaklığı ve ne şekilde ütülenmesi gerektiği gibi kurallara uyarak da nevresim takımının uzun ömürlü olması sağlanır.

Çocuklarınızın vücudunu saran ve onlara yüksek konfor vadeden nevresim takımları için en iyisini istiyorsanız, English Home'a göz atabilirsiniz. Birbirinden şık ve kaliteli modeller hem çocuk odalarının dekorasyonuna şık bir hava katacak hem de yaşattığı lüks uyku deneyimi ile çocuklarınızdan ve sizden tam not alacak. Bütçe dostu çocuk nevresim fiyatları yanında çocuk pike takımı, çarşaf ve yastık kılıfı gibi ürünleri de sepetinize ekleyebilir, güvenle satın alabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR