"

Bebek Yorgan

"

Bebekler için uykunun kaliteli olması ve uyku esnasında güvende olmaları oldukça önemlidir. Çünkü gelişim süreci hızla devam eden bebeklerin deliksiz ve konforlu bir uykuya ihtiyacı vardır. Yatak, yorgan, yastık ve bebek nevresim takımı gibi uyku malzemelerinin bebek anatomisine ve cildine uygun olması sağlıklı büyümesini destekler. Bu ürünlerden biri olan bebek yorgan çeşitleri hem boyut hem de kumaş açısından birçok çeşide sahiptir. Her bebeğin boyutu ve yaşı hesap edildikten sonra seçilmesi gereken yorganların özellikle hafif olması ve kumaşın nefes alabilmesi önemli konulardır.

Bebek Yorgan Modelleri Nelerdir?

Bebeğinizi yorganla tanıştırmadan önce tulum ve kundaklama yaparak ısıtabilir, büyüdüğünde ise sevimli ve yumuşak yorgan modelleri arasından seçim yapabilirsiniz. Kız ve erkek bebekler için çeşitli renk ve desenlerde tasarlanan yorgan modelleri mikrofiber elyaf ve kaz tüyü dolgulu olabilir. Her birinin farklı yararları vardır ve sağladığı konfor farklıdır. Ev sıcaklığına göre de seçim yapabileceğiniz bebek yorganını kalınlığına bakarak tercih edebilir, bebeğinizin vücut sıcaklığını olması gerektiği seviyede tutmasına yardımcı olabilirsiniz. Bebek yorganlarını tek olarak bulabileceğiniz gibi yastıkla birlikte bebek yorgan takımı halinde de bulabilir, aynı kalitede ve yumuşaklığa sahip ürünleri birlikte tercih edebilirsiniz.

Yorgan çeşitleri arasında bebeğinizin rahat edeceği yorganı seçmek sizi endişelendirse de yorgan çeşitleri hakkında detaylı bilgi edindiğinizde onun için ideal olanı bulmanız kolaylaşacaktır. English Home bebek yorgan seti ve yorgan dolgu malzemeleri arasında kaz tüyü ve mikrofiber elyaf bulunur. Oldukça hafif ve hava geçişinin maksimum olduğu bu bebek yorgan çeşitlerinden bebeğinize uygun model ve boyutu seçebilir, gündüz uykularından gece uykularına kadar güvenle kullanabilirsiniz.

  • Mikrofiber Bebek Yorganı: Çok ince iplik karışımlarından oluşan mikrofiber elyaf, yapısı gereği hava geçişini en iyi sağlayan malzemelerden ve dolgu malzemeleri arasında en hafif olanlardan biridir. Vücut sıcaklığını bu hava geçişi sayesinde dengeler ve terletmeden kaliteli, bir sıcaklık sağlar. Mikrofiber bebek yorgan modelleri farklı ebatlarda tasarlanır ve temizliği açısından da oldukça zahmetsiz olarak bilinir. Uzun ömürlü ve dayanıklı olması ile de ebeveynler tarafından tercih sebebidir. İç malzemelerinin su itici özelliği ise bebek çarşaf modellerinde olduğu gibi leke tutmasını önler.
  • Kaz Tüyü Bebek Yorganı: Kuş tüyü hafifliği tabirini tam anlamıyla karşılayan kaz tüyü bebek yorganları bebeğiniz için seçebileceğiniz en iyi yorganlar arasındadır. Doğal bir ısı yalıtım malzemesi olan kaz tüyü hem nefes alabilir yoğunluktadır hem de son derece yumuşaktır. Hacim ve dolgunluk açısından da kullanıma bağlı olarak kolay kolay formunu yitirmediği için nefes alabilme özelliğini uzun yıllar korur.

Bebek Yorgan Ölçüleri Nasıl Olmalı?

Bebek yorgan ölçüleri, bebeğinize uygun ne büyük ne de çok küçük olmamalı, üzerini örtecek yeterli boyutlarda olmalıdır. Bebeğiniz, yorgan kullanabilecek büyüklüğe ulaştığında seçebileceğiniz birkaç farklı boyutta bebek yorganı mevcuttur. Yorgan ölçüleri de iç ve dış malzemesi kadar önemli bir detaydır. Bebeğinizden çok büyük boyutlarda bir yorgan seçtiğiniz zaman ağırlık meydana gelebilir ya da nefes almasını zorlaştırabilir. Bu sebeple 12 aylık ve yorgan kullanmaya uygun bebekleriniz için en ideal ölçü uzmanlar tarafından 95 X 145 cm olarak belirlenmiştir. Daha sonraları büyüyen bebekleriniz için bu ölçüde yorganlar yeterli olmadığı takdirde daha büyük yorgan modellerine yönelebilir ve dilediğiniz boyutlarda yorgan seçebilirsiniz.

Bebek Yorgan Alırken Neye Dikkat Etmeli?

Hem güvenlik hem de gelişim açısından belli bir büyüklüğe eriştikleri zaman kullanabileceğiniz yorgan, yastık, battaniye ve pelüş oyuncak gibi uyku ürünlerini yeni doğan ve özellikle erken doğan bebeklerde kullanmamanız tavsiye edilir. Uzmanların önerilerine göre bebeğinizin üzerine örteceğiniz bebek yorganı gibi ürünleri 12 aylık olduğu zaman kullanmaya başlayabilirsiniz. Bebek yorganı satın almadan önce dikkat etmeniz ve göz önünde bulundurmanız önemli noktalar bulunur. Bu detayları öğrenerek akıllı seçimler yapabilir, bebeğinizin uykularını daha kaliteli ve verimli bir hale getirebilirsiniz. Bebek yorganı alırken dikkat edilecek önemli noktalar şu şekilde sıralanabilir:

  • İç Dolgusu: Bebek yorganı modellerinde iç dolgu en önemli detaylardandır. Ağırlık yapmaması ve boğulma riskini ortadan kaldırması için nefes alabilir özellikte olmasına dikkat edilmelidir.
  • Dış Yüzeyi: İç dolgusunda bulunan özelliklere ek olarak bebek yorganlarında pamuklu yüzeyler tercih edilir. Bebeğinizin cildine nazik davranması ve hava geçişini sağlaması açısından önemlidir.
  • Boyutu: Bebeğinizin yaşına ve boyutuna göre karar vermeniz gereken bir detaydır. Çok büyük olması tehlike arz edebileceği ve terlemesine yol açabileceği için tavsiye edilmemektedir. Çok küçük olması ise gerekli ısıyı sağlamayacağından ideal ölçüleri (95 x 145 cm) tercih edebilirsiniz.
  • Süsleme: Bebek odası dekorunda sevimli öğeler kullanmak isteyebilirsiniz. Fakat püsküllü, saçaklı, düğmeli ve çeşitli süslemelere sahip yorgan çeşitleri bebekleriniz için tehlikeli olabilir. Bebeğinizin, yerinden çıkabilecek bir süs eşyasını yutabilme ihtimalini göz önünde bulundurarak sade ve soft olanları tercih etmeniz önerilir.

Bebek Yorganı Nasıl Yıkanır?

Bebek yorganlarının da yetişkinler için üretilen yorganlar gibi malzemesine göre yıkama talimatları bulunsa da hassas bebek ciltleri için kullanılacak deterjan ve sabun, yıkama şekli kadar önemlidir. Kirden, bakterilerden ve tozlardan arındırmak için kullanacağınız çok güçlü ve kimyasallar içeren bir deterjan, yorgan yüzeyinde kalabilir ve bebeğiniz için tehlike oluşturabilir. Bu sebeple hem yorganın türü hem de deterjan hijyen ve sağlık açısından önemlidir.

  • Deterjan Seçimi: Mikrofiber elyaf ya da kaz tüyü yorgan fark etmeksizin bebekler için üretilen yıkama deterjanları ya da sabunları tercih edebilirsiniz.
  • Yorgan Türü: Mikrofiber elyaf yorganlar kaz tüyü bebek yorganlarına göre daha dayanıklı olsalar da daha uzun ömürlü olmaları için nazik davranmanız ve yıkama işlemlerinde zararlı kimyasallardan kaçınmanız gerekir. Ürün etiketinde aksi belirtilmedikçe kaz tüyü ve mikrofiber bebek yorganlarını kuru temizleme yapmanız önerilir. Bunun yanı sıra hassas programlarda 30 derecede çamaşır makinesinde yıkayabilir ve kurutma işlemini de hassas kurutma seçerek temizleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Bebek yorgan fiyatları, modeline, dolgu malzemesine ve boyutlarına göre değişse de oldukça bütçe dostu aralıklarda satışa sunulur. Siz de English Home kalitesinden yararlanarak bebek yorgan modellerine uygun fiyatlara sahip olmak isterseniz dilediğiniz modeli ve rengi seçerek sipariş verebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR