₺199,99 KDV Dahil
₺769,99 KDV Dahil
₺349,99 KDV Dahil
₺999,99 KDV Dahil
₺449,99 KDV Dahil
₺1.199,99 KDV Dahil
₺149,99 KDV Dahil
₺679,99 KDV Dahil
₺279,99 KDV Dahil
₺699,99 KDV Dahil
₺119,99 KDV Dahil
₺499,99 KDV Dahil
₺199,99 KDV Dahil
₺499,99 KDV Dahil

Bebek Odası

Bebek Odası

Bebek sahibi olacak ailelerin tatlı bir telaşla geçirdikleri bekleme sürecine bebek odası hazırlığı önemli bir heyecan katıyor. Ebeveynler için bebeklerinin ihtiyaç duyacağı ürünleri satın almak bir zorunluluk gibi görünse de, aynı zamanda keyifli bir aktiviteye dönüşüyor. Bu noktada bebek odası hazırlığı yaparken satın alınabilecek birçok ürün ve bu ürünlere dair göz önünde bulundurulabilecek birçok faktör bulunuyor. Öncelikle temel ihtiyaçları belirlemek ve daha sonra ise özel tercihlere bağlı olarak farklı ürünleri incelemek gerekiyor. Ancak bebek odası ürünleri konusunda seçim yaparken zevke hitap etmesinin yanı sıra güvenlik gibi belli kriterleri de ayrıca gözetmek büyük önem arz ediyor.

Bebek Odası Ürünleri Nelerdir?

  • Bebek yatağı bebek odasının en temel ürünlerinden birini oluşturuyor. Bu noktada farklı beşik alternatifleri ebeveynlerin tercihine sunuluyor. Bebek yastıklarını da yatakla beraber bir bütün olarak düşünmek gerekiyor.
  • Bebek yataklarında kullanılacak nevresim takımları da kullanımı önemli olan ürünlerin başında geliyor. Tek başına satışa sunulan bebek çarşafları da tercih edilebiliyor.
  • Bebek battaniye ve yorgan ürünleri bebeklerin ideal vücut ısısını koruyabilmek adına önemli bir işlev görüyor. Bebek pike modelleri de ebeveynlerin en ihtiyaç duydukları ürünler arasında yer alıyor.
  • Bebek havlusu banyo rutinlerinde ve el/yüz kurulama amaçlı olarak önemli bir ihtiyacı oluşturuyor.
  • Bu temel gereksinimlere ek olarak çeşitli aksesuarlar da ebeveynlerin tercihine bağlı olarak değerlendirilebiliyor.

Bebek Odası Ürün Seçimi Nasıl Olmalı?

  • İlk olarak bebeğin odasının tarzına karar vermek gerekiyor. Çünkü odaya seçilecek eşyaların renkleri, desenleri ve yapısal özellikleri tarza bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor.
  • Bebeklerin daha konforlu ve sağlıklı bir yaşam alanına sahip olabilmesi için güvenlik kriterini öncelikli tutmak ve her bir ürünü bebek için bir tehlike yaratıp yaratmayacağı konusunda ayrıca değerlendirmek gerekiyor.
  • Bebeklerin cildiyle temas halinde olacak ürünler için birtakım sağlık koşullarının dikkate alınması büyük önem arz ediyor. Bebeklerin hassas cilt yapısının bazı ürünlere alerjik reaksiyonlar göstermemesi için ürünlerin özenle seçilmesi gerekiyor.
  • Bebekler çabuk gelişim gösterdikleri için ihtiyaçlar kısa zaman içinde güncellenebiliyor. Bu nedenle satın alınacak ürünlerin bebeğin bulunduğu yaş aralığına göre değerlendirilmesi doğru bir hamle olabiliyor.

Şık Bir Oda İçin Olmazsa Olmaz: Bebek Nevresim Takımı

Bebek odalarının demirbaşlarından biri şüphesiz ki bebek nevresim takımı olarak biliniyor. Bebeklerin konforlu bir uyku deneyimi yaşayabilmeleri için bu ürünlerin yumuşaklık gibi belirli özelliklere sahip olmasının yanı sıra görsel açıdan da ilgi uyandırması bekleniyor. Bebek cildinin hassasiyetine uygun olan pamuk gibi ham maddelerden üretilmiş nevresim takımlarını tercih etmek gerekiyor. Aksi takdirde bebekler rahat edemeyeceği gibi minik bedenlerinde tahriş benzeri problemlerin ortaya çıkması da olası bir durum olarak karşınıza çıkıyor.

Bebeklerin masumiyetini ve şirinliğini simgeleyen desenler ise nevresimlerde aranan ayrı bir detay olarak biliniyor. Dolayısıyla dokusal özelliklerin yanı sıra görsel özellikler de dikkat çekiyor. Bebek nevresim seti hem bebeklerin rahatlığı hem de bebek odalarının görünümünü direkt olarak etkileyen çok yönlü bir ürün olarak ortaya çıkıyor.

Nevresim setlerinin bir parçası olan veya ayrıca da satışa sunulabilen bebek çarşaf modelleri de oldukça gerekli ve kullanışlı ürünler arasında bulunuyor. Bebek ürünleri çabuk kirlenebiliyor ve sıklıkla değiştirilmesi gerekiyor. Bu nedenle bebek sahibi aileler birden fazla çarşafa ihtiyaç duyabiliyor. Çarşafların kaymadan sabit durabilmesi ve bebeklerin rahatsızlık duymamaları için gerekli olan bir diğer ihtiyaç ise bebek alezi olarak öne çıkıyor. Bebek yatak ölçülerine göre özel olarak üretilen bebek alez çeşitlerinde de renk seçenekleri ebeveynlerin beğenisine sunuluyor.

Bebek Yorgan ve Battaniyeleri İle Mışıl Mışıl Uykular

Bebek yorgan modelleri bebeklerin nispeten soğuk havalarda vücut ısılarını optimum düzeyde tutmak için önemli bir işlev üstleniyor. Bebek battaniye de aynı işleve sahip fakat daha fazla alanda kullanılabiliyor. Bebek arabasında, pusette, bebek bakımı yaparken veya bebeği kundağa sararken battaniyeler yaygın olarak kullanılıyor. Bebek yorganının dış kumaşı kadar dolgu malzemesi de önem taşıyor. Yorganların içeriğinde kullanılan ham maddeler hem yorganın ısıtma kapasitesini hem de bebek için oluşturduğu konfor düzeyini etkiliyor. Antialerjik malzemelerin kullanımı ile bebek sağlığı göz önünde bulundurulurken bebeklerin vücut ısısının benzer seviyelerde korunması da kullanılan malzemeyle birebir ilişki gösteriyor. Terletmeyen, ama aynı zamanda vücudun soğumasına da izin vermeyen kumaş ve dolgu malzemesi türlerine bebek yorganlarında özellikle yer veriliyor. Bebek battaniyeleri de yorgana alternatif olarak tercih edilebiliyor. Genellikle 80x120 santimetre veya 100x120 santimetre boyutundaki battaniyeler ebeveynlerin seçimine bırakılıyor. İlkbahar ve yaz mevsimlerinde ise bebek pike modelleri daha kullanışlı olabiliyor.

Annelerin Yardımcısı Bebek Yastık Modelleri

Çok küçük bebekler için düzenli olarak yastık kullanılmasa da bebeklerin boyunlarını desteklemek ve koltuk gibi yatak dışındaki ortamlarda rahat etmelerini sağlamak amacıyla yastığa ihtiyaç duyuluyor. Ayakta sallama gibi bazı uyku alışkanlıklarında da yastık vazgeçilmez olabiliyor. Bebekleri sakinleştirmede de etkin bir rol oynadığı düşünüldüğünde bebek yastık seçimi ayrı bir önem kazanıyor. Pamuk ve mikrofiber içerikli bebek yastıkları ideal özellik gösteriyor. Hem bebeğin başını destekleyen hem de teri hızlı bir şekilde emen bu yastık türleri ebeveynlerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Yastık kalınlığını da bebeğin yaş aralığına göre belirlemek gerekiyor. Bu nedenle farklı özellikler açısından bebek yastığı seçenekleri olması ebeveynler için önemli bir avantaj oluşturuyor. Bu yastıklar için kullanılacak bebek yastık kılıfı da hem yapısı hem görsel özelliği gereği ayrı bir önem teşkil ediyor.

Kullanışlı Bebek Havlu Çeşitleri

Bebeklerin banyo keyfinden sonra kolayca kurulanabilmeleri için elzem olan bir diğer ürün de bebek havlusu olarak biliniyor. Banyoda gelen rahatlama hissinden sonra yumuşacık bir havlunun bebek teninde bıraktığı masaj etkisi hem bebekleri hem de ebeveynleri oldukça hoşnut kılıyor. Tamamen pamuktan üretilmiş ve ideal boyutlardaki havlu çeşitlerinin her evde bulunması gerekiyor. Banyo havlularının yanı sıra el havlusu çeşitleri de mevcut ve bunlar aynı zamanda bebeklerin saçını kurulama amacıyla da kullanılabiliyor.

Bebek odalarında bulunması gereken her bir ürünü büyük bir titizlikle seçmek gerekiyor. Zevk faktörü de göz önünde bulundurulduğunda bebek ürünleri konusunda geniş bir yelpazenin olması ebeveynlerin en önemli avantajlarından birini oluşturuyor.

Siz de bebeğiniz için en iyisini istiyorsanız English Home’un hassasiyetle üretilmiş çok çeşitli ürünlerine göz atabilir, beğendiğiniz ürünlere kolayca sahip olabilir, hem bebeğinizi hem de kendinizi ödüllendirebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR