₺399,99 KDV Dahil
₺799,99 KDV Dahil
₺349,99 KDV Dahil
₺699,99 KDV Dahil
₺349,99 KDV Dahil
₺699,99 KDV Dahil
₺399,99 KDV Dahil
₺799,99 KDV Dahil
₺399,99 KDV Dahil
₺799,99 KDV Dahil
"

Kadın Pijama Takımı

"

Kadın pijama takımı, rahat ve kaliteli bir uykunun olmazsa olmazlarının başında gelir. Kişisel özelliklerinizin ve tercih ettiğiniz pijamanın içeriğinde barındırdığı niteliklerin örtüşmesiyle, günün yorgunluğunu üzerinizden atabileceğiniz "kaliteli uyku" olarak adlandırılan süreci deneyimleyebilirsiniz. Farklı renk kombinasyonları, kullanılan kumaşların özellikleri, beden ölçüleri gibi pek çok değişkeni göz önünde bulundurarak şık ya da rahat giyim tarzına uygun kadın pijama takımı modelleri arasından tercih yapabilirsiniz. 

 

Kadın Pijama Takımı Modelleri

Pijama takımı tercihinde, üründe kullanılan malzemelerin özellikleri, renk - desen kombinasyonu ve mevsimlere göre değişen kullanım koşulları önem arz eder. Gündelik yaşantınızda mütevazı bir giyim tarzı tercih ediyor ve bu ayrıntıyı pijama takımlarınızda da ön planda tutmak istiyorsanız Modest Vanity temalı, sade olduğu kadar zarif kadın pijama takımlarına göz atabilirsiniz. Bunun yanı sıra Urban Folk koleksiyonu arasından tercih edeceğiniz pijama takımları ile, etnik ve modern çizgilerin birleşimini üzerinizde taşıyabilirsiniz. Pijama takımınız ile uyumlu terlik modellerini seçerek evde de şıklığınızı koruyabilirsiniz. Karakteristik motifler kullanılarak üretilmiş pijamaların yanı sıra sade ve düz modeller arasından da pijama tercihinde bulunabilirsiniz. Pijama takımlarına olduğu gibi geceliklere de mevcut giyim tarzınıza uygun renk ve seçenekler doğrultusunda göz gezdirebilirsiniz. Tek parça olarak kullanılan gecelikler, giyim ve kullanım kolaylığı sağlamanın yanı sıra son derece rahat fiziksel forma sahiptir. Bu haliyle gecelikleri, hem uyku esnasında hem de uykudan sonra sabah saatlerinde ev içerisinde gündelik işlerinizi gerçekleştirirken kullanabilirsiniz. Dolayısıyla hem gün içerisinde kıyafet değiştirme telaşına kapılmamış hem de rahat bir uyku deneyimi elde etmiş olursunuz. 

 

İhtiyacı Karşılamaya Yönelik Kadın Pijama Seçimi

Ürünlerin cezbeden renkleri, motifleri ve temaları zaman zaman pijama tercihinde belirleyici unsurlar olarak öne çıkar. Tercih esnasında göz önünde bulundurulması gereken önemli nokta, üründen maksimum düzeyde verim alınması anlayışıyla hareket etmektir. Dolayısıyla karakterinizi yansıtan bir pijama takımı almaya karar vermeden önce beden ölçülerinizi, uzun süreli kullanımı destekleyen malzeme özelliklerini ve pijamanın mevsim şartlarına uygunluğunu göz önünde bulundurabilirsiniz. Bu değişkenleri ön planda tutarak isabetli bir karar noktasında adım atmış olursunuz.  

Kişisel ve çevresel koşulları göz önünde bulundurarak pijama tercihi yapmanın yanı sıra kullanışlılık ilkesine uygun şekilde de hareket edebilirsiniz. Pijama altları, sürekli hareket edilmesiyle ilgili olarak, üst kısma nazaran deformasyona daha yatkındır. Dolayısıyla kadın pijama altı modelleri arasından, beklentilerinizi karşılayan ve elinizde bulunan pijama üstüne uyum gösteren bir seçim yapabilirsiniz. Böylece yeni edindiğiniz pijama altı ile mevcut pijama üstünüzü kullanarak kişisel bir giyim kombinasyonuna imza atabilirsiniz. 

Mevsim koşulları da kadın pijama kullanıcıları tarafından muhakkak dikkate alınmalıdır. Yaz mevsiminde ve hava sıcaklıklarının yüksek olduğu dönemde kullanılan pijama ile, havanın soğuk seyrettiği zamanlarda kullanılan pijamalar fiziksel olarak farklı donanımlara sahip olmalıdır. Bu doğrultuda ortam sıcaklığını göz önünde bulundurarak sıcaklığın yüksek olduğu zamanlar için, hava sirkülasyonu ve oluşabilecek terlemeyi emme özelliği sağlayan ürünleri tercih edebilirsiniz. Hava sıcaklığının düşük olduğu durumlar için ise, polar pijama ya da kalın formlu kumaş özelliği sergileyen ürünlerden faydalanabilirsiniz.

 

Kadın Pijama Takımı Kumaşı Nasıl Olmalı?

Kadın pijama takımı kumaşı, kişisel kullanım açısından bakıldığında bireyin sahip olduğu üründen maksimum düzeyde verim alması ve memnuniyet duyması için önemlidir. Dolayısıyla ürünlerde kullanılan kumaşın;

  • Kullanıldığı mevsimin şartlarına uygun,
  • Hava dolaşımına olanak sağlayan, ter ve koku tutmayan,
  • Çamaşır makinesinde yıkanabilir,
  • Uzun ömürlü kullanımı destekleyen, 
  • Diz, dirsek gibi çıkıntılı uzuvların izini bırakmayan ve
  • Uyku kalitesini düşürebilecek his uyandırmayan özelliklere sahip olması gerekir. 

Viskon ya da elastan bileşeni kullanılarak üretilen pijamalar esneme kabiliyetine sahiptir, giyimi rahattır ve kaygan özelliklidir. Bu yönüyle giyildiği esnada vücutta herhangi bir rahatsızlık hissi uyandırmaz. Bunun yanı sıra üretiminde polyester kumaş kullanılan pijamalar da, yine kaygan ve yumuşak dokulu olmanın yanı sıra hafifliğiyle dikkat çeken nitelik sergiler. Pijama kumaşı seçiminde hassas davranarak arzu ettiğiniz rahatlığı ve kullanım kolaylığını sağlayabilirsiniz.

 

Kadın Pijama Temizliği

Pijamaların gündelik kullanıma uygun olarak tasarlanışı, bazı nedenlerden dolayı kirlenmesine sebep olur. Bu noktada kullanılan pijamanın temizliği esnasında kumaş, renk v.b. gibi fiziksel özellikleri göz önünde bulundurularak hem ürünü koruyan hem de üst düzey hijyen sağlayan bir temizlik süreci yönetilebilir. Yıkama esnasında öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken nokta elde yıkama yerine, uygun ısı ve doğru yıkama programını seçip makinede yıkama tercihinde bulunmaktır. 

Genellikle pamuk, elastan, viskon ya da polyester gibi bileşenlerden üretilen kadın pijama takımı, yüksek ısılarda yıkama için uygun değildir. Dolayısıyla, bu tür bileşenlere sahip bir pijama takımınız varsa ürünü, makinenizin hassas ya da narin program ayarında 30sıcaklıkta yıkayarak, pijamanızın fiziksel formunun bozulmasının önüne geçerek temizliğini gerçekleştirebilir ve aldığınız ürünü uzun yıllar güvenle kullanabilirsiniz. 

Pijama takımlarını yıkarken makine kullanımının önerilmesine karşın, kurutma safhasında ise asılması tercih edilir. Yüksek sıcaklıkların pijama üzerinde deformasyon oluşturma riski bulunduğu için, çamaşır kurutma makinesi v.b. mekanik kurutucular yerine, yıkamanın ardından makineden çıkardığınız pijamayı askı aparatı vasıtasıyla kurutabilirsiniz. Özellikle elastan, viskon ya da polyester bileşimli kumaşlardan üretilen pijama takımları, çamaşır makinesinin sıkma evresinde yüksek oranda kuruduğu için, astıktan birkaç saat sonra kullanıma hazır bir hale gelir.

Siz de uygun pijama kullanımının kaliteli bir uyku deneyimi için önemli olduğunu düşünüyorsanız, English Home'un farklı fiyat ve modelleri arasından size sunduğu dayanıklı, kullanışlı ve rengarenk ürünlerine göz gezdirebilir, beğendiğiniz ürünleri rahatlıkla satın alabilirsiniz. English Home aracılığı ile gündelik yaşantınızda giydiğiniz sabahlık, çorap ve şort gibi ürünlerle buluşabilir, beğendiklerinizi sepetinize ekleyebilir ve rahatlığı tüm bedeninizde hissedebilirsiniz. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR